Автор Тема: Скъсана струна  (Прочетена 1412 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1987
  • Росен Димитров
Re: Скъсана струна
« Отговор #15 -: 02 Юни 2019 год. 10:49 часа »
Не случайно питах за В-то (косвено за възръстта ти), тъй като прекият въпрос беше отклонен...  ;D Доколкото разбирам си на годинки, което е още един + за застраховката.
Много сме се опитвали да "прецакаме системата", но винаги удряме греда, даже аут. По-евтиното винаги излиза по-скъпо.
От мен можеш да получиш помощ как стават нещата грамотно - бързо, лесно и безопасно. Демек - с пари! Ганьовските мурафети тук не се котират и от мен подобни съвети не могат да се търсят или очакват...
Опита и стажа помагат, но не са те основния проблем.
Накъде и да се завъртиш - дупето ти остава все отзад.
Успех!
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #16 -: 02 Юни 2019 год. 14:00 часа »
Bro, има няколко въпроса които не ми дават мира, мислех ги много и рекох да питам.
Казваш че пътя към Ботуша минава през Острова. Ако става въпрос за Италия, тогава съм объркан, къде ти е далаверата да правиш 2 нови старта в живота си, вместо един. Това е лично и не е за форум, и да не ми отговориш, все едно... просто ми стана чудно.

Относно теста ти. Не трябва да се притесняваш, ако са те късали на тест. Например в прочутата фирма "Ким Йохансен", когато отидохме, двама, аз и един румънец минахме, а друг румънец си тръгна за собсвена сметка за у дома. Това са нормални неща. Между впрочем там търсят в момента.

Повече е притеснително защо искаш да скочиш директно на острова, ами не се завъртиш през една българска фирма, да те ошлайфа за една-две тройки вътрешно, и тогава няма как да не минеш теста с карането. Това е което ме учудва.

Иначе да, важна е възрастта, защото прави впечатление нова книжка на човек на примерно над 35, дет се казва на 35 трява да си завършен специалист в някаква област, а ти тепърва ставаш шофьор. Аз също на почти такава възраст станах и ми пречеше честно казано. Защото миналото си е минало, и като те питат какво си правил дотогава става доста сконфузно, особено ако си бил в една сфера дето няма общи точки с транспорта цели 15 години. Но пък ако не знаеш какво е A/S/L, това е е от златните години на iRC, следователно си над 50, ако това е мярката за разсъждения :) Или пък си по-млад, но от някое затънтено място, дето не е имало интернет през късните 90-те и раните 2000. Това е шега, не ми се връзвай! :)

Да се върна на това, че не си взел изпита. Можеш ли да анализираш какво стана? Къде е бил проблема? Казаха ли ти нещо? Или ти не ги разбра? Имай предвид, че когато се правят масови изпити на 4-5-10 шофьора, изпитващия е доста склонен да пуска, особено ако не си пърия или втория за деня, все пак колеги сте, а и шофьори им трябват, не е като да е изпита за книжка, и трябва доста издънки да си направил.
Разбери, че да караш камион и да караш камион по английските стандарти са леко различни неща. Освен това, когато се качиш от ляв на десен волан, винаги има едно залитане на ляво първите ден-два, а това прави силно впечатление на возещия се на лявата седалка изпитващ. И на мен ми се налагаше да се адаптирам, слава Богу никой не ме е изпитвал в самото начало. Тези въпроси също са лични, ако искащ недей отговаря, просто ги обмисли за себе си.

И така, моята препоръка към теб е, пробвай се още веднъж, но ако видиш че не става, върни се при БГ работодател, ще добиеш опит, знания, и след това ще ти е лесно. Междувременно е много хубаво да си цъкаш онлайн листовките в английските сайтове, за да си "ток" и безотказен, когато дойде момента.

Що се касае до съвета на Рошко, прав е, аз също съм го казвал безброй пъти, дори в един друг форум има цяла моя тема, препоръчвам ти да я прегледаш.  Става и с малко пари, ама много трудно, и го правиш трудно и за околните които се ангажират. Са ние всички знаем лафа "С пари всеки знае", но то си е така. Имам човек, който идва с малко пари, стана от втория път, с повечко пари като дойде.

Да засегна и въпросния Емо. Да, много хора отидоха там да работят, много още работят, но и някаква част напуснаха от там, именно заради "Емови работи". Но да речем, че за едно начало, Емо от Чалиндж е вариант, и ако се разровиш из темите, някъде ще го намериш като контакт, стига още да е там де. Въпреки, че тая агенция не отговаря на моите стандарти към момента, не означава, че не съм работил и аз там, далеч преди въпросния Емо да дойде и да поемчи работите типично по нашенски.  Наскоро видях тяхна обява, че пак наемат за Ф1 кервана шофьори за 127 паунда на ден.  Това извън темата и включва задължително ходене до фирмата в Widnes. По телефона само няма да стане.

Относно Лондон/Ипсуич, там аз не бих отишъл никога да живея, въпреки че Лондон е страхотен град, но ходя като турист единствено. Заплатите са си като навсякъде, а разходите убииствени.

Като цяло ми се струва, че нещо прикриваш, бъди максимално обективен за да получиш най-точната информация, иначе както виждаш се налага да гадаем и да предполагаме, а да дадваш съвети по предположения е меко казано глупаво и се налага да се държим като глупаци за да ти помогнем.
Както казват тука, че това си е типично английски лаф "Помогни ни за да ти помогнем"

Със здраве :)

ПС: Рошав, надявам се не твърдиш, че "сладките приказки" да ходиш с колело на работа идват от мен, все пак аз бях инициатора преди години да идваме насам и първия от нашата форумна група да проправи пътя и някакси се почувствах отговорен като прочетох. Точно аз съм бил винаги супер против такива неща, а с колело доколкото си спомням ходеше на работа Юли, един от колегите които напътих насам и работеше за въпросния Емо в началото.
Впрочем има и доза истина за това с колелото, но то не става в началото. През последните 3 години работя на разстояния между 2.5 минути и 5 минути с кола. Имам колеги които ходят с колело. Но за началото, когато ще те мятат наляво и надясно - без кола не става и винаги съм го твърдял и настоявал идващия да има кола. Справка - Динко и Митко... от тези които познаваш. :)

Както е тръгнало, можеш да преправиш заглавието на темата "Англия 2" :)

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #17 -: 02 Юни 2019 год. 15:29 часа »
..."Емови работи"...
...Рошав, надявам се не твърдиш, че "сладките приказки" да ходиш с колело на работа идват от мен...
...все пак аз бях инициатора преди години да идваме насам и първия от нашата форумна група да проправи пътя...

Както е тръгнало, можеш да преправиш заглавието на темата "Англия 2" :)

Сам питаш, сам си отговаряш. Не знам чии път си проправил, но за едно си прав - ти повлече крак в "медийнотто" пространство.
Не помня много от това което си ми разказвал - но главното е било това, което наистина е главно. В такива разговори, прилагам
един приом, които теб много те изнервя, но на мен много ми помага да анализирам и долавям златната среда между пропуснатата
реалност, и преувеличената такава, а определено ти си от хората податливи на изкривяването й. Пък си и тънкообидчив... Не се засягай!
И още нещо - по-добре да бъда подведен от човек, на когото това му е работата (Емо), отколкото от някого, на когото имам известно доверие, а пък и не съм му никакъв, за да ми хрумва да разчитам на него (Теб).
Затова заложих на това, на което заложих и не съжалявам и за миг. Съжалявам само за времето, което съм отделил на хора, надълго и нашироко да споделям наученото, после да опитат по ганьовския начин и накрая да ми вменяват вина за грешките си. Затова - краткия път който бих предложил е Емо и като бонус "пътна карта" с подводните камъни.
Буквално тръгнах от нулата, стъпка по-стъпка, отчасти с подкрепа (но и дезинформация) от Емо и МНОГО ВАЖНА и незаменима помощ от Митака,
без която нямаше изход от задънената улица в която бях попаднал. Нямах карта с Direct Debit да си разсроча застраховката... Сега имам една резервна
с цел да помогна на евентуален нуждаещ се. Бро-то спомена нещо за някаква виртуална със сорт код, ама дали съм го разбрал правилно и би ли свършила работа, нямам идея...
Затова и аз няма да спра да повтарям, че с под минималната сума осигуряваща ти нормален процес на старт и адаптация, по-добре да не се занимаваш с глупости...

Не важно как се казва темата, а да се чете! Толкова много сме писали по нея, че ме учудва, че се налага отново да дъвчем едно и също. НО, това е свързано и с моя приом, затова не се сърдя и не ми тежи, особено ако бъде полезно някому...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 38
« Отговор #18 -: 02 Юни 2019 год. 22:23 часа »
Благодаря и на двамата за изразените мнения!
Пичове не ми е работа да си бутам задника където други си ги мерят,но ще дам виждането отстрани на форумец по вашия казус ,
че ми е направило впечатление още когато се регистрирах и запознавах с вас и другите участващи.
Мисля и двамата сте прави.Нещо като правоъгълна маса на която сте седнали: -От едната срана права ли е?-права е.Е ама и от другата пак е права!
Позитивното в случея (Eмо,с който също съм запознат от предишните ви постове)е че има две гледни точки и всеки,който се вълнува(интересува)ще
прецени кое може да му е от полза.
С уважение и към двамата,като изразени позиции,като хора пишещи за непросветените тук още въднъж извинете ако съм засегнал "тънката струна"!

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #19 -: 02 Юни 2019 год. 22:47 часа »
Ти пък... какво да мерим и за какво да ги мерим.
Не знам защо така изглежда, когато човек е откровен и говори точно това, което мисли...
Малко градивна критика никога не е излишна, аз я приветствам спрямо мен.
Имало е много точни попадения, които са ми се отразили положително.
Освен това, аз не оспорвам правото на собствено мнение, но не пропускам да споря аргументирано
ако се разминава по-сериозно от моето. Е, ако такова мнение е изразено като от последна инстанция,
мога да бъда и по-хаплив, ама не е с лоши чувства. Даже и кът псувам не изразявам негативна емоция,
а просто се разтоварвам от трупането на такава у мен... ;)

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #20 -: 02 Юни 2019 год. 22:50 часа »
@ Roshko
Добре е да прочета неща,които зная и се опитвам да си спестя(заобиколя)
Хитруването(тарикатлъка) и "Ганьовското" не са ми приоритет - търся възможен за мен вариант според обстоятелствата.
Мнение отстрани много помага да преодолея детското ми желание  да стане по моя начин.
Да на 45+ съм. Виртуален акаунт Revolut,Monese всеки може да си осигури дори и от BG и да се ползва за разплащане,банкомат,превод на раб.заплата и т. н.
"...дупето ти остава все отзад"- предполагам визираш ,че такъв е бизнеса(занаята) ? Ако  да съгласен ама поне да се договорим
за какво ще ни е@ат.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #21 -: 02 Юни 2019 год. 23:15 часа »
@ Bro
Туй ганьовското не е адресирано към теб, да не си помислиш! Нито те познавам, нито знам подробности за да те коментирам.
Друго имах предвид, ма да не изпадам в подробности. Да не мислиш, че и аз не съм ползвал такива похвати, и още как.
Но, не бих го препоръчал на никого. Някъде съм минал между капките, другаде не, ама това си е за моя сметка.
Пример: купил съм кола, нямам пари да платя застраховката на куп, нямам и начин да я пусна на вноски.
Сметките текат, парите намаляват, викат ме на работа и какво, на колата и газ. Вероятността да те лепнат
е като на руска рулетка с един липсващ патрон. Последиците - тежки! Беше ми казано около 5 мин с колело или 15 мин пеш от бачкането.
Да, ама беше на 15 паунда с такси... и те така... Книжката не било належащо да я сменяш. Да, ама НЕ! Просто е задължително! ! !
И още мнооооого други спестени детайли... Препоръчително е да си избереш внимателно квартира с дългосрочна перспектива
и на стратегическо място (опции за бачкане), та да не се местиш и да не биеш часове в път до и от работа.
Да се регистрираш като гласоподавател (важно за кредитния рейтинг) и т.н. и т.н.

П.П. От личен опит знам, че цялата информация трупана с дни, месеци години е немислимо трудно
да я асимилираш за няколко телефонни разговора или няколко прочетени поста в нета...

Това Monese има ли опция за Direct Debit?

П.П.2 Проверих и се оказа, че има. Интересна нова информация! И все пак банковият акаунт е за предпочитане!

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #22 -: 02 Юни 2019 год. 23:51 часа »
@Крас
Понякога палиш от четвърт ма бързо ти минава - извинявай не те сдържах☺
Сега по точки:
Това за Ботуша е щото си споделял,че ти е мерак.Не правя планове - не знам къде ще ме завее утре вятъра.
UK го проучвах още преди да имам идея,че ще ставам шофьор. Заради комуникацията-ограниченя ми английски,трудно( засега) секвестируемост на всякакви активи от кредитори,ЧСИ'та и т.н.
М/у другото посочените банк.акаунти са  недостъпни за тях в BG и ЕU също ако някой му се наложи.
В BG фирма пари няма да видя,камо ли да спестя,но повтарям - опит в реална среда ДА.
Относно теста:
Ще опитам да съм максимално обективен-70% се справих.Предния ден се доста се повозих като пасажер да  асимилирам обратното движение.
С управлението на композицията - 95% тук там настъпана маркировка откъм банкета и клонче в ремаркето в завой без видимост.
С маневрите не съм О.К. - треа ми един ден на паркинга да се упражнявам,че с тия тесни улици и адреси там -знаеш.
Бяхме двама.Другия човек си беше с опит в UK и години в занаята и мина успешно.
"Сверих си часовника" какво се случва сега там и по думите на колега - търсят хора,идват и пробват нови и същевременно гонят стари шофьори за дребни провинения.При пристигането ми още ме информираха,че са станали големи издънки и най-вероятно от моята камбанария -  фирмата е променила политиката си.
Що Лондон и Ипсуич :
Ми докато преглеждах обяви за работа писах на 10-тина фирми и от там ми вързаха. Трябва ми старт - добра локация после.
С UK лиценз и 2/3 месеца стаж там знам къде да почукам.Е ква е разликата от ЕU  - нали и там новоизляпените прохождат.А да - не съм Brit
Специално внимание за т.4 от предниа ти пост:
 "да трупам знания и опит на 12-та и ....че води до инциденти" - това ще го ЗАПОМНЯ  - Благодаря!
За останалото няма големи изненади,нещата са известни,ма поне chit-chat става☺

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #23 -: 03 Юни 2019 год. 16:45 часа »
@ Bro
Имаш лично

https://www.safedrivingforlife.info/take-official-free-practice-driving-theory-test/large-goods-vehicles-practice-theory-tests/large-goods-vehicles-practice-test-one

Решавай този тест докато не го направиш целия два поредни пъти 100%! В две части е от по 50 въпроса.

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #24 -: 04 Юни 2019 год. 00:44 часа »
Много,много Благодаря!
Ще е добре за всички заинтересовани и четящи тук да запомнят:
Четете и си пригответе домашното - само мекар не стигa. Ще е трудно,но не е невъзможно.
Успех!

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #25 -: 04 Юни 2019 год. 02:19 часа »
Цитат на: Roshko link=topic=1409.msg13651#msg136

[url
https://www.safedrivingforlife.info/take-official-free-practice-driving-theory-test/large-goods-vehicles-practice-theory-tests/large-goods-vehicles-practice-test-one[/url]

Решавай този тест докато не го направиш целия два поредни пъти 100%! В две части е от по 50 въпроса.

Pass от раз:) -ама с превод на Goodle -тo.
 Гадовете ще ми разрешат ли да си ползвам таблето?

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #26 -: 05 Юни 2019 год. 11:00 часа »
Хипотетично, даже и на практика е възможно да ти разрешат, но целта не е само да минеш пред тях,
защото информацията от теста ти е необходима в работата ежедневно. Просто трябва да се научи,
пък ако ще и наизусти като за начало. И ако питаш мен, за прохождащ в занаята е задължително
да се работи с този тест докато наистина не остане нито един въпрос, който да не е разбран и научен 100%.
Да си призная, всеки път, когато ми се налага такъв изпит прибягвам до теста и всеки път има по нещо
забравено или объркано за изчистване...

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #27 -: 07 Юни 2019 год. 11:53 часа »
Цитат на: Форумният маневрист link=topic=1409.msg13621#msg
[b
4.[/b] Айде и едно четвърто от мен: Казваш че нямаш опит, но опит и знания ти трябват. Може и да ги скриеш за пред шефа, особено ако е на зор за шофьори, но в процеса на работата трябва да внимаваш за страшно много неща, а липсата на опит го прави трудно и опасно. Така че трябва да балансираш между липсата на опит, уменията да се справиш и същевременно да трупаш знания на 12-та скорост, като и внимаваш, че много знания за кратко време дават погрешна представа и водят към инциденти.

Успехи!
Това е  един много добър съвет. Колкото и да ми се иска бързо да стана добър шофьор не трябва да се прескачат етапи.Не е невъзможно,но умните се учат от опита си - мъдрите от опита на другите.
Успех и от мен на мераклиите!

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Максимални километри за камион от Arakel
[19 Юни 2019 год. 00:05 часа]

Re: Помогни си сам ! от Bro Bo
[13 Юни 2019 год. 00:05 часа]

Re: Помогни си сам ! от saeco
[12 Юни 2019 год. 09:26 часа]

Re: Помогни си сам ! от Bro Bo
[11 Юни 2019 год. 23:27 часа]

Re: Помогни си сам ! от saeco