Автор Тема: Защо нашите превозвачи мрънкат? Застраховки в Англия.  (Прочетена 8550 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 245
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
100 лв повече може да ме мотивират само ако са на ден, и то за начало.
Иначе си абсолютно прав..
Но не и за това, че спедициите са различни. С много, теглят ремаркета на спедиция Х (умишлено не искам да коментирам име) и получават 1600 евро. При същите пари за които договарят техните шефове работят и моите - обаче някакси моята заплата е доста повече, а разходите и по камиона са по-сериозни. Знаете ли че тук ремаркетата и камионите влизат в сервиз на 6 седмици при това задължително, нема значение има ли нещо. Влизат, преглед, ако има нужда ремонт и лепенки кога да е следващото. Има т.нар. сервизни седмици, написани са на всяко ремарке. Примерно днес беше 32 сервизна седмица, аз карах ремаркета които трябва да влизат на 34 и на 40 седмица, демек едното след 2, а другото след 6 седмици. И това също е пари, най малко за механиците на фирмата. А я някой да ми каже как минават ремаркета на преглед в БГ, аз лично съм миналав амнаесе пъти нема да ви казвам как... а периода е една година, все едно че нема да се строши до неколко седмици... но следващия ремонт остава без контрол.
Тук е съмнителната разлика.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 245
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Я да питам аз:
1. Защо нашите превозвачи не скочат като един срещу глупавите съботно-неделни забрани, температурни забрани, забрани за изпреварване, забрани на някои много хубави и широки пътища, щот некой кмет така решил.
2. Защо махат от магистралите тежкия трафик когато се прави нещо, защо ни пренасочват през селата и горите, да си изпокъсаме щорите от клонки и гумите от дупки, докато лекия трафик си пърха по магистралата, за да си иде на село?
3. Защо не си направят сметката, че от 12 месеца дължими вноски по кредити,  заплати и осигуровки, данъци и прочие, камионите работят само 10 месеца?
4. Защо се съгласяват да работят само 10 месеца годишно, а да плащат винетки за цяла година?
5. Защо не си правят сметката, да назначават повече шофьори, за да може да има смени и камиона да не спира? Каква е ползата камионите да спят заедно със шофьорите?
6. Защо големите ни спедиции и логистики не работят денонощно?
7. Защо не сключват договори помежду си транспортни компании, депа и логистики за обмен на товари на преференциални или нулеви цени, за да може товарите да вървят, а камионите да се прибират?

Ето 7 причини дето буквално ми хрумнаха, ако седнеме да мислиме, ще извадиме още толкова.
Което идва да докаже, че транспорта се управлява от хора без мисъл, от министъра надолу без изключения. Нема идеи, нема въображение, нема любопитство как се прави другаде, едно си баба знае, едно си бае.

V8

• Гост
Евала за въпросите. Може да си изкарваш хляба и с журналистика ако решиш :). Тук едва ли някой превозвач ще отговори, но можем да прехвърлим въпросите във форума на спедиторите, ако някой има достъп. Райдера ако иска да каже нещо като представител на превозвачите :)

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 624
Естествено, че и превозвачите негодуват срещу забрани и ,,,,, ама живеем в Абсурдистан и ,,,,,,,,,,,,,,

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Набираме шофьори HGV Клас 1, C+E в Престън, Англия.

Започната от Emo_GerasimovФорум Работа

Отговора: 80
Прегледи: 27777
Последна публикация 12 Май 2018 год. 19:31 часа
от Roshko
Работа в Англия като limited company

Започната от K.DragnevФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 20
Прегледи: 6160
Последна публикация 05 Септември 2017 год. 13:55 часа
от Roshko
Шофьори за Англия- изключително добро заплащане!!!

Започната от guest1134Форум Работа

Отговора: 3
Прегледи: 2679
Последна публикация 14 Януари 2019 год. 00:53 часа
от Topdrivers
Англия не е като в Европа

Започната от dinko_ferrariФорум Англия

Отговора: 138
Прегледи: 43324
Последна публикация 05 Февруари 2019 год. 02:28 часа
от Bro Bo
АНГЛИЯ и САЩ , обезглавиха ЕС без война

Започната от Форумният маневристФорум Англия

Отговора: 5
Прегледи: 3054
Последна публикация 07 Ноември 2016 год. 12:27 часа
от martinis
Шофьори България-Англия

Започната от АнелФорум Работа

Отговора: 1
Прегледи: 2563
Последна публикация 02 Септември 2017 год. 12:24 часа
от micyri
HGV 2 Англия - питане

Започната от ivanakiФорум Работа

Отговора: 13
Прегледи: 5955
Последна публикация 19 Юни 2016 год. 22:33 часа
от Форумният маневрист
Счетоводител Англия

Започната от K.DragnevФорум Англия

Отговора: 0
Прегледи: 768
Последна публикация 01 Февруари 2019 год. 04:17 часа
от K.Dragnev
Г-жо Канцлер на Германия, защо убихте Шенгенското споразумение!?

Започната от Оня с коняФорум Европейски политики

Отговора: 1
Прегледи: 2062
Последна публикация 04 Януари 2016 год. 18:55 часа
от Roshko
Защо се страхуват от жени шофьори???

Започната от TalitaliФорум Работа

Отговора: 20
Прегледи: 5402
Последна публикация 13 Май 2018 год. 18:19 часа
от Talitali

* Последни мнения