collapse

Автор Тема: Търси се :)  (Прочетена 2572 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2328
  • Рейтинг: +50/-65
Търси се :)
« -: 17 Януари 2018 год. 14:27 часа »
Иво, с намигване качвам това видео, което е пресно-пресно от вчера :) Намерих го случайно в тубата

Първо ми кажи кой мотор е това, за да си я купя тая кола веднага. После да ти кажа, че нема смисъл да сменяваш дифа, разхода няма да ти падне. И трето дори и тоя разход е прекрасен!
Така че не се вкарвай в такива филми, а карай тоя мечок, явно тия старите са много по-коли от новите.
Аз съм с w219 и под 6.5 не мога да го сваля, освен ако не го карам с 80-90, а това е невъзможно.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 629
  • Рейтинг: +10/-15
Re: Търси се :)
« Отговор #1 -: 17 Януари 2018 год. 16:30 часа »
Краси, този разход е нормален за тази кола,,,, сега ще потърся клип с комбито да скиваш 4,4/ 100     Това клипче го гледаш или на челна стойка или въртиш Правеца наопаки,,, https://www.vbox7.com/play:73e433ba5e

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #2 -: 17 Януари 2018 год. 18:12 часа »
Краси, ако изпадне кола като твоята ама с правилния волан и на разумна цена, задължително дизел свирни да дойда да я взема, защото там цените са по-тънки от тук а пък съм чувал, че тези с ляв волан там хептен нямали цена ,,,,,,, https://www.vbox7.com/play:b7a11b7afa

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 904
  • Рейтинг: +32/-15
« Отговор #3 -: 18 Януари 2018 год. 02:11 часа »
Тоя е много умен, нали!?
Чул, че нямали цена...  ;D ;D ;D ;D
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 18 Януари 2018 год. 06:59 часа »
Ела да разгледаш по моргите само какви коли разглобяват,,,,,,, и да знаеш, заради цената е,,,,,,,,

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 18 Януари 2018 год. 08:53 часа »
Абе сега се замислих дали някой е правил съпоставка на някои стоки колко струват в България и кви кинти са другаде и дали е правил сравнение на качеството тук и вън ,,,,, сега ми изкочи това клипче и на него един от шофьорите ме снима малко подигравателно, че съм бил изкупил магазина в Германия като същите неща ги имало в България ,,,,,, поне на мен ми се струва, че в България цените на много неща са силно завишени ама може и да не е верна преценката ми, защото аз просто не знам кое колко струва и никога не ми е било цел да сравнявам ама за качеството на стоките мога да твърдя, че в България идва най- гадното качество ,,,,,  Ако на някой му е направило впечатление за някои стоки, които си заслужават да бъдат купувани навън нека сподели опит ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, https://www.vbox7.com/play:22a44b6e2f

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 216
  • Рейтинг: +39/-0
« Отговор #6 -: 18 Януари 2018 год. 10:51 часа »
Абе. направо си е по-евтино (почти без пари!) да си купиш Мерцедес в Англия, отколкото в България. Особено, ако е с ляв волан. Пък е и едно и също да си купиш кола и домати.
:-)
Умен е та дрънка, Заклевам се! И много информиран...

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #7 -: 18 Януари 2018 год. 10:53 часа »
Почвам от зад на пред.
Значи цените в България са страшно завишени. Чак не можах да повярвам на очите си. В Била продават един буркан варено месо за 18 лв. Жалко, че не се снимах за спомен, щото това си е атракция, даже тук в Англия не мога да си представя буркан месо да струва 8-9 паунда... Иначе дори нормалните продукти (да речем, че буркан варено свинско е екзотика) са супер скъпи, най-малкото на цената в Английско Теско, а то не е най-евтиното тук. Ако сравниме цените на Лидл България и същите продукти в Лидл Англия - тук е по-евтино.
За качеството на сирена, меса, салами и т.нат. не ми се говори, колко тукашното "Гръцки стил" чисто саламурено българско сирене е по-добро от нашето, за цена само 3.7 паунда/кило или това са може би около 8-9 лв.
Като казах Била, та се сетих и за "перфектното" им обслужване. Исках да пробвам тяхната "Жива бира" и учтиво попитах как да си я купя, и се започна...  не им се занимаваше с мен и мойта бира и ми го показаха по най-разнообразни начини. Аз не мога да се самообслужа, щото било работа на някой от тях, но и никой не идва и така над 30 минути... Естествено, звъннах на телефона на потребителя и станаха много учтиви. За извинение от техния мениджмънт ми предложиха 2 литра (представете си!) бира гратис! Да съм минел да си я взема... Мерси рекох им, ще съм удовлетворен, ако ги научите да се държат малко като в геманската Била. Пиите си бирата със здраве!

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 18 Януари 2018 год. 10:54 часа »
Бях около седмица в София. Признавам, много отдавна не бях влизал по центъра и останах впечатлен. Чак в център-център не съм ходил, но обиколих на длъж и шир и наистина кметицата се е представила добре, поне по това което един чужденец може да види. Минах през Лозенец да разгледам някои любими места - не ги намерих, а квартала е станал цигански и мръсен и гаден... Отрватих се.
Иначе голями сгради, голям мащаб, развива се. Бих искал да мога да кажа това и за моя град, но той изчезва и пропада. Както и мног други.
Като цяло инфраструктурата е дръпнала напред за последните 5 години, личи си... Но манталитета на българина е ударил дъното. Същите състезатели по улиците, младежи ме изпреварват от всички възможни места, засичат, свиркат и показват пръсти. Пълни кретени.
Естествено на 2-рия ден без да се усетя почнах да карам просто по-нахакано, иначе отнасяш всички псувни.
Изглежда ако всички сме идиоти няма проблеми в България.

Здравеопазването - е тук ако почна нема да се спра. Понеже това реално беше причината за спешното ми ходене в България, сблъсках се със една стена. Пътеки, пътеки, това не е по пътека, онова е по пътека, ама не помага, давай на частно, ОК... ама пак не помага, абе немаме здравеопазване и кой кво ще да ми говори.
Не съм вярвал че мога да го одобря, но верно някой болници заслужават затваряне. Просто са едни шарлатани и скубят НЗОК по най-разнообразни начини. В това число и прехфалената Токуда!

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #9 -: 18 Януари 2018 год. 11:16 часа »
И накрая за колите в Англия и България.
Иво, по случайност мойта кола се продава и е малко от по-хубавите ЦЛС-и, мога да ти обясня защо, така че ако си намериш кой да ти смени волана - натам ти си знаеш. Това извън коментара. https://www.gumtree.com/p/mercedes-benz/mercedes-benz-cls-w219-amg-line/1282961931

Иначе такъв с ляв волан в Англия няма да изпадне.

В Англия колите са по-евтини (то кое ли не е ?!), дори по-евтини от Германия. Далеч по-поддържани, в т.ч. и камионите, знаете, писал съм за 6 седмичното правило. Нямат хубави автомивки обаче, което бие по качеството на боята в дългосрочен план. Плащал съм и за FULL Valeting 50 паунда, резултата е плачевен. Да не кажа, че щях да ритна собственика на една автомивка, че почна с гъбата направо върху прахта. Селяндур албански! За сравнение в БГ за 15 лв не мога да си позная колата!

Но има и скъпи автомобили и това са коли до 4-5 години, там няма разлика с останалата част на Европа. Евтини са старите коли и тези с големи мотори. Например моя цлс струва по-евтино от 4 годишна смърдела, гадна, пласмасова, отрватителна Фиеста. Факт! А е поне 10 пъти по убава кола. Така че ако искаш евтина кола в Англия, само стари опели, фордове и от френските или някоя проблемна - чукната, леко дефектирала. Премиум марките са си скъпи.
Причината да са евтини е също, че труда в сервизите е адски скъп и често неефективен. За това хората се принуждават да махат коли със смешни за нашите представи проблеми. Например гарнитура глава - най-честия проблем. Никой не гледа вода и масло на колите си. Като обслужват не знаят че и водна помпа и термостат се сменява. И накрая елементарен проблем и колата за скрап. И там се намесва българина, взима евтино, стяга я и ето ти печалба. :)
Имам приятел, добри пари прави от такива неща.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #10 -: 18 Януари 2018 год. 11:28 часа »
То половин България докарва коли от Англия и моргите са пълни а един приятел си купи уникално Мондео за 4000 лева ама пусто волана не му е на място,,,,, заслужава си да се инвестира в обръщане само ако колата е някаква уникална и си я правиш за теб,,,,, иначе тук вече всяка десета кола е с десен волан ама пусто ми се вижда нещо неудобно,,,,,,,

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 216
  • Рейтинг: +39/-0
« Отговор #11 -: 18 Януари 2018 год. 11:37 часа »
Краси аз не разбрах - на далавера ли е да си купя кола в Англия, и
ли не? Защото в едната част на коментара си твърдиш едното, пък после излиза другото. Излиза, че само автомивките са им проблем?
Да се чудиш автоджамбазите в България как не са се усетили...
И не е само в дирекцията проблема. Едно е да си купиш кола като резидент в страната и съвсем друго, ако си купувач отвън. Особено, ако покупката е индивидуална и ще си я откарваш на ход.  Ама като се платят всички такси, застраховки, ферибот, гориво, както и лични и пътни такси, та дали би станало по-евтино?
   Не се плъзгай по плоскостта на Лъжльото, все пак си на място и трябва по-всеобхватно да познаваш проблема.
  Може да си купиш кола на старо и за 300 евро, и за 30000евро. На мен преди години в един склад ми предложиха да ми натоварят върху стоката, като бонус, без пари, една Панда, че им пречела от дълго време. Ама за какво ми е? И в конкретика - фукльото дали такава кола търси? Той иска да е лъскава и да изглежда поне за 30000 евро, но да плати 300.  Щял да дойде до Англия за да си я купи?...хахахаха

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #12 -: 18 Януари 2018 год. 11:39 часа »
Не е неудобно. И аз така виках, ама като седнах да карам... даже колкото и да е странно, на магистрала е по-удобно (освен ако не е бус или камион). Но това е субективно и да не спориме. Един приятел има курс към Англия точно в моя град и ми гостува, искаше да го вземе, викам му давай 5 бона и влачи... обаче не си намери добра цена за обръщане, иначе беше навит като свинска опашка след като го видя.

Сам казваш - МОРГИТЕ са пълни. Моргите, а не пазарите за коли.
Впрочем, ето ти жив пример. Влизаме в Горубляне - там бомба паднала, ама то тия неутронните ли бяха, дето убиват само живи същества...
Подредени едни коли, ама никъде купувачи не се виждат. Влизаме да гледаме за кола за сестра ми, тя знае какво иска и има лимит на парите, така че не беше трудно да се загледаме по 2-3 коли... Опел Астра 2005-6 някъде тук я намерих  за кумицата за сумата от 600 паунда. Същата (верно дизел) беше 5500 лв нерегистрирана! Оня направо се разглоби да ми я показва, а аз да му благодаря.. ама как да му дам тия пари, като знам колко е реалната цена на тая кола? На тоя курник 12 годишен, дет си не знае километрите.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #13 -: 18 Януари 2018 год. 11:56 часа »
Има цени и цени навсякъде,,,,, в Испания 2004та година взех перфектно Ауди за 1000€ и преди месец го продадох тук за 500 лева ,,,, за 200€ бях взел Ксантия с която да се прибера до България и тук я дадох за 950 лева ,,,, в Англия съм виждал жестоки коли за без пари в сравнение с тук ,,,,, ----------- 1 не можах да го разбера защо точно драска ама,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #14 -: 18 Януари 2018 год. 11:57 часа »
Краси, ако изпадне кола като твоята ама с правилния волан и на разумна цена, задължително дизел свирни да дойда да я взема, защото там цените са по-тънки от тук а пък съм чувал, че тези с ляв волан там хептен нямали цена ,,,,,,, https://www.vbox7.com/play:b7a11b7afa
Чакай малко, че това не съм го видял... Това не е изобщо вярно. Цените с ляв волан в Англия са = на цените с ляв волан в държавите където са регистрирани същите тези коли. Например поляк си продава БМВ-то, щото няма да може да го кара повече тук. Ами ще го продаде на толкова колкото е в Полша. Що да го дава на цената в Англия, при положение, че Англичаните не са му клиенти точно за тая кола клиенти са му само и единствено поляците
Малко по-евтини са камионите, но много редки и стари. Новите са си скъпи.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Софийска фирма търси международен шофьор за вътрешни превози Европа

Започната от TransФорум Работа

Отговора: 20
Прегледи: 5855
Последна публикация 01 Март 2017 год. 22:18 часа
от micyri
фирма търси шофьор С+Е вътешно в Европа

Започната от eurotesФорум Работа

Отговора: 5
Прегледи: 2341