Анкета

Има ли смисъл от чисто нов камион + фриго за кеш.

Да
1 (33.3%)
Не
1 (33.3%)
До 1 година
0 (0%)
До 2 години
0 (0%)
До 3 години
1 (33.3%)
До 4 години
0 (0%)
До 5 години
0 (0%)

Общ брой гласове: 3

Автор Тема: Съвет как да не фалирам, или как да започна нов бизнес със минимален риск.  (Прочетена 762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MHristov

• Професионален шофьор
  • *
  • Публикации: 4
  • Всичко е възможно, ако го искаш много.
Съвет как да не фалирам, или как  да започна собствен бизнес със минимален риск от фалит.

Здравейте колеги, искам да се представя със две думи.

От Видин съм и съм имал камион 3 години Шкода Европа хенгер 20 годишен , който го карах по селата и изкупувах зърно от производителите, но постепенно работата намаля и реших да инвестирам до чисто нов камион фриго който да карам по европа Испания Холандия защото там живеят 2 те  ми деца.
Във момента живея  на три места Испания Холандия и повече във Чехия.

Нямам никакъв опит със каране по Европа но имам колега който е карал Скания фриго и не е доволен от роботодателя и начина на работа.
Незнам дали сметките ще ми излезнат затова ще съм благодрен за всякаква информация която получа за да не си вкарам парите във приключение .. то гаранция няма никаде ..
Чел съм форумите във продължение на една година, също имам някакъв вид информация от колеги които лични познавам.

1. Камионът ще е Скания или Рено Магнум автомат чисто нов.
2.Фриго ще е чисто ново .. още не съм взел решение и се колебая каква марка ще бъде.
2.Ще се вържа към timocom.com и  trans.eu.
3.Диспечер ще имам испански , холандски и чески.
4.Оборотни пари ще имам да издържа 6 месеца без да получа пари от навлото, такси, заплата ....
5.Камионът ще го карам със колегата и ще се сменяваме ..15 дена карам аз, и после почивам и колегата тръгва другите 15 дена .. ще получава 1100 ? + евро за тези 15 дена.
6.Ще отделям доста голяма  част от печалбата всеки месец за нов камион на всеки 3 години, или 500.000 км.

Във общи линии е това, за покупката на този камион няма да взимам кредит защото ще  продам 2 та  апартамента във София , децата не искат да се връщат във България понеже си имат хубава работа във Испания и Холандия ,защото да взимам 700 лева наем от двата апартамента е нищо със инфлацията във България, и сега е момента да взема добри пари защото мой приятел брокер ми каза че на всеки 10 години е криза и наближава това време и много бързо да се освободя от бремето докато още се търсят апартаменти.

Ще помоля колегите само по същество да пишат и със аргументи защо мислят така или иначе, защо е добре по еди кой си начин или не е добре, иначе ще се получи една изкривена информация за бъдещите предприемачи на този транспортен рисков бизнес.

Благодаря предварително на всички колеги за съвети и тяхното време да ги споделят тук.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
А! Градски! :)
Добре дошъл. Сега ще прочета с подробности какво си писал и ще драсна моето мнение, но бързам да кажа здрасти!

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Леле, колко бях написал и нещо натиснах и у ку$$ец...

И така, колега..

Никога, ама никога не бих купил ЧИСТО НОВА композиция и то в една бройка за да си я карам, освен в един-единствен случай. Да съм спечелил джакпота. Струва ми се, че един запазен но на половин цена ще ти свърши същата работа.
Но да си продам жилищата, дори с идеята, че не искам да живея в тях и да си купя движима вещ, това за мен е абсолютно ТАБУ. И силно те съветвам да не залиташ в тая посока... но ти си знаеш.

Споменатите спедиции ги знам но не бих ги ползвал като основни, но да речем че знаеш нещо повече.
Факта обаче, че плащат на някакви супер дълги срокове, мен лично ме спира автоматически и спирам да мисля за такива. И ако целия бизнес е такъв - значи може да си мине и без мене.

Между другото, вече чисто нови Магнуми нема, или аз бъркам? Но ясно кой модел имаш предвид, може би новото Рено. Добър избор, другото което може да погледнеш е Р440, макар, че от скания нямам скорошни впечатления, в последните 3 години карам предимно Волва.

И така, поздрави за куража, действай, но прецени си дали не е по-добре да почнеш с по-евтин камион, а не чисто нов. Разгледай БАС Тръкс какво имат. Така и така си по чужбина, защо не търсиш и други товари, но от утвърдени западни спедиции, а не от подобни румънски сайтове, дето не знаеш кой ще те изреже? Тия са просто едни посредници като спедитора, а там няма гаранция дали няма да ти оперират порфейла някакви измамници. Общо взето в плана който си съставил единствените недостатъци са съмнителните сайтове и новия камион. Другото бива. Интересна гледна точка...

Не ставя ясно кои релации мислиш да караш, макар че може би се подразбира заради тимокома и транса. Според релациите може да се включи някои който кара по такива.

Поздрави

Неактивен MHristov

• Професионален шофьор
  • *
Здравей Градски! и колега Kras, не знаех че си от Видин, доста съм чел от твойте коментари във форума и се радвам че можеш да помогнеш със информация която мислиш че ще е от полза.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Благородно ти завиждам за куража и се надявам да го направиш. Имам приятелче и съфорумец, ама отдавна не е писал тука, той тръгна по тоя път, взе си камион и се отдаде под наем на тая - оная спедиция.. Не е много доволен, но не е и разочарован, доколкото разбирам. Може би не му се е получило с лекотата която е очаквал, но никой не е казал, че тия работи са леки. В интерес на истината и аз прогнозирах по-бързо да му потръгне, но  пък не знаем много неща, така че идеята не е съвсем за отписване. Макар, че мене ме е страх и не смея да скоча в дълбокото, и за мене частния транспортен бизнес се състои единствено с залагане на пазарни модели в едни екселски разлики, и да се отказвам всеки път като видя резултата. Дет се казва и аз се докосвам до това да съм частен превозвач, но само до сметките. Не умея (или съм минал възрастта) да обърна Риска в Пари. Аз очаквам да ми излезе на таблицата пара без риск. Но явно не става. Но това което съм разбрал от тия таблици, е че с нов камион сметките не излизат дори в 3 годишен план. Но ще се поиграя да видя в твоя модел какво може да излезе. Ма сега ме мързи :)
На всички умеещи - успех :)

Неактивен MHristov

• Професионален шофьор
  • *
Обичам да си правя винаги сметката предварително и колкото е възможно да е вярна.

1.Въпрос  --- Защо избрах Тимоком
1.Отговор--- Защото е немска и е най силната на  пазара, защото четох много коментари че там имат отдел който се занимава със тези които не плащат навреме и вероятноста от измама се свежда на минимум, никъде няма 100 процента гаранция за нищо. Малко скъпичко е абонамента за информацията за товарите но пък ДАЙ ЗА ДА ВЗЕМЕШ.

2.Въпрос --- Защо избрах нов камион
2.Отговор --- Защото живея във Чехия вече от 89 година слет падането на режима
и както е известно чехите са ЕВРЕЙ и знаят добре да си правят сметките.Направих статистика във отдел статистика на фирмите и тези които караха стари камиони нямат никакви впечатляващи резултати както финансови така и във къщите дето живеят със една дума изнемогване и фалит. Тези които имат нови камиони имат голями къщи и скъпи коли и оборот във милиони, чисто колко им остава  не знам колко са но щом могат да си позволяват всичко това значи работата им върви.
После продават камионите които са на от 3 до 5 години и пак купуват нови.

3. Въпрос --- Защо избрах фриго
3.Отговор --- Защото имам приятел от Монтана и кара фриго за 1.50 еро и нагоре,
не е приятна работата със фриго защото работи при разни температурни режими и е товарач също на камиона но пък взима добри пари и каза че ако е ново фригото имаш повече шанс за си намериш повече работа ... НЕ ЗНАМ ЗАЩО Е ТАКА...

Другото което не знам със сигурност е какви са другите скрити и не предвидени  годишни разходи  на камиона , застраховки ,счетоводство, диспечер, и ....

Също един бизнес се вижда да ли има още бъдеще във него по заплатите които получават работниците.
Постоянно се търсят колеги, има недостиг на тях, и ако дадеш отлични условия на колегата никой няма да бяга на друго място и ще те уважава и ще пази камиона защото му даваш това което иска а това е 15 дни работа а 15 дни почивка.

Първо мисли за другите и после за себе си, дай повече от това което ще вземеш.
КИТАЙСКА МЪДРОСТ.

Апартаментите пак ще се сринат и това са мъртви пари които искат само подръжка и всеки път да се молиш кога ще ти дадът наема, после разправия със съдилища че не можеш да ги изгониш. СЪС ЕДНА ДУМА ТОВА Е ЗА ЧОВЕК КОЙТО ИМА НЕРВИ И ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ ЯДОСВА.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Човек, ти тотално ми обърка мисленето. Мислех и вервах в разни неща, ама май трябва пак на таблиците да сядам, че ми стана супер интересно това с новите камиони.

Според мен 1.5 е отлична цена, дет се казва нема на къде по-добре.
и ако имаш такива цени, то абонамента не се коментира. Колко - толко
Факта, че на фриго има разни температури и се налага да разтовариш - е колко пък толкова да е сложно, за 20 минути една физзарядка и си готов.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Май само ние си пишеме и цъкаме в анкетката...
Моля, ако някой благоволи, нека напише колко километра средно годишно или средно месечно (на кой което му е удобно) изминаваме. Ще ми помогне да направя една тънка сметчица. Мерси :)

Неактивен MHristov

• Професионален шофьор
  • *
Здравей колега Kras, сега по празниците сигурно на никой не му е до четене по интернета, мислим че сега се интересуват от ядене и пиене и е нормално.Обадих се на колегата от Монтана ако иска да се регистрира във форума и да драсне некой ред как се работи със фриго и колко километра минаава за месец.

Пък и ние Българите ни е страх да не би да ни завидят че изкарваме по някой лев повече от другите и затова може би не се пише по подробно.

Тази информация която евентуално ще бъде във темата ще помогне не само на мен но и на бъдещите колеги които се колебаят да направят първата крачка към [[[ независимоста при 100 процента информация ]]] или към [[[ фалита със 0 процента информация ]]].

Колега Крас това със тънките сметки е първата крачка, еврейте винаги си правят тънките сметки и затова имат ПАРИ, а ние ги правиме по начина СМЕТКА БЕЗ КРЪЧМАР и затова знаеме резултата какъв е.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

СБПШ настоява за 1 300 лв. минимален осигурителен доход за проф. шофьори

Започната от Форумният маневристФорум С.Б.П.Ш.

Отговора: 12
Прегледи: 2423
Последна публикация 28 Март 2018 год. 14:24 часа
от Форумният маневрист
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от Форумният маневристФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 9604
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от Форумният маневрист
Бизнес Гражданска Отговорност

Започната от roshkoФорум Англия

Отговора: 12
Прегледи: 2477
Последна публикация 02 Февруари 2016 год. 23:24 часа
от roshko

* Последни мнения