collapse

Автор Тема: Как да се предпазим от некоректни работодатели. Съвети и примери  (Прочетена 2173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2291
  • Рейтинг: +50/-65
Теми лесно се създават, но трудно се пълнят със полезна информация. Може ли в тая тема да пишеме кой как се е овардил от работодател?
Имах един приятел бургазлия който осъди шефовете си, дори се сещам и за Динко, той беше в тоя форум, сега е нещо в един от синдикатите. И той осъди шефовете си.
Та тук не е въпроса да членуваме или не в синдикална организация, а как да си вържем гащите и направим елементарни неща, за да не може да ни спре пари или уволни неправомерно началника.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 196
  • Рейтинг: +39/-0
Теми лесно се създават, но трудно се пълнят със полезна информация. Може ли в тая тема да пишеме кой как се е овардил от работодател?
Имах един приятел бургазлия който осъди шефовете си, дори се сещам и за Динко, той беше в тоя форум, сега е нещо в един от синдикатите. И той осъди шефовете си.
Та тук не е въпроса да членуваме или не в синдикална организация, а как да си вържем гащите и направим елементарни неща, за да не може да ни спре пари или уволни неправомерно началника.

Е, това сме го дъвкали и поне аз най-подробно съм разказал за перипетиите си с некоректен испанец, членството си в испанския транспортен синдикат, част от двата най-големи синдиката в Испания и как благодарение на тях не само си получих дължимите пари, но и едно впечатляващо обещетение, заради неправомерно уволнение. Всеки може да потърси из форума, не помня в коя тема беше.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Имах предвид да си разпечатваме ли всеки ден от тахографа, с цел доказателство че сме работили? Да си снимаме ли товарителниците също? Какво би помогнало това?
Това ми се въртеше в главата. Освен това да е събрано в една тема, че малко ги сееме по различни поводи и навсякъде ценните неща. Ще потърся това дето казваш и ако го намеря ще го пусна в тази тема като линк, за да се пази на едно място. Не си спомням да имаме конкретно такава тема, ако е имало, извинявам се.
Убеден съм, че всеки е пострадал малко или много от работодател.
Мен например ме караше да карам с един липсващ спирачен апарат на управляема ос.. Аз глупака, рекох, поне и двата да ги няма иначе по сигурно ще се прибия само с един, та сгънах маркуча на втория за да се прибера. Вместо да му кажа, че така нема да карам, и ако иска да си ремонтира камиона, ако не, аз се прибирам... И какво можеше да стане с мен, как да се предпазя в такава ситуация.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Грозно, ама по някой път и тва помага.
Искаше да ми спира 50 евро счетоводителката на една фирма, за пукнат стоп стъклото само. Стопа го пукнах аз разбира се, лично моя вина и по онова време разбирах нещата чупи-купи. Естествено предложих да купя един, колко щеш тираджииски магазини по европата, пък и в моя град продаваха китайски копия по 25 лева, бях казал на жената да вземе едно стъкло и да го остави в офиса, те да ми го пратят по буса. Не, вика шефа, спокойно, нали имат застраховка нашите камиони. Брей викам си, европейска работа, нема ганьовщина.. Кога да напускам и да изравняваме парите, ама там, вика каката, един стоп имаш спукан. Шефа каза да ти спра 50 евро. Викам чакай бе, нали имаше застраховка, аз можех да ти го възстановя за доста по-малко пари, защо ми спираш. Та тя милата разбирала не просто чупи-купи, а "повреденото се заплаща в троен размер", както имаше един соц. лозунг навремето. За застраховка и дума да не ставало.
Мене ми причерне, не са кой знае кви пари, ама усетих неправдата. Викам кво са, начи нема да ми изплатиш всичките пари вдругиден? Ми добре, между мене и тебе да си остане, ама тия витринки на офиса ги оценявам на поне 2000 лева, и вервай ми, кога имам ден свободен и се сетя за тоя пукнатия стоп, вие все по толко ще давате. Нема проблем, спри си 50 евро. Много тихичко и го прошепнах и се засмях. Станах и си тръгнах.
Това беше един понеделник. В сряда парите до стотинка!
Не беше много джентълменски разговора между мен и госпожата, ама поне овардихме витрините.

Всички прилики с лица и събития не са случайни. Просто избягвам да пиша имена, но теглехме ремаркета за една спедиция от подписа ми :) Който се е разпознал, да е жив и здрав!

ПС: Имам един приятел, тук в Англия е шофьор... той пък им реже гумите на колите (тва в България де). Не се разправя, не скача на бой. Просто дупчи гуми! Някак си се е научил с тънка ножка, много бързо и почти безшумно връща наглия шеф с около 2 бона назад за секунди някакви си.
Едвам го овардих един ден да не среже гумите на един колега, че му казал нещо на въпреки тук във фирмата която работя. Зор да разбере коя му е колата... Едва го разубедих.
На един в БГ му беше дупчил гумите май 3 пъти, докато онзи шеф вече спрял да си купува нови гуми, а само някакви стари галоши.
Намерил е път до сърцата им :)

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Мъдрите съвети които да избягвате на всяка цена!

Започната от krasФорум Учебен център

Отговора: 10
Прегледи: 3420
Последна публикация 03 Август 2015 год. 16:00 часа
от ivopifeca
Започвам работа - помагайте със съвети за начинаещи

Започната от martinisФорум Общи теми

Отговора: 33
Прегледи: 12277
Последна публикация 20 Март 2017 год. 17:10 часа
от micyri
Съвети за старт в професията.......благодаря !

Започната от saecoФорум Общи теми

Отговора: 22
Прегледи: 6118
Последна публикация 07 Януари 2016 год. 23:09 часа
от Rammstein
Някои разсъждения за работно време, заплати, осигуровки и работодатели

Започната от Оптимален ОптимистФорум Български политики

Отговора: 33
Прегледи: 3618
Последна публикация 27 Октомври 2017 год. 20:56 часа
от roshko