Автор Тема: Скъсана струна  (Прочетена 2926 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1996
  • Росен Димитров
Re: Скъсана струна
« Отговор #30 -: 03 Септември 2019 год. 10:35 часа »
На юг без да се разпищолва човек може изкара месеца (4членно сем) с 1К ЕU - наем,сметки,телефони и некой скромен 140-150 еu лизинг.
На север друга бира.Доктор,преглед,лечение и ЛЕКАРСТВА фрии.

Малко повечко конкретика и яснота дали ще е удобно!?  ::)
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • **
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 52
« Отговор #31 -: 03 Септември 2019 год. 15:23 часа »
Питай кво точно!
На юг - демек надолу от Валенсия ,източното крайбрежие и цялото южно на Испания-Мурсия,Aлмерия,Малага до Гибралтар цените са тънкана:
+1спална 200еu,+2спални 250-300,+3 спални 350-370еu - зависи от квартал,район и малко търсене.Посочените цифри са за съвсем прилична локация.
Горе Мадрид,Барселона прилично жилоще 1000еu -  за 3/4 човека.
За сметките казах - ток,вода,тел.и нет, храна(готвено вкъщи)  като си правиш сметката -1000еu/м стигат.Нова малка кола лизинг -150еu /месец.
Това ако.пестиш - дупе знае две и двеста.Цена на жилището 1К /eu -км.м -в Пловдив я подминахме на добрите места.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1996
  • Росен Димитров
« Отговор #32 -: 04 Септември 2019 год. 19:43 часа »
Сега схванах. Думаш конкретно за Испания, аз си мислих, че обобщаваш за Континента...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 888
« Отговор #33 -: 07 Септември 2019 год. 09:57 часа »
Бро-Бро, кой ти ги разправя тези глупости за Испания? "Прилично" жилище може да струва и 5000 евро/мес., зависи от критериите ти.
Но за хора като нас, в Мадрид и Барселона цените са около 700 евро/мес, което включва 3-4 спални (малки!), две бани, хол с трапезария и, обикновено, оборудвана кухня приличаща на коридор. В района на Валенсия няма да намериш нищо под наем за под, минимум 500евро/мес. Аз, от както живея в страната и когато съм наемал апартамент, никога наемът ми не е бил под 420евро! Но това беше в едно малко населено място и преди 15 години! За времето през което сме живели под наем, преди да си купим собствен апартамент, сме платили под формата на наем още един апартамент, като имаш предвид, че е било по време и на криза и наемите бяха по-умерени. Сега икономиката върви нагоре и цените скочиха. В Испания няма да намериш двстайно жилище с хол. Стаите са поне 3-4, но са изключително малки.
Отделно от това имаш предварителни разходи за да сключиш изобщо договор за наем. Ако жилището е необзаведено - три наема предварително:
Един наем комисиона за брокера.
Един наем гаранция за собственика. (Плаща се на него, а като напускаш може и да ти го върне, ако прецени...)
Един наем напред за следващия месец.
Към всичко това, ако жилището е обзаведено, (каквото обикновено се търси от хора като нас) обикновено със стари мебели, добавяш и един наем гаранция за мебелите!
Та сам сметни - 4наема Х 700евро, е 2800евро си назад, преди да си преспал и една вечер!
И това е практика в цяла Испания, без значение дали си на север и на юг, защото и аз съм живял и наемал и на север и на юг.
Информацията, която показваш, че си придобил е малко в стила "Един шофьор казА"
То и аз така ти го казвам, пък ти си прецени кое е достоверно.
Това, което пишеш - че с 1000евро можеш да изкараш месеца буди едновременно смях и съжаление, та, ако ще да живееш сред хитаносите в Бадахос!
Истината е, че с почти 1000евро разходи започваш месеца, преди да си изкарал и цент! Мога да ти направя калкулацията, но ще стане отегчително.
А пък справянето и с лизинг, или кредит за кола - ЗАБРАВИ! Аз съм купувал нова кола от магазина, точно в навечерието на кризата и не ме питай как съм я изплащал, след като за известно време тогава останах и без работа. Пък и лизинг със 150евро вноска? Колко е тогава самоучастието?
За оформянето на дохода си горе-долу прав. Основната ти заплата (номина) обикновено е около 1350 евро след данъци. Върху брутната се плащат и осигуровките ти. Останалото се формира от диети, километри и допълнителните споразумения във всяка фирма.
Що се отнася до прибирането "всеки петък" за 48ч. почивка, колкото си по-на юг, толкова това е невъзможно. Има и фирми, опериращи с две и дори три тахографски карти, има и други хватки, да не навлизаме в подробности, но които правят живота ти изпълнен с отрицателни емоции.
За да обобщя - не се мятай на информация ЕШК.
Има безброй скрити изпитания с които би се сблъскал в реалността.

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • **
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #34 -: 07 Септември 2019 год. 14:05 часа »
Здрасти driver1!
ЕШК-то е от 1-во лице. Бях там и го " видях" в смисъл на гости при колеги и данните са от това,което те плащат и разказват.
Не оспорвам инфото ти - уточнявам,че на юг има достатъчно празни жилища и при старателно търсене ,,извън сезона, спокойно си намираш +3спални за под 400еu/м.Те двете бани там си е практика.
Стаите колко да са малки - в сравниние с UK си е "разкош" да кажем размерът им е като в BG ново строителство.За месечния бюджет 1000 стигат - верно скромно.Като цяло казваме едно и също - трябва да се постарае човек не е наготово.
По същество за работата - гадове има навсякъде,но и нормална работа има .Е може 45ч. да не е петък,а вторник ,но си си "в къщи" И имат практика
като намалее работата по 2месеца на  борсата/ отпуск - после пак на тръстаката.Ма като останеш без бачкане - кофти отвякъде и  навсякъде.
Е нали това е целта - сериозни хора в читави фирми та да не ни се случва всяка година.
Не си и помислям да гледам през розовите очила - изпитания има,но и възможностите са доста.Нали за това се борим - нормални условия на работа и живот.
А инфото споделено тук ще е от полза на всеки да прецени нещата за себе си.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 888
« Отговор #35 -: 07 Септември 2019 год. 20:48 часа »
Е, не! Отказвам се! На практика опроверга всичко, което ти бях написал! От 15г. живея в Испания и още не съм открил формулата за справяне с 1000евро/месечно! Може пък ти да си я открил, знам ли...Защото опита ти е от "първо лице"! Е, моят е от "трето лице", "второ спрежение", щото и жената с мен... Ако постигнеш параметрите, които твърдиш - дай им гласност - ще се сдобияш с множество нови "приятели"... Успех!

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • **
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #36 -: 07 Септември 2019 год. 21:12 часа »

Кво да ги постигам - аз меря с друг аршин.
Казах го - възможно е.Бях,видях - 4 членно семество - 1000 месечно.И Испания голяма 1000км в посока почти - варианти бол и това не изключва споделения ти 15г. опит.
Не се напъвам за за фенове,но ще са ми интерени и други мнения.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Roshko
[14 Септември 2019 год. 17:20 часа]

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Форумният маневрист
[14 Септември 2019 год. 12:24 часа]

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Roshko
[14 Септември 2019 год. 08:56 часа]

Re: Дигитална карта от Bro Bo
[13 Септември 2019 год. 22:23 часа]

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Bro Bo