collapse

Автор Тема: Подробности и цени - кат. С+Е  (Прочетена 37726 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
  • Публикации: 211
  • Рейтинг: +0/-0
Подробности и цени - кат. С+Е
« -: 29 Май 2015 год. 15:50 часа »
Първо уточнявам, че тук става дума само за кат. Е, тъй като кат. C съм вадил преди 24 години и не съм актуален с инфото. И така, повтарям, че става дума за кат. Е, след като вече ИМАТЕ кат. С. Данните са към 05.2015 г.

шофьорски курс: 500 лв.
такса явяване на изпит пред ДАИ: 100 лв. (плаща се заедно с курса, т.е. там се дават 600 лв.)
курс професионална компетентност (периодичен): 150 лв.
ако категория С/СЕ е изкарана след 10.09.2009 год. или сте с кат. Д/ДЕ, изкарана след 10.09.2008 г. и вадите удостоверение за пръв път, се явявате на начален курс за професионална компетентност: 350 лв.
ADR - основен курс: 120 лв.
психотест и удостоверение за психологическа годност: 50 лв.

Актуални цени за издаване на:
 - дигитална карта:

заявление - 10,00 лв.
карта - 122,31 лв.
комисион на банката (a.k.a мръсни изроди) - 2,00 лв. за заявлението + 15,00 лв. за картата или ОБЩО 17,00 лв. Да се задавят дано!

- карта за квалификация на водач:
заявление - 10,00 лв.
карта - 68,40 лв.
комисион на банката (a.k.a мръсни изроди) - 2,00 лв. за заявлението + 5,50 лв. за картата или ОБЩО 7,50 лв. Да се задавят дано!

- свидетелство ADR
заявление - 4,00 лв.
свидетелство - 37,80 лв
комисион на банката (a.k.a мръсни изроди) - 1,00 лв. за заявлението + 4,50 лв. за свидетелство или ОБЩО 6,50 лв. Да се задавят дано!

Всичко общо за трите карти ще ви струва 282,51 лв.
От тях банкови комисиони: 31,00 лв.

Подадох документи за трите карти на 25.06.2015 г. На 01.07..2015 г. бяха готови за получаване. За една седмица.

Медицинско за кат. C+E - 32-35 лв. Минава се през шестима доктори, а после още един пише заключението. Докторите са: очен, УНГ, интернист, невролог, хирург, ортопед. Аудиограма (ако на някой му искат, защото виждам, че има фирми, които я пишат в документите): 15 лв.

Издаване на свидетелство за управление на МПС:
бърза поръчка 10 дни - 50 лв.
нормална поръчка 30 дни - 25 лв.
комисионна на банката - 3,50 лв.
сменя се и контролния талон - 2 лв. + 1 лв комисионна на банката. Цялата работа за обикновена поръчка е 31,50 лв.
По неофициално инфо дори и да си пуснеш издаването за 30 дни на тънката тарифа, книжката обикновено ти е готова след 15-18 дни.

Както и ме предупредиха, няма смисъл да се дава двойна такса, за да ти я издадат за десет дни. Аз я пуснах обикновена на 03.06.2015 г, на 17.06.2015 г. беше готова. Като подадете документите за смяна, може да следите на този линк, дали вече е издадена.

https://nld.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification

Заявленията се попълват с само и единствено с печатни букви, с ЧЕРЕН химикал. Трябват ви и по едно копие на книжка, талон и лична карта за всяко + копие на свидетелството за завършен курс за професионална квалификация. За всяко заявление ви трябват по ДВЕ снимки 45х35 мм. Ако не сте сигурни, че ще ги попълните правилно (корекции върху заявленията НЕ СЕ ДОПУСКАТ), има разни лелки, дето го правят. Цена за попълване на едно заявление е 5,00 лв. Съветът ми е, поинтересувайте се от банковите сметки на ДАИ, идете си във вашата банка и платете по банков път. Никакви кинти на тия хрантутници. Ба*и банката, ба*и комисионите. Нещастници! Също така бъдете внимателни с графиците за приемане на документи. Пълна лудница е. Документи за карта и тахото се приемат само в еди кои си три дни и то от толкова до толкова часа, а АДР в други дни (мисля, че в един се засичат дните, но не и часовете) и в друга стая и в други часове. Вземането на готовите също е по стриктна часова схема. Абе луда работа... ;D

Не съм включил всички комисиони, които банката взима при всеки удобрен случай. От лев до четири лева в зависимост от сумата. Можете да платите по банков път, но искат платежното да е заверено с мокър печат от банката ви. Т.е. електронно банкиране - ама друг път! И да преведете електронно, отивате на крака в банката си, за да ви разпечатат платежното и да ви сложат печат. Тъпотия до шия. Друг вариант да спестите таксите е да плащате с ПОС терминал, който всички пунктове на ДАИ имат. Това е според тях. Дали е така, не знам.
В понеделник вадя медицинско и ще го добавя като кабинети и цена.

Курсът:
теория - 15 листовки с по 30 въпроса. Трябва да съберете 26 точки. Първият въпрос дава една точка, останалите са по две точки. т.е. може да сбъркате максимум първия въпрос, плюс още един (който и да е). Изпитите са на таблет или на хартиен носител. Аз бяха на таблет. Таблетът е по-добре, ако сбъркаш, може да коригираш. На хартиения носител корекции не се допускат. Програмата на таблета изглежда точно като това: https://www.avtoizpit.com/listovki. Използвайте го за тренировка. Листовките са актуални и коректни.
кормуване - 16 учебни часа. Това означава 8 астрономически.
Изпит - полигон: тегли се жребий за паркиране в ляв или десен гараж. Ако ще паркирате в ляв гараж, камионът се закарва в десния гараж, ремаркето се откача и камионът се изтегля напред от гаража. След това изпитът започва. Дърпате камиона назад (на инструктора е позволено да ви насочва), закачате ремаркето, проверявате светлините (отново с инструктора или колега) и тръгвате до края на разчертаното. Важно е да се знае, че светлините се проверяват задължително, независимо дали изпитващият ви го е казал изрично или не. Проверявате ги и това е. Та, тръгвате напред и трябва да спрете на не повече от 25 см от линията. Все в десния гараж. Оттам тръгвате на заден и с маневра влизате вече в левия гараж. Ако изтървете маневрата имате право на една корекция т.е. спиране и изтегляне напред, за да оправите ремаркето. Едва ли ще ви се наложи, но имате право. Стигате до края на гаража и спирате. Пак не трябва да излизате извън крайната линия. Откачате ремаркето, изтегляте камиона извън гаража и изпитът на полигон приключва. След това - градско: закачате ремаркето, проверявате светлините и тръгвате. Минимум 45 мин. градско. Между 45 и 55 минути. Имате право на 10 наказателни точки. Основните грешки носят по 3, второстепенните по 2 наказателни точки. Ако една второстепенна грешка се повтори, може да бъде причислена като основна и да ви носи по три наказателни точки. В общи линии е това. Ако има въпроси - питайте.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
Re: Подробности и цени - кат. С+Е
« Отговор #1 -: 01 Юни 2015 год. 16:38 часа »
Медицинско за кат. C+E - 32-35 лв. Минава се през шестима доктори, а после още един пише заключението. Докторите са: очен, УНГ, интернист, невролог, хирург, ортопед. Аудиограма (ако на някой му искат, защото виждам, че има фирми, които я пишат в документите): 15 лв.

П.П. Пиша го в отделен пост, защото не ми дава възможност да редактирам горния пост. Бутонът "промени" го няма. Ако админ/мод/някой прецени, да го премести горе. Утре подавам документи за новата книжка. И пак ще пиша кое, какво, колко.

Неактивен m@n

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 171
  • Рейтинг: +2/-0
« Отговор #2 -: 02 Юни 2015 год. 14:48 часа »

ако категория С/СЕ е изкарана след 10.09.2009 год. или сте с кат. Д/ДЕ, изкарана след 10.09.2008 г. и вадите удостоверение за пръв път, се явявате на начален курс за професионална компетентност: 350 лв.

Коя фирма прави начален курс проф.компетентност за 350 лв? Защото  по-евтин начален курс от 600 лв не съм чувал.
Казват, че пътят те кара да се замислиш. За това къде си бил... И къде отиваш.

dinko_ferrari

• Гост
« Отговор #3 -: 02 Юни 2015 год. 15:06 часа »

Коя фирма прави начален курс проф.компетентност за 350 лв? Защото  по-евтин начален курс от 600 лв не съм чувал.
Някоя в която ще отидеш да си вземеш удостоверението накрая и това ще ти е курса.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 02 Юни 2015 год. 15:17 часа »
Е, аз си карах курса както си трябва. 4-5 дни от 10 сутринта докъм 5-6 следобед. Това беше периодичната. Началната май беше 20-25 дни по около 8 часа, абе по цял ден. За нея не помня точно, 3 или 4 седмици ми се върти в главата.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 03 Юни 2015 год. 17:49 часа »
Издаване на свидетелство за управление на МПС:
бърза поръчка 10 дни - 50 лв.
нормална поръчка 30 дни - 25 лв.
комисионна на банката - 3,50 лв.
сменя се и контролния талон - 2 лв. + 1 лв комисионна на банката. Цялата работа за обикновена поръчка е 31,50 лв.

По неофициално инфо дори и да си пуснеш издаването за 30 дни на тънката тарифа, книжката обикновено ти е готова след 15-18 дни.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #6 -: 19 Юни 2015 год. 18:38 часа »
Вчера ми е издадена книжката, днес си я взех. Както и ме предупредиха, няма смисъл да се дава двойна такса, за да ти я издадат за десет дни. Аз я пуснах обикновена на 03.06.2015 г, на 17.06.2015 г. беше готова. Като подадете документите за смяна, може да следите на този линк, дали вече е издадена.

https://nld.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification

V8

• Гост
« Отговор #7 -: 19 Юни 2015 год. 18:49 часа »
Само да вметна, че в КАТ-Пловдив приемат и плащане на ПОС терминал с карта и може да се избегнат таксите на банката.

Неактивен big mouth

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 2
« Отговор #8 -: 21 Юни 2015 год. 00:37 часа »
....................................

driver1

• Гост
« Отговор #9 -: 21 Юни 2015 год. 00:46 часа »
....................................

Колега, който и да си - би ли разкрил идеята на коментара си?

Неактивен big mouth

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 2
« Отговор #10 -: 21 Юни 2015 год. 00:55 часа »
Нещо натиснах без да искам

Неактивен redboy

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 146
« Отговор #11 -: 21 Юни 2015 год. 20:02 часа »
Да Ви попитам - преди 2 години изкарах категория Ц и като завърших курса,от учебния център ми дадох документ,с който да отида до КАТ И да си подам документите,за да ми се издаде книжката. Сега чух,че нямало вече такава практика,а като изкараш даден курс и автоматично по електронен път си отива в КАТ този документ. Та някой изкарвал ли в близката 1 години и запознат ли е каква е процедурата. Аз ще разбера в близките дни,но ако някой е запознат - нека сподели. Няма да се изненадам ако е така,че като гледам вече изпитващите не размахват листове,а таблети. Подписваш се на таблета,снимат те с него и т.н.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #12 -: 21 Юни 2015 год. 20:14 часа »
Да Ви попитам - преди 2 години изкарах категория Ц и като завърших курса,от учебния център ми дадох документ,с който да отида до КАТ И да си подам документите,за да ми се издаде книжката. Сега чух,че нямало вече такава практика,а като изкараш даден курс и автоматично по електронен път си отива в КАТ този документ. Та някой изкарвал ли в близката 1 години и запознат ли е каква е процедурата. Аз ще разбера в близките дни,но ако някой е запознат - нека сподели. Няма да се изненадам ако е така,че като гледам вече изпитващите не размахват листове,а таблети. Подписваш се на таблета,снимат те с него и т.н.

Не съм сигурен дали съм те разбрал, но ако става дума за книжката: отиваш си в КАТ, носиш дипломи. копия, медицински и каквото трябва, подаваш заявление, плащаш в банката и след срока, за който си платил, отиваш, редиш се на друго гише и си взимаш новите книжка и талон. Старите книжка и талон ти ги взимат. Цени и подробности кое колко струва и дали има смисъл да се плаща скъпата тарифа, както и къде да проверяваш дали ти е издаден вече документа, че да не се разкарваш напразно съм описал достатъчно подробно, струва ми се, по-горе.

Ако питаш за резултата от изпита, никъде не носиш нищо. Като ти кажат, че си взел и кормуването, и като се подпишеш на таблета направо отиваш в КАТ без да носиш нищо от изпитите. Само твоите документи, л.к. диплома, медицината и т.н.

Неактивен redboy

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 146
« Отговор #13 -: 21 Юни 2015 год. 20:31 часа »
Хубаво,че ме подсети,че пак трябва да ходя да изкарвам медицинско... бях забравил. Трябва да си надробя 5левки за всеки кабинет,че докторите се правят,че нямат пари да върнат като не им дадеш точни. Иначе изпитът ми мина така,както си го описал. Полигон,закачане,разкачане,от един гараж в друг,проверка на светлините и градско. Иначе курсът ми беше 2 часа по 40-50 минути паркиране на полигона,2 часа градско,1 час извън градско и айде на изпит.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #14 -: 21 Юни 2015 год. 20:36 часа »
Аз отидох в една клиника, плаща се на регистратурата общо 32 кинта и тръгваш по кабинетите, там пари не се дават.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Цени на карти

Започната от СБТРФорум С.Б.Т.Р.

Отговора: 12
Прегледи: 3674
Последна публикация 10 Май 2017 год. 22:01 часа
от roshko
Re: Re: Подробности и цени - кат. С+Е

Започната от Оня с коняФорум Общи теми

Отговора: 0
Прегледи: 861