Автор Тема: СБТР - Съюз на българските транспортни работници  (Прочетена 19456 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен СБТР

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 75
Re: СБТР - Съюз на българските транспортни работници
« Отговор #75 -: 23 Октомври 2016 год. 11:52 часа »
Колеги приятно ми е да видя, че разисквате проблеми. В момента имам страшно много работа около гранична полиция и МВР, но съм се захванал и с искането към МТИТС за промяна на наредба 36 за реда и организацията за психото. Надявам се до месец да можем да излезем с промените по текстовете в наредбата. Всички искани от нас промени ще бъдат само и единствено за товарни превози. Автобусните и таксиметрови водачи според нас е добре да преминават психо тестове. Все пак возят хора. Че ви информирам своевременно ако има някакво развитие.
Синдикална Конфедерация "Съюз на българските транспортни работници"

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2469
« Отговор #76 -: 21 Юни 2017 год. 13:15 часа »
Онзи ден си предавам документите и ключовете и да си ходя... и един от старите (набор на баща ми) шофьори ме гледа такъв... ама си ме гледа нагло... и ме пита "Ти как се казваш". Отговарям му. Представя ми се и той. Приятно ни е, както се казва... "Ти в профсъюза ли си?" пита ме, "Не" отговарям. "Защо?!", ама така като че съм длъжен... "Екскюз ми?!?!"отговярям полу-злобно с намерението да сложа точка или поне някаква граница. Разговора се провежда на 3 метра от мениджърите, които естествено не са много щастливи, когато се говори за профсъюзи и от там моята нервност. Изглежда на колегата не му пукаше.
"Ти знаеш ли кой съм аз", пита ме. "Сетих се, сигурно си представителя на профсъюза тука", отговарям му.
И той вече омекна, почна да ми обяснява колко е добре и т.нат, т.нат....
Казвам му, че съм си мислил и че сигурно ще вляза в профсъюза, ама като ми потвърдят договора след 2-3 седмици, а той "Няма какво да чакаш, и без това става бавно, чакай да ти сваля брошурата да я попълниш и си готов". "Добре", викам, "Давай я!"
Каза, че ако някога, по някаква причина доктора на медицинския преглед каже, че не мога да карам камион (примерно слепота или знам ли.. нещо друго, глухота.. каквото и да е), профсъюза ми изплаща като застраховка 18000 паунда. И много други дребни гъдели. Дано не се налага да ги ползвам.
И така, поръчвам си най-голямата услуга, пък каквото стане. 15 и нещо кинта на месец. :)

https://www.youtube.com/user/UniteTheUnion

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 629
« Отговор #77 -: 21 Юни 2017 год. 14:37 часа »
Ееееее тия са обирджии бре,,,,,,,  оди давай по 120 кинта на краско, той ще ти обещае повече.

Driver1

• Гост
« Отговор #78 -: 21 Юни 2017 год. 16:42 часа »
Усеща се някаква ирония по отношение на Профсъюза ли? И притеснение, че мениджърите нямало да погледнат с добро око дори на разговори за Синдикати? И замълчаване по целесъобразност? И заради моментния интерес?
Не знам как стоят нещата в Англия, но ще кава как са в Испания.
Понеже аз съм свикнал да ми е трудно и да правя нещата по трудния начин, то когато първият ми испански работодател се изкилифинчи и реши да прилага "български" номера (поради нароилите се българи във фирмата за което и аз имам вина) се записах в единият от двата големи испански синдиката - ССОО.
Добре, ама това не остана скрито от "боса" (вж. за българите по-горе), та вика ме той един ден и ми поставя ултиматум - или Синдикат, или работа във фирмата! Отговорих, че това би трябвало да не го притеснява, ако смята, че е коректен. Но той остана на своето.
Мина месец и ми спретнаха постановка. Няма да разказвам подробностите по нея, само ще кажа, че ме обвиниха, че съм увредил камион, като се възползваха от собствена немарливост във фирмения сервиз.
Уволниха ме. При това се опитаха между купчината документи, които ми пробутваха да подпиша да мушнат и този, който в Испания се нарича "финикито" и подпишеш ли го ти дължат само това, което е описано в него. Проблемът е в това, че напълно незаконно ми бяха отрязали парите за неползван отпуск през миналата и настоящата година, както и 13-та и 14 заплата за същата. Единствено начислени ми бяха надниците от двата дни на месеца в който прекратяват договора - датата е 2-ри декември 2008г.
Отказаха и да ми връчат задължителните документи, които са нужни за да се запиша в бюрото по труда. Обвързаха го със съгласието ми да подпиша така подготвените ми документи.
Естествено - отказах!
Обърнах се към Синдиката в който членувах от едва няколко месеца. Хората ме приеха, събраха документите с които разполагах и се свързаха и с адвоката на фирмата. Дадоха ги на съд.
След три месеца резултатът беше - всички дължими суми от отпуски и заплати - приети, плюс 9200 евро обезщетение заради едностранно прекратения договор! Общо - на сума 16 200 евро, връчени с чек, подписан на място, пред съдия.
Всичко това не ми струваше и цент! След делото поканих отрасловия представител, който изнесе цялата работа да обядваме заедно. Гледаше ме доста неразбиращо. Дори това отказа.
Та, ето как се разви моят опит и връзка със Синдикатите. Ама истински синдикати, не като нашите.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 629
« Отговор #79 -: 21 Юни 2017 год. 17:23 часа »
Абе Цветанов,,,,,, ако се беше обърнал към бай ти краско сега половината фирма на ония щеше да е твоя,,,, плюс още неколко милиона обещетение,,,, такава сила е краско.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
« Отговор #80 -: 21 Юни 2017 год. 20:43 часа »
Валери ,ти не разбра ли ,че иронията не е към синдикатите ,а към "призрака в сънищата" на Иво-бат Крас. :)
Сега,не може да сравняваме БГ синдикати и примерно испанските.
Но,надяваме се начинанието на Сашо да има ефект и промяна в бъдеще.Само че,бг работник като чуе членски внос за синдикат и се дърпа.....

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2469
« Отговор #81 -: 22 Юни 2017 год. 00:13 часа »
Не не, няма ирония. Просто разказах един разговор. Вярвам, не, убеден съм, че от профсъюз полза има. И е хубаво да се развива, независимо кой. Но "електората" в бранша в България като че не заслужава усилията на някои хора.

Неактивен daniel.tenev

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 6
« Отговор #82 -: 10 Октомври 2018 год. 18:07 часа »
Здравейте колеги, искам да попитам някой от Вас има ли информация относно САРП ИНТЕРМОДАЛ БГ. Става въпрос за работа към тях със собствен влекач. Някой работел ли е с тях, коректни ли са ?

Вярно ли още има транспортни фирми, които карат без КАСКО?

Започната от krasФорум Инциденти

Отговора: 6
Прегледи: 2696
Последна публикация 02 Юли 2016 год. 23:19 часа
от цецодебел
Мнения за транспортни фирми в Испания

Започната от driver1Форум Испания

Отговора: 24
Прегледи: 14544
Последна публикация 26 Януари 2017 год. 15:16 часа
от micyri
Командироват работници в чужбина при нови условия