collapse

Автор Тема: Глас "ЗА" UBER  (Прочетена 2660 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2447
Глас "ЗА" UBER
« -: 13 Юли 2015 год. 21:37 часа »
Бакшишите реват - Uber не плащат данъци!
А според мен и те не плащат. Касовите им апарати само са включени, касов бон не дават и при поискване.
Uber са изцяло през банка - 80 % за таксито и 20% за Uber. Кое е по-лесно проследимо?
Вместо държавата да спира една услуга, да намери начин да я легализира след като народа я ползва и да си събере данъците.

От мен UBER имат един глас ЗА!
Даже ще взема да се поинтеревувам покрай мен има ли.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
  • Публикации: 217
Re: Глас "ЗА" UBER
« Отговор #1 -: 14 Юли 2015 год. 10:20 часа »
Според мен, щом има законова уредба трябва да се спазва. Може Юбер да са проследими, но данъци и лицензи не плащат. И контрол върху тях няма. Утр това ще се прехвърли и върху друг вид бизнес, после върху трети. И какво правим тогава? Гръцки вариант - никой не плаща данъци, а само иска.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #2 -: 14 Юли 2015 год. 10:37 часа »
Искаш да кажеш, че бакшишите плащат данъци?
Всичко е в брой, това е много по-сенчесто от плащане по карта. Единствено НАП трябва да вземе списъка на регистрираните юбер таксита и да им прави справка за приходите.
Много по-лесно.
Законите са за това, да следват хората и да се променят. След като бакшиша мами държавата и клиентите си (не случайно им викат бакшиши), мисля, че си заслужават конкуренцията.
Аз самия съм бил бакшиш за близо година, ако мислиш че съм платил и един лев данък... Да не са другите по-съвестни?

Цитат от в. Дума:
98% от таксиметровия бранш не плащат осигуровки и данъци и от таксиметрова дейност в държавната хазна не влиза почти нищо. Това е така, защото превозвачът с един печат и с един химикал прави месечни заверки на пътните книжки. Това заяви Димчо Иванов от таксиметровия синдикат "Авто-94" във Варна. Той допълни, че таксите за това са различни - започва се от 10 лева и се стига до 60. Представете си, ако превозвачът има 400 водача от негово име и като заплатят 60 лева, това са 24 000 лева на месец, обясни Иванов и допълни, че без никакви капиталовложения, без никакви инвестиции, с един химикал и с един печат се инкасират страшно много пари, и това е години наред. Според него със Закона за автомобилните превози и с неговото тълкуване една шепа превозвачи са станали супер богати на гърба на таксиметровите шофьори, които плащат единствено печата и лизинга на колата и абсолютно нищо друго - нито осигуровки, нито данъци. Иванов каза още, че шофьорите години наред не могат да ползват болнични, защото нямат и здравни вноски. Те нямат нито болнични, нито отпуски, те просто са роби, които работят така от много години, казва Димчо Иванов. Тези хора след години, когато дойде време за пенсия, няма да получат нито пенсия, нито нищо и ще трябва да ровят в кофите за -----------, казва синдикалистът. Това направиха тези хора и този Закон за автомобилните превози в частта за превозвачите, и за това са виновни всички правителства досега без изключение, посочи още Димчо Иванов.

Трафик нюз:
400 таксиметрови шофьори ще бъдат разпитани в рамките на  няколко дни , във връзка с разследването на Икономическа полиция срещу  няколко таксиметрови, научи TrafficNews.bg. Снощи служители на Икономическа полиция влязоха„Желон 1“ и „Леон 73“ в сградата по Автотранспорт на Сточна гара и иззеха голямо количество документи. По неофициални данни са задържани съпругата на новия собственик на фирмата Милко Божков – Дияна и още трима души. Бившият собственик на дружеството Йордан Йорданов също е извикан за разпит.
Опитите за проверки в „Желон1“ и „Леон 73“,  които през последните години  са правили служители на ДАИ , са претърпели пълен крах. От дружествата отказват да предоставят документацията, а актовете, които администрацията им съставя , по никакъв начин не ги респектират.
Засега полиция, прокуратура, НАП и ДАИ заедно и поотделно не са отбелязали особен напредък в опитите си да изкарат доходите на бранша на светло. Дали този път държавата ще успее да влезе в ролята си и да въведе някакви правила  в сектора? Предстои да разберем.

Кво викаш за закона? Дали е добър? Добър е за крадене! :) Бизнес се регулира само с конкуренция!!! Таксиметровите компании се конкурират единствено една с друга колко да излъжат държавата. Териториите са разпределени, цените договорени.
И сега дойде единствената им конкуренция и те изреваха! И държавата вместо да стимулира това, тя им легализира измамите.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #3 -: 14 Юли 2015 год. 11:06 часа »
Не знам кой какво плаща. Не може за един бизнес да важат правила, за друга част обаче да не важат. Какво и кога и дали НАП ще направи е отделен въпрос. Към момента не са равнопоставени. А това, че бакшишите не плащат данъци е работа на НАП. А това, че НАП не си върши работата, не означава, че всеки трябва да почне да заобикаля всякакви наредби и лицензионни режими, за да не плаща официално. Не знам, има ред, трябва да се спазва. Това е. Всичко друго е ала-бала.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 14 Юли 2015 год. 11:25 часа »
Тоест, да разбирам, че си против Юбер, нищо че в момента очевидно дават една по-коректна услуга и хората ги харесват.
Нема значение какво иска народа и кое ще накара жълтите таксита да плащат данъци? Важното е че има закон, макар че дефакто си е беззаконие в тоя бранш? Според мен не си прав...

Знаеш ли, че в България ако искаш да изкарваш пари с превоз на хора 8+1, законно, с лиценз, просто няма да стане! А такава услуга се извършва нелегално, просто щото така се пази таксиметровия и автобусния бранш. Има търговска ниша (напр. т.нар. летищни трансфери), а закона не позволява да работиш легално. Без лиценз не може, а лиценз не издават, ако те хванат, акта е 1500 лв., при втори случай - конфискация на МПС. Това за кой работи? Така се обезлюдяват цели райони, няма сметка за цял автобус, а малките бусчета са незаконни.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 14 Юли 2015 год. 11:28 часа »
Не съм "ЗА" този закон в България. България е частен случай. Във Франция, Англия и други държави, където има Юбер, таксиметровите шофери също протестират. А там това за калпавия закон, предполагам че не е валидно. Говоря принципно. Само и единствено. Ако си в бизнеса си в бизнеса. Другото е сива икономика, която аз не харесвам, до момента, в който не стане въпрос на оцеляване.

m@n

• Гост
« Отговор #6 -: 14 Юли 2015 год. 12:08 часа »
Кой казва, че UBER не плащат данъци. Приходите, които шофьорите получават, в края на годината се декларират в данъчната декларация като допълнителен приход и си плащаш данъците. Uber също би трябвало да си плаща данъците в държавата където е регистрирана. Единственото което избягват е лиценза. Не виждам защо ми трябва лиценз за да возя хора в собствената си лична кола. Имам ли валидна ш.книжка и техн. преглед - имам. Мога да возя който си искам. Ако съм получил приходи - има данъчна декларация.

Ето друг пример. Аз имам собствен уебсайт в който публикувам реклами на Google и те ми плащат за това. Но са ми упоменали, че трябва да си платя данък от приходите съгласно законодателството на държавата в която живея. Пиша приход в данъчната декларация и си плащам 10%. Какъв е проблема? Google какво и къде плаща си е тяхна работа. И сега представи си, всички български рекламни агенции да излязат да протестират срещу Google, защото не плащали нищо в България. :) Смях.

Аз лично харесвам случаи които не се вписват в "Матрицата".

P.S. Не знам дали е вярно, но съм чувал, че Google имали сървъри разположени на кораби в неутрални води снабдени със сателитна връзка. Така, че може и никакви данъци да не плащат. Това интернета е голяма работа. ;)

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #7 -: 14 Юли 2015 год. 13:08 часа »
Аз за това не пускам реклами в тоя форум, току виж ме обявили в печалбарство и че ям хлеба на некоя рекламла компания :) Тва в сферата на шегата.
Имаме много изкривени представи как се структурира бизнес среда в България. Не се учудвам, предвид някои особености от близката ни история.
Трудно е, макар че има светлина.

Много хубаво мнение на колегата m@n, чудесен пример, как са едни може, а за други не.

m@n

• Гост
« Отговор #8 -: 15 Юли 2015 год. 11:47 часа »
Ето как се спестяват данъци и енергия, в което няма нищо лошо.

http://www.vesti.bg/novini/google-iznasia-syrvyri-v-moreto-1234592

МВР с идея как да спрат опашките от тирове на ГКПП "Капитан Андреево”

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 186
Последна публикация 04 Октомври 2018 год. 01:32 часа
от kras
Трите "П"

Започната от roshkoФорум Общи теми

Отговора: 9
Прегледи: 2461
Последна публикация 22 Декември 2015 год. 14:31 часа