collapse

Автор Тема: За колеги без опит! Старт в кариерата!  (Прочетена 186526 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mystvd

• *
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: +0/-0
Re: За колеги без опит! Старт в кариерата!
« Отговор #555 -: 02 Април 2018 год. 18:19 часа »
Да има някой колега за двойка :)

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
  • Публикации: 216
« Отговор #556 -: 08 Април 2018 год. 12:57 часа »
Условия?

Неактивен Стефан

• **
  • **
  • Публикации: 66
« Отговор #557 -: 16 Април 2018 год. 20:02 часа »
Дигитала стана за 10 дни, а другата карта доста се забави.

Неактивен Стефан

• **
  • **
  • Публикации: 66
« Отговор #558 -: 18 Април 2018 год. 19:56 часа »
Взех и нея, а от понеделника почвам.

Стойчо

• Гост
« Отговор #559 -: 21 Април 2018 год. 23:07 часа »
Късмет и успех Стефане.Не забравяй да пишеш първи впечатления,за по нататъшното развитие и всички подробности.Аз специално с интерес следя темата и съм сигурен че има и други.За мен специално,много интересно стана с твоето включване в темата "за колеги без опит".Задаваше доста въпроси, които смятах аз да задавам след време.Адмирации за всички,които искат да ти помогнат.Не забравяй да пишеш,че до тук лесно.Категориите се изкарват,и сега вече става интересно.Успех  и да пишеш какво се случва.

Ceki

• Гост
« Отговор #560 -: 24 Април 2018 год. 13:48 часа »
И аз следя с интерес. Колегите от скоро в бранша могат да  споделят, нещо което им е помогнало или попречила за новобранците като нас.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 226
  • Рейтинг: +39/-0
« Отговор #561 -: 24 Април 2018 год. 18:39 часа »
И аз следя с интерес. Колегите от скоро в бранша могат да  споделят, нещо което им е помогнало или попречила за новобранците като нас.

Следите, и само очаквате да ви се снася информация, без да давате такава. Не става така. Даже не сте си направили труда да се регистрирате.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2356
  • Рейтинг: +50/-65
« Отговор #562 -: 25 Април 2018 год. 11:12 часа »
Мдаам. Валери ви го каза. Моите новобрански години бяха толкова назад, че вече сякаш мисля за друг живот и друг човек. Аз самия съм много по-различен от когато бях бомбе.
И за това е много трудно особено без конкретен въпрос да разтягам лакърдии за новобранските дела в теми за млади шофьори. Още повече да си млад проф.шофьор сега е далеч по-различно от колкото тогава, а за Валери е още по-тогава, та го разбирам напълно като ви раздруса понякога.
Дет се казва, поне карате нови камиони, а аз маах на една Скания Евро 0 или Евро -1, и един Даф дърт, дето... кажи една част в камиона - чупила се е при мен!
Научете тоя регламент, ама да го разбирате, а не наизуст, и гледайте да работите за повечко пари, не се хващайте на всяка оферта. Както се казва, на тоя зор за шофьори - ЗНАЙТЕ СИ ЦЕНАТА!

Ceki

• Гост
« Отговор #563 -: 26 Април 2018 год. 13:26 часа »
Kras, Driver, пичове въпросите са ми толковааа много, че нямам идея от кой да започна най-належащото е да подбера фирма в която да започна... Много се чудя за Дискордия на прави, като за старт. Регламента е голям препъни камък ще трябва да мине време да започна да го разбирам. Искам да ви питам 0.24ст/км как ви се струва за прави, понеже не съм в час със ставките.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2356
  • Рейтинг: +50/-65
« Отговор #564 -: 26 Април 2018 год. 13:41 часа »
Отзад напред набързо че тръгвам за работа.
Струва ми се като добра заработка, без да коментирам начина на заплащане базирано на километри. Сам ще почнеш да си налагаш цели, в един момент неизпълними. Имам приятел който прави по 20 на месец, само и само да заработи едни 5200 лв. Само си помисли заслужава ли си!
Като видя Доскордия по пътищата винаги се сещам за една шофьорска тема "Дискордия не плаща".
Тегламента никак не е сложен, ако си го прочел. Ако разчиташ само на въпросите от листовките, че си ги минал, естествено е да не го разбираш. Там въпросите са случайни, без връзка и ги наизустяваш като папагал, без да вникваш в съдържанието. Пореден пример мой приятел ги учи сега, и виждам същото мислене. Да ги знае за изпита, а после с въпросите напред. Е, дискутирали сме безкрайно и ще продължим, стига да има конкретно питане.
И накрая, регистриран или не, кирилица или маймуница, това не е от значение, стига да има информация в текста. Тъпото е, че се отбелязвате колко сте заинтересовани и това е. Ни въпрос, ни отговор. Но това мен отново не ме интересува, ваша си работа. Писането и четенето тук не е по задължение.
Със здраве, ай че требва да си купя един умалител 1/2 към 3/8 преди да ида на бач, че стария китаец се строши като го напънах с рамото.

Неактивен Ceki

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 8
« Отговор #565 -: 27 Април 2018 год. 09:57 часа »
И аз съм един от тези, които не са запознати с регламента, другия патос е, че искам да изкарам проф.компетентност не да си платя, а да изкарам и във школата ми казаха ма ти луд ли си никой не го кара само си плащаш... Пък за съжаление един човек като мен, които не се е качвал да работи тази работа нито знам как да укрепя товара, нито хилядите неща, които би трябвало да ми кажат поне на този курс. Много жалко сега търся разни помагала за да имам някаква бегла представа кое как се случва.
За Дискордия обмисля да е просто 1во-то ми стъпало все пак трябва да започна от някъде а 3 месеца вътрешно ми се струват множко за начало имайки в предвид, че вкъщи ще ме чака малко дете. Не знам колко км. може да измине нормално един новобранец като мен, и дали има смисъл да се ловя на тая сламка с правите курсове и то тази фирма.

Неактивен beginner

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 4
« Отговор #566 -: 27 Април 2018 год. 10:09 часа »
Регистрирах се,но засега имам само Ц категория.Даже не работя и като шофьор.Остават ми около 10 месеца до правото да карам Е категория.Няма как да помагам със съвети,а за конкретни въпроси ми е много рано.Затова в поста ми малко по горе,наистина няма конкретни въпроси.Просто исках да пожелая късмет на Стефан,и да отбележа че се получи доста интересна дискусия с неговото включване.И както предположих,темата се следи с интерес и от други.Дано да има и продължение.Лека и безаварийна на всички.

Неактивен Асен

• Професионален шофьор
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 73
« Отговор #567 -: 28 Април 2018 год. 12:51 часа »
Колега Ceki не знам от кои град си но не вярвам до имате само една школа за П,К , А там най лесно ще научиш : Регламент ,Подредба и укрепване товара и други тънкости за работата на шофьора . Поне  основни неща за да няма проблеми по пътя после !
Според мен потърси шнола и си изкарай курса за да имаш бегла престава за какво става въпрос ?
И после със конкретен въпрос към нас , ще получиш и отговор .
Иначе Колегите са прави темата е много разтеглива ,и няма как  да ти бъде отговорено точно и ясно.

Успех  във намирането на добра Школа!!!

Kkk

• Гост
« Отговор #568 -: 29 Април 2018 год. 00:29 часа »
Naprotiv. Pri konkreten vypros shte poluchi tochen otgovor. Vseki edin.

Неактивен Асен

• Професионален шофьор
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 73
« Отговор #569 -: 29 Април 2018 год. 11:54 часа »
Идеята ми беше че всеки начинаещ колега , трябва да си изкара курса за да разбере какво е това : Време на управление , почивка, друга работа ,работа със тахограв,подредба и укрепване на товара и тн.
Защото ако мисли че от форуми ще научи всичко това (Жестоко се лъже) , и после ще яде хурката по пътя.
И за това ще задам конкретен въпрос , пък да видим отговорите
Може ли да правиш 45=24=45=24 часови паузи, и трябва ли 24 ките да се компенсират ???

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Колеги, ползвайте си 45 минути пауза при каране на двойка

Започната от krasФорум Законодателство

Отговора: 14
Прегледи: 6963
Последна публикация 21 Януари 2017 год. 17:31 часа
от kras
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 1779
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от kras
Колеги предлагам инициатива. Жълто колело!

Започната от krasФорум С.Б.Т.Р.

Отговора: 4
Прегледи: 2121
Последна публикация 18 Октомври 2016 год. 21:19 часа
от kras
Няма ли бели фирми, колеги?

Започната от krasФорум Фирми в които си струва да започнеш

Отговора: 21
Прегледи: 7215
Последна публикация 13 Януари 2018 год. 21:17 часа
от micyri
Здравейте бъдещи мои колеги!

Започната от gazibarevФорум Общи теми

Отговора: 17
Прегледи: 4597
Последна публикация 22 Януари 2016 год. 18:21 часа
от gazibarev
Честит празник колеги

Започната от СБТРФорум Общи теми

Отговора: 2
Прегледи: 1860
Последна публикация 09 Юни 2016 год. 16:44 часа
от micyri
Привет, колеги!

Започната от krasФорум Общи теми

Отговора: 206
Прегледи: 39087
Последна публикация 16 Април 2017 год. 15:07 часа
от kras
Здр колеги

Започната от KelemokeФорум Англия

Отговора: 8
Прегледи: 2000
Последна публикация 14 Януари 2018 год. 02:09 часа
от roshko
Фирма търси шофьори с опит C+E

Започната от bullet09Форум Работа

Отговора: 19
Прегледи: 5947
Последна публикация 06 Януари 2017 год. 20:34 часа
от micyri
Съвети за старт в професията.......благодаря !

Започната от saecoФорум Общи теми

Отговора: 22
Прегледи: 6539
Последна публикация 07 Януари 2016 год. 23:09 часа
от Rammstein