Автор Тема: Здравейте колеги от скоро съм с С категория  (Прочетена 812 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iliq85

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 3
Здравейте имам чувството че началник транспорта ме бъзика с почивките в работната седмица някои можели да прочете една разпечатка и да ми каже има ли проблем.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 970
Re: Здравейте колеги от скоро съм с С категория
« Отговор #1 -: 05 Януари 2019 год. 15:52 часа »
Ако приведеш въпроса в по-разбираем формат, мога да дам мнение.
Не съм даяджия или там некаф подобен (даже и те проверяват със софтуер), та
по тези разпечатки ще ми отнеме време да отгатна какъв ви е спора... Дори не е споменато в какво се изразява "бъзикането", та да знам в какво да се съсредоточа...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #2 -: 05 Януари 2019 год. 17:42 часа »

21-ви ми е ОК
22-ри ти е пак ОК с паузите, и тук почваш пауза с картата в тахото в 1715 и си до 25-ти 0545 тоест над 45 часа седмична
.....така... така... та до
27-ми, където изглежда имаш грешно направена пауза, много е трудно да се види точно колко ти е карането, но или си го цепил до 4.30 минути или си ги минал, а ако си го минал - паузите са ти съответно 30+ и 15+. Не може в тоя ред. Трябва да е обратното.
На 29-ти си извадил картата и после си я върнал да си правиш пауза. Не е грешно, но не е и редно. Или вътре, или вънка, макар че няма правило.
На 3-ти не ми е ясно защо си редувал разположение с работа, но явно си имаш причина. Просто не си представям такава практическа ситуация (не че няма) в която да редуваш тия две дейности. Изглежда ми странно.

ПС
Коригирам се за 27-ми, изглежда имаш две 30-ки, което е добре. Ами трудно е така с линийката, наистина. За тва  наистина пиши какви резерви има шефа ти, за да се загледаме точно там.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #3 -: 06 Януари 2019 год. 13:48 часа »
На 3-ти не ми е ясно защо си редувал разположение с работа, но явно си имаш причина. Просто не си представям такава практическа ситуация (не че няма) в която да редуваш тия две дейности. Изглежда ми странно.

На мен пък ми се случва супер редовно и ако трябва да съм педантичен, ще изглежда далеч по-странно. Мога да давам примери с лопата, ама няма да е интересно. Има точки на доставка/товарене където всички отделни дейности се сменят по няколко пъти в час. Закарвам ремарке с амбалаж. Паркирам и отивам да се представя (работа). Казват ми, че са почивка и ще дойдат, когато дойдат - пускам "разположение" или "пауза" (както ми отърва). Идват да ме "разтоварват". Аз бутам, тъй че "работа". Има и друг вариант - Отзад на ремаркето да е "връщане", което се разтоварва на рампа (разположение), после на плаца амбалажа (работа). Накрая идва време на товаренето (разположение), дето отнема не по-малко от 45 мин и пак е на рампа. Обикновено тази цялата процедура отнема минимум, ама минимум 4-ри часа...

П.П. Примерът е даден в изчистен вид! Помежду всички дейности може да има дъъъъълги паузи. Почивки, продукция не е готова, опашка на доставящи, опашка на товарещи и т.н. и т.н.
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #4 -: 07 Януари 2019 год. 00:39 часа »
Разликата между това което ти пишеш и това което аз пиша, се намира в диаграмата която колегата е пуснал, а именно, че във въпросната диаграма липсва КАРАНЕ. Редуват се разположение и друга работа и никъде няма между тях каране.
Един възможен сценарии е следния:
Вдигаш си кабината на камиона, за да смениш стартер - 2 часа работа. Готов. Пускаш кабината, обръщаш на "разположение", докато стоиш мирно пред кабината и чакаш шефа да ти каже кво друго да направиш. Забележи, стоиш мирно, а не почиваш. Следващата задача е да изметеш ремаркето, влизаш в кабината, обръщаш на "чукове". Метеш. Готов си, пускаш тахото на разположение и заставаш мирно пред камиона за да чакаш. Тоест не работиш, не почиваш, но си на разположение. И други подобни малоумни сценарии мога да измисля, но никой от тях не бива да включва каране на въпросния камион. За това ми се щеше да прегледаш диаграмата отново и освен ако аз не виждам, да ми посочиш карането на тая дата, което идва чак към края на работния ден.
И за това, ако бях джедай, щай да питам "Аджеба гусин водач, разкажи ми за тоя ден по-точно какво си правил, че си бил постоянно на разположение и работа, и пак разположение, и пак работа... и т.нат докъм края на деня, когато най-накрая си запалил тоя камион и си се повозил..." И не че има за какво да те глобят, просто така, от любопитство.

Но ние си коментираме, кой ли му дреме, колегата ни запали ватенките и сега ни гледа сеира... Здраве да е.

Неактивен Iliq85

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #5 -: 11 Януари 2019 год. 10:19 часа »
Извинявайте че не  можах да отговоря по рано исках да разбера дали има проблем с толкова много 24 часови почивки последователно.Благодаря за скоростното реагиране по моя въпрос.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #6 -: 11 Януари 2019 год. 20:59 часа »
Начи... можеш да имаш колкото искаш 24-ки, НО в рамките на две последователни КАЛЕНДАРНИ седмици трябва да имаш минимум една 45-ца.
Календарната седмица е от 00:00 в Неделя до 24:00 в Неделя. Ако седмичната почивка застъпва две седмици, можеш да смяташ паузата към едната или в другата седмица, но не и в двете!
Начи едната седмица една или много 24-ки, а другата минимум една 45-ца и колкото искаш 24-ки.

Неактивен Iliq85

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #7 -: 14 Януари 2019 год. 08:09 часа »
Мерси много за помощта

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 15 Януари 2019 год. 12:00 часа »

Календарната седмица е от 00:00 в Неделя до 24:00 в Неделя.

Да се чете: "...от 00:00 в Понеделник до 24:00 в Неделя."

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Колеги, ползвайте си 45 минути пауза при каране на двойка

Започната от Форумният маневристФорум Законодателство

Отговора: 14
Прегледи: 10452
Последна публикация 21 Януари 2017 год. 17:31 часа
от Форумният маневрист
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от Форумният маневристФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 9604
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от Форумният маневрист
Колеги предлагам инициатива. Жълто колело!

Започната от Форумният маневристФорум С.Б.Т.Р.

Отговора: 4
Прегледи: 3544
Последна публикация 18 Октомври 2016 год. 21:19 часа
от Форумният маневрист
За колеги без опит! Старт в кариерата!

Започната от Road RunnerФорум Работа

Отговора: 722
Прегледи: 238851
Последна публикация 30 Юли 2018 год. 12:24 часа
от Bobi K
Няма ли бели фирми, колеги?

Започната от Форумният маневристФорум Фирми в които си струва да започнеш

Отговора: 21
Прегледи: 9605
Последна публикация 13 Януари 2018 год. 21:17 часа
от micyri
Честит празник колеги

Започната от СБТРФорум Общи теми

Отговора: 2
Прегледи: 3025
Последна публикация 09 Юни 2016 год. 16:44 часа
от micyri
Привет, колеги!

Започната от Форумният маневристФорум Общи теми

Отговора: 206
Прегледи: 52322
Последна публикация 16 Април 2017 год. 15:07 часа
от Форумният маневрист
Здр колеги

Започната от KelemokeФорум Англия

Отговора: 8
Прегледи: 3601
Последна публикация 14 Януари 2018 год. 02:09 часа
от roshko
Търсим международен шофьор С+Е категория за вътрешни курсове в Швеция

Започната от КристиянаФорум Работа

Отговора: 2
Прегледи: 2462
Последна публикация 17 Август 2018 год. 14:08 часа
от Форумният маневрист
Красавици тежка категория. Пипнати камиони.

Започната от Форумният маневристФорум Разни теми

Отговора: 49
Прегледи: 32147
Последна публикация 03 Септември 2016 год. 20:44 часа
от Форумният маневрист

* Последни мнения

Активирана е "Операция Брок" от Topdrivers INFO-BOT
[Днес в 01:29 am]

Mikko Korhonen - какво се знае и чува от Bro Bo
[24 Март 2019 год. 00:19 часа]

Re: Brexit - на финалната права от roshko
[13 Март 2019 год. 21:33 часа]