collapse

Автор Тема: Талибанска екология  (Прочетена 1324 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 196
  • Рейтинг: +39/-0
Талибанска екология
« -: 09 Февруари 2018 год. 19:59 часа »
    Абе колеги, има ли сред вас хора с тношение към вълненията и протеститите на екоталибаните.
    Ако има интерес съм готов да пораздухаме малко и тази тема, че почнаха да ме нервят едни измекяри.
    Скиори няма ли тук?

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2291
  • Рейтинг: +50/-65
Re: Талибанска екология
« Отговор #1 -: 10 Февруари 2018 год. 01:57 часа »
Скиор не съм, но мнение имам.
С няколко изречения, за мен е редно да има не втори, а двайсе и втори лифт. Боли ме шмайзера за 100 бръмбара и 10  катерици, така и така трепеме десетки пъти повече по пътищата, а гледам никой не затваря шосетата.

Дървета ще се секат. Ами дървената мафия по-малко ли сече?
Доводите са смешни срещу лифта, и като цяло опира до кой точно (поименно) какви парцели и имоти има в района. Тук изглежда е проблема за някои хора. Проклета завист.

На въпроса защо не се строи лифт на вр. Ком или Пършевица? Това пак било вид аргумент. Ами много просто, не са развити туристически дестинации и ще трябва да мине време преди да се инвестира сериозно там. Там където се е развило, там трябва да се наливат пари. Може би ако местните от Берковица и Враца се постараят повече с годините, след едно десетилетие или две и там ще има нужда от голям лифт. Характерна особеност на парите е да ходят при другите пари. Никой нема да инвестира на пусто и бедно място. 

Що не се увеличи капацитета на настоящия лифт? Щото технически и логистически е невъзможно. И много скъпо. Лифта е съоръжение със срок на годност и възможност да понесе определено тегло. Не може да слагаш нови по-големи кабинки на стари въжета и колони. Демек требват си нови лифтове. Производителите на стари съоръжения обикновено ги няма, след 50 години, я можеш да купиш резервна част, я не.  От тук следва и висока инженерна цена за преправяне. За това по-насметка в дългосрочен план е нов лифт. В транспорта, като спечелиш пореден договор не качваш повече палети на старите камиони, те имат лимит, а купуваш нови.

Кой да строи лифта? Държавата или частници? Много ясно, държавата не може да е инвеститор. Точка. Който печели, той инвестира. Държавата не може и не трябва да печели чрез инвестиции. Доказвано е 45 години.
Ако трябва пак транспортно сравнение, понеже сме в такъв форум, целата гюрунтия прилича малко на уикенд забраните за камиони, на някой нещо му пречи, ама кво точно и той не знае.

Предполагам за Пирин пишеме и за проблемния лифт?

Мариан Маринов

• Гост
« Отговор #2 -: 11 Февруари 2018 год. 21:29 часа »
аз съм морски скиор

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 196
  • Рейтинг: +39/-0
« Отговор #3 -: 11 Февруари 2018 год. 22:56 часа »
На морските скиори кабинки им не требат. Само д'ън се пръкне некой екоталибан, загрижен за популацията на розовите медузи.  8)

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
  • Публикации: 577
  • Рейтинг: +21/-0
« Отговор #4 -: 12 Февруари 2018 год. 21:22 часа »
. Само д'ън се пръкне некой екоталибан, загрижен за популацията на розовите медузи.  8)

Не се смей ! Тая например се бори за правата на ....... ПИЧИТЕ ВЪШКИ  :o :o :o
Карам бавно! Изчаквам пенсията !

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение: