Автор Тема: Добавка за дизелово гориво  (Прочетена 2773 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2469
Добавка за дизелово гориво
« -: 28 Февруари 2018 год. 11:38 часа »
Предстои ми ходене до България и ми се ще да сменя добавката с която карам. Едва ли сте я чували, тя е на местна фирма която прави рейсинг масла и добавки - Millers, но ако някой сипва в нафтата добавки и е доволен, нека направи малка рекламка, че да си вземем и ние.

Ако не ще си карам с мойта, ама съм чул, че е хубаво да се сменяват от време на време. Примерно нещо агресивно, колата ще се кара 50 часа на педал, до долу и обратно, та ефекта ще е хубав, мисля си..
Също така може ли да добавя малко повече (както и правя де :)  ), примерно не грам на литър, а грам и нещо. Няма да скапе дюзите мислим аз? Примерно 80 л. ми е резервара, сипвам 100 мл добавка и газ.

И кво има в тия добавки? Моята не мирише като другите, а по-различно. Като че не е на нещо химическо както бензин и разредители, а като на бръмбар миризливка (житен бегач). Точно тая миризма, да!

Неактивен Иво

• Професионален шофьор
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 10
Re: Добавка за дизелово гориво
« Отговор #1 -: 06 Март 2018 год. 15:43 часа »
Преди години имах дизелова кола.По съвет на човек в сервиз за помпи,дюзи и т.н. сипвах газ 1/20 в нафтата(1-2 пъти годишно).Прочиствала цялата система.Дали реално е имало полза не знам.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #2 -: 07 Март 2018 год. 11:29 часа »
Мерси, колега. Лошото в моя случай е, че газ няма откъде да намеря тук. А даже и да намеря, ти не уточняваш, но предполагам, че става дума за газ за горене, като оная дето се слагаше в едновремешните газови лампи. Чак се чудя къде, предполагам в строителните магазини продават.
Идеята ми беше нещо от познатите по магазините добавки. Ама вече докато чакам отговор за нещо разнообразно, взех, че пак си купих Милърс за следващите 500 л.  :)

Неактивен Иво

• Професионален шофьор
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 10
« Отговор #3 -: 11 Март 2018 год. 16:20 часа »
Да газ за осветление и да,тук я има в строителните магазини.Сори за забавянето,но не съм влизал тези дни.

Неактивен Стефан

• **
  • **
  • Публикации: 66
« Отговор #4 -: 11 Март 2018 год. 17:51 часа »
5 ml. двутактово масло на 1 L дизел.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 294
« Отговор #5 -: 11 Март 2018 год. 19:57 часа »
5 ml. двутактово масло на 1 L дизел.

И какво се случва на катализатора?  ;)

Неактивен Стефан

• **
  • **
« Отговор #6 -: 11 Март 2018 год. 20:24 часа »
Бездимно и няма яд.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
« Отговор #7 -: 12 Март 2018 год. 00:30 часа »
Бездимно и няма яд.

Това са глупости. Само българина е в състояние да измисля такива бабини илачи. Съвременните автомобили не търпят такава самодейност.
Има присадки на реномирани фирми, но и към тях съм с известни резерви, камо ли да наливам газ, масло, спирт, бензин и други фекалии.

Неактивен Стефан

• **
  • **
« Отговор #8 -: 12 Март 2018 год. 07:33 часа »
Позволете да не се съглася.
Може би всички знаем, че Mercedes Benz проведе през 2007 г., тест за надеждност, с Mercedes E-клас 320 CDI от Париж до Пекин. Поради факта, че качеството на дизеловото гориво в Източна Европа, Русия и Китай, не отговаря на изискванията, DIN, и Mercedes не е искал да поеме риска техните двигатели да дефектират поради лошо качесто на горивото, общото турне е било придружено от дизелов резервоар за гориво от ЕС. Избрани клиенти на Mercedes могат да кандидатстват за участие в определени части на този тест-тур, адвокати и нотариуси трябва да удостоверят верността на този тест за надеждност.
Въпреки, че Mercedes не харесва излязлия наяве факт, че дизеловите горива, използвани за този тест съдържат 2-тактово масло с цел смазване и запазване чисти двигателите по време на този маратон.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
« Отговор #9 -: 12 Март 2018 год. 08:43 часа »
Първо:
Няма линк към тази публикация, или поне посочване на източника за да се убедя доколко е надежден.
Второ:
Дори и да е имало такова нещо, става дума за един тест, имащ за цел да покаже нещо на някого. И то за времето на теста. Да напомням ли за фабрично тестваните серийни коли на Фолксваген, за които се разбра, че са с манипулирани данни с цел да влязат в нормите. Напоследък четох и за други марки. Случаят не е напълно същият, но показва, че автомобилостроителите си имат свои интереси, които обслужват по всякакви начини.
Трето:
Не съм видял в ръководството за експлоатация на нито една съвременна кола препоръка за използване на подобни магии. Колите вече не са обичайните нафтови печки, а сложен апарат, компютърно управляван и с многобройни сензори за установяване на всякакви отклонения от режима на работа.
Отделна тема е, както казах, че катализатора е твърде чувствителен към употреба на всякакви боклуци. Съсипва го дори некачественото гориво, както и недобри присадки за него.
Няма да си кривя душата - слагал съм бензин в нафтата на камион и съм се самонавивал, че сякаш пали по-добре на студено. Но все пак е било камион - шестцилиндрова Скания, и то инцидентно и не Евро-5 и 6.. При системно използване на подобна алхимия не знам какво би станало. Камо ли масло! Не знам дали знаеш, но във всички горива, след излизането от рафинерията се слагат добавки, разработка на марката под която се продават. Това ги прави Шел, БП, Лукойл и пр. Иначе бензинът и газолът, които наливат цистерните на терминалите на рафинерията са АБСОЛЮТНО едни и същи!  След това стават Шел, Тотал и др.
В рамките на шегата - с твоята смеска можеш да регитрираш собствена иновативна марка!  ;)
И още нещо - препоръчвам ти, когато кандидатстваш някъде за работа да не афишираш алхимичните си знания...

Неактивен Стефан

• **
  • **
« Отговор #10 -: 12 Март 2018 год. 08:54 часа »
Изгорил съм десетки литри на CDI без последствия. Днешния дизел без сяра е сух.

Неактивен Стефан

• **
  • **
« Отговор #11 -: 12 Март 2018 год. 10:07 часа »
Нета е пълен с мнения по този въпрос и всеки сам да се решава да сипва ли 2Т в печката или не. Съвременния дизел е адски сух това е факт.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #12 -: 12 Март 2018 год. 12:19 часа »
Десетки литри са малко, ако бяха стотици можеше да се замисля. Двутактовото масло ще смазва помпата, това е ясно, 0.5% е практически нищо, обаче за катализатора.... Ама то изгаря всичко бе Валери, не изгаря ли всичко? По-бих се замислил за ДПФ филтъра за който го има, дима ще е по-различен, ама при тоя половин процент...
По същия начин по съвети на народния съветник се слага 10% бензин в дизела при -10, и 20% при -20. Аз намирам това за пълни глупости, макар да съм слагал около 10% бензин по желание на шефа ми при едни жестоки студове преди 7-8 години. Палеше си нормално в студа, вървеше добре.. ноооо какво се случва с горивната система от гледна точка намалено мазане, мога само да си представя. Все пак тази смес е била за 2-3 дни предвидена, а не за постоянно каране.

Идеята ми като питах беше да каже някой карал ли е с Редекс примерно, защото редекса е на едни шотчета, за един резервовар... ама резервоар от колко литра? Моя като е 80 - две ли да сложа? Ама две пък идват малко скъпо, дет се казва, за тия пари трябва да лъсне системата.

Иначе за леко стари коли, каквито са нашите, дюзите почват да променят модела на пръскане и от там по-лоша работа, знаете сажди се натрупват. Та идеята е, че тия добавки ужким помагат. Аз вече около 1500 л. съм превъртял със добавка Милърс и сега ще кажа защо.
Преди 2 години си ходих до БГ и правих обслужване, масла филтри, ремъци, ролки квото там трябваше. Моя човек в БОШ сервиз я закачи и на компютър, прегледа всичко, няма проблеми. А колата почна да пуши. На място като поработи 10 и повече минути почва да дими едно синьо отзад. Излизаш, даваш газ всичо се оправя и така до следващата работа на място. Пак закачваме на БОШ-а, пак нищо. И почвам аз да чета - нашите форуми мълчат по въпроса. Английските обаче споменаха, че след определени километри, на тоя точно мотор V6, ама точно на него, а не на стария редови CDI, дюзите почват да променят модела на впръскване, обогатява се сместа (това не знам защо пък) и дори не било препоръчително да работят на място, защото се промивали цилиндрите и повишавало износването. Интересното е обаче, че това не го забелязах с английската нафта. А почна да го прави с българската. Особено на границата като тръгнах обратно на опашката така пушеше, че сякаш някой беше хвърлил димка зад мен. А на магистралата като се продуха, грам. И тогава си купих добавката на Милърс, що точно тая незнам, Милърс са сериозна английска марка, а като цяло англичаните правят хубави неща. И дали от внушение, дали не, но спря да пуши. Особено като смених нафтата с австрийска - там някъде ми свърши бъгарската. Колата полетя с новата нафта. И така близо 2 години карам с тая добавка, ама рекох, че може да имате впечатление и от някакви други.

Иначе проблема щял да ми се реши с нови дюзи, ама само те са минимум 1200 паунда, и сигурно поне още 2-300 ще е труда, та не ми се дават толкова пари, за това карам на добавки и си мисля, че има файда. A пък всичките ми приятели ми викат, че се занимавам с глупости, че нищо и няма на колата и само нафта и газ. Пък аз май верно влизам в някви филми.

Неактивен Стефан

• **
  • **
« Отговор #13 -: 12 Март 2018 год. 12:28 часа »
Ако нафтата е читава не сипвай нищо, а поглеждай чат пат в огледалата има ли наченки на къдежи.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #14 -: 12 Март 2018 год. 13:00 часа »
Няма как да знам дали една нафта е читава. Разчитам, че не е българска. Тук зареждам само на АСДА, нафтата е по-евтина и за мое успокоение добавям по 1мл на литър Милърс. Някой път ливвам и повечко, така, да има... Веднъж карах зад жена ми, тя напред с мерцедеса, аз отзад с калинката. Никакво пушене. Но продължавам да си добавям за собствено спокойствие. Едва ли ми е свалило разхода, не усещам да върви повече. Но със сигурност липсва всякакво пушене.

* Последни мнения

Re: Подписано е компромисно споразумение! от saeco
[08 Декември 2018 год. 16:24 часа]

Re: Подписано е компромисно споразумение! от kras
[08 Декември 2018 год. 10:30 часа]

Re: Подписано е компромисно споразумение! от saeco
[05 Декември 2018 год. 10:39 часа]

Подписано е компромисно споразумение! от kras
[04 Декември 2018 год. 14:32 часа]

Re: Гражданска Безотговорност "БОНУС-МАЛУС" от bennik
[04 Декември 2018 год. 09:48 часа]

Гражданска Безотговорност "БОНУС-МАЛУС" от kras