collapse

Автор Тема: За колеги без опит! Старт в кариерата!  (Прочетена 168205 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
  • Публикации: 207
  • Рейтинг: +0/-0
Предлагам тук да пишем възможности за колеги, които току-що са изкарали необходимите документи и търсят възможност да се качат някъде, вероятно на двойка, за да почнат да набират първите зрънца опит. Или да изкарат някаква вече практическа квалификация, но ако може да не е курс за хиляди левове, заробващ договор за няколко години и зверски неустойки при по-ранно напускане.

Неактивен JoroBoro

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 34
Re: За колеги без опит! Старт в кариерата!
« Отговор #1 -: 02 Юни 2015 год. 22:50 часа »
МулБул Транс Асеновград! Перфекна школа за начинаещи в занаята. 300 евро на седмица, всеки понеделник парите са в сметката + 480лв БГ заплата на месец. Взимат и с уговорка, "след месец ще имам книжка"  ;D

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #2 -: 02 Юни 2015 год. 23:36 часа »
МулБул Транс Асеновград! Перфекна школа за начинаещи в занаята. 300 евро на седмица, всеки понеделник парите са в сметката + 480лв БГ заплата на месец. Взимат и с уговорка, "след месец ще имам книжка"  ;D

Сериозно ли? Питам, защото сега чакам да ми излязат документи и другия месец средата мога да почна. Малко повече подробности, ако може.

Неактивен JoroBoro

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #3 -: 02 Юни 2015 год. 23:46 часа »
Офиса на фирмата е в Зевенберген, Холандия. Дърпат ремаркета на ТНТ, основно,и на двойки, нов със по-опитен шофьор. Нямат изисквания за стаж, парите ги споменах, условията в база са ОК ( печки,перални, сушилни, бани, тоалетни). Шефа (Кеес Мълдерс) го "хапе коня" много често, ма то с колеги, с прякори като "Тошо Кравара", Стефчо Офчара", не малкото с окончание "бакшиша" какво да очакваш :) И въпреки всичко, там е перфектната школа, а и пари се правят  ;)

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 02 Юни 2015 год. 23:52 часа »
Офиса на фирмата е в Зевенберген, Холандия. Дърпат ремаркета на ТНТ, основно,и на двойки, нов със по-опитен шофьор. Нямат изисквания за стаж, парите ги споменах, условията в база са ОК ( печки,перални, сушилни, бани, тоалетни). Шефа (Кеес Мълдерс) го "хапе коня" много често, ма то с колеги, с прякори като "Тошо Кравара", Стефчо Офчара", не малкото с окончание "бакшиша" какво да очакваш :) И въпреки всичко, там е перфектната школа, а и пари се правят  ;)

Супер, благодаря. Гледам, че са пуснали обява днес. Утре ще им звънна да говоря директно с тях в офиса кое, как. Още веднъж мерси. Камионите свестни ли са?

Roshko

• Гост
« Отговор #5 -: 03 Юни 2015 год. 00:22 часа »

Сериозно ли? Питам, защото сега чакам да ми излязат документи и другия месец средата мога да почна. Малко повече подробности, ако може.

Аз те съветвам да си ги избиеш от главата! Трябваше да се разкарам до Асеновград за да "прочета" и ситния шрифт... Оказа се, че договорите се пишели някъде другаде, ама видиш ли, станало късно, ако съм можел да ида утре пак. Квоооо!?!? Не пропуснаха да ми пробутат измежду листовете да подпиша молба за напускане, още преди да съм подписал договора. Парите ти се превеждат като аванс и може да се окаже след известно време, че трябва да им ги върнеш. И това хич не е всичко. През уикенда трябва да си събереш багажчето от камиончето, защото някой друг трябва да го кара докато ти почиваш. Имаш "идеални" условия за спане в автобус пригоден на спално помещение с вишки с още една сурия народ. Даже и за овчари и кравари не става!!!
Хвани се за няколко месеца в първата срещната фирма, а после търси читава!

Неактивен JoroBoro

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #6 -: 03 Юни 2015 год. 08:52 часа »
Росене, от кога, и от къде ти е информацията? Явно аз съм баси и утрепката, че почнах там с С категория, и 0 дни стаж! Или викаш, трябваше да почна в к,ва да е фирма, да карам 5-6 месец без пари, в перфектните Български пътища, пък белкем се бях отказал от този занаят навреме :)

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2256
  • Рейтинг: +48/-65
« Отговор #7 -: 03 Юни 2015 год. 09:23 часа »
Нема утрепки Жоро, Росен дава гледна точка. Аз бях опитен като започнах е една небезизвестна фирма Ким Йохансен, но това бе за мен още един опит, макар и за кратко и за малко пари. Но сега не съжалявам, трябвало е да мина през гадни фирми, да се карам, да споря, да си тръгвам, за да може днес да имам тези условия за работа.  Всеки си има своя път. Роско не му е харесало, така преценил за себе си и не се хванал там.
Ето аз познавам хора и до днес си бачкат в Ким, където мен не ме устрои. Но те са си добре години наред.
Така че всичко е субективно.
Road Runner, аз останах с впечатлението, че си колега с опит, явно пред тебе стои една страхотна кариера на шофьор, след като си толкова запален :). Важното е да харесваш това което ще работиш. Моя опит бе да почна във много кофти фирма, ама като казвам кофти, значи кофти.. Обаче пък там научих какво ли не, карах какво ли не, ремонтирах почти всичко което може да се ремонтира, счупи ми се всичко което може да се счупи, в т.ч. и заковал мотор, ядове, проблеми, с които се справяш на пътя сам... добих много опит за много кратко време. Ако трябваше до днес да карам в някоя уредена бяла западна фирма, щях да съм просто един въртиволанковец, а аз станах шофьор.
Всеки е минал по гадния път и чак после е дошъл аутобана с многото пари.
А сега с конткретно предложение, но понеже не казваш от къде си, защо не пробваш наистина във Ким Йохансен, може пък да са се пооправили нещата там, по едно време беше много пропаднало, но незнам, надявам се някой да спомене малко факти.
Там е наистина ПУЦ за шофьори, може би една от причините да бягам от там, понеже леко се усещаше отношение като към новобранец. Понатрупай опит, и учи западни езици, в частност един. Па може и да се променят нещата. :)

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 03 Юни 2015 год. 09:37 часа »
От Варна съм. Относно езиците в друга тема бях писал, че с английския и руския нямам проблем. Сега мисля, докато излязат документите и ако намеря подходящ курс да почна да уча немски. Днес ще говоря с Мул Бул Транс и после ще пиша.

Неактивен JoroBoro

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #9 -: 03 Юни 2015 год. 11:11 часа »
Краси, просто ме учуди заключението на Росен, че не "става даже и за кравари и овчари". Явно, той си има някакви си негови критерии! Ким-а става ли за кравари и овчари,Росене?

За мен МулБул си е перфектна фирма, като за старт в занаята! Парата всяка седмица в сметката, петък след обед си в базата, а не по насраните паркинзи, нямат изискване да си с извънземен стаж (или да си с голяма пишка,Росене :D ), и не на последно място, се учиш на занаята, карайки по Европейски пътища, не по калдъръмите :)

dinko_ferrari

• Гост
« Отговор #10 -: 03 Юни 2015 год. 14:32 часа »
Към колегата Рънър.
Когато започваш -всичко което знаеш е само теория и ЕШК.Тука е малко на късмет.Хващаш някоя фирма  и квото излезе.Като не ти хареса след време хващаш друга.В момента особено в БГ шофьорите е една от най-търсената професия.Има огромен глад за драйвъри.Някои фирми им дойде акъла и позабравиха старите простотии(най-вече от към редовността на заплащане).За да оцелеят в бранша ще се наложи на всички рано или късно да започнат да се държат като нормални работодатели.Освен това много от тях забравят, че реномето и името на фирмата е половината бизнес.
Когато започнеш някъде ще видиш, че 8 шофьора-10 мнения.Преди може там да е било добре , сега да е зле и обратното.
Хубаво е че има форуми като този където може да поразпиташ предварително.Има фирми които цял свят вече ги научи че са много зле.Те са известни на всички така че едва ли ще се зачукаш сам при тях.Има и фирми които са 50/50-има и добри и лоши неща при тях.
Абе както казах всичко е до късмет, може там където другите да не им хареса на теб да ти е добре и така.
Само един съвет ще ти дам-когато отидеш в някоя фирма никога не се съгласявай на нещо което е по-малко от другите(пари,почивки,пътни разходи и т.н.). В смисъл щом са те наели ти си вече част от колегите и си наравно с тях.без значение че да кажем нямаш някои умения като на стар шофьор.Ти си там и си вършиш работата.Точка.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #11 -: 03 Юни 2015 год. 17:42 часа »
Днес говорих с Мул Бул Транс. Направиха ми добро впечатление от гледна точка на: взимат без опит и те качват на двойка с опитен шофьор. Това го правят всички, НО при тях заплащането е едно и също и за двамата и без значение дали ще карате двойка или единичка, както динко казва, вече си като тях. Договорът е безсрочен, т.е. не ти харесва, взимаш си парите и чао. Няма 2-3 години договор задължително с тях, неустойки, записи на заповед и подобни заробващи простотии. Нормално отношение при разговора, нормални хора, без лиготии и тъпизми, както като говорих с една друга фирма, дето като чу, че нямам опит започна да ми говори като машина: ясно, вие сте професионален шофьор, ама не сте тираджия. Ние ще ви направим истински тираджия, едно курсче за едни 1700 лв. едни неустойки, ако не бачкаш за нас еди-колко си време, едно договорче за няколко години и т.н. Сега, не искам да кажа, че всичко с Мул Бул всичко ще е наред. Говоря като първо впечатление, което определено беше ок. Ще видим вече на място, като говорим за подробностите. Дяволът е в детайлите.
Благодаря на всички ви за мненията досега. Надявам се да споделяте още полезни неща, било то като фирми, било то като неща, от които задължително ние, прохождащите, да се пазим.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #12 -: 05 Юни 2015 год. 09:30 часа »
... А сега с конткретно предложение, но понеже не казваш от къде си, защо не пробваш наистина във Ким Йохансен, може пък да са се пооправили нещата там, по едно време беше много пропаднало, но незнам, надявам се някой да спомене малко факти.
Там е наистина ПУЦ за шофьори, може би една от причините да бягам от там, понеже леко се усещаше отношение като към новобранец.

Подробности за Ким Йохансен? Сега видях тяхна обява в Агенцията по заетостта. Между другото, в сайта на Агенцията също е хубаво да се търси работа. Та, за Ким, как са като фирма, плащат ли и т.н. Забелязах, че вече търсят само колеги с опит минимум една година. И искат да ходиш за твоя сметка до Дания, за тестово каране. Ако те назначат, ти връщат 100 Евро от разходите, а после поемат вече всички. Те не правиха ли тестовете в Севлиево? Едно е Севлиево, друго е Дания... От Варна съм, ако има някакво значение. Пишете и за ПИМК, знам, че те също за вариант за новобранци. Другата седмица така и така ще ходя до Асеновград, да мина и през ПИМК. Знам, че в другия форум има доста изписано за тях, че и за Йохансен, но инфото е доста старо, а знаем как се променят нещата. Та ако може някаква по-актуална информация. Мерси!

Ето линк към сайта на агенцията с включени всички филтри, за да отваря само шофьорските обяви: http://eures.bg/trl.search.asp?id=32&page=0&refnum=&country=-1&specialization=23&keywords=&languageFilter=-1&workCodeL2=83&workCodeL3=832&workCodeL4=-1

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #13 -: 05 Юни 2015 год. 15:11 часа »
Как са нещата в Нитера Транс? Чух, че взимат без опит.

Неактивен hunter_75

• **
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 73
« Отговор #14 -: 05 Юни 2015 год. 16:15 часа »
Да не ти дава господ да опираш до там.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Колеги, ползвайте си 45 минути пауза при каране на двойка

Започната от krasФорум Законодателство

Отговора: 14
Прегледи: 6048
Последна публикация 21 Януари 2017 год. 17:31 часа
от kras
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 1466
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от kras
Колеги предлагам инициатива. Жълто колело!

Започната от krasФорум С.Б.Т.Р.

Отговора: 4
Прегледи: 1871
Последна публикация 18 Октомври 2016 год. 21:19 часа
от kras
Няма ли бели фирми, колеги?

Започната от krasФорум Фирми в които си струва да започнеш

Отговора: 21
Прегледи: 6612
Последна публикация 13 Януари 2018 год. 21:17 часа
от micyri
Здравейте бъдещи мои колеги!

Започната от gazibarevФорум Общи теми

Отговора: 17
Прегледи: 4199
Последна публикация 22 Януари 2016 год. 18:21 часа
от gazibarev
Честит празник колеги

Започната от СБТРФорум Общи теми

Отговора: 2
Прегледи: 1670
Последна публикация 09 Юни 2016 год. 16:44 часа
от micyri
Привет, колеги!

Започната от krasФорум Общи теми

Отговора: 206
Прегледи: 35347
Последна публикация 16 Април 2017 год. 15:07 часа
от kras
Здр колеги

Започната от KelemokeФорум Англия

Отговора: 8
Прегледи: 1653
Последна публикация 14 Януари 2018 год. 02:09 часа
от roshko
Фирма търси шофьори с опит C+E

Започната от bullet09Форум Работа

Отговора: 19
Прегледи: 5447
Последна публикация 06 Януари 2017 год. 20:34 часа
от micyri
Съвети за старт в професията.......благодаря !

Започната от saecoФорум Общи теми

Отговора: 22
Прегледи: 5940
Последна публикация 07 Януари 2016 год. 23:09 часа
от Rammstein

* Последни мнения

Re: За колеги без опит! Старт в кариерата! от driver1
[Днес в 06:39 pm]

Re: За колеги без опит! Старт в кариерата! от Ceki
[Днес в 01:48 pm]

Професионална компетентност от Тричкова
[23 Април 2018 год. 16:18 часа]