Автор Тема: Колко се пести на Острова?  (Прочетена 15268 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 959
Колко се пести на Острова?
« -: 07 Февруари 2016 год. 19:31 часа »
Въпросът зададен отатъче от Ездача го префърлям овде за да мом му отговорим, що тама неам таа възможност.
Аз не че ш' отговоря в конкретика, но ще задам контра въпрос. Колко пестеше той, когато зимаше 1300 евро у Кокел?  ::)
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 629
Re: Колко се пести на Острова?
« Отговор #1 -: 07 Февруари 2016 год. 19:39 часа »
Поне 1000 оставаха ,,   ама беше ми интересно колко аджеба се спестяват на Острова като заплатите били уникално високи за бранша ама никой не споменава колко се дават за квартира и храна там,,,, не, че нямам наблюдения,, дъщеря ми е в Лондон вече близо 3 години и по 2000€ на месец ми струва престоя и там и си представям колко трябва да взима там един работник за да успява да спестява или целта на занятието е да сме там пък нема значение кво оставяш под дюшека в края на месеца,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #2 -: 07 Февруари 2016 год. 19:48 часа »
Иво, тук 3.5л мляко са кинта и триесе, 200гр. нес кафе кинта и пеесе. Квартирата е къде 300 кинта/месец.
Заплащането е 10-14 кинта на час. Имаш лимит на 48 часа на ден разхвърляно в 17-18 седмици, а допустимия максимум е 60 часа седмично. Вътре не влизат почивките по време на работа и времето на разположение. Да си бъркаш у носа, едни 200-240 часа можеш да докараш месечно. Паунда беше 1.4, сега е 1.3 евро. Ти сметай!  ::)
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #3 -: 07 Февруари 2016 год. 19:56 часа »
Кажи кво е кашето на месец !

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 07 Февруари 2016 год. 20:31 часа »
Сметай... Аз не съм критерий. През последните четири месеца съм работил няма и един...
Само събота и неделя да работиш, можеш да спестиш 1500 евро...

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 07 Февруари 2016 год. 20:40 часа »
Пак нищо не чух на финикийски ,,,,,,,  щом от 4 месеца само един е в бачкане някой да каже средно за година колко скатава.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #6 -: 07 Февруари 2016 год. 20:43 часа »
Ти в ни един час по математика ли не си влизал?

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #7 -: 07 Февруари 2016 год. 20:55 часа »
Напротив, бях отличник, но въпреки това не можах да разбера колко спестявате там на месец или за годината,,,,, нека и някой друг се включи.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 07 Февруари 2016 год. 21:06 часа »
30 000 евро без да си даваш зор...

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
« Отговор #9 -: 07 Февруари 2016 год. 21:17 часа »
Ако това е Истина идвам скоро.

Балкански

• Гост
« Отговор #10 -: 09 Февруари 2016 год. 00:30 часа »
   Пак сме в задънена улица,един казва едно друг друго,да не знае човек на кой да вярва ;D То е ясно,че определящите фактори са много и всичко е относително. Колко горе долу се спират за данъци 10,20,30 % примерно ако си директно към фирмата.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #11 -: 09 Февруари 2016 год. 04:58 часа »
Не веднъж съм призовавал да четете и да мислите. Затова ви турих цифрите на масата, па вие си сметайте. То и темата е доста подвеждаща, ама не съм я измислил яз, само я префърлих.

1. Красимир храни семейство. Разходи, дом и т.н.
2. Красимир като купи кола на жената не го брои за пестене. Ама кът оди до Полша, пести, па купи нещо за дома.
3. Красимир казва АКО
4. Красимир казва 20, ама ако си Ltd е друго, аз за другото думам.
5. 20 паунда са 26-28 евра, според курса. А другото?

Къде е грешката?

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2461
« Отговор #12 -: 09 Февруари 2016 год. 11:33 часа »
Ако си на договор към компания (или към агенция, и там може да си на договор като работник) отбивките за осигуровки, данъци и пенсия са някъде  33-35 процента, а ако си минал праг 800 направо не ми се мисли. За това аз съм си преценил рисковете и плюсовете и работя като самонаемащ се чрез собствената ми ЛТД компания.

Понеже въпроса е колко се пести, за това писах, че вариантите са толкова, колкото хора има попитани. Един е пестелив, друг харчи. Съответно един печели Х, друг печели 2Х. Така че всичко е в ръцете и ума на бачкащия.

Да, Росен е прав, ако купя на жена ми кола съм изхарчил едни пари, но колата реално съществува като актив на семейството, макар и да не са спестени в банката пари. Така че това не са съвсем изгубени пари... Не са и спестени, те са спестени под формата на нещо друго, например кола или 50 инчов ТВ, или модерно обзавеждане.

Не става да живееш като скот в името на едни спестени пари. Но пък и не става да дойдеш и от ден първи да го раздаваш баровец. Истината е по средата и различна за всеки.

Балкански

• Гост
« Отговор #13 -: 09 Февруари 2016 год. 14:34 часа »
Не веднъж съм призовавал да четете и да мислите. Затова ви турих цифрите на масата, па вие си сметайте. То и темата е доста подвеждаща, ама не съм я измислил яз, само я префърлих.

1. Красимир храни семейство. Разходи, дом и т.н.
2. Красимир като купи кола на жената не го брои за пестене. Ама кът оди до Полша, пести, па купи нещо за дома.
3. Красимир казва АКО

Къде е грешката?

Опитвам се да вниквам в мислите и обясненията,които си дал,чел съм го вече няколко пъти ама пак изникват въпроси....

Ти казваш,че се спестяват  30 000 евро на година без да си даваш зор,ОК
  Това са близо 23 000 паунда,което прави по 1920 паунда спестени чисти на месец,говорим за пари след данъци,разходи за квартира и храна и др.
 Колко трябва да взимаш за да ти останат чисти тия пари,казваш квартира 300 паунда+разходи за храна и други още 300 да речем стават 600+1920=2520. Колко бруто трябва да взимаш та да останат 2520 чисти на месец ?

Говориш за заплащане 10-14 на час и за заработени часове 200-240,нека да го сложим 220 часа средно месечно и 11,50 на час средно с уговорката че всеки месец е различен.
 Сега цифрите,220х11.50=2530,бруто преди данъци+някакви надбавки,за които ти не казваш имали,няма ли не знам.

Сега какво казва Краси.

Краси казва,че заплатата бруто варира между 26-30 хил.на годишна база преди данъци,ОК
 Споменава и,че има разлика в зависимост от това как се осигуряваш,и това го разбирам.

За какво думаш,не си писал и не мога да гадая.Дай малко повече подробности за какво става дума,как работиш ти и т.н.

За курса паунд-евро го знам,но " А другото?" не знам какво визираш.Пак моля,за пояснение.

Къде е грешката?

Няма грешка,а питания.

Не искам да бъда погрешно разбран и не искам да звучи като заяждане,просто искам да съм по-наясно с нещата,които не стават съвсем ясни (поне за мен) от написаното от теб. Не само аз имам въпроси,и  rider777 искаше по-изчерпателни и ясни отговори по темата.
   Интересувам се от темата,защото имам планове да работя там,и това за което е темата не е маловажно (поне за мен),защото всеки работи за пари и трябва да знае горе долу какво да очаква.

Балкански

• Гост
« Отговор #14 -: 09 Февруари 2016 год. 14:48 часа »
    Пропуснах да напиша,че Краси каза и за данъците,че са 33-35% ако не си LTD което не е никак малко.Ти roshko по какъв начин работиш и каква е масовата практика за колегите на острова,говоря за договора ако не е тайна разбира се.

Колко взимате месечно?

Започната от krasФорум Професионални шофьори

Отговора: 62
Прегледи: 14972
Последна публикация 04 Октомври 2016 год. 17:14 часа
от rider777
Здравеопазването на Острова

Започната от roshkoФорум Англия

Отговора: 5
Прегледи: 1545
Последна публикация 16 Октомври 2015 год. 22:10 часа
от kras

* Последни мнения

Re: Волво FH 440 2008 от daniel.tenev
[18 Ноември 2018 год. 21:44 часа]

Re: Волво FH 440 2008 от kras
[18 Ноември 2018 год. 21:24 часа]

Re: Волво FH 440 2008 от daniel.tenev
[18 Ноември 2018 год. 20:40 часа]

Re: Волво FH 440 2008 от kras
[18 Ноември 2018 год. 18:10 часа]

Волво FH 440 2008 от daniel.tenev
[18 Ноември 2018 год. 17:34 часа]

Re: Някои разсъждения за работно време, заплати, осигуровки и работодатели от V8
[14 Ноември 2018 год. 10:18 часа]

Re: Директивата за командированите работници от kras
[13 Ноември 2018 год. 16:10 часа]

[13 Ноември 2018 год. 14:12 часа]

[13 Ноември 2018 год. 13:37 часа]

Re: Директивата за командированите работници от Рая Горчева
[13 Ноември 2018 год. 11:15 часа]