collapse

Автор Тема: Започвам работа - помагайте със съвети за начинаещи  (Прочетена 12278 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 117
  • Рейтинг: +1/-0
Здравейте,
започвам работа на соло камион - 7,5т. Ще карам основно в Германия. Тръгване от България, през Румъния. На румъно-унгарската граница ще чакам за първия адрес в Унгария и тръгвам за Германия през Австрия.
Всякакви съвети и насоки ще са добре дошли стига да са добронамерени. Нямам никакъв опит, затова и пускам такава тема. С дигитален тахограф ще съм, предполагам Атего е камиончето - евро 4 или 5 бордово.
Подробности ще пиша скоро... Да поясня, че дигиталната ми карта е чисто нова, девствена както писаха някои тук, в друга тема.
Междувременно кажете какво задължително трябва да имам, без какво не бива да оставам... Навигация съм си инсталирал на таблет, за първо време ще се оправям с нея. Ще имам служебен и личен телефон. DKW карта за Германия. Засега това знам, тия дни си подновявам психото, че ми го искат в фирмата заедно с медицинско за работа. Вероятно другия понеделник подписвам договора, и паля камиона...  :)

Кучета не са ме хапали, само хора.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2291
  • Рейтинг: +50/-65
Требваше да си вземеш отделна навигация. Таблета си е таблет, навигацията да си е на отделно захранване както се казва. Имам причини да го казвам, макар, че сега ще тръгне полемика.

Друго - газов котлон и дълбок тиган, да става и за пържене и за варене. Много кухненска хартия, става за всичко. Мокри кърпи от най-евтините, но повечко пакети.

На коя румъно-унгарска граница ще чакаш? Знаеш, че на самите граници не позволяват да се прави пауза, та ще е някъде преди или след пункта. И в двата варианта чакането ще струва пари за паркинг. От паркинг не пести пари, че после ще ревеш. Ако фирмата не ти ги признава, слизай от камиончето преди да си тръгнал.

На девствена карта не въвеждаш ръчно, даваш NO  на Manual Entry  и си готов. Трябва ти доказателство че не си карал - в твоя случай договора, че анекс нема да ти издаде шефа ти.

Друго не се сещам за сега.
Прочети и това: http://forum.topdrivers.org/index.php/topic,141.html

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
Мерси на Краси за първото включване.  :)
Таблета ми е с A-GPS, инсталираб съм си iGo и Navigon. Идеята е да се ползва изключително (>95%) за навигация. Отделно ще имам телефон с две карти и лаптоп.
Сега за тахото - ако трябва, защо да не ми издадат от фирмата анекс?!? На разговорите досега ми казаха, че аз си определям периодите на каране и почивки, няма да ми се мешат по никакъв начин и да ми влиаят... това незнам добре ли е или не.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Това че са ти казали така, не означава, че можеш сам да управляваш процеса. Защото тези периоди са преко зависими от това къде и за кога ще ти намерят товар. Та в некои случаи ще има "Виж там какво можеш да направиш!"

Анекс няма да ти издаде, защото не може да гарантира какво си правил преди да започнеш при него. Ако си започнал днес, как да ти пусне анекс за 28 дни назад? И аз да съм с цялата си либералност, и аз няма да ти издам такъв анекс, щото дефакто си е документ с невярно съдържание.

За това показваш договора за начална дата и анекс от момента на поставяне на картата назад до датата на договора. Това е всичко

Неактивен saeco

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 138
  • Рейтинг: +9/-0
 :) Успех колега, когато имаш време драскай по някой ред, поне за мен инфото ще е много ценно.

V8

• Гост
 Унгария... паркингите по бензиностанциите мисля са безплатни. Стриктно проверяват спазването на 561. Кара се на фарове и през деня. Забранено е внасянето на домашна ракия. За 1л глоба 70€. Може купена - с бандерол.

Австрия... на магистрали с три ленти в една посока е забранено за камиони в най-лявата лента. На някои знаци за ограничение на скоростта, под знака има пояснителни табели за кой период важи. Пр. От 22:00 до 5:00 ч.  Някои тунели са платени... не знам как си с бюджета ;)

Германия... служба BAG проверява камионите. Следят за гуми, тахографа и укрепване на товара. Пътна такса няма ако си 7.5 т
Internet: С карта на T Mobile в Германия, интернета е 0.99€ за 24 часа - неограничен, но със скорост до 1мб/сек

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
 ;) Saeco, разбира се!
Благодарско за инфото - аз не си падам по ракията - това дет го пия си е само с бандерол  ;)
Замислих се за Австрия, като каза за платените тунели... Не са ли по принцип с винетка магистралите там? Така или иначе основно ще съм в Германия... Та тук въпросът е за паркингите как са - в смисъл има ли забрани да правиш дневна и/или седмична почивка на паркингите при бензиностанциите или няма, или само на ТИР паркинг може...

V8

• Гост
Австрия за магистралите има тол такса на километър. За 2 оси EURO IV и V, над 3.5т е 0.17€ на км. Отчитането става с GO-box електронно  бордово устройство (OBU).
Освен това за някои специални пътища и тунели се изисква и заплащането на пътна такса за преминаване.

ivopifeca

• Гост
Успех и късмет,колега!

V8

• Гост
Така или иначе основно ще съм в Германия... Та тук въпросът е за паркингите как са - в смисъл има ли забрани да правиш дневна и/или седмична почивка на паркингите при бензиностанциите или няма, или само на ТИР паркинг може...

В Германия и Австрия паркингите по магистралите са безплатни, но за сметка на това са чисти и приятни :) Само след 17:00 местата са кът. Може да си правиш всякакви паузи там. Има и платени аутохоф-и с ресторанти. Внимавай само в промишлените зони ако паркираш за дневна или седмична почивка... на някои места е забранено и полицаите се заяждат.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
Значи в понеделник ще ми дадат камиона (Атего 7м. бордовак, джамия), документите и във вторник живот и здраве ще тръгвам. Далеч ще е от разните XXL - ки или Мега Спейс-ове, но какво пък - все отнякъде човек почва, нали? В тея джамии, хора са спали все пак и още спят някъде. Мисля си дали да не си взема спалния туристически чувал с мен..?
Дигиталната карта въобще ли не трябва да я вадя от тахото през цялото време? Мисълта ми е, че когато имам седмична почивка от 40 часа примерно, може да оставя камиона на паркинга а аз да ползвам хотела примерно и дигиталната карта трябва ли да я оставям също в тахото в камиона, или може да я взема с мен?

V8

• Гост
В тоз камион печка има ли?
А за тахо картата... аз ако оставям камиона за по-дълго време, картата бих си я прибрал, че може да не я намеря после ;)

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
А за тахо картата... аз ако оставям камиона за по-дълго време, картата бих си я прибрал, че може да не я намеря после ;)
точно затова питам... ама само ние с теб си пишем нещо  ;) ;) ;)

V8

• Гост
точно затова питам... ама само ние с теб си пишем нещо  ;) ;) ;)

Да, интересно що така? ;)

Препоръчвам ти един видеорегистратор да си вземеш. В някои случаи помага, за доказателство. Аз си купих това евтиното:
http://www.4sales.bg/dvr-recorder-h198-za-kola-1280-x-720-piksela-lcd-displey-videokamera-za-avtomobil
Само че аз си го поръчах от ebay.co.uk

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Ако спиш с камиона картата в тахото, ако спиш в хотел си я взимаш. И си пазиш бепежката от хотела.
Какъв хотел бе колега? Кой те лъже че ще спиш на хотел? Освен ако си го финансираш сам :)

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Шофьори на тежкотоварни превозни средства за постоянна работа в Ливърпул, Велико

Започната от Emo_GerasimovФорум Работа

Отговора: 62
Прегледи: 14655
Последна публикация 02 Февруари 2016 год. 14:21 часа
от Emo_Gerasimov
Търся работа за автовоз превози на автомобили от цяла Европа

Започната от стефанФорум Работа

Отговора: 5
Прегледи: 2524
Последна публикация 14 Юни 2017 год. 10:54 часа
от kras
Фирмите вече започнаха да приемат и предложение за работа :)

Започната от micyriФорум Работа

Отговора: 28
Прегледи: 8579
Последна публикация 15 Декември 2016 год. 06:25 часа
от kras
Търся работа като международен шофьор кат. С+Е

Започната от varbanov.bgФорум Работа

Отговора: 4
Прегледи: 2763
Последна публикация 30 Август 2016 год. 12:04 часа
от todorgyurev
Работа в Англия като limited company