collapse

Анкета

Проекта "Макрон" - ЗА или ПРОТИВ

Автор Тема: Да подкрепим или не проекта "Макрон"?  (Прочетена 4447 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2447
Да подкрепим или не проекта "Макрон"?
« -: 18 Май 2018 год. 14:19 часа »
По повод скандалния за някой хора проект на президента Макрон, една анкетка за и против предложените промени. Дано се заформи хубав дебат. Впрочем някъде може ли да се прочете, че май много от нас не знаят за какво става дума.

Въпреки неяснотите, заявявям моето ЗА

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 294
Re: Да подкрепим или не проекта "Макрон"?
« Отговор #1 -: 19 Май 2018 год. 11:35 часа »
Аз съм твърдо ЗА, въпреки, че вече не ме касае.
С леки уговорки, обаче: Наистина трябва да се осигури достъп на камионите до паркинги в района на почивката и да се регламентира и отговорността при щети. Защото, ясно е, че колкото и да си бохем, не можеш да слезеш от кабината без поне едно сакче вещи. И ако трябва да го мъкнеш с километри, или да платиш за такси, работата става...
Другият вариант е създаването на прилични бази, собствени, или под наем. Това не могат да си го позволят дребосъците, но да се обединяват и тогава е възможно.
Едно е ясно - този дъмпинг ще бъде прекратен, колкото и да вият нашенци. Регламента може да претърпи леки редакции и отлагане във времето, но съм сигурен, че Макрон ще го отстои. Още повече, че има пълната подкрепа на другите силни икономики в Европа.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #2 -: 19 Май 2018 год. 14:45 часа »
Точно така. Всъщност най-големия риск за нашего брата българския шофьор, дето толкова се е притеснил, че няма да има работа за него е, че може би един ден шефа му ще се казва Джон или Хосе, вместо Иван. Другото най-много да му порасне заплатата малко и пенсията много. Всичко друго са съпътващи бизнеса проблеми - абсолютно решими, стига Иван да има желание.
Има служебни автомобили, разменни депа, има евтини квартири по градовете. Оставя шофьора камиона, другия се качва, първия пали колата и отива да спи в квартирата. Всички тия неща работят от години по западните фирми. Само Ганьо се ослушва.

Дразня се от позициите на парламента в т.ч. и опозиция и управляващи, вместо да направят една разяснителна кампания, да помогнат в преобразуването на отрасла (след като е толкова важен!). За пореден път Брюксел ни подсказва, че не сме в ред, тоя път малко по-грубо....
Ганьо обаче, докато не го ритнеш по гъза, не разбира, че му правиш забележка. Ей за тва го докарахме до тука.

Неактивен kras

• Професионален шофьор

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 957
« Отговор #4 -: 20 Май 2018 год. 21:26 часа »
Не подкрепям силово налагане на несправедливи правила, очевидно ощетяващи слабите/далечните.
Не одобрявам, някой да ми налага какво е добро за мен. То паркинг не можеш да намериш, пък хотел...
Това с прибирането на три седмици не е лишено от логика и предимства, но пак не ми харесва да е задължително.
Отдавна апелирам за по-справедливо формиране на заплащането!!! Тук съм ЗА
Ако треба се начука на изедника, съм с две ръце ЗА, ма да гледаме на нас да е добре, а не на някого да е зле.
Защо не приложат британския модел на почасово/седмично заплащане и възможността за работа като самоосигуряващ се? Даже, може да се реформира, ако има какво. Всъщност може да го има и другаде, не знам. Доколкото знам на Острова това е било мярка за оптимизация и справяне с недостига на работната сила.
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 20 Май 2018 год. 21:51 часа »
Кой да го приложи? Иначе браво, ето още едно мнение, че почасовото заплащане ще оправи нещата с големи крачки. За сравнение, във Франция е 9.88 Евро/час за шофьори. Та кое му е лошото на това за българина?

В момента Борисов се опитва да угоди на КРИБ в лицето на онзи зализания, знаеки че прави глупост и е правилно да подкрепи закона. Обаче не го прави под страх от провокирани стачки. То само това остана, транспорта да се блокира под стачки и да падне кабинет заради подобно нещо...
Кои държави подкрепят закона обаче? Белите. Кои държави отричат? И защо? Банановите, като нашата! Защото бизнеса е хитър, работника прост.

Онзи ден е имало малко бой между двама шофьора, мой приятел и един пред-пенсиониран шофьор, съответно за и против. Старото поколение, глупавото, то е против, искат шефовете им да са добре, за да има и за тях. Кво да има? 20 кила нафта? А пения? Е.... 200 лв, ама за това герб са виновни...
И Борисов излиза да защитава тия червеи!
Борисов защитава и тези, които именно не искат да се промени закона и да се заплаща европейски тертип! А кажи ми ти на кой да се угоди? За това вярното решение на кабинета би било, да се угоди на правото и бъдещето.

Нема по-малки сме за тва ни мачкат, нема по-отдалечени сме за тва ни гонят... Закона е един за всички. Като си отдалечен, има начини да се приближиш, като си малък - да се окрупниш. Иначе нема държава и държавност.
Нали няма граници? Какво значи далече сме?

И Рошав, понеже акцента ти е, че не искаш да е насилствено. Няма как да е друго яче. Един закон все за някои е насилствен. Насилствено е и ограничението за скорост примерно. Ма го спазваме и има много причини ЗА.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #6 -: 20 Май 2018 год. 21:56 часа »
А! Един глас против! Рошав, обзалагам се че е твоя, след тая тирада :)
Макар, че виждам че и Иво е влизал и чел темата, знам ли може и той да е.

Хрумна ми една печеливша стратегия на Борисов по повод как да реагира на заплахите на КРИБ.
Ми просто излиза с декларация и подкрепя безрезервно закона "Макрон", като заповядва правителството да състави план за действие, при представянето на предимствата за работниците (за да не си помислят за стачка), а на бизнеса осигури правна помощ за сливане на фирми (защото друг начин няма).
И да чака да види, дали ще посмеят да стачкуват, защото тогава работниците ще са на страната на кабинета, а бизнеса ще губи пари!

Борисов не беше ли добър покерджия? Или бъркам?

Що ми се струва, че до месец ще слушаме друга плоча?

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
« Отговор #7 -: 20 Май 2018 год. 23:04 часа »
Никой не обича да му налагат регулации и правила. Най-много ние българите. Но това е начинът. Да се разчита на съзнанието в нашият случай е меко казано, оптимистично.
Колата ми е тъпкана с еърбеци и моята теория е, че при това положение коланите са притеснение. Обаче някой е решил, че трябва силно да се погрижи за моята сигурност и е въвел задължителен регламент за ползване паралелно и на коланите.
Имам резерви и към задължителните светлини през деня, особено в традиционно слънчеви страни като България. Но пак някой е решил, че това е полезно за всички и - край, няма какво да коментираме.
Като си бях в София карах една чужда кола и редовно забравях за фаровете. Господ ме опази и не ме нацелиха.
А веднъж даже ги забравих през нощтта включени и на сутринта - ядец! И радиото не светва даже! Колата инжекцион, не може да се бута, а аз кабели нямам, но бързам. Цяло приключение!
Дребни битови неудобства, но какво да се прави - правила!

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 20 Май 2018 год. 23:26 часа »
Хахах, като каза за фаровете. Тук не са задължителни и редовно по магистралите прелитат НЛО-та забравили да си ги включат. Добре, че някой по-буден се намери да му присветне, та да го събуди.
Начи... против подхода съм. Има положителни неща, но те са популистки и за замазване на положението. Туй с хотелите най-ме трови, макар на този етап да не ме засяга. Мислим дека коланите и фаровете не са релевантни с темата. Макрон започва с план максимум, да видим какво ще се приеме и ще коментваме...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
« Отговор #9 -: 21 Май 2018 год. 00:10 часа »
Аз вече казах - това с хотелите няма да стане баш така, както бе обявено. Но, че престоят и дъмпинга ще бъдат ограничени е извън всякакво съмнение. Няма как тази голяма и толкова уредена държава като Франция да позволи да бъде цакана от селски тарикати. Изводът е очевиден - окрупняване, сдружаване и създаване на бази на място. Само, че нашенци не щат, искат да се цакат взаимно с навлата, а оттам да цакат и местните превозвачи, които поддържат висок стандарт на заплащане и социални осигуровки. Е, няма как да стане...

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #10 -: 21 Май 2018 год. 00:24 часа »
Начи, представи си, че ако наистина отрасълът формира 17% от БВП, като тук не се слага спедиторската дейност, какви размери ше добие ако се изсветли в по-голяма степен и почнат да се плащат реални данъци и осигуровки... Е, малко по-старички джипчета ще карат, ще редуцират любовниците, ама... стига толку лапачка! 1350 камиона. Е това не е ли алчна лакомия!?

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
« Отговор #11 -: 21 Май 2018 год. 00:37 часа »
Начи, представи си, че ако наистина отрасълът формира 17% от БВП, като тук не се слага спедиторската дейност, какви размери ше добие ако се изсветли в по-голяма степен и почнат да се плащат реални данъци и осигуровки... Е, малко по-старички джипчета ще карат, ще редуцират любовниците, ама... стига толку лапачка! 1350 камиона. Е това не е ли алчна лакомия!?

Тука вече съм напълно съгласен! Не щат да излязат на светло и да декларират реални приходи и разходи, съответно - да плащат реални данъци, които и без друго в България са най-ниските, а не апокалиптичните предвиждания, че шофьорите щели да останат безработни. Или, че щели да се прелеят в чуждите фирми. Ми осигурете им условията и отношението като в чуждите фирми и ще сте рахат! Ама не щете, щото искате само да лапкате. и да се фукате с джипки. Е, ще се поограничите малко...
Навремето изобщо не бих напуснал страната, но като видях, че нещата вървят на зле и доходите не само не се увеличават но и падат, вътрешни глоби, рискове за да поддържащ стандарта, други простотии, и реших, че пътят ми е навън. И се благославям за избора си!
Яд ме е и на онези колеги-балъци, които ги употребиха за да придадат гражданственост на протеста. Да бяха си подредили джиповете, та да е ясно кои, всъщност протестират. Прост и манипулируем народ винаги е имало.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #12 -: 21 Май 2018 год. 01:02 часа »
Прочетохте ли, че и някакъв съюз на транспортните синдикати се включва с рев против, по-нагоре писах.
Като чуя за съюз напоследък, направо ми става лошо, особено след като си поговорих с един заместник председател на един такъв и получих изключително незадоволяващи отговори граничещи с раздразнение. Такава каша е в тия организации, имам чувството, че самите те не са наясно защо съществуват, камо ли да обединят. Ама айде, дано да не съм прав...

Рошав, кво те притесняват хотелите? Първо, това трябва да притеснява бизнесмените. Второ, знаеш, че има условие да не е кабина. Не са казали, че трябва да е Шератон. Може да са квартири, може да са пригодени порт-кабини, може да е всичко с креват, душ и кенеф. Това отделно създава широк набор от допълнителен бизнес, паркинзи, хотели, мотели, хостели и прочие, барчета и ресторантчета, дори простички столови с кафе автомати.
...макар че и друго чух: "Добре съм си в кабината, не искам на хотел. Тук си имам котлонче, телевизия. Не ми трябва хотел." А сега де?!

Не чувам ЖП-то да стачкува, че се дава право на градските автобуси да формират линии до 100 километра (та не беше ли 200 даже?) с цел да се конкурират повече.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #13 -: 21 Май 2018 год. 13:23 часа »
Ай първо да направят подходящи условия, после да ни казват какво и къде е убаво за нас, ко ши кайш?
Нелепо е! Знаеш след 5 часа в делник и през уикенда какво става по паркингите, нема де колело да туриш на стойка. А, прЕдстави си половината от това камион на хотел. Не знам сега колко се спазва, къде и от колко фирми, но акъл не ми го побира ако стане задължително навсякъде и за всички. Квартири. При 90% от квартирите на Ким бяха с по 2,3,4-ма в стая. Е, мерси! Предпочитам в кабина, пък било то и на некой Премиум мултимилионер. В Ким, повечето случаи съм бил в самостоятелна стая в ИГЛО и на Падборг, в останалото време у кабина двойка и чат пат Греве. Търпеше се. Няколко пъти съм спал на Валенхорст - е, нема такава мъка, баце! Тъй, че нищо не е само черно и бяло...

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #14 -: 22 Май 2018 год. 11:23 часа »
Аз си мислих по тоя въпрос, дали не греша като казвам, че може и да не е хотел. Във всички случаи трябва да си сам в стая и да е тихо, за да можеш да починеш. И другото е задължително КЕНЕФ и ДУШ. Това, което липсва в кабината и масово колегите серат по храстите и пикаят покрай кабините. Никога няма да забравя един Великден във франция, толкова бяха претъпкани паркингите, че спрях на паркинга за автобуси, през 3 минути идва рейс, ни може да се изпикаш до ремаркето... едно евро струваше кенефа, не ме питайте как удържах най-дългата пауза в света. Тогава съм клел и паузи и всичко... имаш къде да спиш, нямаш нищо друго.
Спомням си на Ким "хотела". Едно подобие на затвор, не че съм бил, но съм гледал по филмите. Стаята представляваше два кревата тип "Русенски", обикновен дюшек, вместо матрак, носиш си чаршафи и гледаш да легнеш на по-малко мизерния дюшек. Няма крушка, ами като ти дадат ключ ти подават и една крушка и даваш 10 евро депозит за 1.5 метра кабел за интернет. При напускането връщаш кабела и крушката. Крушката нямаше смисъл да я ползваш, защото тавана беше с ония прозрачни тела, дето слънцето пробива през тях и някак си свети много силно като крушка. През деня няма шанс да се наспиш, защото е светло в стаята и не е перде да го пуснеш, онова си свети отгоре. Пердета даже май нямаше. Изкарах точно 2 нощи на тоя режим и се манах към Франция да си спя в камион.
Значи излиза, че в т.нар. хотел нямаш комфорта на кабината, да си спиш когато искаш, телевизията и т.нат. От друга страна в кабината нямаш удобствата на  хотела в като ресторанче (столова), бани, тоалетни. Нямаше навремето интернет на корем и телефони без пари.. такива скучни уикенди съм карал по малките айрета във Франция, сам самичък, че в хотел като че би било по-интересно... знам ли...
Почвам да се колебая по закона в тая му част. Но подкрепям всичко останало.

МВР с идея как да спрат опашките от тирове на ГКПП "Капитан Андреево”

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 187
Последна публикация 04 Октомври 2018 год. 01:32 часа
от kras
Трите "П"

Започната от roshkoФорум Общи теми

Отговора: 9
Прегледи: 2462
Последна публикация 22 Декември 2015 год. 14:31 часа
от kras