Депутати предлагат ограничения за новите шофьори
collapse

Автор Тема: Депутати предлагат ограничения за новите шофьори  (Прочетена 2334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2386

Депутатите от Движение „България на гражданите” внесоха законови промени, регламентиращи ограничения за новите шофьори. Измененията предвиждат те да не могат да карат мощни коли, да не управляват МПС без придружител и автомобилите им да бъдат обозначени

Нови промени в Закона за движението по пътищата предлагат от Движение „България на гражданите”. Най-важните промени, които искат са относно младите шофьори. В закона се въвежда статут „нов шофьор”, като за такива водачи на МПС се предвиждат три вида ограничения: забрана за управление на мощни коли (над 100 конски сили), забрана да шофират през нощта без придружител с 3 години шофьорски опит и задължение да носят обозначителни знаци в колата, когато шофират.
Според дефиницията, „нов шофьор” е този, който не е навършил възраст от 20 години или такъв, който е получил шофьорска книжка за пръв път преди по-малко от 2 години.
В законопроекта от РБ предлагат и повишаване на глобите за шофиране без книжка – от сегашните 300 лева глоба, минималното наказание да ставне 1000 лева, а за повторно нарушение се предвиждат глоби до 5 000 лева.Реформаторите предлагат също периодът на задължителното ползване на зимни гуми да се съкрати  заради променящия се климат – от срок между 1 ноември до 1 април се преминава към такъв между 1 декември и 1 март.
Нови промени в Закона за движението по пътищата предлагат от Движение „България на гражданите”. Най-важните промени, които искат са относно младите шофьори. В закона се въвежда статут „нов шофьор”, като за такива водачи на МПС се предвиждат три вида ограничения: забрана за управление на мощни коли (над 100 конски сили), забрана да шофират през нощта без придружител с 3 години шофьорски опит и задължение да носят обозначителни знаци в колата, когато шофират.
Според дефиницията, „нов шофьор” е този, който не е навършил възраст от 20 години или такъв, който е получил шофьорска книжка за пръв път преди по-малко от 2 години.
В законопроекта от РБ предлагат и повишаване на глобите за шофиране без книжка – от сегашните 300 лева глоба, минималното наказание да ставне 1000 лева, а за повторно нарушение се предвиждат глоби до 5 000 лева.Реформаторите предлагат също периодът на задължителното ползване на зимни гуми да се съкрати  заради променящия се климат – от срок между 1 ноември до 1 април се преминава към такъв между 1 декември и 1 март.

http://www.tvevropa.com/

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Re: Депутати предлагат ограничения за новите шофьори
« Отговор #1 -: 14 Април 2016 год. 01:58 часа »
Е може ли да сте шофьори и да нема ни един коментар под такава новина?

Ето моя коментар: Тия реформатори ли са или синоптички? Какъв климат, какви зимни гуми ги гонят? В закона няма такъв текст, поне аз не знам, ако има некой да ми го посочи, че през юли месец не може да си с М+S шарка... Тиквеници с имунитет...

И по другите предложения имам коментар, ама айде да не съм само аз :)

Неактивен saeco

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 138
« Отговор #2 -: 14 Април 2016 год. 09:57 часа »
Изискването за гумите е пълна простотия и според мен има доза лобизъм, дано не го приемат. Относно новите шофьори........тук всичките сме отдавна стари шофьори и за това и аз нямам мнение. Друго ме ядосва обаче, проблема с рушветите в ДАИ ще го прехвърлят на нашата глава ! Обмислят промяна в обучението за АДР и проф. компетентност, та не мога да разбера те събират рушвети, а ще усложнят нашия живот ..........може би за да вдигнат стойността на подкупа !

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
« Отговор #3 -: 14 Април 2016 год. 10:56 часа »
Аре и аз да кажа две думи за статистиката. ;)
Съгласен съм с предложенията,може би това за гумите е тъпо ,но има логика.
По големия проблем е изпълнение на събираемостта на глобите наложени на младите шофьори.
Пример: Синчето на някой депутат или крупен бизнесмен ,хич не го виждам да седне в OPEL CORSA дори модел 2016г. То каква гъзария ще е тогава ....срам ,направо.
То и сега имаме закони ,но не се спазват.

Георги Младенов

• Гост
« Отговор #4 -: 14 Април 2016 год. 23:11 часа »
Аз съм за тоя закон за новобранците.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 15 Април 2016 год. 10:29 часа »
Е всяка инициатива е добра, но ми се струва, че в тая има твърде малко мерки и твърде много популизъм.

Защо трябва да се дискриминира на възраст? Ами има и свестни млади шофьори!

Има една проста система, казва се "Застраховане" и "Точки в книжката" "Електронна администрация". Сега нямам време, но след малко ще ви кажа точно 3 мерки, които решават проблема с убииствата на пътя, корупция и т.нат. Мерките са обидно прости и могат да се направят за 1 месец. Винаги ми е било чудно защо не се правят обаче...

Шофьори на тежкотоварни превозни средства за постоянна работа в Ливърпул, Велико

Започната от Emo_GerasimovФорум Работа

Отговора: 62
Прегледи: 16515
Последна публикация 02 Февруари 2016 год. 14:21 часа
от Emo_Gerasimov
РАЗСЛЕДВАНЕ НА NOVA: Фирми принуждават шофьори да карат без почивка

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 1
Прегледи: 2594
Последна публикация 10 Февруари 2018 год. 10:19 часа
от Fabiannut
СБПШ настоява за 1 300 лв. минимален осигурителен доход за проф. шофьори

Започната от krasФорум С.Б.П.Ш.

Отговора: 12
Прегледи: 1421
Последна публикация 28 Март 2018 год. 14:24 часа
от kras
Агенции за професионални шофьори и персонал в транспорта. Има ли почва у нас?

Започната от krasФорум Работа

Отговора: 59
Прегледи: 11760
Последна публикация 30 Август 2016 год. 12:18 часа
от todorgyurev
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 1988
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от kras
Набираме шофьори HGV Клас 1, C+E в Престън, Англия.

Започната от Emo_GerasimovФорум Работа

Отговора: 80
Прегледи: 16415
Последна публикация 12 Май 2018 год. 19:31 часа
от roshko
Международни шофьори – 1800-2300 EUR заплата

Започната от TWM LtdФорум Работа

Отговора: 7
Прегледи: 2559
Последна публикация 28 Февруари 2018 год. 11:18 часа
от kras
Фирма търси шофьори с опит C+E

Започната от bullet09Форум Работа

Отговора: 19
Прегледи: 6321
Последна публикация 06 Януари 2017 год. 20:34 часа
от micyri
Нова работа за млади ШОФЬОРИ

Започната от Young DRIVERФорум Работа

Отговора: 35
Прегледи: 6694
Последна публикация 11 Септември 2017 год. 11:12 часа
от ДВН
Предлага работа за международни шофьори

Започната от Popovi KRG EOODФорум Работа

Отговора: 10
Прегледи: 2948
Последна публикация 10 Септември 2017 год. 23:09 часа
от micyri

* Последни мнения

Re: Пазарна икономика от kras
[19 Август 2018 год. 18:19 часа]

Re: Пазарна икономика от roshko
[19 Август 2018 год. 16:03 часа]

Re: Новобранец от roshko
[19 Август 2018 год. 16:00 часа]

Re: Новобранец от driver1
[19 Август 2018 год. 01:16 часа]

Re: Пазарна икономика от kras
[19 Август 2018 год. 00:46 часа]

Пазарна икономика от roshko
[18 Август 2018 год. 23:09 часа]

Новобранец от roshko
[18 Август 2018 год. 22:47 часа]

Re: Търсим международен шофьор С+Е категория за вътрешни курсове в Швеция от kras
[17 Август 2018 год. 14:08 часа]