collapse

Автор Тема: Русия ли? Мерси!  (Прочетена 17657 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
  • Публикации: 578
Re: Русия ли? Мерси!
« Отговор #120 -: 22 Март 2018 год. 01:25 часа »
Не съм изтрещел, къде пък това си помисли. Всъщност аз много добре дадох да се разбере дали харесвам руски политики или не.
Ти обаче малко си ми сива зона :)
Айде няма да се караме повече. За сега пауза! :)
Не е въпроса да се караме . Какво не ти е ясно  та съм ти сива зона ? Ако питаш дали харесвам Русия , да харесвам Русия и руснаците !  Не Путин и  олигарсите  , а именно руснаците .. И защо не ,нищо лошо не съм видял от тях , а вярвай ми познавам доста . Харесвам и България , а не харесвам  агенти и продажници !
 И виж тук ти си ми малко сива зона  ;D
  И като стана въпрос за Путин , малко куриози  :)
В Лондон за Путин гласували  27,7 % 2012 г   и   51, 7 %  2018   ;D 
Карам бавно! Изчаквам пенсията !

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2436
« Отговор #121 -: 22 Март 2018 год. 13:54 часа »
Да не искаш да кажеш, че съм агент-продажник? Хубава работа...

Вчера намерих страхотно описание на това, което мразя и което хората явно не разбират.

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
« Отговор #122 -: 22 Март 2018 год. 20:07 часа »
Да не искаш да кажеш, че съм агент-продажник? Хубава работа...

Не бе Краси  ;D Не ми харесва само това оправдателно " просто бизнес "  !!!
Когато ебаваш мамата на държавата  , не е просто бизнес . Дори да не си го направил нарочно , а поради некадърност ( за което имам силни съмнения ) пак трябва да понесеш отговорност  !
 А мангала има наглостта да говори за успешна приватизация  :o Аз лично съм бил на това:

И се чувствам излъган , и ми е страшно болно  и го обвинявам него че е един от основните убийци на синята идея  >:( 
И тука никакви оправдания с руснаците не минават !
Ето част от "гениалните приватизационни сделки" на същия !
http://www.presstv.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BE%D1%82-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0/04/17/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4/
Какво да ти кажа повече ? Много елементарно е обяснението " за всичко са виновни блядовете "   Повече отива на някой нагълтал се с пропаганда като " бибе с пресни курешки " ....
Па ти го разбирай както искаш  ;)

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #123 -: 23 Март 2018 год. 13:12 часа »
Цецо, те с тия линкове към подобни сайтове тотално ме губиш за слушател. Бях готов да се съглася с някои неща, дори исках да не съм прав и да видя нещо което не знам. Но това просто ми ниска топка, прощавай!

За да се коментира една сделка, трябва да си наясно с параметрите по нея. Нито ти, нито аз знаеме повече от това, което някой е седнал да ни убеждава в някакви сайтове (впрочем, този сайт струва цифром и словом 0 лв с думи НУЛА), което не е мерило за истинност, но все пак.

Ето ти едно стотиците неверни и подвеждащи изречения от тоя сайт: При продажбата авиокомпанията имаше 18 самолета Ту-154, а година и половина по-късно – само един.

А казва ли сайта колко е бил остатъчния ресурс на тия съветски таралясници? НЕ! Споменава ли се за забраната им да оперират на европейско небе поради липса на типов сертификат? НЕ! Къде си видял "Ту" да каца на европейско летище? Нема и да видиш. Какво реално толкова сме продали? 18 самолета алуминиев скрап? И фирма с евроазииска и пост социалистическа структура на управление. Колко фирми се явиха освен Зееви? Май николко? Не съм чул голям европейски оператор примерно Луфтханза или КЛМ да е искал да купува БГА-то. Летището беше интересно за тях, но то не е предмет на тая сделка естествено.

Аз също съм чел анализи и то с проверен произход, например един много задълбочен, за приватизацията на Нефтохим, но просто не ми се занимава да пиша. Има го, може да се намери. Тоест много подробно изложени параметри на сделка, мотиви и прочие. А не както този сайт ни манипулира: Кабинетът „Костов“ ще се запомни и с продажбата на „Нефтохим“ ЕАД на руската „Лукойл“ срещу 101 млн. долара. Наистина тя е повече от успешна, ако я сравним с разграбването на плевенската рафинерия „Плама“ – единственият нефтохимически комбинат в света, доведен до фалит. Дава ли тоя сайт отговор на въпроса, какво общо има кабинета Костов с фалита на Плама? НЕ! Просто ни го внушава! А подчертаното пък е абсолютна лъжа!

Не случайно не се е намесил нито съд, нито прокуратура по приватизационните сделки - просто защото престъпление ЛИПСВА. Ние може да си разтягаме локуми, да си пишеме тука за несъществуващи неща, но преди да имаме възможността да вникнеме в подробности около една сделка, просто няма смисъл.
Много добре си спомням Виденовата зима, 311% инфлация и фалити на банки и държава, и като чуя после, че Костов не бил добър премиер за 1 година намаля инфлацията с 52 пъти (пъти, не проценти), спирам да споря.
Когато чуеш жълтия макроикономист Каролев какво казва за заклетия враг Костов... но айде да спра по-добре. Аз лично нямам проблеми с костовата приватизация. Който и да беше, щеше да я направи по същия начин и щеше да отнесе псувните после. Ние реално не сме имали кой-знае какво да продаваме - за това и цените бяха такива.

Относно клипчето - разбирам разочарованието ти, но то е базирано единствено на завишени очаквания. Ако си бил един от онези, дето са решили, че за 5-10 години нещата ще се оправят и ще станеме Швейцарията на балканите, хеле пък с манталитета на българина, значи вината за разочарованието си е лично твоя. Аз не съм имал такива очаквания и в тоя смисъл не съм разочарован.

България, според това какви сме като хора, се развива добре. Българията в която влязох като млад гражданин през 89-90-та е много по-лоша от Българията която оставих като зрял гражданин през 1014. Тоест дал съм мойте пеесе стинки за да е по-добра.

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
« Отговор #124 -: 23 Март 2018 год. 21:30 часа »
Още си млад и ти е лесно . Точно половината ми живот отиде да чакам прехода да свърши ! Не ми говори за големите ми очаквания , никой не заслужава да чака толкова  . И не съм казал  че е само Костов , цялата приватизация беше направена по бандитски начин ! СО МАТ го продадоха за 55 милиона долара с корабите ( сигурно единия от тия 4тири Видин - Пасау струва повече ,имаше и морски фериботи за по 80 композиции ако не знаеш ) 5000 влекача и над 8000 ремаркета , материалната база няма да я споменавам  ! Ти поне си от там ! И това ли беше скрап ? И това се води една от най добрите сделки .... Защо ? Защото за другите въобще не е плащано !
 Айде че почнах да се ядосвам , но си можел да оставиш много по добра или въобще да не я оставяш , през 2014 
 Каквооо ? Аааа твърдо ниеее   Ти си бил много дрът бе  :o ;D
Цитат
Българията която оставих като зрял гражданин през 1014. Тоест дал съм мойте пеесе стинки за да е по-добра.
Майтапа си е майтап , ама виж тия дето заедно тръгнахме , докъде стигнаха и не ми пробутвай " всичко е ОК "

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #125 -: 24 Март 2018 год. 00:10 часа »
СОМАТ никога не са имали 5000 влекача. Факт! При стартирането на приватизацията (през 1993 година) са 2600 и заедно с 4-те кораба и други активи е оценена на 100 милиона.  4500 са камионите на Вили Бетс барабар със всичките си дружества по държавите. Предполагам в това число са и придобитите от СОМАТ.
http://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/ostatukut-so-mat-se-prodava-kupuvachut-e-sushtiiat-vuprosite-sushto

Ето какво казва още този сайт, писаното е през 1997 г.:
(1)Според документи 10-12-годишните влекачи са продавани на цена между 3100 и 5000 г. марки. (2) По думите на превозвачи от други фирми такъв влекач в Западна Европа може да бъде купен за около 25-30 хил. марки. (3) 5000 марки струва камион за претопяване - възкликнаха пък вносителите на подобни автомобили.

Твърдение 1 е вярно, толкова струва един 10-12 годишен камион, дори според мен, и ако са взимали тия цени на едро, то цената е изключително добра. Говориме за минимум 10 годишни камиони! И за супер едри сделки!
Твърдение 2 е абсолютна лъжа, за тия пари се купуваше 5-6 годишен камион, но не и двойно по-дърт , твърдение 3 също, едровата цена на желязото минус разходите по неговата логистика... и т.нат. 
И да, 10-12 годишен камион е тотален СКРАП и тогава и сега! Материален актив, с който не се вадат пари, а само се набутваш. За изхвърляне.
Впрочем аз познавам хора (по-точно един човек) дето си купи матаджийски мерцедеси, частник които навремето пристъпваше в бизнеса. Не вярвам и той да е част от "далаверата". Има пазарлък, има сделка, всички са доволни.

Цецо, като почнеш да продаваш едни камиони, не е важно на колко ги оценяваш, а колко ще ти броят за тях купувачите, хеле пък когато имаш да продаваш стотици или хиляди. И мен ми е кеф мойта кола да я продам за колко съм я купил, ама никой не ми дава парите, които НА МЕН ми се струват коректна сделка. И ако я продам на загуба, кого да обвинявам? Пазар, братче, кво да прайш! А я случая идва един голем инеститор, без значение как се казва, предлага ти една сделка, която ако откажеш има да си ги продаваш тия камиони с години, докато накрая вземеш едното нищо, и ти приемаш. Така става... Никой не е дошъл да приватизира, без предварително да е проучил за какво ще си дава парите. Ако е било много евтино, що не са дошли и други да ги изкупят тия бангии?

В една сделка, и това го запомнете всички, защото е основен принцип, приоритет има този който държи парите, не този, който държи стоката. От там и лошите привидно приватизации.. Когато имаш стока си в по-неизгодната позиция, защото търсиш пари. А когато стоката ти е неработещо предприятие или дърт камион, ти си в двойно по-неизгодна позиция. Подобни приватизации обикновено са опит да се минимизират щетите, нанесени през годините. Никой не продава супер печелившо предприятие, ако ще и да е собственост на държавата. Прост пазарен принцип!
Веднъж закупено - ако момента и ресурса позволява, то ще се изправи на крака. Ако не може - то ще се ликвидира. Всичко останало са лафове в кръчмата.

Като прочета внимателно сайта откривам още много айде да не кажа лъжи, но меко казано изопачаване на истината, с цел да се докаже някаква теория.

Много е лесно да се твърди, че нещо не е в ред. Отваряш един сайт (това струва жълти стотинки) и почваш да публикуваш в характерен сериозен и загрижен стил разни небивалици. После се препепечатва в още 100 сайта и измислицата изведнъж става красива истина, за да обслужи нечии интереси.

Питаш ме дали корабите на СОМАТ са били скрап. Единия не го ли купи ФантиГ? Е, като е много убав, що не си го кара? Последно седеше на котва на матаджииското пристанище. И кога минех на ферибота, все там си стоеше. Може и да греша, поправи ме.

Горе изложените доводи, особено подчертаните, са си лично мое мнение, никой не ангажирам да се съобразява с него, всеки е свободен да вярва в квото си ще. Това е :)

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 294
« Отговор #126 -: 24 Март 2018 год. 11:22 часа »
Краси, да напомня, че темата все пак беше за Русия...

Но за да вляза в общия тон ще кажа, че аз също имах големи надежди след промените. Бях съвсем млад и с ентусиазъм ходех на митинги, бдения със свещи, освирквания и др. Единственото, което не съм правил е да скачам под малоумния лозунг "Кой не скача е червен!"
От балкона си бях провесил голямо знаме, а на стената под прозореца на хола си бях залепил огромен плакат на СДС с лъвчето и Лиана Панделиева на него. Същата тая, която после мина в редиците на БСП! Затова и аз се чувствам измамен. Измамен два пъти! До '89-та ограбиха най-романтичните ми години, а след това - надеждите ми.
И докато хората ходеха по мероприятия, едни новопръкнали се политици са делили баницата! Прави ли ти впечатление колко бързо идеалистите в политиката бяха отстранени от нея и бяха забравени?
Всичко е било лъжа и измама. От Луканов, през Жан Виденов и "За Бога, братя, не купувайте!", та до "Ще ви оправя за осемстотин дни", че и до днес. Олигарси станаха до вчера никому неизвестни човечета. Не ми се говори просто...
Нямам никакви илюзии вече за бъдещето на България. Никакви! Демографския срив ще си свърши работата и мисля, че е необратим. Гледам децата на българите в Испания не говорят вече на български, въпреки неделните училища. Въпреки някои приказки, че се работи за завръщането на нашенци обратно, това няма да стане. Миграцията може да е към различни страни, но не и към България.  Малката ми дъщеря е тук, с мен, завърши в испански университет. Питам я - не ти ли се ходи до България, поне от любопитство? Отговорът е - не.  Защото вече почти никой от приятелите и не е там. Голямата е омъжена в САЩ - гради семейство и кариера. Пътува до Европа, но не до България, а в Испания. И двете казват, че когато си отидат в Родината, чувстват напрежение и страх. Как да ги убеждавам в противното, като и аз изпитвам същото? Страхувам се дори да шофирам колата си! Страхувам се, защото не се знае кой идиот може да ме таранира челно. Страхувам се дори да паркирам между някакви щайги на място, което някой зарзаватчия е обявил за свое...

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #127 -: 24 Март 2018 год. 13:27 часа »
Мдааааа.... това е родната действителност. Но както сам напомни, темата е Русия, някак си наместихме и Костов в нея, в ролята му на руски шпионин и от там почна лакардията в последните постове.

Аз смятам, че ако България не беше задушена от тоя русофилизъм, щеше да е идея по-добре. Вижте тия дърважи, които след скъсването със СССР в края на 80-те - Унгария, Полша, Чехия... те се развиват стремително, но казаха веднъж и завинаги "Край! Никаква Русия повече". Погледнаха на запад и се заеха да работят здраво!

В България все гледаме на изток. Все не ни се работи. Все обвиняваме другия. Аз не съм чул от българин да каже "извинявай, вината е моя". Винаги друг е крив. Манталитета ни руски. Ония са същите. Много съжалявам, че не е пред мен книгата на Ст. Цанев "Български хроники - том 1", където автора много обстойно прави анализ на славянските племена. Ще се учудите колко е прав. И препоръчвам да се прочете.

Псевдомаврикий е забелязал нещо много странно, което смущава и днес нашите сънища:

Те живеят в безвластие - пише той, - и взаимно се ненавиждат. Ако помежду им се яви разногласие, те или не достигат до споразумение, или пък ако се споразумеят, веднага други нарушават решението, като всички противници враждуват до смърт помежду си и никой не иска да отстъпи другиму.

Още тук: http://monarh1991.blog.bg/history/2016/08/14/bylgarski-hroniki-tom-1-quot-na-stefan-canev-poredica-4.1470528

Неактивен Стефан

• **
  • **
  • Публикации: 66
« Отговор #128 -: 24 Март 2018 год. 15:12 часа »
Че това си е голата истина на нас все някой ни е крив. Вземам за пример голяма част от женското съсловие, което иска да е равно с нас, но дойде ли плащане.....

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
« Отговор #129 -: 25 Март 2018 год. 00:00 часа »
Така подред !
Цитат
СОМАТ никога не са имали 5000 влекача. Факт! При стартирането на приватизацията (през 1993 година) са 2600 и заедно с 4-те кораба и
Добре 4800 ! И не го взимам от някакви сайтове .Аз сам работил от 89 та до 2000г в СО МАТ и на сайтове не вярвам !
Цитат
Питаш ме дали корабите на СОМАТ са били скрап. Единия не го ли купи ФантиГ? Е, като е много убав, що не си го кара? Последно седеше на котва на матаджииското пристанище. И кога минех на ферибота, все там си стоеше. Може и да греша, поправи ме.
Кои са ФантиГ и какво искаш да возят с тоя кораб .  Фирма с 30 камиона купила кораб за 50 . Екскурзии ли да си въртят по Дунава , та да не стои ?
Нямаше по модерни по време оно ,а незнам и сега по Дунава дали има нещо подобно ?
Айде за морските няма да говориме  !
Цитат
И да, 10-12 годишен камион е тотален СКРАП и тогава и сега! Материален актив, с който не се вадат пари, а само се набутваш. За изхвърляне.
Впрочем аз познавам хора (по-точно един човек) дето си купи матаджийски мерцедеси, частник които навремето пристъпваше в бизнеса. Не вярвам и той да е част от "далаверата". Има пазарлък, има сделка, всички са доволни
Да точно тия се продаваха с предимство на шофьори в фирмата , но някой те е излъгал че всички са били 10-12 годишни таралясници .А и за 5000 лв влекач с ремарке си беше далавера .
Цитат
Аз смятам, че ако България не беше задушена от тоя русофилизъм, щеше да е идея по-добре. Вижте тия дърважи, които след скъсването със СССР в края на 80-те - Унгария, Полша, Чехия... те се развиват стремително, но казаха веднъж и завинаги "Край! Никаква Русия повече". Погледнаха на запад и се заеха да работят здраво!
Е тука е заровено кучето ... Как така казаха такива работи  :D И техните агенти се съгласиха и се прегърнаха и запяха  ;D Или те не са имали ДС свързана с КГБ ? И не са имали компартии и огромната номенклатура паразитираща около нея  ;D
Или си много наивен или правиш другите на такива !
Цитат
Краси, да напомня, че темата все пак беше за Русия...
Валери , нали виждаш че пак опряхме до Росията . Само дето Краси не иска да признае основната грешка от прехода . Не може да променяш ориентацията на държавата и да оставиш това да го правят тези които до вчера
( тайно или явно ) са правили точно обратното !!! Това е все едно след 9.9. 1944 г , царя и тогавашния елит на България  ,да започнат да строят социализъм  :-\  ;D

Важно ! Русия -Беларус

Започната от micyriФорум Законодателство

Отговора: 0
Прегледи: 628
Последна публикация 27 Юли 2017 год. 15:45 часа
от micyri

* Последни мнения

За протестите и протестиращите от driver1
[16 Септември 2018 год. 20:32 часа]

Хехехехе, умрях от смях от kras
[13 Септември 2018 год. 11:53 часа]