collapse

Автор Тема: Започвам работа - помагайте със съвети за начинаещи  (Прочетена 13167 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
  • Рейтинг: +15/-245
Образованието е задължително в България! Имаш нещо прОтив достоверността на информацията ми, Гинко?

Е честно вече взех да съчувствам на жена ти.
Между другото ще се радвам да ми корегираш грешките ,щом имаш толкова голямо желание.Да ти изпратя ли на лични, форумите където пиша? Мишок! :)

п.п.   Ти разходи ли се на чист въздух? :)

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 904
  • Рейтинг: +32/-15
Да ги корегирам ли казваш, какво е това? Да те мажа с крем "Корега"? Искаш да заместиш жена ми? Не си падам по траверси, сори!
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

nikolai

• Гост
Здравей колега,преди 3 год и аз пътувах на малък камион в Европа - мисля пак да почвам дай някакви отзиви за фирмата в която си ??

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
  • Рейтинг: +15/-245
Здравей колега,преди 3 год и аз пътувах на малък камион в Европа - мисля пак да почвам дай някакви отзиви за фирмата в която си ??
Колега, martinis не е писал от 2015г. и си мисля ,че отдавна е сменил и забравил за фирмата :)

Неактивен DID2018

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: +0/-0
:) Успех колега, когато имаш време драскай по някой ред, поне за мен инфото ще е много ценно.

Зная че темата е доста стара и не е актуална, но бих се радвал да прочета подобни съвети за начинаещи. Аз също изкарах необходимите документи, и в момента си търся първата работа като международен шофьор. Тълкуването на регламента го четох няколко пъти, също и няколко теми във форума, и мисля че основните неща ги понаучих. Относно работата с тахографа, си изтеглих симулатор и се научих да започвам работа, да въвеждам почивките  и да приключа работа в края на работния ден. Не намирам теми свързани с документите които са необходими: CMR - някои шофьори пишат че от години не са попълвали CMR, а им ги дават попълнени. Това означава ли че до мястото на товарене се кара без документи или се попълва пътен лист? Ще бъда благодарен ако някой обясни стъпка по стъпка действията от тръгване празен, през товарене и доставката при получателя.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 217
  • Рейтинг: +39/-0
Когато си празен, до мястото на натоварване се пътува само с твоите документи и тези на камиона. Няма никакъв пътен лист, това не е ДАП.
ЧМР-то е елементарен документ. Казано по нашенски - товарителница. Действително, някои товародатели, например спедиции работят със собствени ЧМР-та, които предоставят попълнени и заверени на шофьора. Други пък, изискват твое, подпечатано от транспортната ти фирма празно ЧМР и те го попълват. Трети не ти дават нищо, а само един пакинг-лист и тогава твоя е грижата от него да четеш и да си попълниш данните в собственото ЧМР. Преди да тръгнеш от такава фирма, изисквай да сложат печата си върху ЧМР-то ти, горе вляво и долу вляво като изпращачи на стоката. Също и да впишат, ако имат някакви специални изисквания за транспортирането, както и ако има срок за доставката.
 Ако имаш някакви забележки по товаренето, или по състоянието на стоката, има си място, където можеш да ги отразиш. Но всичко това трябва да свършиш преди да си се отделил от рампата, а не по пътя.
Имай предвид, че при групажен транспорт ЧМР-тата, могат да се окажат 10, 15 и повече. Трябва да се внимава. Иначе обикновено в спедициите се съобразяват и знаят кое зад кое да натоварят, съобразено с поредността на адреса по маршрута. Условието е маршрута, който сам ще си направиш да съвпада с техния. Това - за групажите. При "правите" товари, нещата са ясни.

Неактивен DID2018

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: +0/-0
Когато си празен, до мястото на натоварване се пътува само с твоите документи и тези на камиона. Няма никакъв пътен лист, това не е ДАП.
ЧМР-то е елементарен документ. Казано по нашенски - товарителница. Действително, някои товародатели, например спедиции работят със собствени ЧМР-та, които предоставят попълнени и заверени на шофьора. Други пък, изискват твое, подпечатано от транспортната ти фирма празно ЧМР и те го попълват. Трети не ти дават нищо, а само един пакинг-лист и тогава твоя е грижата от него да четеш и да си попълниш данните в собственото ЧМР. Преди да тръгнеш от такава фирма, изисквай да сложат печата си върху ЧМР-то ти, горе вляво и долу вляво като изпращачи на стоката. Също и да впишат, ако имат някакви специални изисквания за транспортирането, както и ако има срок за доставката.
 Ако имаш някакви забележки по товаренето, или по състоянието на стоката, има си място, където можеш да ги отразиш. Но всичко това трябва да свършиш преди да си се отделил от рампата, а не по пътя.
Имай предвид, че при групажен транспорт ЧМР-тата, могат да се окажат 10, 15 и повече. Трябва да се внимава. Иначе обикновено в спедициите се съобразяват и знаят кое зад кое да натоварят, съобразено с поредността на адреса по маршрута. Условието е маршрута, който сам ще си направиш да съвпада с техния. Това - за групажите. При "правите" товари, нещата са ясни.

Благодаря за бързият отговор, а колко са на брой ЧМР за един товар? Някой казва 3, друг 4 а и за 5 съм чувал. Един за товародателя, втори за получателя и трети за шофьора. Другите за какво се ползват?

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 217
  • Рейтинг: +39/-0
На всеки лист на ЧМР-то, отгоре е написано за кого е предназначен. Това не е твоя грижа. Някога, когато се минаваха много граници понякога ставаше проблем, защото не стигаха страници за да оставиш на всяка заедно с волета от тир-карнета. Тогава страниците бяха седем и въпреки това понякога не стигаха и се налагаше предварително да се копират допълнително копия и да се заверяват с оригинални печати.
Това сега е минало. В рамките на ЕС листовете на ЧМР-тата вече са 5 и са напълно достатъчни.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Шофьори на тежкотоварни превозни средства за постоянна работа в Ливърпул, Велико

Започната от Emo_GerasimovФорум Работа

Отговора: 62
Прегледи: 14986
Последна публикация 02 Февруари 2016 год. 14:21 часа
от Emo_Gerasimov
Търся работа за автовоз превози на автомобили от цяла Европа

Започната от стефанФорум Работа

Отговора: 5
Прегледи: 2651
Последна публикация 14 Юни 2017 год. 10:54 часа
от kras
Фирмите вече започнаха да приемат и предложение за работа :)

Започната от micyriФорум Работа

Отговора: 28
Прегледи: 8950
Последна публикация 15 Декември 2016 год. 06:25 часа
от kras
Търся работа като международен шофьор кат. С+Е

Започната от varbanov.bgФорум Работа

Отговора: 4
Прегледи: 2829
Последна публикация 30 Август 2016 год. 12:04 часа
от todorgyurev
Работа в Англия като limited company

Започната от K.DragnevФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 20
Прегледи: 2748
Последна публикация 05 Септември 2017 год. 13:55 часа
от roshko
Предлагам работа за международен шофьор на фриго С+Е

Започната от Йордан ДончевФорум Работа

Отговора: 11
Прегледи: 2792
Последна публикация 16 Януари 2018 год. 19:56 часа
от Мариан Маринов
интересна оферта за работа || CODOGNOTTO SK

Започната от codognotto_sofiaФорум Работа

Отговора: 29
Прегледи: 9231
Последна публикация 27 Ноември 2015 год. 19:37 часа
от ivopifeca
Работа за новобранци - Copy/Paste

Започната от roshkoФорум Работа

Отговора: 14
Прегледи: 7451
Последна публикация 31 Март 2016 год. 00:22 часа
от micyri
Работа в Чешка транспортна фирма

Започната от micyriФорум Работа

Отговора: 12
Прегледи: 3768
Последна публикация 22 Октомври 2016 год. 20:20 часа
от micyri
Нова работа за млади ШОФЬОРИ

Започната от Young DRIVERФорум Работа

Отговора: 35
Прегледи: 6198
Последна публикация 11 Септември 2017 год. 11:12 часа
от ДВН

* Последни мнения

Re: За колеги без опит! Старт в кариерата! от kras
[22 Юни 2018 год. 01:42 часа]

Re: За колеги без опит! Старт в кариерата! от driver1
[21 Юни 2018 год. 11:38 часа]

Re: За колеги без опит! Старт в кариерата! от Road Runner
[21 Юни 2018 год. 08:58 часа]

Re: Инструкция за укрепване на товари при превоз с товарни автомобили от kras
[19 Юни 2018 год. 01:45 часа]

Re: Инструкция за укрепване на товари при превоз с товарни автомобили от driver1
[18 Юни 2018 год. 21:57 часа]

Re: За колеги без опит! Старт в кариерата! от roshko
[18 Юни 2018 год. 15:04 часа]

Re: Инструкция за укрепване на товари при превоз с товарни автомобили от kras
[18 Юни 2018 год. 14:13 часа]

Re: Инструкция за укрепване на товари при превоз с товарни автомобили ч.3 от kras
[18 Юни 2018 год. 14:11 часа]

Re: Инструкция за укрепване на товари при превоз с товарни автомобили ч.2 от kras
[18 Юни 2018 год. 14:10 часа]

Инструкция за укрепване на товари при превоз с товарни автомобили от kras
[18 Юни 2018 год. 14:10 часа]