collapse

Автор Тема: Италия. Страна с горещ темперамент.  (Прочетена 2920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

driver1

• Гост
Италия. Страна с горещ темперамент.
« -: 11 Юни 2015 год. 18:19 часа »
     В този раздел предлагам да пишат колеги за които Италия е обект на предпочитанията за работа. Всеки, който има какво да каже, свързано с тази страна, нека го направи тук. Който има конкретни въпроси, също може да намери отговорите им тук. Успех!

dinko_ferrari

• Гост
Re: Италия. Страна с горещ темперамент.
« Отговор #1 -: 11 Юни 2015 год. 22:54 часа »
Само да вметна нещо----за мен Италия е страна в която да отидеш само като турист,Красота,кухня,жени --кое от кое по-хубаво....
Живял съм 2г. в зона Милано и по-точно Маджента.Много ми хареса тогава(2004-05).

diyodi

• Гост
« Отговор #2 -: 12 Юни 2015 год. 16:47 часа »
Отвратителна за шофиране. Колите на светофарите спират шахматно... По магистралите карат върху линиите и се чудиш какво ще предприемат... Едва 10 % от тировете биха ти примигали да се прибереш или да ти благодарят, ако ти си го направил... Нощем когато кола реши да те изпреварва дори и в аварийката да си пак ще ти сигнализира с къси-дълги (няколко пъти), че ще го прави... И тогава пускам левия мигач....:)

ivopifeca

• Гост
« Отговор #3 -: 12 Юни 2015 год. 21:15 часа »
Там е живота-коли,и то какви,жени-страст,храна,природа,нема снег,без вериги...красота!

Дино

• Гост
« Отговор #4 -: 12 Юни 2015 год. 21:53 часа »
Може и да съм полезен в темата за Италия.Доста години загубих тук-е и хубаво имаше.Живея в южна Италия тъй че за централна и северна няма да е много истинско.Препоръчам я само за туризъм за работа НЕ.

driver1

• Гост
« Отговор #5 -: 12 Юни 2015 год. 21:57 часа »
     Истина е - южна Италия е друга Италия. От Пескара на юг сякаш си в друга държава...И хората и природата - различни...
     Но, Дино, щом стоиш там, значи си намерил нещо, заради което си струва? Не вярвам да си там на екскурзия?

Дино

• Гост
« Отговор #6 -: 12 Юни 2015 год. 22:33 часа »
Валери нищо не ме държи тук освен някои дреболии които оправям,не е за работа тая страна особено за шофьори,но сега тръгва темата да се надяваме че ще е от полза на колегите.Не се и опитвайте да нарушавате нещата се затягат щом във фирмата в която работя,колегите изчистиха чиповете блокиращи тахографа...,двойки карат няма събота и неделя при близките-на тръстиката.

Неактивен kras

• Професионален шофьор
  • Публикации: 2447
« Отговор #7 -: 13 Юни 2015 год. 00:01 часа »
Сериозно ли не става за работа. Аз па си мечтая, ако знаех италиянски да се пробвам там, заради климата. Англииския е много гаден...Даже бех навит и за по-малко пари, гледах , там наемите са по-ниски.
Кво работиш там, колега?

V8

• Гост
« Отговор #8 -: 13 Юни 2015 год. 08:10 часа »
Не се и опитвайте да нарушавате нещата се затягат щом във фирмата в която работя,колегите изчистиха чиповете блокиращи тахографа...,двойки карат няма събота и неделя при близките-на тръстиката.

И чипове ли измислиха че да се изпотрепем. За магнит бях чувал, но чипове...

Дино

• Гост
« Отговор #9 -: 13 Юни 2015 год. 20:01 часа »
Да колеги и чипове има -с дистанционно блокираш на пауза и напред.По-новата версия е 1000 евро,но във фирмата в която съм мисля,че няма още такова чудо,нещата и тук се затегнаха и да те набутат в пангото за такива щуротии е реалност и тук.До Краси-шофьор съм но така се стекоха нещата в тази фирма,към логистиката съм разкарвам докараната от север стока на юг и товаря такава която отива на север или по света.Твърдо не нарушавам и понеже не намирам фирма си стоим тук що си се знаем.Говорим си за фирми от южна Италия на север не коментирам.Явно са прихванали от нашите, има много фирми които бавят плащането или се опитват да не се случи.Характера им такъв да си преебават другарчето с усмивка,парата на шофьор чужденец винаги ще е по-малко,кофти курс е твой просто на нашите пътя трябва да е чист не че няма изключения.Мнението е мое може и да има доволни, но в повечето случаи същите обичат да се изхвърлят пред незнаещите и заемат надупена стойка пред шефа.

Неактивен redboy

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 146
« Отговор #10 -: 28 Юли 2015 год. 22:22 часа »
Пускат движението по АМ "Струма" между Сандански и Кулата в Петък.

Ето и една маалко по-добра новина за пътуващите до Гърция и Италия. Няма да се налага да се прави обиколката през Петрич. Лилето Павлова пак ще идва да реже лентичката,но поне ще е за по-дълга отсечка,а не като преди седмица - две за 3км.  ;D Хората я чаках на жегата тя да среже лентата за отсечка от 3км на магистрала с по 1 лента за едната и 1 за другата посока. Голям смех... Райдъра с право го ебaва на Боко.

Лощото е,че мизерията на Кулата си остава. Преди показваш лична карта и минаваш,а от известно време го усложниха и висиш с часове. Някой път се редиш 8ч.,за да минеш. Мързи ги да работят и пускат само единият кантар и всичко - бусове и камиони се бутат на кантара. Някой път се стигало и до бой между шофьорите,а тъпите митничари не им пука,че тромбите вият.Всеки псува по станциите, но никой от шофьорите не смее да блокира границата,ама и са си прави. Това трябва да се направи от собствениците на камиони,но и на тях много им пука,че хората се пекат на жегата и си преебват работното време.

Yanitsa

• Гост
« Отговор #11 -: 28 Юли 2017 год. 15:58 часа »
Здравейте, спешно ми трябва превоз за един радиатор за МПС до района на Чезена или Равена. Някой пътуващ?

Пътуване до Италия

Започната от hunter_75Форум Италия

Отговора: 34
Прегледи: 7794
Последна публикация 10 Май 2017 год. 22:05 часа
от Аз
Италия

Започната от ivopifecaФорум Нашият гараж

Отговора: 90
Прегледи: 13430
Последна публикация 01 Февруари 2016 год. 20:56 часа
от ivopifeca