Автор Тема: Споделен опит  (Прочетена 8749 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rammstein

• Гост
Re: Споделен опит
« Отговор #15 -: 17 Октомври 2015 год. 19:23 часа »
Последните тахографи непрекъсват пауза за 30 сек.местене.

Пробвал ли си да го преместиш в пауза за 29 секунди и да не ти започне работния ден? За Сименс и VDO съм пробвал, до 7 секунди не започва работен ден. Или най-добре е всеки да се спасява сам, който както иска.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 116
« Отговор #16 -: 18 Октомври 2015 год. 11:01 часа »
7 секунди - 30 секунди... дъра-бъра... аз ако цепех и гонех секундата до милисекунда щях да съм спринтьор.  ;D
Приемам, за себе си, че не може и толкоз, требе да се гледа и мисли, преди спирането и почването на паузата или почивката. Като ще съм почивка, искам да правя всичко друго / или да не правя нищо, но не и да мисля как да надхитрям или излъжа тахографа. Всеки сам за себе си решава де. 
Кучета не са ме хапали, само хора.

Коци

• Гост
« Отговор #17 -: 18 Октомври 2015 год. 20:50 часа »
Пробвал ли си да го преместиш в пауза за 29 секунди и да не ти започне работния ден? За Сименс и VDO съм пробвал, до 7 секунди не започва работен ден. Или най-добре е всеки да се спасява сам, който както иска.
Пич не отговори как започва работен ден. със стонериж-(а само те дават колко имаш до края на деня) не започва и дори близо минута може да се кара без прекъсване на паузата . Като ти прехвърли минутата чакаш 35 сек. и от следващата минута караш преди 30та секунда . пробвай го на сименс-вдо-сега немога на него . за 29 сек. съм го пробвал и на този тахограф . Все пак ако извадиш v-диаграма при сименса не са толкова добре нещата има стрелка когато си преместил и скоростта я записва въпреки че не прекъсва паузата .И все пак е по добре от прекъсване на паузата.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #18 -: 11 Януари 2016 год. 13:03 часа »
Един пример. Имаш товарене в 2 ч посред нощ и ще те товарят поне 3 часа. Спрял си първи пред портала и трябва само да го преместиш 30-40м за зад бариерата и да се почне товаренето. Правил съм го като съм карал на двойка, за да удължим роботния ден и да дръпнем доста напред. На 8 -мата секунда започва работен ден, но до 7-ма , НЕ.
Tova deto ste go praveli... mi shto napravo ne ste slojili pomoshtnika ami se mychite s tezi varianti. Znachci ste tovarili v pochivka

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #19 -: 11 Януари 2016 год. 13:06 часа »
Краси-какво записва :o :o :o нали като вкараш карта и пита дали ще въвеждаш ръчно и сам му въвеждаш дейност?
Колега, не разбрах въпроса към мен ли е или е коментар.. Не стана ясно.

Rammstein

• Гост
« Отговор #20 -: 11 Януари 2016 год. 15:08 часа »
Tova deto ste go praveli... mi shto napravo ne ste slojili pomoshtnika ami se mychite s tezi varianti. Znachci ste tovarili v pochivka
Пич, помощника не дейстава на новите камиони . Моя е на 160 000км и нестава. Прабвал съм и после на разпечатката на дигитала, показва манипулация на датчика.
За пича Коци, 7 секунди много ги ползам на опашките на двата моста, Русе и Видин. Време да се преместиш и паузата да ти върви. И след като отчете начало на минута , пак съм пробвал да преместя за по-дълго място, но до като не направи пълна минута, спирам и гася. После пак на контакт и след да прехвърля следващата минута. Пак паля ,газ и спирачка. Защото и 10 часа съм чакал на тъпия Видин мост и 2 часа. А ако прехвъря минутата и отчита начало на работен ден.  A 13 часа за кое по-напред, да чакаш неизвестно време на опашка или да караш румънско и да се молиш да няма абита на Надлак. Камиона  ми е Volvo FH 460 eev.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #21 -: 11 Януари 2016 год. 18:25 часа »
Става и на новите, но ако ме питаш как се прави няма да ти кажа, не и тук. Не и аз :) Разбира се, шефчето ти требва се бръкне малко в джоба... То е лесно да е сетиш де, пък и няма да сте първите.
Но ти не схвана иронията. Въпроса е не що не сте сложили вуйчо Митко отдолу, а що не си правите почивката както е редно, па като се наспите, след това товарете, укрепвайте и карайте.
При каране на двойка и този огромен работен ден, имате няколко часа да си натоварите и после да се изприбиете от каране цял ден.

Рамщайн, колега... извинявай и не се засягай, но знаеш сам: ако шофьора слага помощника, това е първия индикатор, че шефа и/или логистиката не струва. Ако спедиторчето си е свършило работата, шофьора няма да прави глупости. Но понеже (и тука е парадокса) в офиса назначават всякакви парашутисти без опит в транспорта, дето не знаят коя държава с коя граничи и на всичко отгоре се явяват началници на шофьора - та донякъде те разбирам...

Коци

• Гост
« Отговор #22 -: 15 Януари 2016 год. 21:35 часа »
Кой друг Краси има в темата ? мога да попитам вечерта си вадиш картата и ходиш да спиш вкъщи ,някой го кара без карта и на сутринта пак е твоята карта- какво ще запише?Ако нищо не въведеш неизвестна дейност или въвеждаш почивка обичайно .

Рамщайн -неказвам,че нестава . Ама с тея 7 сек колко ще преместиш .само казах че до 29 с местене в текущата минута няма да прекъсне паузата . Това от новите тахографи

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #23 -: 16 Януари 2016 год. 01:03 часа »
Razbrah ti vyprosa. Ako ima pauza nqma problem. Nali rychno vyvejdam pochivka. Toest nema kak da si karal v pochivkata si.
A ako ne vyvedesh nishto- nezakonno e. I chestno kazano neznam kvo shte stane.

Неактивен Frankrag

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 2
Споделен опит
« Отговор #24 -: 07 Април 2019 год. 09:53 часа »
Ами знам ли примерно: Пост обработка - споделен опит или нещо подобно, ако измислиш нещо по-хубаво съм все за

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

За колеги без опит! Старт в кариерата!

Започната от Road RunnerФорум Работа

Отговора: 723
Прегледи: 252792
Последна публикация 24 Април 2019 год. 04:19 часа
от benniethity
Фирма търси шофьори с опит C+E

Започната от bullet09Форум Работа

Отговора: 19
Прегледи: 8318