Моята тема, политика, религии, технологии и нищо общо със шофьорлъка
collapse

Автор Тема: Моята тема, политика, религии, технологии и нищо общо със шофьорлъка  (Прочетена 15237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2385
Слави Трифонов - кастинг за политици
« Отговор #105 -: 08 Февруари 2018 год. 14:21 часа »
Това ми е малко като дървено желязо, ама като гледам доста по-умни от мен хора са там, та реших да си го запазя и да ви го покажа, ако не сте ги гледали.
Да видим докъде ще стигне всичко това:

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Взимам си думите назад, дето били по-умни от мен. Да, има 2-3-ма от всичките, дето ме респектираха с опит и мисъл. Но болшинството са т.нар. gold diggers, мъжки кифли, ако ме разбирате...
Верно, че със стари курви нов бардак няма да стане, но тук и курви не виждам. Видях някакви полу-видиотени мераклии за политици, дет хал хабер си нямат абсолютно от нищо, не са чели и 3 страници история, на елементарни въпроси не могат да скалъпят и 3 сносни изречения, силно надценили възможностите си и живеещи в някаква паралелна вселена, като кака Курни, само че малко по-млади.
Освен това изобщо не видях кастинг за политици, което само по себе си е нонсенс. Политик се изгражда, а не се спуска чрез кастинг. Та това си беше люпилна за идеи, но идеи нямаше. Не, идеи имаше, коя от коя по-глупава, пак повтарям, с малки изключения. Хареса ми този от втория клип, бившо военно аташе. Грамотен мъж.

Аз едвам ги издържах, не ги гледах, слушах ги докато карам камиона... а тия господа пред които говореха, те как издържаха да не кажат "Благодя, достатъчно, следващия!", така и не разбрах.
Видинската госпожа от която имам косвени впечатления пък изобщо не искам да я коментирам, там пък каква мазна филия видях...

ПС: Кой е тоя Шишков, дето е представител на най-голямата в Европа Британска транспортна компания? И коя е тая компани? Аз знам коя е най-голямата транспортна в Англия, но чак да е най-голяма в Европа, нещо не ми се вярва.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Хайде де, никаква информация не ми излиза за този господин. А се представи за особено голяма работа. Някой нещо?

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 248
   Никой - нищо!

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Аз имам съмнение, че става въпрос за Еди Стобард, да те са голяма фирма, но са втората най-голяма в Англия. Виждал съм техни камиони с чешка регистрация и ляв волан, но тоя пък говори за румънско и българско представителство, на което той е шеф. 31 годишен. Много намирисва нещо работата на фалш.
Иначе най-голямата британска транспортна компания е Уинкантън. Измерено в хора са 17500 души работят в логистиката в т.ч. и шофьорите макар и в пъти по-малко. Само в нашия клон сме 250 шофьора на договор и 10-на от агенции. Но логистиката не са само шофьори както знаете.
Интересното е, и това е нещо което не се практикува много в Европа, е че Уинкантън не притежават камиони и ремаркета непременно и на всяка цена. Те притежават операторски лиценз и чутовен ноу-хау, с което печелят договори и управляват автопарковете на дадена компания. Много проста схема, но трудна за разбиране заради нашите представи как се прави транспорт. Трябва да влезеш в такава фирма, за да проумееш как стават нещата, отвън не си личи.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
Davies Turner, к'ва фирма е? Може да се е поизсилил малко в преценката си този.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Davis Turner са английска транспортна компания, ама изобщо не са дори в топ 5 по големина. Има български фирми по-големи от тези.
В нашия град е най-старата куриерска фирма, но изобщо не е най-голямата, дори бих казал че е доста зле като база, камиони и организация. Работил съм за тях, гола вода са. Та и те и Дейвис Търнър са стари, но не са най-добрите.

Да не би да са влезли на източно европейския пазар? Хех... и назначили 31 годишен пунтьо за мениджър източна европа... В Уинкантън всички мениджъри които познавам лично са най-малкото шофьори кат. Ц. Не е задължително, но ти ако не знаеш географията и не познаваш какви индустрии в кой градове са, откъде до къде колко време е, ако не познаваш регламентите, какъв мениджър си?
Явно са на зор на британския пазар и са решили да се възползват от неориентираността на БГ шофьора и да го поексплоатират малко. Представям си сценария, идва един БГ младеж и се цани за мениджър, щото е с вишо икономика, и после чете малко из форумите и почва да вкарва оферти на баш чорбаджията, направи ме такъв и такъв и ще видиш какви шофьори ще ти намеря за без пари, и лиценза лесен и контрол нема...
Такива ми ти работи...

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
   На ме ми е известно, че Davis Turner далеч не е сред най-големите фирми, но тъй като отдавна са дали да се разбере, че са склонни да се заиграват с българи, та затова предположих, че е вероятна фирма. Пък човека като е поразкрасил нещата, е, свикнали сме. Баш па Уинкантън ще вземат някой нашенски тарикат да ги опрая...

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Мераклиите стават повече:
« Отговор #113 -: 10 Февруари 2018 год. 17:37 часа »
Иван Шишков, 31 г.Севлиево, мениджър за източна европа на голяма транспортна компания.
Пламен Николов, 40 г., София, ръководи транспортна компания.
Муржет Хасанов Мустафов 28 г., Търговище, диспонент

Викам да не хейтваме за сега, а да запомним добре тия имена и да видим какво може да излезе за тях или какво ще излезе от тях. В транспорта на БГ има мноооооого работа да се върши, въпроса е колко са подготвени господата.
Стискаме палци да са подготвени, че иначе... макар че какво значение има...

Срещу името Пламен Николов излизат две транспортни фирми: ЕТ Нико 992 и ЕТ Суинг Пламен Николов.
Като се сетя за Търговище и транспорт, се сещам за една БГ компания чиито камиони бяха на Брюкарго и правеха паркинга на мусака. Мизерия, буклуци, ходят с едни мизерни дрехи, камионите с тел и свински опашки... жалка работа. И понеже повечето бяха от лудогорието та българския не им беше много роден език, гледахме се малко под вежди. Та сигурно тоя младеж им е диспонент на абитата, и ако съм отгатнал и фирмата, много нещо е научил и променил...

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
Поготвени са. Толкова са подготвени, че читав шофьор не остана в България заради тези - подготвените. Бял ден да не видят!

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
  • Публикации: 578
Аз имам съмнение, че става въпрос за Еди Стобард, да те са голяма фирма, но са втората най-голяма в Англия. Виждал съм техни камиони с чешка регистрация и ляв волан, но тоя пък говори за румънско и българско представителство, на което той е шеф. 31 годишен.
Преди време четох някъде ,че Стобард правели клон в България   :-\

Карам бавно! Изчаквам пенсията !

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Честита Баба Марта!!!
А днес българското посолство в Лондон, честити празника на английски език. Браво на тях!

WISHING YOU A HAPPY GRANDMOTHER MARCH DAY.

Сейбъл Мейч - Си е ебало майката
Мамси Джейс - Мамата си джаса

Неактивен kras

• Професионален шофьор
Отдавна не съм си драскал в темичката, днешния повод е, че Гърция тегли някъв селяндур, че продал буса си на трафиканти и съответно сега има присъда за трафик. Лека по лека нещата ще се влошат, с някоя и друга заповед ще го депортират за да си излежи присъдата там.
Ами много ясно!!! Що не си е прехвърлил колата?!? Що я продава без прехвърляне? Ква е тая порочна практика? Аз като си продавам колата (последната преди много години) айде на нотариус, да валидизира сделката и после айде в данъчното си отивам сам, да им заявя, че тая кола с номер еди кой си вече не е моя. Новия собственик ако ще кола бомба да я прави, вече не е на мое име.

А селския каскет сега да си оди да лежи и да не ни занимава с проблемите си.

И баси държавата, една кола не може да се продаде без да минеш на 2 места задължително... щото да, спазвал съм правилата, ама си не е работа това, да се разкарваш по опашки, да плащаш нотариуси, да пишеш декларации, един ден минимум заминава. А тва са пари мамка ви и тъпи политици!

Неактивен bennik

• **
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 62
  • Професионален шофьор
Краси извинявай, ама не си разбрал правилно.Както при този случай,така и при предишния,преди един месец собствениците са прехвърлили МПС при нотариус.От там нататък задължение на купувача е да прехвърли МПС в КАТ.Бившия собственик не може да направи това,освен ако няма пълномощно от купувача.За тази операция новия собственик имаше един месец добросъвестно да го прехвърли в КАТ, иначе глоба 200лв.Буса и камиона хванати в Гърция са карани с талоните на бившия собственик след като новия изобщо не ги е прехвърлил и гърците търсят стария собственик,който няма никаква вина за това.Според мен това е по вина на държавата .За  всичко направиха връзки ,защо не направят и за това.Нека КАТ автоматично да получава от регистъра на нотариусите за промяна на собственост на МПС,примерно както получава за неплатена ГО пък като го спрат веднага да го конфискуват като в Гърция , да видим дали няма да го прехвърлят.

НЕ изпращайте нищо със Спиди

Започната от cigulkataФорум SHIT List

Отговора: 1
Прегледи: 959
Последна публикация 05 Октомври 2017 год. 11:03 часа
от kras

* Последни мнения

Re: Пазарна икономика от roshko
[Днес в 04:03 pm]

Re: Новобранец от roshko
[Днес в 04:00 pm]

Re: Новобранец от driver1
[Днес в 01:16 am]

Re: Пазарна икономика от kras
[Днес в 12:46 am]

Пазарна икономика от roshko
[18 Август 2018 год. 23:09 часа]

Новобранец от roshko
[18 Август 2018 год. 22:47 часа]

Re: Търсим международен шофьор С+Е категория за вътрешни курсове в Швеция от kras
[17 Август 2018 год. 14:08 часа]