Автор Тема: Малко маневри с ремаркета  (Прочетена 7238 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Малко маневри с ремаркета
« -: 26 Август 2015 год. 22:14 часа »
65 километра на заден, камион с доли и прицеп. Това е все едно хенгер с обръщач, ама по-големшък. Майстор!!!

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Re: Малко маневри с ремаркета
« Отговор #1 -: 26 Август 2015 год. 22:17 часа »
Интересна 5 осна композиция с награда за иновация  :o :-\ ;)

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
  • Публикации: 564
« Отговор #2 -: 27 Август 2015 год. 00:01 часа »
Гарга ти тук не се бутаи това не е с клавиатурата ;D
Карам бавно! Изчаквам пенсията !

Оня с коня

• Гост
« Отговор #3 -: 27 Август 2015 год. 08:02 часа »
Гарга ти тук не се бутаи това не е с клавиатурата ;D

Гаргата паркира само на летище и стадион!
Гаргата не е просто пернато!

ivopifeca

• Гост
« Отговор #4 -: 27 Август 2015 год. 21:07 часа »
Интересна 5 осна композиция с награда за иновация  :o :-\ ;)

Доста интересна композиция!Само,че за назад требва доста трениране...Иначе евала...тва второто ходи по първото,браво!

Неактивен Mitko

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 3
« Отговор #5 -: 12 Януари 2019 год. 12:57 часа »
Здравейте! Това е първият ми пост тук. Благодаря на Kras за поканата (от YouTube), да стана член на форума! Не знам дали тук е мястото, но имам няколко въпроса. Можете ли да ме насочите, къде да намеря инструкции за маневриране със ремарке, полуремарке (имам предвид теоретичните правила, ако има такива). Иначе е ясно че всичко се учи изключително с практика. Благодаря!

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #6 -: 12 Януари 2019 год. 13:39 часа »
Добре дошъл!
Няма такава инструкция. Поне аз никога не съм срещал, а и има съществена причина, за да няма. Карането на заден с ремарке е много просто. Техника почти липсва, всичко е до усет. Ако има някаква техника, то тя би се събрала на една страница, а кой ще ти издава нещо подобно. За това са форумите, където всеки може да сподели усета си и евентуално да даде някоя идея. Макар че и без форуми, баща ми си е карал шкодата на заден. Но инструкиции няма. Ще те научи инструкторът ти или щеше научиш сам, като залагам на второто.

В коментарите под клипа в ю-туб, който съм качил кой знае кога и представлява 2-3 минути каране по европейска магистрала, нито знам що съм го заснел, нито защо съм го качил, та въпроса там е как успяваме да го вкараме между двете бели линии на рампата.

Истината е, че в началото никой не е успявал. Причините за това са много, визирам българските курсове, но сега не ги коментираме тях. Но след определен брой паркирания започваш да усещаш какво се случва, а след още толкова ставаш прилично добър. Освен това, като не стане от първия път, коригираш се, естествено, никъде не е казано, че трябва да го правиш като стар шофьор, от първия път и с газ до средата. Разбира се, историята помни и случаи на стари шофьори, дето 15минути се целят в празна рампа, смешна работа, но да речеме, че не са имали ден (каквото и да значи това след 25 години шофьорлък).

С това се надявам да съм отговорил на въпросите ти и уверявам те, това е проста и хубава професия и ако си тръгнал по тоя път, с малко повече усилия, мислене и късмет, можеш да си осигуриш добър живот и доходи, както и много забавни моменти.

Неактивен Mitko

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #7 -: 12 Януари 2019 год. 14:41 часа »
Благодаря Краси, така и предполагах - само практика му е майката! Те при мен нещата са малко как да кажа... Позакъснели.. Преди повече от 10г си изгубих С-то по нелеп начин. Тогава няколко месеца покарах едно камионче с алкохол. Спомням си само че беше Мерцедес, но не помня модела. С брезент и побираше 8 палета бира  :D Това ми е практиката с С кат. Иначе доста години таксиджия (любимия субект на полицията, особено нощем), което спомогна доста за да ми вземат книжката и категорията, но това е друга тема. България-Англия 3 пъти съм минавал с моя кола. В понеделник съм на психо за възтановяване на С-то, после листовки и изпит по кормуване. Скоро след това, ще се явя за Е. Ако всичко е ок и взема Е-то, ще си търся работа, но за С (в началото). Предполагам че ще е из България.. Позачетох се и във регламент 561. Стори ми се тотална обърквация и какафония... А някой от вас опитните тираджии, пробвал ли е truck simulator (така от любопитство)? Аз пробвах, но със мишка вместо волан и всичко останало - газ, стоп, скорости, чрез клавиатурата. Струва ми се че е далече от реалноста.. Даже имам чувството, че по този начин е по-трудно отколкото с реален камион.. Затова ми е интересно, дали някой от вас може да сравни?

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #8 -: 12 Януари 2019 год. 18:11 часа »
Не, не съм пробвал това, струва ми се тъпо, айде ако не бях шофьор може и да бих пробвал, ама едва ли някой дето цял ден е на геврека, в края на деня или през почивката си ще жули симулатор.

Как така се губи С категория? Нещо инцидент ли е имало, наистина ето че не знам как може да си загубиш категория от книжката.

За другите неща ти желая успех и постоянство!

ПС: Тва камионче с 8 палета бира, нещо не е ли било все претоварено? :)
Ако е примерно Варио и Атего, да му хакнеш 6.5 тона бира...

Неактивен Mitko

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #9 -: 12 Януари 2019 год. 19:56 часа »
Свършиха ми точките, а нямах право да възтановявам (оставаха ми 2-3 месеца, за да мога да възсановя). 3 бързи акта за колан (по 10 точки бяха тогава) + 1-2 по-дребни нарушения и готово... Точно Атего беше. А фирмата криминална. Редовно камиона се тъпчеше до дупка. А веднъж почти ме бяха закопчали до Червен Бряг с 3 тона шишета (пълни) без бандерол, ама говориха нещо с шефа и ме пуснаха по живо по здраво... А със 8 палета бира имах чувството че карам истински пълен 40 тонен камион. Теглеше така силно, чее ....

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Снимки, описания и случки с ремаркета

Започната от Форумният маневристФорум Ремаркета, ремаркенца и ремаркетища

Отговора: 22
Прегледи: 6207
Последна публикация 31 Януари 2016 год. 20:15 часа
от Форумният маневрист
Ремаркета

Започната от Форумният маневристФорум Ремаркета, ремаркенца и ремаркетища

Отговора: 38
Прегледи: 8460