Автор Тема: Дигитална карта  (Прочетена 5756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivanvasilev13

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 3
Дигитална карта
« -: 27 Август 2018 год. 12:25 часа »
Здравейте колеги, понеже моята дигитална карта изтечи си я поднових с друга и откакто съм с новата не ми отчита часовете, брои ги докато карам и след като спра за почива и след това тръгна отново,тя започва отново. Въпросът ми е имал ли е някой от вас този проблем и можете ли да ми помогнете или поне дадете съвет, дали трябва да опитам в даи какво се е случило, защото други карти ги отчита тахографа, може ли да има проблем с чипа на новата карта?

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 242
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Re: Дигитална карта
« Отговор #1 -: 27 Август 2018 год. 12:34 часа »
Здрасти колега, един бърз коригиращ въпрос. Това в един и същи камион ли се случва, защото така както го описваш, имам чувството, че освен картата си сменил и камиона, а там може да е друг тахограф. Ако не, тогава не нам.
Обаче. Дигиталната карта реално не брои нищо, тя служи само да се оторизира пред тахографа при поставянето и, след което всички дейности тахографа знае на кого да ги зачисли в края на работния ден. Тоест в чия карта да се запишат. Ако не сложиш карта в тахографа, той ще си работи по същия начин както работи и с карта.

Следващото което пишеш, като спреш за почивка той тръгва отново - отново какво, почва да брои времето за каране от 0? Колко пауза правиш между двете карания?

След като си сменил една карта, начи не си вчерашен шофьор, та допускам, че може и да има проблем, просто не разбирам много добре от това което си написал какво става.

Неактивен ivanvasilev13

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #2 -: 27 Август 2018 год. 13:13 часа »
Камиона е един, а относно картата и спирането за почивка, да започва да брои часовете от нула, а преди продължаваше от там, до където е спряло да ги брои когато съм спрял. Да не съм вчерашен и такова нещо за първи път ми се случва, за това се обръщам към вас докато не се прибера от курс и се обърна към даи...

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #3 -: 27 Август 2018 год. 13:54 часа »
Така както го казваш, изглежда, че има проблем. За мен това е новост, такава аномалия не съм чувал и виждал.
Докато не разбереш какво става те съветвам да си караш като при шайбите, засичай си времето по часовник. А като си извадиш разпечатка брои ли ти часовете по дейности? Карано, почивано и т.нат.?

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1996
  • Росен Димитров
« Отговор #4 -: 27 Август 2018 год. 17:25 часа »
Като спреш за почивка, тахографа се занулява след като тръгнеш отново. Иначе ще ти се натрупат часовете без почивка - нищо стряскащо.
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен ivanvasilev13

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #5 -: 27 Август 2018 год. 17:43 часа »
Благодаря оправи се и аз не знам как, вече всичко е нормално

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #6 -: 28 Август 2018 год. 00:41 часа »
Като спреш за почивка, тахографа се занулява след като тръгнеш отново. Иначе ще ти се натрупат часовете без почивка - нищо стряскащо.
Рошав, втора карта му е на човека, недей така:) Това което той описва на мен ми е непознато, така както ти го описваш си е нормален тахограф след 45 минутна пауза, аз разбрах, че след всяко спиране (примерно за над минута) му нулира карането. Не че е нарушение, но просто трябва да си следи карането и почивките сам.

Радвам се, че всичко се е оправило, макар, че още ми е интересно какво беше това и как се оправи. Поздрави!

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #7 -: 28 Август 2018 год. 01:00 часа »
"...брои ги докато карам и след като спра за почива и след това тръгна отново,тя започва отново."
Крас, туй ми прилича на близо до българския език. Според теб какво се казва в тези думи?
Са, човеко пише така, сякаш сите тук сме биле свидетеле на случката, а трябва да пише така, щото да го разбере току-що изпаднала от клона маймуна, каквито се явяваме ние в този частен случай, ако мъ разбираш...
Като казваш втора карта му е... на мен скоро ми изтече третия АДР. Искали са ми го само веднъж и няколко пъти съм го карал на магия и молитви...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #8 -: 28 Август 2018 год. 01:14 часа »
Пет години си носих чинно редовен "анекс" докато не ме спреха австрийсци за проверка и изобщо не ми го поискаха (а тогава беше хит). НервирАх се и почнах да им го бутам в ръцете, они ми казаха да си го зАвра некъде... Тогава имах и излизано от шайбата (над 120 км/ч.) Накрая ми пожелаха приятен път...

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • **
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 52
« Отговор #9 -: 24 Юни 2019 год. 01:44 часа »
Тук ми идват едни питанки:
1.Какви са последствията ,по света и у нас ако след 28дни не си си (не са ти)източили даните от диигитала - някой ял ли го е това дърво?
2.Ако в рамките на един месец  работя на повече от едно място то при последния работодател ще съм примерно седмица - няма  28 дни и не ми точи
картата - какви са ми възможностите?
3.Не съм бачкал цял месец и почвам работа - трябва ли да се свалят даните от картата за предходния период(нали при старта въвеждам ръчно -30 дни "почивка" ) ?

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #10 -: 12 Септември 2019 год. 12:51 часа »
1. Боли те хея
2. Ако иска да ти я източи, ако не, да си еб@ва магаретата, а ти съответно виж т. 1
3. Да, трябва, но и да не ги свалят - виж т. 1, и не, преди старта въвеждаш "?" за период по-голям от 45 часа. Не се въвежда креватче ако не си работил 30 дни. Примерно идваш си от отпуска 35 дни, слагаш картата и въвеждаш "?" до момента на поставянето на картата.

По точка 3 ловя бас 100 паунда, че очаквам да има спор :)

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • **
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #11 -: 12 Септември 2019 год. 22:20 часа »
Ще ти се - да има спор /дискусия
Тва да ти не е  FB да си "чешем клавиатурите" -   тук е сериозен форум.Кой квото види - гепи,а кой квото има го е казал.
Нищо ново под слънцето.
"?"  - ще трябва сам да си отговориш най-вероятно ,както и аз и на други зададени от мен въпроси, на които вече имам отговор😯

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • **
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #12 -: 13 Септември 2019 год. 01:08 часа »
Мнението ми за "?" по т.3:
След отпуск,почивка над 45ч. първо въвеждам - друга работа: ако съм пътувал примерно до базата BG /  De - 15ч,после почивка ( креватче) - 9ч и откривам новия работен период.
Други варианти моля?

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #13 -: 13 Септември 2019 год. 10:59 часа »
Бро, ти изглежда не разбра, символа "?" не го написах, защото очаквам някой да каже с какво да го заместиме, а за да бъде избран именно той. На ръчно въвеждане, със стрелка нагоре-надолу го намираш и избираш именно него за ситуация като твоята.
Този символ е универсален и се избира при доста варианти: след отпуск, при каране с аналогова шайба (времменно в работния ден или за няколко дни назад), отиване някъде да се прибере камион, или най-общо каране извън регламент, например при бус с тахограф, или служебната лека кола.

Начи това което правиш при прибирането си от отпуска не че не е правилно, но е меко казано излишно. Обзалагам се, че почивката която си въвел от 9 часа, след 15-те каране на кола, едва ли си я спал. Това му е ясно и на джедая и в неговите очи въвеждаш фалшиви данни. Така че най-добрия вариант е да обобщиш всичко което си правил далеч от работата и камиона със символа "?".
В английския правилник той се нарича "Аway". При всички сесии с инструктори които съм имал за Професионална компетентност и други поводи (тук това са нормални неща да се ходи на такива срещи за поддържане на квалификацията), това е натяквано и повтаряно.

Впрочем ръчното въвеждане на данни е задължително, то не е приумица на някой шеф, и ако не дай Боже попаднеш на някой проверяващ с пчела в панталона на тема ръчно въвеждане, гарантирам ти, ще му станеш пръв приятел.

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • **
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #14 -: 13 Септември 2019 год. 21:20 часа »
Да - разбах го буквално с какво да го заместим,въведем ръчно.
Е човек се учи - благодаря за което .Вече знам awey-"?" къде да се ползва.
Превърженик съм на периодичните опреснитилни обучения дано и у нас ги практикуват истински.
Относно написаното в предния ми пост - колега сподели,че при проверка във Франция си е "спестил" 750 eu глоба .
Проверяващия го хваща,че не е въвел ръчно като "друга работа"(ти твърдиш,че е възможно и с "?" - нали?)пътуването му до базата,но се разминава със забележка.
Добре е да се знае.
 Ский ся - то май ще излезе ,че ние започваме очаквания спор ☺ ма като нема желаещи сами ще ке справяме.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Карта

Започната от ПенелопиФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 2
Прегледи: 992
Последна публикация 23 Ноември 2018 год. 11:06 часа
от Пенелопи

* Последни мнения

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Форумният маневрист
[19 Октомври 2019 год. 18:49 часа]

Napraoo.... ebasi... ;) от Форумният маневрист