Автор Тема: Защо все източняците фалираме?  (Прочетена 1303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 959
Защо все източняците фалираме?
« -: 14 Май 2018 год. 00:23 часа »
http://www.dw.com/bg/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%B8/av-19246942

Немеца не фалира когато плаща 10 и нагоре, а тези фалират с 8.50 и то само когато са в Германия. Къде е уловката?
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
Re: Защо все източняците фалираме?
« Отговор #1 -: 14 Май 2018 год. 00:47 часа »
https://www.actualno.com/business/ekspert-bylgarskijat-biznes-plashta-niski-zaplati-a-formira-ogromni-pechalbi-news_672389.html

Комбайнер или тракторист взимал повече от IT-специалист. Тия лъжат повече от Райбера!...  ;D
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 294
« Отговор #2 -: 14 Май 2018 год. 11:06 часа »
Не ми се вярва почасовата ставка за шофьори в Полша да е 4.50 евро. Дори в Испания, за която се знае, че не е с най-високи нива на заплащане, ставката на час за чистачка започва от 8 евро нагоре.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2469
« Отговор #3 -: 14 Май 2018 год. 11:19 часа »
Оф, темата е много интересна и признавам, толкова много съм мислел по нея, че в един момент почвам да усещам някаква експертност, в следващия момент съм тотално объркан и не мога да свържа две и две. Много съм и писал по въпроса, та тая тема се явява едно продължение на други теми. Но нейсе.

Първо от втория пост на Росен - зависи какво се разбира под "взимат". Заплата или доход. Ако е първото, тогава прав си, това твърдение не е вярно. Ако е доход, тогава обаче е вярно. Да не се забравя и моментът, че в БГ максималната възможна заплата е ограничена на 2600 лв, което е безумие естествено. Големите IT играчи осигуряват масово персонала си на нея, а за по-големите мениджърски вече се плащат бонуси, както при нас плащат командировка за всичко над 500 лв. или там колкото беше.

Сега конкретно за нашия бранш. Защо немеца не фалира? Всъщност и в Германия фалират фирми. И в Англия. Във всяка държава, не зависимо колко е уредена, фалират фирми.  Фалират си и още как. Или се сливат, един голям купи други двама малки. Или двама по-малки се съберат да станат големи, за да се борят с големите акули. За да избегнат фалита и/или да станат по-големи играчи.
Ясно е че в транпорта, колкото си по-малък, толкова работиш за по-малко. Големите имат хиляди камиони, складове, логистика, изградено с десетилетията ноу-хау както и взаимовръзки с другите големи, например ползват си взаимно базите, камионите, разменят си товари и релации. По тоя начин те естествено лапват по-добрата част от транспорта, те диктуват на товародателите цените. Къде тук малкия Райдер, че го спомена, може да се мушне в тая схема??? Той ще бъде избутан и смачкан, или изобщо няма да бъде допуснат.
Погрешно е да се смята, че всички работят на едни цени, така както и аз впрочем смятах преди време. Истината е, че има разлика и големите работят с по-добри цени на километър.

И сега е важно да се каже кои фирми фалират - ами малките, много ясно. Не съм чул голям оператор да е фалирал. Фалират малките в стремежа си да станат големи, да натрупат бързо капитал от малките рейтове на които работят. И от там се получават грешките на бързия разтеж, те са неизбежни. Като станат повече - фирмата фалира.

Това е моето скромно мнение.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 14 Май 2018 год. 11:36 часа »
Едно бързо допълнение. От известно време насам се опитавам да намеря информация за това на какви цени се вози от Англия до ЕУ, как ли не звънях какво ли не питах, не дават информация. Дай си операторския лиценз викат иначе инфо не даваме. Накрая взех лиценза от мой бивш шеф, та се изфабрикувах като съсобственик на фирмата, казах че сме големото добро-утро от България, пратих им копие от лиценз за справка, казах им че имаме много и все убави камини и помолих за оферта. Чак тогава ми отговориха и то с цена която не отговаря на минималните ми очаквания за камион с фриго. А самите тези са голяма транспортна фирма и спедиция, и що да не дават някакви мършави товарчета на такива като нас. Имаме вика 8 курса на седмица такива, от Уитчърч до Мадрид, искаш ли ги...
Сега се чудя как да му отговоря, че не, благодарим на тая оферта.

ДОпускам, че с Английски лиценз ще е малко по-жива цената, но само допускам. Доказателства нямам. Ако съдя по форума на англиските шофьори, според информацията от тамошните шофьори собственици (малки фирми 1-5 камиона) цените са трагични. 1.1 паунда на километър, което по днешен курс идва около 82 цента. Е как ще влача хладилно ремаке на тая цена и няма да фалирам??????? А пък тия горните ми дават 75 и очакват и ремаркето да е мое!!!

Имам една ексел таблица, правих я преди време, с възможно всички подробности, утежнения, разходи и разходчета... Накрая пиша километрите на предложения курс, пиша и навлото което дават и тя смята всичко -  резултата е зле та зле! 

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 14 Май 2018 год. 14:17 часа »
1.1 паунда са 82 цента, това на ферибота ли?  ::)

Мен ме мъчи друг въпрос. Ако приемем, че средната цена на европейския транспорт е 1.3Е, на фона на предлаганите 80-90 цента, но не щеш ли, в един момент, по някакви необясними причини сите румънски и български фирми вкупом рекат, че за по-малко от 1.25Е не палят камиона, какво ще стане?

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #6 -: 14 Май 2018 год. 14:37 часа »
Между другото, и преди съм споделял, че съм присъствал на разговор между диспоненти на Ким в Норвегия и цените де съм чул за огромна компания оперираща в сегмента на експресните и температурни доставки, със скандинавски лиценз, бяха меко-казано отчайващи, дори и за мижавото заплащане на шоферите. Не случайно бутна кепенци този офис...

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #7 -: 15 Май 2018 год. 00:48 часа »
1.1 паунда са 82 цента, това на ферибота ли?  ::)

Моя грешка, да се чете 1.1 паунда на миля. Което обърнато в евро за километър идва на 82 цента. Пък днес направо ми изнагляха с тия 75 цента. Това беше оферта тип "Разкарай се!". Чудех се как да спазя добрия тон...

Иначе хипотезата с камионите в гаража ми е малко невероятна, нашите пишман мениджъри така са се набарбалякали по банките, че не за 75, за 65 цента ще работят. Даже и шилета дето не дължат и стотинка на банка, пак теглят на Гопет транс товарите със собствени ремаркета до Полша и обратно на .75 цента... Не е ли да ги удушиш тия??? Тия ли ще правят бойкот!? Тия дет мозъка им ги държи изправени само колко да не паднат! Никва мисъл, никъв плам!
Щот аз съм сигурен че има кой да ги вози тия смешни товарчета на Майк, да не кажа, че фирмата е българска (много ясно!) и е със 7 камиона...

Ами я чакай, понеже си отворил интересна тема, мислих в мойта, ама може и тука.
Са кво да правиме с тия клети превозвачи, кат Брюксел ще ги натиска да ги умори? Май май???
А Борисов пък като е взел да им гони евалата... чак не мога да повярвам. Нали уж европа, правила.
Ми като не можеш да си пращаш шофьорите в почивка до БГ, ще фалираш, много ясно.
Аз лично НЕ ПОДКРЕПЯМ подкрепата на Борисов за превозвачите и смятам, че не му е работа да ги пази. В крайна сметка тоя закон пази работника и не е длъжен да създава комфорт у работодателя.

Обаче познайте какъв е тона по фейсбук групите (там разни луди тираджии, синдикати и прочие). Да подкрепим работодателите, защото видиш ли, ако няма за тях, няма и за нас...

Та тия ли ще оправят цени?!?!?

Между другото Ким ни прибираше и то не с нискотарифна авиокомпания (нашата, кво и беше името) на всеки 6 седмици, вярвам, че нямаше да фалира, ако трябва да спази бъдещия закон и да го прави на всеки 4. Имаше квартири из цяла европа... гледам още карат и не са фалирали.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 15 Май 2018 год. 01:09 часа »
Ето две изречения за от изказването на Борисов:

Това е исторически стар бранш от времето на социализма.
Съмненията са ни, че така точно подредени нещата, винаги сме били за по-високи доходи

Начи гусин Борисов, да си ги немаме тия. Как е работил деда ми у Сомат, аз така не искам! Да спим в кабината по 6 месеца като моряк на околосветско. Сега е 21 век, има нема мина четвъртината, не може по ония стар социалистически начин. И като искаш да облекчиш превозвачите, да ти напомня, че по времето на Борисов1 а именно в края на 09 година се приеха тия европейски практики и у нас, да не се кара ден два от седмицата. Ми как са кротки превозвачите на това правило, така ще кротнат и на новото. Да не кажа, че 2 месеца принудителна законна пауза и задържане на камиона са доста повече от 6 самолетни билата. Сметал съм, сметни си сам и ти!

Второ, за доходите! Ай не на мен тия пак, че от 4 години бия тупана, че трябва да се изкопира 1:1 английското трудово законаделство и да се махнат тия полу-социалистически заплати и тоя кодекс на труда, целия в кръпки, дет нищо не става от него. Не може да си най-дълго управлявалия демократичен премиер (Алелуя!), а да се гърчиш с тия Луканови закони. Ай мисли малко!

Извинявай, че така Борисов, ама малко ми иде в повече това... като че подрепка търсиме, като че ни е страх правителството да не падне... Ма много страшен тоя Домусчиев бре?! И на кой да се угоди, на шофьора ли, който така или иначе бяга по чужбина, или на фирмите, които така или иначе си гонят шофьорите по чужбина! Глей ти дилема!

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #9 -: 15 Май 2018 год. 01:12 часа »
За последно тая нощ и да не стане много тегаво. До скоро мислех, че най-тъжното нещо на света е похабения талант. От как гледах Евровизията в събота, вече съм на мнение, че има и по-тъжното от това  -  свиня да пее за кокошка...

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #10 -: 15 Май 2018 год. 02:29 часа »
Са, на Борисов не му било работа, а на кого тогава? Нали затова сме пратиле ора у Европарламента да ни защитават интересите. Туй отрасъл с 20% БВП, демек основополагащ. Едва ли някой, па било то французин, немец или къф ще да е има и грам съмнение, че това е лобистки, протекционистки и далеч от справедливостта и философията на Съюза пакет.
Аз си чекам отговор по хипотезата с отказа на нискотарифните играчи да возят под средната цена. Какво ще стане? Западняците ще удвоят камионите ли? Ще намалят товарите ли? Интересно ми е какво мислите!

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #11 -: 15 Май 2018 год. 13:06 часа »
Е да де, важен е отрасъла, никакъв спор! И що като е толко важен не се преструктурира?

Пет малки малки компании стават една голяма. Закона го позволява.
Правят си линии. Оптимизират си маршрутите.
По линиите си изграждат складове за претоварване и паркинги за смяна на ремаркета. Бани и тоалетни
Инвестират в повече ремаркета за целта.
Наемат квартири около базите си
Камионите им работят на 100 процента при 2 смени.
При това положение наемат и повече хора естествено.
Печелят по-добре.
Сключват договор с авиокомпания за регулярни полети.
Или купува някой лускозен микробус и го пуска като совалка да си върти смените на шофьорите.

Е всичко това горе струва пари. Е нема начин  баце, ако искаш да си превозвач, това е начина.

Така работят големите, а Ганьо си иска да си малък, самостоятелен и в кочинката. И да мачка шофьора, щото толкова знае. Така конкуренция не се бори. И когато големите батковци му изръмжат "Чшш ей, пич, опичай си акъла да те не изгърбиме!", той много се сърди и псува!
Ами европейците са толерантни, даже твърде много според моя вкус. Но европейците също така не обичат и дребни селски тарикати в лицето на нашите скъпи превозвачи.

Защо нашите превозвачи мрънкат? Застраховки в Англия.

Започната от krasФорум Колегите от офиса

Отговора: 18
Прегледи: 6520
Последна публикация 11 Август 2015 год. 22:33 часа
от rider777
Г-жо Канцлер на Германия, защо убихте Шенгенското споразумение!?

Започната от Оня с коняФорум Европейски политики

Отговора: 1
Прегледи: 1333
Последна публикация 04 Януари 2016 год. 18:55 часа
от roshko
Защо се страхуват от жени шофьори???

Започната от TalitaliФорум Работа

Отговора: 20
Прегледи: 2328
Последна публикация 13 Май 2018 год. 18:19 часа
от Talitali
Защо да спазваме Регламент 561?