Препоръчва се пътуващите през Румъния да използват всички пунктове на общата ни
collapse

Автор Тема: Препоръчва се пътуващите през Румъния да използват всички пунктове на общата ни  (Прочетена 4658 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2389
http://press.mvr.bg/NEWS/news150820_03.htm

Наглост ли е това? Значи мост Русе ремонт. Мост Видин претоварен. Фериботите я работят, я не и са в пъти по-скъпи. Откъде да вървят камионите?
Ние бягахме ферито на Видин, като минавахме през Сърбия (Неготин-Т.Северин), ама не го знаят много и е много време. Освен това митницата на румънците е под всякаква критика, не работи. Ако румънските митничари живнат малко, то тогава ще е много добре да се кара от там. Сърбите са печени, нема ядове с тех, правиш препратница и газ.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 117
Като стана дума за Румъния, я споделете как се пътува през румънско за Унгария. моля, че май ще имам много скоро такава релация, а не съм карал въобще през Румъния. Питам сериозно и ще съм ви много благодарен за всякакво инфо...
Кучета не са ме хапали, само хора.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Моето инфо е на година и половина, чакаш на новия мост да минеш, взимаш си винетка и газ. На коя граница искаш да излезеш? С камион имаш 3 опции, Надлаг, Варшан и Арад. Дай подробности и ще продължиме :) Ако не си сигурен, кажи за кой град в Унгария си, с какъв камион си и така нататък

driver1

• Гост
    Коя е границата на Arad?  ;)   Вероятно имаш предвид Bors?

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Да бе.. аз па

са пак ще наскачат, колко съм некомпетентен :)
А на Борш съм протъркал 2 чифта гуми

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
Ами още незнам подробности, ще стане ясно скоро, че в началото на септември ще тръгвам май. Това което знам е, че карам малък камион с резервни части до Мишколц в Унгария, през Видин-Калафат и както казах не съм пътувал въобще през Румъния... 

Неактивен kras

• Професионален шофьор
За Мишколц задължително Борш. След Арад гониш Орадя (Oradea). Летната забрана не помня до кога важеше, ако излезеш 2-3 следобяд си таман на забраната на Борш.
После още.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
Би ли ми го разяснил това за забраната?! И до Орадя откъде бихте препоръчали да карам - дали през Видин-Калафат или през Оряхово... И ще товаря в Смолян, така че маршрутът ми ще започва от Смолян до Мишколц... трявба за 20-24 часа макс. да го взема това разстояние.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Незнам за Оряхово, има ли там ферибот още или фалира?
Моста на Видин е най-добре, ако немаш много багаж най-добре ти е Видин-Неготин-Турну, да не чакаш големи опашки. То зависи и кога тръгнеш де. Опашките на моста стават неделя
Видин-Борш ти е по спомен 7 часа каране (пак зависи с кво). Отдавна беше позабраил съм.
На Лугож има голям хубав паркинг, викат му българския. Иначе има още няколко, на Черна май се крадеше последно (след кръговото на карансебеш

Абе най-добре да се включи некой с по-пресна информация.

Като влезнеш на унгарците си взимаш билетче за маршрута. Караш по него!
Пътя е точно тоя дето си го дал, но от Смолян просто не виждам как ще го направиш за 20 часа

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 927
Мартинис, аз бих ти препоръчал всички тези детайли да ги обсъдиш с диспечера си. Срамно нещо няма, а и едва ли не са на ясно колко ти си на ясно. Листче, моливче и зареден телефон. Каквото ти каже диспечера, това се иска от теб. Със сигурност ще ти даде неизпълними срокове, но НЕДЕЙ да си рискуваш живота залудо, не можеш да си го купиш отново. Път време няма, са казали хората!
Спазвай си правилника и всички ограничения, нищо че покрай теб ще летят камикадзета и секва паплач де и тя не знае за къде се е разбързАла и колко време ще спести рискувайки своя и на останалите живот...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
Рошко, благодаря ти. То се знае. Разбира се, че ще се обсъди всичко с диспечера, ама има си информация "вътрешна" дет уж само шоферите си знаем... В конкретния случай ме интересуваше повече от шоферска гледна точка състоянието на пътя, минаването на границите, полицайте за какво се заяждат, особено в Унгария, където се очертава да спя една нощ в буса. Че вече има забрани за спане по кабините, ама ако е бус, знам ли?!?
Аз лично не бързам да се пребивам и с удоволствие давам десен мигач и предимство на камикадзетата дето споменаваш. :)

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Kyde ima takava zabrana? V ungaria? Ne mi se vqrva...
S bus li si? Kolko tona e?

V8

• Гост
В Румъния:
Взимаш си винетка на влизане.
Внимаваш, че мобилните радари засичат и в движение, движейки се зад нас или срещу нас.
Не си писал колко тона си, дали си с тахограф - напоследък проверяващите гледат дали е сваляна информацията от тахографа на всеки 28 дни или  3 мес.
В Унгария:
Ако си с тахограф, властите следят особено стриктно дали си спазвал работното време.
Не съм чувал за забрана да спиш в кабината.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
Мерси, горе-долу засега всичко е ок. Ми с бус ще съм - 3,5т. няма тахо. Дукато някакво ще карам, възможно ли е да е 3,5т. борд с брезент? Иначе нов - 2014г.

Музика за всички и за всеки по нещо

Започната от ivopifecaФорум Общи теми

Отговора: 73
Прегледи: 21626
Последна публикация 26 Декември 2016 год. 10:06 часа
от kras
Как изглеждат големите заплати в бранша през очите на държавата

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 7
Прегледи: 2646
Последна публикация 23 Декември 2017 год. 14:04 часа
от kras
Краят на роуминга в ЕС на хоризонта през 2017 г.

Започната от Оня с коняФорум Общи теми

Отговора: 3
Прегледи: 1711
Последна публикация 05 Юни 2017 год. 18:19 часа
от micyri
Румъния търси талант!

Започната от krasФорум Общи теми

Отговора: 0
Прегледи: 1533
Последна публикация 08 Юли 2015 год. 18:12 часа
от kras
Румъния