Автор Тема: Работа в Англия като limited company  (Прочетена 3780 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен K.Dragnev

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 3
Работа в Англия като limited company
« -: 01 Септември 2017 год. 11:50 часа »
Здравейте колеги!
https://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8/%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1%8F-1292141.html

Някакви мнения за обявата и за това да работите ,като  Limited company.
Благодаря!

Buuut

• Гост
Re: Работа в Англия като limited company
« Отговор #1 -: 01 Септември 2017 год. 16:01 часа »
Dobre e . Normalbo

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 249
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #2 -: 02 Септември 2017 год. 00:36 часа »
Колега писано е много в раздела Англия. Прочетох обявата и не намирам нищо нередно. Единствено се безпокоя, че диспонентите са българи, а това винаги ми активира алармите! :)
Ако имаш конкретни въпроси, ще се радвам да отговориме, тук сме поне двама дето сме в Англия, та информация ще има, бъди спокоен.

Само не разбрах къде си тръгнал към Англия, като:
Change £1 at Southampton Airport and they'll give you €0.86 for it.

По последна информация от форумите на острова в частност на моя град, демек на летището ще ти дадат 86 евро цента за 1 паунд. Не си представях така нещата.. но те ви Брекзит. Не знам колко е верно горното, но е страшно.

Неактивен K.Dragnev

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 3
« Отговор #3 -: 02 Септември 2017 год. 21:41 часа »
Благодаря за отговорите !
Да да,  за диспонентите  понякога е късмет и политика на фирмата.
Къде съм тръгнал -взе още  паунда не е паднал  под еврото. :o
Бе да повръткам малка у лево. ::)
Та не ми е много ясно това да съм фирма вместо на трудов договор- плюсове, минуси.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 02 Септември 2017 год. 22:47 часа »
Две години съм бил фирма, сега съм на договор... плюс на фирмата е, че можеш да избираш кога да работиш и кога не. Недостатък са непостоянните приходи. Зависи от фирмата за която ще работиш. В повечето случаи е по-добре да си ЛТД, но ако намериш правилната фирма, по добре да си на договор. Естествено, в началото без да те знаят ЛТД е сигурен вариант за бързи доходи, особено ако си гявол и имаш печен счетоводител, както аз бях. В един момент се нареждат нещата и си казваш, бем ти фирма, са съм по-добре. Индивидуално е.
Успехи!
====
Получавам много оферти за работа, цените варират, ето една от последните"
MORE SHIFTS ADDED – GUARANTEED SHIFTS

WORK UNTIL JAN 2018

!!GET IT WHILE YOU CAN!!

GUARANTEED SHIFS TO THE OLBURY BASED CLASS 1 TRUNKING WORK

3 x SUNDAY to THURSDAY 22:30 START

(Starting Sunday 13th August)

7 x MONDAY to FRIDAY DAYS (starts between 10:00 & 15:00)

(Starting Monday 14th August)

Self employed rates are:-

£15.50 per/hour Nights

£18.50 per/hour Nights (for the Sunday Night)

£13.50 per/Hour  Days/Afternoons

(If you are P.A.Y.E. please ask for rates)

CALL ANDY @ EXTRA DRIVERS 01922 703231

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 970
« Отговор #5 -: 03 Септември 2017 год. 09:46 часа »
Такаааа... първо... по кораби и летища винаги е бил такъв курса /марж 30-40%/, даже имам снимка отпреди 3-4 години, та свързването му с Брекзит, може само да ме разсемее...
По темата:
Много ме дразни, когато този, който държи въдицата вика на рибата къци-къци, ма не и казва, че от кепчето отива на тигана, а от там... Принципно за Англия е прието заплащане на час. Видя ли заплащане на ден, еле па под 150 - забрави! Погледни споделените тарифи на час и направи математика. Раздели 120 на 15  и после умножи 15.50 по 15. Мислим дека разликата е почти двойна... Нарушения до несвяст... Всеки ден чуваш: Моля ти се само този път, знаеш ли каква неустойка ще платим... Правил си 15 часов работен ден,  чакаш няколко часа на пристанището за разтоварване и получаваш следващите 15...
Добре де, казани са парите, които плащат, ами защо не са казали колко струват "осигурените" неща!? Транспорт, спане, подробности за спането и т.н. Не съм бачкал на контейнери, но мой приятел бачка няколко седмици, при един мноооого приятен / за маса/ човек, но изхвърча от там като тапа от шампанско. А ми разказваше как всеки хвали контейнерите. Да, ама - не! Думата срок-доставка ще ти се види като приказка за лека нощ! Като ти кажат маймуна ще го приемаш за комплимент! Ако дотолкова ти стигат силите и възможностите - действай! Успех!
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 764
« Отговор #6 -: 03 Септември 2017 год. 11:03 часа »
Работата в Англия особено като фирма си е доста стресова.
Според мене,в началото винаги ще си губещ до като си "стъпиш на краката" до като научиш тънкостите,до като те научат ,че си добър в занаята.Така че ,действай.Но за мене наи-важното нещо е езика,без език си никой.

п.п.    .....аз не съм работил в Англия!

Неактивен Lio

• *
  • *
  • Публикации: 13
« Отговор #7 -: 03 Септември 2017 год. 11:55 часа »
Напълно вярно е и съм съгласен с Рошко. Заплащането е на час и всичките тея с надницата от 120 си е чиста проба шит. А именно, че има и други опарили се от тая схема 120на ден , като започва от по 9-10 часа работен ден до 15ки и така 120:15= шит! А за нарушенията  аз не съм бил във такава  фирма дет да ме кара да нарушавам, дори стриктно се следи за такива.
Отделно тези 120 са преди данъци, тъй че не са всичките за теб! Краси ти е дал поредната оферта на Екстра дрийвърс с чудни рейтове, ма за мулти дропс да се поясни. Хермес най-вероятно?
 Както и да е по същество, свържи се с тях и ги питай за рейт на час, какви са дневни, нощни дали си трампър с преспиване в кабината и колко ти го плащат. Щом търсят лимитид би трябвало да ти асистират за изкарването на цялата документация, НИН, счетоводител, квартира , транспорт като за начало.Не може да започнеш директно, като лимитид без НИН а това отнема време различно от седмица до месец, след това ЮТР и фирма. Междувременно ще им работиш като РАУЕ, ако работиш а не чакаш документи, а именно и това ги питай  какво правиш през времето докато откриеш фирмата.
Между другот вчера се разминах с един от тези на пристанището В Бутъл, но при друга възможност ще опитам да поговоря с шофера относно условията евентуално.

"From all the things I've lost, the most I miss my brain!"

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 03 Септември 2017 год. 12:28 часа »
А защо винаги делите на 15 часа? И защо смятате, че идвайки на острова ще работите за големите пари от ден едно?
Значи за всеки случай делим на максимума часове, макар той да не е всеки ден дори по закон, и за по малко от максимума пари не работим? Всеки един от вас, в т.ч. и аз сме работили за малко пари и всеки месец и със всяка смяна на фирма и подобряване на езика са се увеличавали. Хубаво е да си идеалист, но не на всяка цена. Погледнете го от ъгъла на колегата дето е отворил темата. В Европа все още се плаща по 50 евро на ден, а вие казвате, че 120 паунда е малка?
Това ми е забележката.
Иначе да, не са уточнили цената на режиините и как ще се ползват, но това си е работа на питащия да разбере, не наша. Ние евентуално можем да кажем добре ли е или не.

Неактивен Lio

• *
  • *
  • Публикации: 13
« Отговор #9 -: 03 Септември 2017 год. 16:23 часа »
На 15, защото с контейнерите висят по рампите, като прани гащи с часове + карането ми толко прави.
А дали е добре, за мен не е добре. За питащият да си каже.За старт не звучи иначе лошо.
50 по Европа отдавна май няма мисля!? :)
"From all the things I've lost, the most I miss my brain!"

Неактивен никола

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 12
« Отговор #10 -: 03 Септември 2017 год. 17:53 часа »
За квартира 100 на седмица , транспорт до работното място и храна , ежеседмични нужди от санитарно битов характер .

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #11 -: 03 Септември 2017 год. 19:08 часа »
Ама по регламент немаш 15 часа всеки ден. Средно ще се работи около 12. Ударение на средно.
Така че за начало парите хич не са зле.

100 квартира на седмица е много-много. Тоест при положение, че става масово наемане на квартири, цената пада и прогнозирам, че някой изрязва шофьорите с поне 45-55 на седмица, при настаняване в двойни стаи. Двойна стая съм плащал 110 на седмица и то без да съм заявил 10-15 стаи. Единична - 80.  При количество много ясно - отстъпка. При собствени имоти (което е нормално) хептем евтино. Имам познат, заварчик в Сток-Он-Трент, плаща 40 седмично за единична стая с ток и вода вкл. Фирмено общежитие. В обявата не е написано за кой град става дума, но големите депа са Канък и Олдридж, гледам тая фирма има в Олдридж нещо. И тая фирма не съм я чул, па за 1500 камиона, чак не ми се верва...
Цената на транспорта от-до работа по принцип трябва да е точно 0 паунда. Но естествено няма да се учудя ако и за това взимат пари.

При данъчен код 1150L, без пенсионни вноски:
£600.00 бруто ----> данък+осигуровка=128.93, чисто=£471.07   -  макс. 2 месечно
£720.00 бруто ----> данък+осигуровка=167.33, чисто=£552.67   -  макс. 2 месечно
                                                                                  ------------
                                                                           макс. 2030.00 месечно, от тук си вадите разходите

Това докато ви стане ЛТД-то, после са други сметките. И в никакъв случай не са тия парите!
Моя съвет е да си договорите разходите, иначе приходите за старт тука са добри, което не пречи да се договарят де. Който може... Обадете се, кажете какво очаквате примерно 150 на ден и каквото стане.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 970
« Отговор #12 -: 04 Септември 2017 год. 04:38 часа »
Красимире, ти си мислиш, че на Острова няма нарушения ли? Ся нямам време, ама щи дам телефона на мой човек де бачкА на контейнери. Не 15 часа, а както съм написал 30 с 2-3 часа  пауза, която пауза не е пауза, а чакане на ред!!!
Друг приятел бачка в Ирландска фирма на Бг договор. 100 евро на ден и усигуровки на 1500лв. Даже му завиждам. Всеки ден поне веднъж е на кораб с всички екстри и храна на корем и често прави седмични паузи в база с пералня, кухня, душ. Кара хладилник и нема никаф зор!
Относно името на фирмата и 1500-те камиона и аз изтрещях, баси... :o
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #13 -: 04 Септември 2017 год. 13:25 часа »
Добре Росене! :)

Относно твоя човек, дет нарушава - ами той така е решил, впрочем нарушава се по две причини, колко и да мислим, трета не се сещам - от лакомия и от глупост. Вярвам, че при него е от първото... дет се казва, по добре  лаком, отколкото глупав. 
После дай да уточниме точно как точно нарушава. Ако ползваме правилото за 3+9=11, то тогава особено при контейнерите всеки ден си е 15-ка. Едно време го правех с помощта на вуйчо Манчо по Италията и Испанията, но тогава бях на километър и беше в мой интерес - демек първия фактор - лакомията.

Това е единствения вариант да нарушиш, макар, че това не е нарушение а възползване от Регламента. Другите начини си личат като си източиш картата във фирмата след всяка смяна, а това не се толерира хич.

Излизаме извън темата, смятам, че на човека му отговорихме, от там нататък да действа, и ако може нека споделя информация, ще е интересно и за други.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #14 -: 04 Септември 2017 год. 13:38 часа »
По повод на по-предния ми пост - причината поради която ви ''натискат'' да имате ЛТД компания е, че на посочените суми работодателя плаща още 60-70 паунда осигуровка негово участие.  Тоест тия пари гледа да ги спести, като прехвърли осигурителното задължение към вас, а вие му върнете фактура срещу получените пари. Сега няма далавера в ДДС-то, така че парите наистина стават малко, ако става дума за дълги работни дни. Ако са около 12 часа бива. Ако са над - не и искайте некой лев отгоре. Искайте 2-3 маршрута да ви дадат, къде ходят... Примерно Сток - Феликстоу са почти сигурна 10ка каране, демек не става всеки ден.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Шофьори на тежкотоварни превозни средства за постоянна работа в Ливърпул, Велико

Започната от Emo_GerasimovФорум Работа

Отговора: 62
Прегледи: 19656
Последна публикация 02 Февруари 2016 год. 14:21 часа
от Emo_Gerasimov
Търся работа за автовоз превози на автомобили от цяла Европа

Започната от стефанФорум Работа

Отговора: 5
Прегледи: 3596
Последна публикация 14 Юни 2017 год. 10:54 часа
от Форумният маневрист
Фирмите вече започнаха да приемат и предложение за работа :)

Започната от micyriФорум Работа

Отговора: 28
Прегледи: 10311
Последна публикация 15 Декември 2016 год. 06:25 часа
от Форумният маневрист
Започвам работа - помагайте със съвети за начинаещи

Започната от martinisФорум Общи теми

Отговора: 37
Прегледи: 17547
Последна публикация 07 Юни 2018 год. 12:25 часа
от driver1
Предлагам работа за международен шофьор на фриго С+Е

Започната от Йордан ДончевФорум Работа

Отговора: 11
Прегледи: 3906
Последна публикация 16 Януари 2018 год. 19:56 часа
от Мариан Маринов
Работа за влекачи и композиции- Бързо плащане!

Започната от biotropicespanaФорум Работа

Отговора: 1
Прегледи: 270
Последна публикация 03 Януари 2019 год. 13:52 часа
от Форумният маневрист
интересна оферта за работа || CODOGNOTTO SK

Започната от codognotto_sofiaФорум Работа

Отговора: 29
Прегледи: 10746
Последна публикация 27 Ноември 2015 год. 19:37 часа
от ivopifeca
Работа за новобранци - Copy/Paste

Започната от roshkoФорум Работа

Отговора: 21
Прегледи: 10187
Последна публикация 30 Септември 2018 год. 17:09 часа
от Talitali
Работа в Чешка транспортна фирма

Започната от micyriФорум Работа

Отговора: 12
Прегледи: 4531
Последна публикация 22 Октомври 2016 год. 20:20 часа
от micyri
Нова работа за млади ШОФЬОРИ

Започната от Young DRIVERФорум Работа

Отговора: 35
Прегледи: 8487
Последна публикация 11 Септември 2017 год. 11:12 часа
от ДВН

* Последни мнения

Препоръчайте превозвач на тежкотоварни строителни машини от transport_CE
[21 Януари 2019 год. 21:00 часа]

Re: {Форумът} от roshko
[18 Януари 2019 год. 19:58 часа]

Държавната "Автомагистрали" ще изгражда 134 км от АМ Хемус от Topdrivers INFO-BOT
[17 Януари 2019 год. 14:25 часа]

Автобусните превозвачи са против тол системата от Topdrivers INFO-BOT
[17 Януари 2019 год. 14:20 часа]

Re: Brexit - на финалната права от roshko
[16 Януари 2019 год. 16:18 часа]

[16 Януари 2019 год. 15:48 часа]

Re: Brexit - на финалната права от Форумният маневрист
[16 Януари 2019 год. 14:23 часа]

Re: Двойка при 3.5т от Форумният маневрист
[16 Януари 2019 год. 14:07 часа]