Автор Тема: За колеги без опит! Старт в кариерата!  (Прочетена 213903 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2456
Re: За колеги без опит! Старт в кариерата!
« Отговор #390 -: 14 Февруари 2018 год. 10:54 часа »
И аз не го намирам за правилно да ме учат,че като откача маркучите и стигало полуремаркето да не тръгне наникъде. Живот и здраве аз винаги ще си дърпам спирачката на полуремаркето.
Правилно пич. При новите ремаркета откачването на маркучите автоматично дърпа паркинга на ремаркето, но дори и тоя клапан понякога не работи, не знаеш какво ремарке ще ти се падне, а и не всички са нови.

Валери, риска е огромен. Риск от едно просто разсейване. Когато сменяваш едно ремарке на месец или на полугодие, а много колеги и не сменяват, то концентрацията ти е по-голяма, внимаваш, не бързаш. Но когато работата ти е днес да прехвърлиш десетина + документация + маршрути + приказки с колеги на паркинга, тоя пита нещо, другия ти казва виц, риска от забравяне, заплесване, пропускане и т.нат. е многократно по-висок. Аз например съм нон-стоп в телефонен разговор, с кой ли не, време да върви. Много често правя нещата механично, без изобщо да мисля. За това тия прости правила ме пазят.
В началото и аз смятах, че всичките тия неща са мениджърски изцепки, но с времето установих, че всъщност си има причина да са така нещата. И за осигуряващия щифт (dog clip - така мисля, че е най-правилно преведен), който го няма в европа, и за лепенките за последователността, които лепят по камионите в някои фирми. Дори имах табелка, която ми висеше на работния сак, която да ми е пред очите постоянно и да си повтарям като папагал метода на работа.
За това казвам, че при откачване - паркинг и крака. После си приказвай, бъзикай, говори по телефона - нищо страшно и непоправимо нема да стане. При закачване - проверка лафет.  В първия случай може да скъсаш кабел - ремонтира се. Във втория можеш да забравиш да вдигнеш краката и да ги затътриш по асфалта, рядко има щети. Но ремарке падне ли, особено ако е тежко, заеби... :)

srefan

• Гост
« Отговор #391 -: 14 Февруари 2018 год. 10:59 часа »
За да излиза от завода така има основателна причина.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #392 -: 14 Февруари 2018 год. 11:32 часа »
Стефане, ти кога ще се регистрираш във форума? Много по-лесно ще ти е да го ползваш.

Стефан

• Гост
« Отговор #393 -: 14 Февруари 2018 год. 11:41 часа »
Ами редно беше като ви стана истински колега, но както и да е.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #394 -: 14 Февруари 2018 год. 12:13 часа »
Форума е за всякакви шофьори - от любители до професионалисти, от таксиметраджии до дападжии през тролейбусаджии, всички са добре дошли, всяка професия и категория в книжката е важна.
Добре дошъл, колега! :)

Стефан

• Гост
« Отговор #395 -: 14 Февруари 2018 год. 12:20 часа »
Благодаря!

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 294
« Отговор #396 -: 14 Февруари 2018 год. 13:21 часа »
Краси, заразил си се от британската консервативност и нежелание да променят нещата за да стават по ефективни, когато това е възможно.
Вярно е, че рутината вреди на последователното мислене, но каквато и дейност да извършваш, ако влагаш само рутина си в риск, дори да правиш рутинно нещата само по твоят начин.
Затова и написах на Стефан преди време, че в този занаят се изисква съсредоточаване и внимание за хиляди неща, съчетано със способност за бързо превключване на вниманието.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
« Отговор #397 -: 14 Февруари 2018 год. 13:36 часа »
А бре ,аз да не съм пропуснал нещо?
Състезание за най-много коментари ли има? Стефчо сигурно изписа 2 тетрадки с вашите препоръки  :)
Па някой да беше казал : -Честит ви Трифон зарезан!

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
« Отговор #398 -: 14 Февруари 2018 год. 13:43 часа »
А бре ,аз да не съм пропуснал нещо?
Състезание за най-много коментари ли има? Стефчо сигурно изписа 2 тетрадки с вашите препоръки  :)
Па някой да беше казал : -Честит ви Трифон зарезан!

Как мислиш, дали трябва пак да ти се даде пауза? Само дай заявка, доволен ще останеш.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 959
« Отговор #399 -: 14 Февруари 2018 год. 22:32 часа »
Стефане, ти кога ще се регистрираш във форума? Много по-лесно ще ти е да го ползваш.
Ами редно беше като ви стана истински колега, но както и да е.

Отдавна ми беше на пръстите да го напиша...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #400 -: 15 Февруари 2018 год. 01:32 часа »
Краси, заразил си се от британската консервативност и нежелание да променят нещата за да стават по ефективни, когато това е възможно.
Вярно е, че рутината вреди на последователното мислене, но каквато и дейност да извършваш, ако влагаш само рутина си в риск, дори да правиш рутинно нещата само по твоят начин.
Затова и написах на Стефан преди време, че в този занаят се изисква съсредоточаване и внимание за хиляди неща, съчетано със способност за бързо превключване на вниманието.
Истината е, че аз в Англия дойдох с голямото самочувствие, сравнявайки се с колегите из фирмите където работих. Имах късмета да ме обучи един от най-добрите шофьори и да се движа винаги в средата на силни карачи, дето не върви да изоставаш от темпото им, и така свикваш.
Но като започнах работа тук, разбрах, че има мнооооооого да уча, тук нивото е доста нагоре и леко в страни. Че шофьорлъка не е само каране в несвест и до полуда, има и друго.
След 2 месеца почвам 5-тата година, та много и научих за това време.
Опитвам се да покажа някои добри практики. Но ако пък съм прихванал малко от британския манталитет... нека така да е, не съм зе замислял. И в личен план съм различен от преди тези години, мислех, че е от ЕГН-то, но може и от държавата да е :)

Прав си, че рутината пречи на безопасността, не може да съм по-съгласен, но така ти сам отговаряш на въпроса си защо за точно тия правила при разкачване и закачване на ремарке. Именно заради рутината. За да те пазят, дори когато не мислиш. Щото като ти е едно в месеца мислиш какво правиш. Ама като е 1 на час, почваш без да се замисляш и пакостта идва.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 959
« Отговор #401 -: 15 Февруари 2018 год. 01:47 часа »
Аз например съм нон-стоп в телефонен разговор, с кой ли не, време да върви. Много често правя нещата механично, без изобщо да мисля...
Не се сещам за по-вредно, разсейващо и уморяващо нещо от телефона. Радвам се, че ги забраниха и оттогава са далеч от мен в работна среда, освен когато съм в дълъг престой... Трудно прехвърлям един ГБ месечно, а хендсфрито ми е хванало мухъл...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Стефан

• Гост
« Отговор #402 -: 15 Февруари 2018 год. 20:15 часа »
И една невероятна песен: https://www.youtube.com/watch?v=J8QrnzT-YEM

K

• Гост
« Отговор #403 -: 16 Февруари 2018 год. 01:02 часа »

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
« Отговор #404 -: 16 Февруари 2018 год. 12:51 часа »
     Господин колега К, нямаше нужда, разбрахме и без онагледяване за какво става дума.
    Дискусията беше доколко това е рационално. Не приемайте априори, че щом е в Уинкантън и Англия, няма и други доводи в различен смисъл.

Колеги, ползвайте си 45 минути пауза при каране на двойка

Започната от krasФорум Законодателство

Отговора: 14
Прегледи: 8914
Последна публикация 21 Януари 2017 год. 17:31 часа
от kras
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 8622
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от kras
Колеги предлагам инициатива. Жълто колело!

Започната от krasФорум С.Б.Т.Р.

Отговора: 4
Прегледи: 3147
Последна публикация 18 Октомври 2016 год. 21:19 часа
от kras
Няма ли бели фирми, колеги?

Започната от krasФорум Фирми в които си струва да започнеш

Отговора: 21
Прегледи: 8700
Последна публикация 13 Януари 2018 год. 21:17 часа
от micyri
Здравейте бъдещи мои колеги!