Автор Тема: Странно нарушение  (Прочетена 1791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boroman21

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 9
Re: Странно нарушение
« Отговор #15 -: 31 Януари 2019 год. 19:40 часа »
Щом има балкански индивиди работата е оакана на 99% , и аз също патя от такива.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 977
« Отговор #16 -: 31 Януари 2019 год. 19:46 часа »
Да, утре връщам ключове и чао или работя по регламент или има други фирми. Не рискувам да нарушавам. Фирма бг, шефове сърби, работим в италия. Интернационал фирма😂😂😂
Браво! По-добри от тази фирми колкото искаш!
П.П. Извади си разпечатка за  този ден и си опиши подробно случката или почивай 28 дена. Дано е единствена, защото доста вероятно ще имаш проблеми при постъпване в нова фирма.
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Bro Bo

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 20
« Отговор #17 -: 31 Януари 2019 год. 23:35 часа »
Йеп - успешна регистрация!
От втори опит -  активациония линк го открих в спам.

Привет на всички!
За мен - от известно време мисля в тази посока - работа / транспорт та се подготвям виртуално☺
Поздравления за всички участници - доста  полезно инфо за професията. Разбира се има и много за отсяване,но поне е забавно.

По темата:
С Уважение за взетото решение - за това се иска дупе(топки).
Ако е възможно по-късно да споделиш - дали си си получила договореното заплащане в последствие?

И към форума:
Абе хора - как си гарантирате получаването на договореното заплащане?
(моля модератора да отвори нова тема ако е необходимо)

Неактивен Talitali

• *
  • *
  • Публикации: 36
« Отговор #18 -: 01 Февруари 2019 год. 08:14 часа »
Колеги благодаря за информация. Още един въпрос - как се кара на двойка в смисъл почивки кога се правят? Аз знам караш 6 работни дни почиваш 24ч, 7 дена работиш 45 почиваш. Правилно ли съм разбрала?

Неактивен Bro Bo

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #19 -: 01 Февруари 2019 год. 08:55 часа »
Да проверя наученото тук☺
Към дамата - не гочно.
Работния седмичен период е не повече от144ч/6  дни и може намалена 24ч. почивка.  В рамките на две последователни календарни седмици задължително 45 ч. почивка.

Неактивен bennik

• **
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 79
  • Професионален шофьор
« Отговор #20 -: 01 Февруари 2019 год. 09:11 часа »
Колежке с тая „НАМАЛЕНА“ почивка от 5 часа и половина в следващите 28 дена ще имаш голям проблем ако те спрат за проверка.Само за пример двама колеги от предишната фирма спират за почивка на Ботевград на път за Румъния.Ботевградските цигани натискат резервоарите и нашите палят да бягат.В румънско ги спират и за нарушена почивка по 750евро глоба за нарушена почивка, не ги интересува за какво си я нарушил.А за каране без карта други двама на ямболското ДАИ олекнаха с по 2000лв.Така  , че мисли особено ако те карат да вадиш карта какво те чака навънка.Нашите чорбаджии умеят само да се хвалят че дават 2000евро заплата и да реват , че европейците искат да им вземат бизнеса и шофьорите.А как цакат нашего брата се правят на умрели лисици.

Неактивен boroman21

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #21 -: 01 Февруари 2019 год. 17:11 часа »
Колеги благодаря за информация. Още един въпрос - как се кара на двойка в смисъл почивки кога се правят? Аз знам караш 6 работни дни почиваш 24ч, 7 дена работиш 45 почиваш. Правилно ли съм разбрала?

Колежке принципно като вече професионален водач БИ ТРЯБВАЛО да знаете основни принципи и закони  свързани директно и индиректно с упражняваната професия. Ще прикача връзка където може да видите регламент 561 написан на български и достатъчно добре обяснен . С този закон трябва да ставате и да лягате всяка вечер ако искате да упражнявате тази отговорна професия. Това е нашата Библия която ни води и пази по пътя.
Прочетете няколко пъти този документ и ще си отговорите сама на въпросите , ако все пак нещо не е ясно тогава питайте свободно.

Регламент 561

Неактивен Talitali

• *
  • *
  • Публикации: 36
« Отговор #22 -: 01 Февруари 2019 год. 19:22 часа »
Благодаря колеги. Ще имам на предвид. Лек и безавариен път на всички.

Неактивен Bro Bo

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #23 -: 09 Февруари 2019 год. 11:13 часа »
Привет!
Не открих тема къде до попитам.
Във FB група има интересен въпрос и споделен противоречив опит - едни глобени,други с години практика и проверки без ядове.
Та:
 " При придобиване на С+Е категория или смяна на шоф.книжка трябва ли да се смени дигиталната и компетентност, които са още валидни?
    Все пак това са си редовни документи и ги има в база данни - могат да се проверят. Достатъчно ли е  да си със заверено копие на стария лиценз,
   за да няма грижи в BG и EU?"

В наредбaта за смяна дигиталната е посочено в кои случеи се изисква - тозиго няма там.
 Къде може да се прочете далиТРЯБВА да се преиздават двете карти? 

Неактивен boroman21

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #24 -: 09 Февруари 2019 год. 20:32 часа »
При добиване на категория ДА , подмяна НЕ.

Неактивен Bro Bo

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #25 -: 11 Февруари 2019 год. 21:51 часа »
При добиване на категория ДА , подмяна НЕ.
Благодаря!
Къде може да се прочете?
Успях да открея сомо това:http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=10.300

Неактивен boroman21

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #26 -: 12 Февруари 2019 год. 00:55 часа »
Явно сме чели едно и също , аз също съм питал и отговора беше същия. Питал съм и тия нашите инспектори същия отговор. Вече ако си глобен някъде за това най-добре се обърни към адвокат за да ти реши проблема , защото това нещо трябва да е хармонизирано с останалите държави членки. Демек у ЕУ нямаш ядове , вече извън  съюза не знам.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Re: Регламент 561 от NinthRaven
[11 Април 2019 год. 17:16 часа]

Re: Регламент 561 от roshko
[11 Април 2019 год. 11:56 часа]

Re: Регламент 561 от NinthRaven
[11 Април 2019 год. 10:48 часа]

Работа за влекачи - плащане 7 дни след фактуриране от Grigor Tashev
[10 Април 2019 год. 14:30 часа]

Re: Mikko Korhonen - какво се знае и чува от Bro Bo