Автор Тема: Двойка при 3.5т  (Прочетена 413 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hell4hustler

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 5
Двойка при 3.5т
« -: 15 Януари 2019 год. 16:42 часа »
Привет!
Интересува ме при товарен бус до 3.5т. с джамия, имат ли право да го карат двама шофьора? Става въпрос за международен транспорт в западна европа. Дали полицията ще се заяде с това, че няма къде да спи втория шофьор? Има ли закон някъде за това?
Благодаря предварително!

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 224
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Re: Двойка при 3.5т
« Отговор #1 -: 16 Януари 2019 год. 02:55 часа »
До 3.5 тона не подлежи под лиценз. Следователно не подлежи на контрол освен този на теглото. Разбира се в някои държави ако те усетят, че си карал и работил повече от определен период от време (не ги знам точно, предполагам колкото при камионите), то могат да те накарат единствено да спреш на паркинг и да ти вземат ключове и/или документи за да те спрат на място, но пък вие сте на двойка, така че това едва ли ще стане. Мой приятел с лека кола го спира полицай в Германия със съмнение че е уморен, лъкатушел с колата, и директно му взел ключ, а оня легнал да дремне 3-4 часа, по някое време полицая го събудил и му го върнал. Странна работа са тия германци :)
Другото е, че при още един шофьор и багажа му, все ще сте отгоре с килата.

Ако не е тайна можеш да споделиш в темата, на какви стотинки/км работиш? Ако не е за публично казване, моля на лично ми пиши, пък ако изобщо е тайна, извинявай че попитах :)

Неактивен Hell4hustler

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #2 -: 16 Януари 2019 год. 11:41 часа »
Благодаря за отговора! Бях чувал, че някои полицаи се заяждали, ако няма място за спане, пък осъществяваш международен превоз, дори и при тези бусове.
0,33€/км.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 224
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #3 -: 16 Януари 2019 год. 14:07 часа »
Нямат основание за претенции по закон. Както казах, ако имат съмнение, могат да ти вземат ключа и да те накарат да почиваш, и това могат да го направят абсолютно със всеки. Но трябва да видят че си много гроги. Мерси и аз. Успехи!

Неактивен Hell4hustler

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #4 -: 06 Февруари 2019 год. 15:18 часа »
Оказа се, че единия ми шофьор, няма да може да започне веднага с трудов договор. Проблем ли ще е ако кара буса без договор за 2-3 месеца? При проверка дали ще му направят проблем?

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 968
« Отговор #5 -: 06 Февруари 2019 год. 16:04 часа »
Оказа се, че единия ми шофьор, няма да може да започне веднага с трудов договор. Проблем ли ще е ако кара буса без договор за 2-3 месеца? При проверка дали ще му направят проблем?

100%. Освен ТД трябва да носи и справка от НОИ.
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Hell4hustler

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #6 -: 07 Февруари 2019 год. 10:07 часа »
Да! И аз така предполагах, но това за НОИ не го знам. За каква справка става на въпрос? Благодаря предварително!

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 968
« Отговор #7 -: 07 Февруари 2019 год. 10:42 часа »
Да! И аз така предполагах, но това за НОИ не го знам. За каква справка става на въпрос? Благодаря предварително!

Един вид потвърждение от НОИ, че обявения нов договор е заведен и влязъл в действие. Мисля, че отнемаше няколко дни.

П.П. Може да бъркам НОИ с НАП, те май нещо ги реформираха. Проверете си за по-сигурно. Моята информация не е институционална...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Hell4hustler

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #8 -: 07 Февруари 2019 год. 11:02 часа »
Благодаря!

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Re: Странно нарушение от boroman21
[12 Февруари 2019 год. 00:55 часа]

Re: Странно нарушение от Bro Bo
[11 Февруари 2019 год. 21:51 часа]

Re: Странно нарушение от boroman21
[09 Февруари 2019 год. 20:32 часа]

Re: Странно нарушение от Bro Bo
[09 Февруари 2019 год. 11:13 часа]

Re: Двойка при 3.5т от Hell4hustler