Автор Тема: Помогни си сам !  (Прочетена 312 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 38
Помогни си сам !
« -: 11 Юни 2019 год. 00:25 часа »
Темата се знае :
Няма шофьори - няма коректни фирми. Двете страни на една монета: Pабота има - няма кой да плаща.
Поводът е свързан с тези, които надничат през ключалката: клюкарки, шпиони и всякакви консуматори, които се опитват с "трици маймуни да ловят".
И тук, фейсбук и др. групи... места където споделяме инфо, търсим работа, коментираме добри и лоши практики, фирми и т.н. всякакви агенти се пробват да уловят поредния шаран. Тъпо! Много Тъпо!

И ние и работодателите знаем,че работата е насрана (по каквато е да е причина) и търсим начин:
1.Да имаме работа (камион)
2.Да има кой да го кара.

Ами има ги и двете. К'во правим ся?
Възможен вариант - сами да си помогнем.
Ние споделяме къде ни стяга чепикът - те си представят аргументите.  О.К. - приемат се, ще ги уважим. Не е О.К. - аргументираме се.
Със сигурност нещата,които ни вълнуват(цена,условия за работа и прочие) са им известни. Ами да си определят КОРЕКТНО изискванията и да се
разберем - СПОРАЗУМЕЕМ !
И вместо да се криете като мишки в публичното пространство,,да пускате реклами/предложения,а в офисите да въртите г@за има и друг начин:

Моля, заповядайте тук или дайте друга идея !
Да опитаме! Какво се изисква от нас? Условията ви,за да си вършим работата - товарът да бъде на време и на място?

Неволята учи - нали!
Забелязва се някакво движение при вас - нето възнаграждение, може и един месец вътрешно, каква композиция предпочиташ да управляваш, плащане на две седмици и др.
Имате - Добре!
Не стига. Движение с миши стъпки. Не - не е до пазар! Няма желание! Ако чакате пазарът да ви мотивира ще го загубите  - или сериозна част от него.
Да, може да си внесете "филипинци" - от ден до пладне. :) По-лесно е (засега) отколкото да ни мотивирате нас. Резултатът - кой ми сра в гащите.
Мисля, че всяко мнение от пишещите тук "old school drivers" ще ни е от полза.

Въпросчета:

1.Защо да си получавам заплащането след края на календарен месец? Сметките ми са всеки ден. Не се крийте зад "традицията" - има решение.

2. Когато съм в командировка, защо аз да финансирам бизнеса ви като си плащам дневните разходи през това време? На влекача ако не сложите гориво ще работи ли?

Има и още, но да започнем от някъде!

Някакъв отговор?

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
  • Публикации: 565
Re: Помогни си сам !
« Отговор #1 -: 11 Юни 2019 год. 07:40 часа »
Нещо ме бъркаш ,аз съм шофьор-пенсионер ;D
Карам бавно! Изчаквам пенсията !

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #2 -: 11 Юни 2019 год. 15:31 часа »
Така е - признавам си☺
От "карам бавно - изчаквам пенсия"ще да е.
Това беше за друго място,но ти благодаря за отговора !
Тъй и тъй си тук как мислиш - дали ще се престраши поне един чорбаджия да си каже що аджеба "няма" шофьори и къде му е проблема на тоз бизнес  Транспорт?
Току виж сме му помогнали !

Неактивен saeco

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 144
« Отговор #3 -: 11 Юни 2019 год. 16:31 часа »
Обичам такива теми, широки, дълги, смислени и за съжаление нищо не могат да променят. Моето мнение е, че шофьори има, даже и предостатъчно. Можете да погледнете в сайта на ДАИ има официални данни, колко човека в България взимат изпитите по теория и практика за категория СЕ и те са към 20-30 човека седмично, което прави средно към 1300 шофьора на година. Къде са? Мисля си, понеже сме малка държава работодателите в транспорта са се сдружили и масово манипулират информацията в държавата твърдейки "няма шофьори, няма шофьори" и по този начин си създават един поток от бъдещи работници, след като настоящите им изтрезнеят и проумеят как са "прецакани" или може да бъдат "прецакани".

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #4 -: 11 Юни 2019 год. 23:27 часа »
То ако няма смисъл - какъв е смисъла?
Промяната вече се случва. Бавно и не по нормални правила и малко доброзорно,но тя си иска нейното - време,обстоятелства....
Факта,че нещата се знаят и казват тук е стъпка в тази посока.
@saeco
Има логика в написаното от теб.
Явно се разчита на статистиката - половината от тези 1300 човечета да се вържат за по 6 мес. си е на далаверка.
Няма инвестиция от бизнеса за квалифиации и обучение,изграждане на умения и опит . Само приказки от сорта "даваме пари" и - чиста печалба.
Матрял да има.
Ами да се пробваме - да има някакъв смисъм.
Новопроизведените мераклии най-често какво правят - гледат цифрата. Уау - почти 5К лева да си харчиш в BG - яко а!
Та:
1.Пари не се ДАВАТ - изкарват се.Това е плащане за свършена работа.
2.Въпросните цифри се ОБЕЩАВАТ. Получаването им  НЕ Е гарантирано. Всеки е в правото си да реши - "на мен няма да ми се случи".
3. За да си свършиш работата е необходимо:
3.1.Желание и умения.
3.1.1.Квалификация,подготовка,умения,опит и готовност да се учиш
3.2.Условия
Мога да дам мнение,но засега няма интерес от тези,които се чудят кви хитрини да сътворят,за да се случват нещата.
Едно е сигурно - себе си не можеш надхитриш☺

Неактивен saeco

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 144
« Отговор #5 -: 12 Юни 2019 год. 09:26 часа »
И така, да продължим :) Де факто нашата професия е единствената / горе-долу/за която човек се самофинансира за да придобие квалификация, всички образования се дофинансират от държавата, тоест нито един българин не плаща за нашето обучение, примерно чрез данъци акцизи и т.н. за разлика от повечето други професии. Въпреки това в нашата държава, която не ме е подпомогнала да стана шофьор, моят осигурителен статус определен от същатата държава е най-ниския. Въпросът е ЗАЩО? Отговора е Мобилност1  ;D

Неактивен Bro Bo

• Кандидат профи
  • *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #6 -: 13 Юни 2019 год. 00:05 часа »
Да продължим добре, но докъде ще стигнем?
Много вероятно до "кучетата си лаят - кервана си върви" и що?
Щото държава в която над 90% от хората са с въпросния статус и не се грижи за гражданите си,а за шепа  хайдуци,които всъщност са т.н. "държава",
е то - нема държава.Държавата това сме ние.Кво излиза - не искаме да имаме такава след като с мълчаливото ни съгласие това се случва.
Някой друг от чегящите тук това да го вълнува?

Но да се върнем на наш терен.
Този статус да приемем,че подпомага конкурентноста на бизнеса.Въпросът е защо този бизнес -транспорт не инвестира  да е конкурентен(условия за работа,заплащане,коректност във фирмените правила),а се самоунищожава.Вместо да изгради добре работещ механизъм - екип и предложи високо кочествена услуга какво се случва? Реже клона ,за който се държи.
О.К. - усвоиха се едни фондове(познайте кой ще плати сметката)накупиха техника,подбиха цени ,а най-важното - работа с хората?Да се спасяват!
Абе - Умници.Цена лесно се сваля ,а как се вдига имат ли идея? Макрон само ще подпомогне процеса и той си върши работата.
И реват - искат подкрепа от тези,на които извиват ръцете. 
И още една причина да сме  на този соц.статус.Еми то трябва да се плати.Ти ,аз,работодател има си реална цена не е като да ти държавен служител и да си "плаща по документи" демек пак от всички останали.
Не споделям позицията,че някой трябва да ми плаща соц.осигурителната тежест. Интересуваме цената на изработеното от мен и ако преценя ще се
осигуря на избрано от мен ниво.Като се знае как се харчат соц.фондовите нямам много избор.
И още:
Инвестираме време и средства,за да сме на  най-ниското стъпало.Знаете  каква  е работа на шофьора.
Елементарна аритметика - 70eu/ден при 70ч/раб.седмица - 6.90еu/h за труд.Спaне в кабината, дневни(командировъчни)прекрасни уикенди по паркингите са включени в цената. Е кво за тия умения и труд  в Европа-"блага работа" ,а у дома по-евтинко.За условия и отношение кво са говорим.
Има ги -на приказки калкото щеш.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Максимални километри за камион от Arakel
[19 Юни 2019 год. 00:05 часа]

Re: Помогни си сам ! от Bro Bo
[13 Юни 2019 год. 00:05 часа]

Re: Помогни си сам ! от saeco
[12 Юни 2019 год. 09:26 часа]

Re: Помогни си сам ! от Bro Bo
[11 Юни 2019 год. 23:27 часа]

Re: Помогни си сам ! от saeco