collapse

Автор Тема: За колеги без опит! Старт в кариерата!  (Прочетена 186235 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Talitali

• *
  • *
  • Публикации: 24
  • Рейтинг: +0/-0
Re: За колеги без опит! Старт в кариерата!
« Отговор #585 -: 10 Май 2018 год. 14:57 часа »
Няма как да се качиш на тир и да имаш лукс удобства в кабината. Всички добре знаят шофьорлъка е най мизерната работа,  има които работят и стискат зъби има и които няма как да свикнат с МИЗЕРИЯТА. Колега не си карал за русия,  има паркинги дето те е страх да влезеш в баня от мизерия. Тъй че на който не му отърва да сиди в къщи.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2354
  • Рейтинг: +50/-65
« Отговор #586 -: 10 Май 2018 год. 15:28 часа »
Всъщност има как. Виждал съм уникално подредени кабини! Всичко на мястото си. Колегите чисти и изрядни.
Винаги съм се стремял, но чак идеално не ми се е получавало. Но има как, ако си умен и старателен, можеш да си направиш отлични условия в кабината. А душовете - он Рошавия ти каза, може и да струват некое евро, но ги има навсякъде.
Аз лятото си правех друго, 2 бутилки от 10 л. на слънце, цял ден да съберат слънчева топлина и привечер душ зад или във ремаркето, направо си става баня. Виждал съм и много по-добри бани :)

Обаче мизерията има и добра страна ;)
Когато изгубиш нещо, оценяваш какво си имал.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 915
  • Рейтинг: +32/-15
« Отговор #587 -: 10 Май 2018 год. 15:37 часа »
Нямам спомен някога да съм плащал за баня. В Бенелюкс и Франция у всяка фирма има бани. На Локерен у Шела. На Дънкирк на пристанището у коя и спедиция да вленеш има, на корабите. Просто не мога си представя в тази зона на Европа да нема де се изкъпеш. Не знам Стефан де кара, ма...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Talitali

• *
  • *
« Отговор #588 -: 10 Май 2018 год. 20:44 часа »
Зависи кой под какво разбира лукс и мизерия. Както си подредиш така ще бъде.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #589 -: 11 Май 2018 год. 00:44 часа »
Зависи кой под какво разбира лукс и мизерия. Както си подредиш така ще бъде.
Чак лукс незнам, ама поне може да се избяга от мизерията. На испански знам 2-3 думи - есперар, маняна дескангар. Аааа, ок тогава. А душар? Душар е там и ми посочват. Всичко е наред! :) И това е било в почти всички фирми. Никой не ми е отказал кенеф или душ, за разлика от България. Плащал съм душове почти навсякъде. Безплатните - както Росен спомена по-горе. Но има, ако питаш - намираш.

Колежке, я разкажи повече за себе си. Таман имаме и нежно присъствие във форума вече. Требва да те пазиме! Да знаеш, че Райдера като надуши че си при нас, ще ти каже кой е номера му, да звъннеш, ако имаш проблеми :) Точен е отвсякъде!!! :)
Как така реши да станеш шофьорка?

ПС: Стефчо, вземи си 3 неща - хубав интернет, булсатком и некое шише ракийка. Щастието е в детайлите! Събувай се на степенката и не гази в кабината.

Купих си едно винце от Германия - аржентинско. Много гот! Наздраве!

Неактивен Talitali

• *
  • *
« Отговор #590 -: 11 Май 2018 год. 06:46 часа »

Колежке, я разкажи повече за себе си. Таман имаме и нежно присъствие във форума вече. Требва да те пазиме! Да знаеш, че Райдера като надуши че си при нас, ще ти каже кой е номера му, да звъннеш, ако имаш проблеми :) Точен е отвсякъде!!! :)
Как така реши да станеш шофьорка?

От малка харесвсм тирове,  и ми беше мечта да карам някой ден тир. Сега чакам юли да карам С+Е искам да се качвам да карам. Работих до сега като маникюристка ама разбрах че не е мойто,  трябва да имаш железни нерви да работиш само със ЖЕНИ,. КЛЮКИ,  ИНТРИГИ,  ВСЕКИ СЪС СПРОБЛЕМА СИ.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 226
  • Рейтинг: +39/-0
« Отговор #591 -: 11 Май 2018 год. 09:50 часа »
Малиииий, от маникюристка - на камион! Ти си за Гинес! Успех де... :D :D :D

Неактивен Talitali

• *
  • *
« Отговор #592 -: 11 Май 2018 год. 10:27 часа »
Нали казвам разбрах че това не е мойта професия и за това искам да карам камион. Благодаря,  надявам се че ще имам късмет

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
  • Публикации: 216
« Отговор #593 -: 14 Май 2018 год. 16:52 часа »
Стефане, Кейс накъде те засили да караш, че те прибира на 20 дена в базата? Едно време в Англия ни държеше по 4 че и по 5 седмици преди да ни прибере, но това беше като дърпахме ремаркета на ТНТ и висяхме на Харуич. Сега вече е отпаднало, доколкото знам. Сега за Англия май само Еврошпана ходи. Пък и при баба навсякъде по сървисес има безплатни бани. Не знам каква е драмата да не можеш да се изкъпеш. С кого караш там?

Неактивен Стефан

• **
  • **
  • Публикации: 66
« Отговор #594 -: 14 Май 2018 год. 18:38 часа »
Точно 20 не бяха. Колегата е от скоро и няма да го знаеш. Засега нещата са добре. Фирмата като цяло към този момент по моему я бива.

Неактивен Ceki

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 8
« Отговор #595 -: 19 Май 2018 год. 09:27 часа »
И аз влизам в клуба вчера взех C+E записах професионалната и сега чакаме някои работодател да ме вземе да ме понаучи малко на документация, как се паркира на рампата 90 градуса, 45 градусови заходи инт, как се укрепва товара. По повод дискусията ни за проф. компетентност питах в 3 школи дали провеждат лекции за проф. компетент. и ме изгледаха сякаш съм луд. Едната мацка даже ми обясни то това на курса били само ненужни неща и тоя курс бил абсолютно фиктивен. Както излиза в крайна сметка за мен първоначалната компетент. струва 500лв, и за нея не получаваш НИЩО, самите школи не дават нищо освен едно картонче....

Неактивен kras

• Професионален шофьор
« Отговор #596 -: 19 Май 2018 год. 15:36 часа »
Добър ден, аз откога ви обяснявам тука :) Тоя курс е както се казва по моя край "Мижи да те лажем!" Не ти ли обясни стар шофьор кое-как, от курса нема научиш нищо.

Неактивен Talitali

• *
  • *
« Отговор #597 -: 19 Май 2018 год. 15:54 часа »
Добър ден на всички. Честито на Ceki. Аз минала година като карах С и веднага ме записаха за професионална компетентнос. Питах инструктора за какво става въпрос тая компетентност той ми обясни че всичко ще науча като тръгна да карам СМЕШНИЦИ. Аз хабер си нямам какво и що е то. Ама пак че познавам някои стари шофьори и пак че съпруг ми е шофьор че да разбера за какво е тая компетентност. Дадох 400лв за картонче ама никой не може да ми обясни нищо.

Неактивен Ceki

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 8
« Отговор #598 -: 19 Май 2018 год. 17:36 часа »
Да това е една вратичка за школите да изкарат едни бързи пари без да свършат ГРАМ работа...Да не говорим за цялата пародия на курса C+E това, ако не си се качвал преди и някои не ти е показал как и защо нямаш шанс да го вземеш. Моя инструктор ме заряза САМ на полигона и вика аре давам тука напред назад е така и тава е, 4 пъти карах градско и вика готов си за изпит. Утре като изляза по пътищата ще съм като гърмян заек. Краси, идеята ми беше, че не е редно да ти откажат обучение, защото то няма нужда еми подари ми компетентността тогава а не да пишеш 160 учебни часа и да мушнеш паричките в джоба без да си мръднеш пръста. Не вярвам в другите държави курса да протича така знам ли. Аз съм крайно неподготвен ако ми дадеш камион освен да го карам напред и някоя лека маневра назад другото ми е 0.

Неактивен Talitali

• *
  • *
« Отговор #599 -: 19 Май 2018 год. 21:38 часа »
Точно така беше при мен,  инструктора вика плати 350лв и те записвам за компетентност,  вика това само формалност няма нужда да идваш в школа. Пари лапат а няма кой да върши работа. С като карах още първи ден ме пуснаха градско,  крака треперят,  припотих се хиляда пъти а инструктора вика ти да не си карала камион, виждам че до една седмица си готова

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Колеги, ползвайте си 45 минути пауза при каране на двойка

Започната от krasФорум Законодателство

Отговора: 14
Прегледи: 6941
Последна публикация 21 Януари 2017 год. 17:31 часа
от kras
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от krasФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 1772
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от kras
Колеги предлагам инициатива. Жълто колело!

Започната от krasФорум С.Б.Т.Р.

Отговора: 4
Прегледи: 2116
Последна публикация 18 Октомври 2016 год. 21:19 часа
от kras
Няма ли бели фирми, колеги?

Започната от krasФорум Фирми в които си струва да започнеш

Отговора: 21
Прегледи: 7212
Последна публикация 13 Януари 2018 год. 21:17 часа
от micyri
Здравейте бъдещи мои колеги!

Започната от gazibarevФорум Общи теми

Отговора: 17
Прегледи: 4594
Последна публикация 22 Януари 2016 год. 18:21 часа
от gazibarev
Честит празник колеги

Започната от СБТРФорум Общи теми

Отговора: 2
Прегледи: 1857
Последна публикация 09 Юни 2016 год. 16:44 часа
от micyri
Привет, колеги!

Започната от krasФорум Общи теми

Отговора: 206
Прегледи: 39032
Последна публикация 16 Април 2017 год. 15:07 часа
от kras
Здр колеги

Започната от KelemokeФорум Англия

Отговора: 8
Прегледи: 1996
Последна публикация 14 Януари 2018 год. 02:09 часа
от roshko
Фирма търси шофьори с опит C+E

Започната от bullet09Форум Работа

Отговора: 19
Прегледи: 5932
Последна публикация 06 Януари 2017 год. 20:34 часа
от micyri
Съвети за старт в професията.......благодаря !

Започната от saecoФорум Общи теми

Отговора: 22
Прегледи: 6537
Последна публикация 07 Януари 2016 год. 23:09 часа
от Rammstein