Автор Тема: Скъсана струна  (Прочетена 2144 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1988
  • Росен Димитров
Скъсана струна
« -: 27 Април 2019 год. 18:16 часа »
Аре ве, стига спахте! Строй се, преброй се! Живи ли сте?
Малко да разцъкаме интернето...
Секи си каже кО гу бОли...
Весел праник и... НАЗДРАВЕ! ! !
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Иво

• Професионален шофьор
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 11
Re: Скъсана струна
« Отговор #1 -: 27 Април 2019 год. 18:41 часа »
Честит празник!Наздраве и много здраве на всички  :)

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 40

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #3 -: 16 Май 2019 год. 00:57 часа »
Алоооо Машиниста!
Жив ли си? Временното отсъствие да не стана перманентно:)
Малко инфо може да ми спести време и кинти. За интереса ще се разберем.
Надявам се си добре.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #4 -: 25 Май 2019 год. 01:03 часа »
Здравейте, гледам някой е търсил "машиниста", ама аз съм се кръстил "маневрист", но както и да е, реших че все пак става дума за мене, като прочетох предния пост докрай.
Наистина, не съм влизал отдавна и гледам, дори нямах право да пиша, докато не се присъединя към група. Учудващо, бях в групата на "проф. шофьори", но по някаква причина изглежда съм бил премахнат. Влязох сам, лесна работа... ма чудно що ли.

И така колега, слушам как мога да ти помогна, ако естествено ми е във възможностите. Дори не знам за какво става дума, че не съм следил форума и нямам идея кой какво е писал, имам десетки непрегледани писания, па нема да седна да ги чета сега, че нямам време и желание за това.

Ама тука голяма скръб е настанала, изобщо май нямаме нужда от форум, глей какви консуматори сте се събрали. Никой не разказва, не споделя... май не съм загубил нищо като ме е нямало. За кво изобщо някой ще влезе - последната новина от преди месеци, а последния коментар от преди седмици.
Та колега ако въпроса ти е важен, гледай та задай го по-скоро, че може и да не вляза скоро да ти отговоря. Обаче ако е свързан с Англия, има и други които могат да отговорят и отсега ти казвам, че не ми се занимава с никой и с нищо тука, имам си достатъчно задачи и грижи, без да ми се сърдиш, насърбах се на попарата на съграждани. Ако ти отговорят правилно - печелиш, ако не - съжалявам. Интерес не съм имал и нямам.
За друго питай ако искаш.
Ама чакай, то не се знае, може пък предното да не е било за мене :)

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #5 -: 26 Май 2019 год. 01:38 часа »
Wellcom bach Kрас!
Верно съм се объркал ма може си смениш никнейма  се некой треа да кара влака пък за маневрите си се доказал вече.
Не мога да се усетя като колега -още не съм взел кинти за това,но случи ли се ще се похваля и за почерпка белким заделя☺И да ще споделя,разкажа, за други Патиланци кви шегички се случват по пътечката - да станеш профи.  До тук  е сигурно,че имам желание
И мога да карам камьон.
За попарата не се коркай - преживяното учи. Кво им става на хората там! Сякаш въздуха ги е отровил и от "приятели " хоп - предатели.
Анджик - за Острова иде реч.
Търсене има - бол. Опит - имаш/нямаш тест. Ако са на кеф - ставаш.Ако не са - кво като си карал  и в the UK дори - не ставаш.
Това го схванах. Не разбирам едно - има позиция,подходяща и за new passed  и като попитат "колко опит имаш"   уаууу - искаме три месеца стаж в Англия и шест поне откакто имаш лиценза - уменията ти не ги вълнуват.Нещо със зактраховките им било. О.К. - ма що при едни е възможно и се случва при други - йок,not good!?! 
За интересуващите се - става въпрос за "ниско тарифни компании" макар ,че заплащане и цени то си е пазар -квото такова.
И така - търся вариант да "захапя нещо" там и всякакви позитивни и негативни съвети се приемат и дано са от полза и да други.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #6 -: 27 Май 2019 год. 18:30 часа »
Здрасти и мерси, за кратко съм, а влака да го кара кой ще.
Гледам вече 2 дена никой не ти е отговорил, не ми е чудно. С някои неща от пост-а ти не съм съгласен, но няма да посочвам кои, нито да те поправям.
Не виждам конретно зададен въпрос, за това ще отговоря на това което предчувствам че питаш.
Ще имаш нужда от помощ  в три насоки:
1. Да си изкараш осигурителен номер, в момента е много трудно, без да имат право отказват поголовно, казват че нямат дати, това не е директен отказ, но един вид теб те отказва, особено надушат ли, че не говориш езика. Аз разбира се откази не съм получавал никога когато съм се обаждал от името на някой, но тоя някой после на интервюто трябва да покаже някакви знания по английски, а това няма как да стане, дори хора които си мислят, че говорят, сами установяват, че не могат и нивото е недостатъчно. Некоя година по-рано да се беше сетил.. но сега е трудно. Кажат ли ти че нямат дати, настояващ и се караш с тях и им обясняваш, че не е твоя бизнес това, че нямат дати и искаш дата до 2 седмици максимум, че си започнал работа и не приемаш отказ. Има начини, но трябва да знаеш и как да им говориш. Възпитано, но твърдо.
2. Ще се наложи да си създадеш някаква легенда, да речем имаш книжка от 6 месеца, обясняваш им, че си карал предимно Германия - Англия и имаш опит с карането на Острова. Тоест едно честно CV няма да ти помогне.
3. Наистина няма да можеш да намериш работа в началото, ще гледат с недоверие на тебе и ще работиш за по-малко пари първите месеци, докато се докажеш. Имаш и книжка да сменяваш и дигиталка, адрес ти е нужен за тия неща. Английска кола да си вземеш също. Преди беше по-лесно, сега покрай брекзита... да не обяснявам, че е дълга темата. И да, има разни малки и "черни" компании, няма да пиша колко плащат, но е добре, даже отлично за начало. Като казвам черни, нямам предвид точно като БГ черните. Много са си бели даже, макар че шефовете им са я от Пакистан, я от Ямайка, просто са малки, с по 1-2 камиона. При тия нямаш грижи, нито питат какъв си, нито им е зор, само да пазиш камиона, но до тях няма да стигнеш от ден първи, освен ако не познаваш някой като мен.
4. Айде и едно четвърто от мен: Казваш че нямаш опит, но опит и знания ти трябват. Може и да ги скриеш за пред шефа, особено ако е на зор за шофьори, но в процеса на работата трябва да внимаваш за страшно много неща, а липсата на опит го прави трудно и опасно. Така че трябва да балансираш между липсата на опит, уменията да се справиш и същевременно да трупаш знания на 12-та скорост, като и внимаваш, че много знания за кратко време дават погрешна представа и водят към инциденти.

Това е. Ако ще идваш, идвай с пари, че без пари няма да стане. Пак повтарям, не е като преди 5 години. Нещата са се сговнили ужасно много.
Ако сега трябва да тръгна за Англия, дори с информацията която имам, няма да дойда тук. Даже именно заради информацията която имам. Но пък няма и да си тръгна току-така, понеже имам вече повече причини да съм тук, отколкото да се върна в БГ, с което отговарям на възникналия у някои хора въпрос "Тоя пък на какъв се прави, като не му харесва, що стои там?"

Ясно ми е, че ще се намери някой по-знаещ сега, да ти обяснява колко е лесно, колко не съм прав. Случвало се е често.  Съгласен съм предварително и не споря.

Успехи!

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #7 -: 27 Май 2019 год. 22:46 часа »

Благодаря за вниманието и отделеното време.
Въпросът ми е конкретно в последното изречение.
По-важно е,че темата е да се "преброим"и те извадихме от мъглата ,а щом и пишеш значи си добре☺
Любопитството май ми е към малките( 20-30 камьона)фирми ,но хич не ми дреме къде ще стартирам - стига до два дни да мина теста,че то с пари и
баба знае.И мен UK не ми е мечтата на живота,но явно пътя за Ботуша минава през Острова. Опитах сам и съм 1К назад.За седмица там като плюс е само,че минах вюто за NIN,,взех си предплатена карта,виртуален акаунт (имa си шорт код) и Гордоста ми - 1h каране на композиция с десен волан.
Да послъгвам не ми се отдава,но като се налага мога да си премълча ама как да твърдя ,че книжката ми е от 6м ,а на нея пише от три.!!!
От което англетата още при запитването бягат като дявол от тамян.
Успешна седмица на всички!

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #8 -: 30 Май 2019 год. 22:27 часа »
Бро, не знам на какво се дължи, ама много трудно ти следя мисълта, пък за разбиране, дума да не става.
Ако търсиш отговори в стила на въпросите си, виждам вече си получил доста, даже бая подробни.
В случай, че още не си си посегнал и не те е хванала депресия, пък и все още е останало нещо неясно, 
питай конкретно и с квот' мога ще помагам!
Ако някъде си се представил, може да турнеш линк и да ме извиниш, че съм го пропуснал!...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #9 -: 31 Май 2019 год. 14:01 часа »
Благодаря!
Добре по/казано☺  Поздравления -стоплих за стайлинга ми.
Нещо се затрудних  да копна линк от постовете си ма кво да се представям:
Кандидат Профи,от януари съм тук официално,от три месеца с лиценз.
Желание имам и мога да карам камион.Подготвен съм,но опит - нула.
И да, най-лесно е да се "гръмна", но не мога да си го позволя.
Сега се интересувам как финансово най-оптимално да си осигуря легло или кабина в Лондон и Ипсуич за два/три дни докато мине теста - оценка на умениятта ми?
Случайно  да имаш инфо за Portman logistik?
Знам,че нашите момчета там като не карат са пияни,не ти плащат тренинга,но поне има легло/ кабина.
Както и всяка друга възможност за работа без да се стряскат англичаните,че съм с малко стаж и без опит в UK?

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #10 -: 01 Юни 2019 год. 11:07 часа »
Нищо не ми говори тази фирма. Нямам идея за типа на работа и не мога да ти бъда полезен с нищо. Защо си се насочил точно в този район? Преди време тук участваше един агент Емо от северозападния район (Уигън), запознат ли си? Аз, а и десетки, може би стотици други от него започнахме, та и повечето още са там. Какъв е тавана ти на стартов капитал, оттам да започнем?

П.П. Имам и една друга идея, но ще изчакам да понатрупам достатъчно информация за очакванията и възможностите ти. Език, финанси, документи, дуракоустойчивост и т. н.
П.П.2 Прочетох цялото ти участие тук и освен едно предположение, че си извадил NIN, друго не можах да доловя. Няма да е зле да си кажеш A/S/L, както беше актуално едно време, име...

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #11 -: 01 Юни 2019 год. 14:26 часа »
Какво е A/S/L?
Що там? - чиста случайност: Есента дойде някъв от "Tarnеrs"  в   Пловдив,събра 20тина колеги и им презентира условията за работа .
4-5 човека отидоха и още си бачкат там. При мен не се получи.Бях преди месец , минах си теста - not good.Нямах ден и Верно имаше дребни грешки,но водещото е липса на " стаж"- скорошен лиценз. И като  останеш без легло(там ти дават камьон,a и плащат по време на трениннга) айде на летищато -ин  ласт минит ми отрязаха главата:) В района има много фирми търсещи хора и им писах,(дoбре,че имаGoogle) със същия резултат -искат поне 6м стаж.От две места върнаха обаждането и очакват да им дам дата кога щще съм там и насрочат тест  като коректно са уведомени Е-то ми е
от 01 март.
Така че дали ще е на северо/запад или където и да е - нямам претенции за старт.
Английския ми си е бая цигански,но ще бъда разбран. Бюджета е зле - ще стигне да дойда и преживея 2-3седмици ако си осигуря легло/кабина докато се появи доход .Бях подготвен и на първия работен ден си бутнах дата за НИН и за късмет на 5-я минах вюто - номера се очаква.
Това е -накратко .

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #12 -: 01 Юни 2019 год. 14:47 часа »
За документи какво визираш - кагегорията и всички картички ги имам?
Умения - ще се справя с щора(правил съм го) и имам представа как се прави с контейнерите(Манго баница не е ял ма брат му е гледал как се яде):)

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #13 -: 01 Юни 2019 год. 17:31 часа »
Какво е A/S/L?
Age/Sex/Location
Дотук добре, едно стъпало е качено (NIN-a). Книжката ти е българска, вероятно, от колко време е В-то? Предполагам проблема със стажа ти е относно застраховката, но може да бъркам. Относно Емо?
На всеки интересувал се казвам - с под 5 000лв по-добре да не тръгва, всеки лев отгоре - повече спокойствие. Избиват се за месец-два, тъй че може и заем, ако има от къде. И при мен се наложи, тъй като се подведох от сладки приказки и обещания как съм щял да си ходя пеш на работа или с колело. Имаше един ентусиаст бичеше по 15км в посока с колелото - Не, мерси! Не че не става с по-малко кинти, но си е жива мъка. Без кола тук си като без обувки. Застаховките за млади шофьори са умопомрачителни. В другия случай - по-добре някой BG-келеш като за начало...

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #14 -: 01 Юни 2019 год. 22:53 часа »
Така си е - нещата се случват с пари и то доста.
Или с Хора. Близки и "приятели"там - заеби. Вече са други обстоятелствата.
Нормално е ще си платя. Не всичко е възможно на момента,а пък и никой не ми е длъжен. И затова скалъпих този вариант ама ей  на - греда.
За застраховките също е вярно.
Позициите в Лондон и Ипсуич,където очакват да се появя са за нови шофьори .Търсят с опит ама им треат хора и е достатъчно да си сейфти.
Та ако си намеря легло и баня,без значение локацията, ще има и работа наоколо.
Книжката се сменя за седмица /две.Наясно съм кви ползи носи както и стаж в UK.
B-то  е от 20г+ та ще трябва и медицинско за смяната,но не ми е първа нужда.
За нашите келеши не е невъзможно:
Сладки приказки да искаш: може и за месец вътрешно, и на двойки да се научиш,и аванс ще ти дадем 100-200EU !!!
И в края на втория ще имам да взимам едни прилични пари:)
О.К. на влекача като не му сложиш нафта ще върви ли? А шофьора треа да финансира бизнеса два месеца ,а често и да го спонсорира,че нема механизъм по който да си търсиш парите. Е ще посъбера опит/стаж в реални условия. Ще го мисля.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Re: Международен шофьор С+Е на испански трудов договор от Bro Bo
[Днес в 01:02 am]

Търся международен шофьор от ico_val
[13 Август 2019 год. 14:30 часа]

НЕКОРЕКТЕН ШОФЬОР от СПС ТРАНС
[28 Юли 2019 год. 21:01 часа]

Re: Регламент 561 от Roshko
[01 Юли 2019 год. 14:37 часа]

Re: Регламент 561 от Петър