collapse

Автор Тема: За ценители: MAN TGX Lion Pro  (Прочетена 839 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2356
  • Рейтинг: +50/-65
За ценители: MAN TGX Lion Pro
« -: 15 Март 2018 год. 11:15 часа »

MAN представи специална лимитирана серия на своя флагман за превоз на дълги разстояния.
Характеристиките на влекача включват множество допълнителни екстри в салона, а оформлението на външния вид е доминирано от стилизирания лъв изобразен от карбон и лъскаха хромирана облицовка на радиаторната решетка. Част от основния пакет на лимитираната серия са ксеноновите фарове – четири на брой, разположени на покрива на камиона.

Шофьорът може да се наслаждава на пътя седнал върху климатизирана седалка облицована в кожа или алкантара. Професионалният инфоразвлекателен пакет включва мощна звукова система и не по-малко прецизна навигация, която осигурява ефективно планиране на пътуването, както и развлечението докато трае то. Нишите за съхранение на багаж или каквото и да било друго за всекидневните нужди на шофьора са доста на брой, а хладилника и с възможно най-големия обем. Все пак в него трябва да има достатъчно място освен всичко друго и за няколко бири, с които водачът да се почерпи с приятели или колеги след края на работния ден.
Зоната за почивка предлага лукс с удобния 7-зонален матрак и печката с мощност 3,5 кВт.

Но какво се крие зад MAN TGX Lion Pro? Всъщност влекача е модел TGX 18.500 4x2 BLS с турбодизеловият двигател D26 с мощност 500 к.с. и максимален въртящ момент от 2500 Нм. Мощността се предава от новата автоматизирана предавателна кутия MAN TipMatic с 12+2 предни предавки, снабдена с функциите Smart Shifting (функция за по-бързо, прецизно и оптимизирано превключване на предавките в зависимост от релефа на терена за движение и теглото на композицията) и Upshifting Support за по-бърза смяна на предавките. Камионът е снабден с всички системи за сигурност - LGS 4, ACC, EBA 2, ESS, TPM, MAN Attention-Guard, MAN Efficient Cruise 2, MAN Efficient-Roll. Кабината възможно най-голямата и обширна XXL с висок таван и термично изолирана според скандинавските стандарти.

kamioni.bg

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 226
  • Рейтинг: +39/-0
Re: За ценители: MAN TGX Lion Pro
« Отговор #1 -: 15 Март 2018 год. 13:02 часа »
На мен все пак ми се струва, че леглото не е особено широко. Абе каквото легло направиха Скания-Топлайн, никой досега не е успял.
По екстериора също е можело да се постараят повече. Акцента който посочват - "карбоновия" лъв е всъщност имитиращо карбон фолио, което всеки с малко сръчност може да и лепне.
Не познавам тази марка, немецът е известен с това, че може да прави корави машини, но удобствата на шофьора са му последна грижа.

P.S.
А тези халогени на челото са само за декорация и разкош - практически в Европа няма къде да се употребят по предназначение, освен да си намигат шофьорите.  ;)

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2356
  • Рейтинг: +50/-65
« Отговор #2 -: 17 Март 2018 год. 11:26 часа »
Аз съм се пазарил със жената, ако удари от тотото да ми купи такъв :) Но най-вероятно ще се спра на 164L, по-голямата моторетка 580 магаренца, също така ще търся да е много наточена със всякакви лампи и фенери, рисунки, аспуси, бял волан и кожа и прочие благинки. Мечтиии...

Неактивен Стефан

• **
  • **
  • Публикации: 66
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #3 -: 17 Март 2018 год. 15:00 часа »
То се не знае.  ;)

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение: