Автор Тема: Глоби!!!!  (Прочетена 3844 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dinko_ferrari

• Гост
Глоби!!!!
« -: 13 Юни 2015 год. 17:52 часа »
Тема за глоби.Тук може да се пише кой каква глоба е имал и къде.

Ето нещо което видях вчера в офиса на фирмата на едно бюро.Тази глоба е на един колега който е карал камиона на който щях да се качвам.карал го е няколко дена преди това.
Искам да обясня и за начина на следене на спазване на регламентите тук в Англия.Понеже си всеки ден с различен камион и всеки ден си вадиш картата и се прибираш у вас си има едно правило-след всяка смяна ти теглят информацията от картата(дигитала).Тази информация се препраща на фирми които се занимават изцяло само с това-проверка на данните от дигитала.В случай на нарушение изпращат такъв вид известие до фирмата и тя самата налага глобата на шофьора(дали го прави само фиктивно е друг въпрос).В случая колегата е карал 4ч.32м и направил почивка от 44м.Глобата е в размер на 100паунда.

[прикачен файл изтрит от администратор]

anatoli

• Гост
Re: Глоби!!!!
« Отговор #1 -: 15 Юни 2015 год. 17:45 часа »
Kolega mislq 4e vaprosa e malko sporen za globa,ako nqma parking moje da kara6 i 20 min sled vremeto no kato izvadi6 razpe4atka da se vidi 4e ima spiraniq i se pi6e 12 4len ot reglamenta i moje samo da cukat i ni6to, nqma siguren parking a za malkata pauza si e za e.....

dinko_ferrari

• Гост
« Отговор #2 -: 15 Юни 2015 год. 20:28 часа »
Ами глобата е факта пък който иска да си спори.Те ще му я спрат да кажем от заплатата пък той после да се оправя с бележки, тикети,обжалвания и т.н.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 249
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #3 -: 16 Юни 2015 год. 11:07 часа »
Anatoli e prav. Obache tuka e vedomstveno nakazanie I s tiq nema opraviq. Inache tochno taka se pishe. Chle edikoi si ot razdel izklucheniq. I ne trqbva da e sistemno. Razpravqite se s ofisa moje I da go otmenqt

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 894
« Отговор #4 -: 12 Август 2015 год. 20:49 часа »
Александър Йорданов Александров

ОБРЪЩЕНИЕ
към идиотите, простаците и боклуците, които карат с несъобразена скорост или без книжки и убиват на пътя

Неуважаеми идиоти, простаци и боклуци, спрете! Всички знаят, че сте идиоти, простаци и боклуци. Не е нужно да убивате деца, за да доказвате това. Останете си пак идиоти, простаци и боклуци, но поне не убивайте. Моля Ви, спрете се! Озаптете се! Мирнете,на задника си седнете, кратуните си проветрете!
Заради Вас идиоти, простаци и боклуци деца си отидоха от живота, майки сложиха черни забрадки. Вие идиоти, простаци и боклуци убивате хора – млади и стари. Защо Ви наричам идиоти, простаци и боклуци? Защото само идиоти, простаци и боклуци не могат да разберат, че човешкият живот е висша ценност и никой няма право да го отнема. А вие, идиоти, простаци и боклуци, правите точно това – отнемате човешки живот.
Неуважаеми идиоти, простаци и боклуци,

Като се обръщам към Вас, оставам с надеждата, че е възможно всеки идиот, простак и -----------, рано или късно да стане човек. Ако това се случи с Вас, обадете ми се. Ще се радвам да се запозная с идиот, простак и ----------- станал човек.

Варна, 12 август, 2015 г.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=868077413271082&set=a.481361011942726.1073741826.100002064935050&type=1&fref=nf

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 13 Август 2015 год. 20:15 часа »
Това по повод убитите деца в Лесидрен. Не мога да повярвам какви младежи диваци има в България. Закона трябва да е много строг за подобен тип убииства.

ivopifeca

• Гост
« Отговор #6 -: 13 Август 2015 год. 23:06 часа »
Много пъти съм казвал,че повечето от масовите автомобили не могат да спират инцидентно,спрямо скоростта,която могат да развиват.Тая вечер излезна колоездач изневиделица пред мене,и имаше късмет че немаше коли по другите ленти,и с резко навиване на волана, не го подпрях.Карах с 40 и си знаех че немаше да мога да спра...Призовавам и колоездачи и пешеходци съще да се съобразяват,как си развяват пат.ите по пътищата,където се движат бангии.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
« Отговор #7 -: 21 Януари 2017 год. 16:30 часа »
Ето линк за немските глоби:
http://www.bussgeld-info.de/bussgeldkatalog-rotlichtverstoss/

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 26 Януари 2017 год. 22:46 часа »
Снощи ми се случи много интетесно нещо.Карам си из Hildescheim около 23ч. На един светофар в последния момент ми светна жълто и червено,естесрвено спрях,щото си се движех с 50км/ч. ,но бях настъпал стоп линията на кръствището.В същия момент с/у мене имаше камера ,която 2 пъти ме "светна". Втория път даже се усмихнах :) .Та какво всъщност стана? Просто камерата си е помислила ,че съм влязъл на червено ли?

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #9 -: 27 Януари 2017 год. 18:45 часа »
Ако си настъпил стоп линията може и да те е снимала, требвало е и да помахаш :) Много лесно се програмира зоната на задействане на аларма и камерата да снима. Кадъра е разделен на сектори и просто активираш кои сектори да задействат камерата. Навремето съм монтирал сума ти видеонаблюдение и от там го знам.

Чакай аз да ви разкажа за едни колеги.

Оня ден двама нашенци бяха закъсали на Волво-Сток он Трент, спрял ги ВОСА-джията, изтъкнал се, че бил хващал всички манипулирани тахографи щото разполагал с най-добрата техника (?!?!??!?). Казал им "Дай дистанционното да го счупя и ви пускам срещу две глоби от по 500 паунда на човек, ако не камиона в сервиз за разследване". Нашите съответно нямали какво да му дадат и от там за 5 минути багажа аут, в патрулката и на хотел, а камиона във Волво сервиз. Той камиона МАН между впрочем, ама там има хале на ВОСА и ровят на всички марки.

Та до тук шефа им плаща 2 х 500 паунда. От тук интересно, ровене в камиона, намиране на "сендер-а", той манипулиран (лично видях как е запоена друга платка върху него), та ровенето в камиона, новия сендер, и другите дребни муторки = 910 паунда. Отделно загубите за недоставена стока и изпуснати товарни адреси, преки загуби за фирмата 2000 паунда, непреки "он шефа си знае", а пичовете седяха 2 и нещо дни без храна и без да изкарват пари, понеже познайте на какво им се плаща...

Фирмата е софийска, 5 камиона имат само Англия карат, прави и обратни курсове. Име не помня, но и не е важно...

Единия колега живее в Испания, прибрал се за малко да пробва в България дали е добре да се върнат, направил един пишман курс и вика, че втори опит няма и да опитва, директно обратно..

Неактивен славее

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 28
« Отговор #10 -: 27 Януари 2017 год. 20:19 часа »
Швеция....за 89км на аутобан  160е  като ми писа 86км в акта.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 628
« Отговор #11 -: 27 Януари 2017 год. 23:25 часа »
Добре де,,,,,, какво е "сендер" ???    За пръв път чувам за такова нещо.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #12 -: 27 Януари 2017 год. 23:31 часа »
Добре де,,,,,, какво е "сендер" ???    За пръв път чувам за такова нещо.
Не разбрах за кое точно питаш,но по принцип сендера е без жична връзка.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 628
« Отговор #13 -: 28 Януари 2017 год. 00:09 часа »
В случая явно е нещо друго,,,, двойна платка ,,,,, нещо свързано с тахото е явно ама кво е точно.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #14 -: 28 Януари 2017 год. 10:05 часа »
MAN-a е 2010 година, значи не е от най-най-новите. Текста от снимката буквало се превежда:
ПРОВЕРКА ЗА ТАХОГРАФСКО ЗАОБИКАЛЯЩО УСТРОЙСТВО. ОТКРИТО ТАКОВА В СЕНДЕРА (ИЗПРАЩАЧА) С ПРЕДАВАТЕЛ (TRANSMITTER). ПРЕМАХВАНЕ НА СЕНДЕРА И МОНТИРАНЕ НА НОВ СПОРЕД ИЗИСКВАНИЯТА.

Това което видях беше платка (сендер) с размер горе-долу 2.5/10 см, а на нея висеше за кабелите друго нещо (предавател), който явно не му е било там мястото или стария предавател от сендера е разпоен и е запоен друг предавател. Защото ВОСА-джията е закачил супер-дупер устройството и е установил сила на сигнала 14 децибела, а трябвало да е 4 децибела и е бил 100 процента убеден, че има манипулация. И от там е тръгнало всичко. Явно нашите хакери трябва да внимават за новия трансмитер какви децибели излъчва.

Иначе Райдере, отговора на питането ти е, че изглежда че между датчика на скоростите и тахото връзката е безжична. Иначе какви да са тия децибели и аз незнам. Все пак сме шофьори, не хакери :)

Аз обаче проверих въпросния сендер с име KITAS 2, това което видях на снимки с гугъла е различно от това което видях в сервиза. Ама знам ли.. може да е има нови модели, или за други марки..

А, и още нещо. Райдере, не може да не си виждал едни малки дистанционни като за кола, с които си управляваш дейностите на тахографа както ти искаш. Натискаш пауза и той минава в пауза, а ти си караш. Има такива, един колега в Италия ми показва какво прави. Тогава бях силно впечатлен...

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

ЕС глоби водещи произодители на камиони с рекордна глоба

Започната от Форумният маневристФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 1914
Последна публикация 20 Юли 2016 год. 07:19 часа
от Форумният маневрист
Неправилна маркировка на камионите-високи глоби 2019!

Започната от guest1134Форум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 142
Последна публикация 07 Януари 2019 год. 15:17 часа
от guest1134
Автоматични глоби за претоварени камиони в Унгария

Започната от Форумният маневристФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 1
Прегледи: 2118
Последна публикация 10 Юни 2018 год. 11:18 часа
от Форумният маневрист

* Последни мнения

Препоръчайте превозвач на тежкотоварни строителни машини от transport_CE
[21 Януари 2019 год. 21:00 часа]

Re: {Форумът} от roshko
[18 Януари 2019 год. 19:58 часа]

Държавната "Автомагистрали" ще изгражда 134 км от АМ Хемус от Topdrivers INFO-BOT
[17 Януари 2019 год. 14:25 часа]

Автобусните превозвачи са против тол системата от Topdrivers INFO-BOT
[17 Януари 2019 год. 14:20 часа]

Re: Brexit - на финалната права от roshko
[16 Януари 2019 год. 16:18 часа]

[16 Януари 2019 год. 15:48 часа]

Re: Brexit - на финалната права от Форумният маневрист
[16 Януари 2019 год. 14:23 часа]

Re: Двойка при 3.5т от Форумният маневрист
[16 Януари 2019 год. 14:07 часа]