collapse

Автор Тема: Психологическа годност!  (Прочетена 17661 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Briko

• *
  • *
  • Публикации: 24
  • Рейтинг: +3/-1
Re: Психологическа годност!
« Отговор #135 -: 13 Октомври 2017 год. 15:10 часа »
 ;D Всичко са предвиди в наредбата, трябва да се яви с преводач. Ама най-важното е, че в директивата на ЕС е написано, че шофьорската книжка е документа с който шофьора доказва, че е способен водач. Принтнах едно дело в което глобяват работодателя, защото е наел англичанин без психо, понеже него не могат да го глобят се пробват да санкционират фирмата........е нямам думи ;D ;D ;D ;D ;D Пълна каша, естествено акта пада в съда със същия аргумент. Наредбата/36/ е писана след като директивата/ 2006 126 ЕО / на ЕС влиза в сила. Нашата наредба е писана "едно към гьотере", според директивата документите са ясни - ШК/ДК/КК/ и не трябва да има други документи за да не се създава излишна бюрокрация, проблеми за шофьорите, проблеми по свободното движение на територията на ЕС / текст от директивата/, е ПЪРВАТА РАБОТА НА НАШИТЕ ЧИНОВНИЦИ е точно обратната - веднага проектират и въвеждат нов документ с наредбата???? Да, в самата наредба е описано как и с какви параметри трябва да е свидетелството за успешно преминато психологическо изследване.....нямам думи! Не смятам да наемам юрист, ако се справя, добре, ако не ......живи и здрави!

Неактивен Оптимален Оптимист

• Професионален шофьор
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 52
  • Рейтинг: +21/-0
« Отговор #136 -: 13 Октомври 2017 год. 15:56 часа »
Ами добре, някой знае ли как се прави това? Мисля, че може да е от човек, или група хора. Не е задължително да е от някаква организация. Колко ще струва, да съберем пари и да действаме? Предполагам е хубаво някои адвокат да се заеме?

Не ти трябва адвокат. Всеки един по отделно, както и няколко човека заедно могат да сезират Комисията за защита от дискриминация и тя като държавен орган е длъжна да отговори в едномесечен срок.

Неактивен Оптимален Оптимист

• Професионален шофьор
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 52
  • Рейтинг: +21/-0
« Отговор #137 -: 13 Октомври 2017 год. 15:59 часа »
Също така и Омбудсмана може да се уведоми, като той може да даде отговор и в тримесечен срок.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 888
  • Рейтинг: +32/-15
« Отговор #138 -: 13 Октомври 2017 год. 20:05 часа »
:) Ок, благодаря. Очаквам инфо от kras, как е в UK.
 За сега, само в Полша има нещо подобно като нашето изследване, но е на 5г. когато си сменяш книжката.

По-скоро нашето е като полското в твърде орязан вариант. Полското е комбинация от нашите Психо и медицинско за работа като шофьор на тежкотоварен автомобил и струва 50 евро комплект. Липсва писмения тест от Психото.  Не знам у нас колко излизат двете, ама май пак там някъде... Аз съм го карал веднъж при постъпване, после като се местих не са ми искали...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2291
  • Рейтинг: +50/-65
« Отговор #139 -: 14 Октомври 2017 год. 10:52 часа »
Това е линк към описанието на процедурата медицинско свидетелство в Англия. Пак уточнявам, прави се над 45 годишна възраст. Сега в фирмата която съм, без да ми искат медицинско за започване на работа, в един момент ми казаха, че имам насрочен преглед при лекар и то в предприятието. Лекаря идва с добре екипирано за целта бусче, видимо на около 65 години, пред-или-пенсионер, и прегледа протече точно по начина покойто е описано в сайта. Разговор, очи, уши, мерене ръст и тегло, кръвно, кръвна захар (леко боцкане по пръста), бял дроб, надуваш едни машинки и това е. Следва анализ на теста и на мен ми каза, че трябва да отслабна с 25 процента. Всичко отнема 30 минути, става на място и си е в платеното работно време. Тоест компанията иска да знае какво е здравословното състояние, след това естествено съм застрахован и прочие. Малко като добитък, ама в добрия смисъл.
Предполагам в разговора с мен се установява с акъла ли съм си.
А иначе работата е силно рамкирана, има правила, спазваш ли ги - не си луд. Луд и нервен не може да ги изтърпи, ще се изпусне някой ден, по-скоро веднага още, и ще го разберат.
https://www.hgvtraining.co.uk/hgv-medical/

Следва цени на дигитална карта: https://www.nidirect.gov.uk/articles/cost-digital-tachograph-card
Вижда се, че са по-ниски, а в някои случаи и безплатни. Кара се и с чужди карти. Имам предвид, не да караш с на някои картата де, а ако си българин - с българска дигитална.

Тук по същия начин са цените на шоф. книжка: https://www.gov.uk/driving-licence-fees
Както и кога и за какво се плаща или не.
У нас, знаем, плаща се за всичко.

Неактивен Briko

• *
  • *
  • Публикации: 24
  • Рейтинг: +3/-1
« Отговор #140 -: 14 Октомври 2017 год. 14:32 часа »
 :) Ok, благодаря. Сашо от СБТР се свърза с мен и ще помага, надявам се този път институциите да ни чуят и повярват

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
  • Рейтинг: +15/-245
« Отговор #141 -: 14 Октомври 2017 год. 15:50 часа »
:) Ok, благодаря. Сашо от СБТР се свърза с мен и ще помага, надявам се този път институциите да ни чуят и повярват
Дано,но се съмнявам.Успех!

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2291
  • Рейтинг: +50/-65
« Отговор #142 -: 14 Октомври 2017 год. 17:17 часа »
Е, ако не стане, поне се надявам да има писмен отговор с разумни причини. Че сега искаме възпитано, ама кой знае, може да се обърнат нещата...

И да се знае - искаме, не питаме! Това трябва да е постройката на иска, но това е само мое мнение. Брико си знае по-добре!

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение: