Автор Тема: Какво да носим в кабината?  (Прочетена 27863 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jeriko

• Гост
Какво да носим в кабината?
« -: 13 Януари 2016 год. 20:50 часа »
Kолеги може ли да кажете кои са най-необходимите неща  които да си взема при първо качване в камиона

neroniro

• Гост
Re: Какво да носим в кабината?
« Отговор #1 -: 14 Януари 2016 год. 10:45 часа »
Kолеги може ли да кажете кои са най-необходимите неща  които да си взема при първо качване в камиона

Много добър въпрос.Аз също се интересувам от това какви горе-долу трябва да бъдат първоначалните приготовления преди началото на курса.Според личните ми възгледи това би трябвало да са:дрехи ,тоалетни принадлежности,някаква храна за първоначално време докато се разбере къде са магазини и т.н.,някаква сума пари-всеки кой с каквото може да си позволи,документи,както и копия на такива разположени на различно място от оригиналите(за всеки случай),лаптоп(таблет,телефон),чаршафи,одеяло,някакви медикаменти за маловажни случаи като главоболие и т.н..... на пръв поглед това ми идва на ума.А да ... и навигация-лична за всеки случай.
Моля някой колега врял и кипял в дейността да допълни.Моето мнение е на човек,който тепърва ще тръгва и все още няма опит.

Rammstein

• Гост
« Отговор #2 -: 14 Януари 2016 год. 12:01 часа »

Аз се качвам вече така :
Маркуч- 20 м за помпене на гуми с монометът, редукторен ключ за гайките на думите, 20л минерална вода, 3 хляба, 2 щафети шпек салам, 1кг кашкавал и сирене,20 консерви, 2 кутии вафли, нес кафе 200гр и 0.5 кг захар, газов котлон 5 л, тиган и тенджера, големи и малки нож, вилици, лъжъци, чинии. 2 одеала, възглавница и  3 чаршафа и калъфки. Дрехи 1 голяма чанта , колкото да не пера поне 1 месец. Инвертор от 24v на 220v, лаптоп, флашки с музики . Тоалетни принадлежности,джапанки, обувки за разходка и АДР-ки-макар че не возя АДР, и по 2 кърпи големи и малки. 10 презерватива. Друго за сега не се сещам.

Неактивен славее

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 28
« Отговор #3 -: 14 Януари 2016 год. 15:59 часа »
АДР обувки,каска,очила и жилетка светлоотразителна......задължително//в много фирми го изискват при товарене и разтоварване/
От там нататъка всичко каквото може да се събере си е от полза,газов котлон нетрябва да е в кабината....от 80 до 300е глоба в Германия,домашна ракия не повече от 1Л Унгария   глоба 100е за 3л справка Райдара.смарт телефон 3джи таблет лаптоп ако може и трите..... аз си купих една тенджера под налегане от кауфланд 15лв мислех 2-3 готвения и ше издъхне......не държи си исъм доволен,когато си говиш нещо и е студено лесно се съхранява и много бързо става всичко....пил бутчета за 20 минути падат от кокала. Айде да бегам че монтирам стойка за колело зад кабината.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1988
  • Росен Димитров
« Отговор #4 -: 14 Януари 2016 год. 16:12 часа »
Мога да добавя туба /по едно време бях с три 15+ 2х20л/ за вода с кранче за миене, два чифта кабели за прехвърляне на ток, преходници за пълнене на бутилката с газ, аз бях с три бутилки 5, 8 и 12 литра и пак останах без газ защото оставих малката и голямата в колата с надеждата, че за два месеца все ще мина веднъж през гаража. Да, ама не! Затова добавих и преходник, да има. 220в в камиона не ползвам. Само 24 + един 5-амперов преобразувател на 5в за телефон, таблет и т.н. инструменти. Имам едно малко гедоренце до 13-ка + накрайници за отвертка почти всички видове. Много полезно!
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Predatorst

• Гост
« Отговор #5 -: 14 Януари 2016 год. 21:21 часа »
Мдам полезни постове,нещо челници такива работи ползвате ли?Знам че в Гърция правят проблем за ножовете?Рибар съм и постоянно нося един на врата 7см ,направо съм се сраснал с него,поблем ли е?Гледам никой не писа окри кърпи и гъзпапир?

Неактивен славее

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 28
« Отговор #6 -: 14 Януари 2016 год. 22:56 часа »
Рибар викаш,https://www.facebook.com/slavshostanshev челник е хубаво да имаш/аз имам много силен и се зарежда с ток.мокри кърпи задължително,пари некаде си каширай в кабината защото преди месец возих един колега до посолството беше си изгубил всички документи барабар с картите.бързи връзки различни размери също не е лошо.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #7 -: 15 Януари 2016 год. 13:13 часа »
Все хубави съвети. Ще разделя темата на две, че се смени въпроса.
---
Иначе да хвърля и аз мойте 2 стинки по въпроса. Аз не го правех, но един колега в Аугустин работеше, ходеше по много хитър начин на три месечния тур. Докато си е у дома за 20-тина и повече дни, правят му родата около 90 домашни консерви (всеки ден по малко). Домашни храни, дълбоко стерилизирани за 3 часа. Колегата вика, че издържат по 3 месеца без никакви проблеми. И си ядеше домашна храна, а всички знаете това колко е важно.
---
Относно другите неща - Булсатком-а никой не го спомена. Винаги съм мечтал да имам, а никога нямах и събота и неделя тъпеех.
За сметка на това винаги носех някоя и друга книга. Що книги съм съм изчел по паузите... Умник, мани!
---
То пак зависи на какви релации се пътува, вътрешно ли е, връщаш ли се често..
Аз ходех много често до Полша (район Жешуф) точно с 2 сандвича и кутия сок, от чист мързел и непукизъм.... но като се прибера да се къпя у дома, установявам, че нямам дрехи да се преоблека, всичко си бях прибрал в камиона...всеки с номерата си :)

jeriko

• Гост
« Отговор #8 -: 15 Януари 2016 год. 18:19 часа »
колеги кажете и за интернета много е важно според мен да се знае какви карти се ползват от къде се вземат такива неща

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #9 -: 15 Януари 2016 год. 18:56 часа »
Много е писано по темата с интернета и телефонията, а и ситуацията там е доста динамична. Една добра оферта днес, може да е кофти оферта утре и обратното... Много зависи къде караш и какви са ти потребностите. Например, за Бенелюкс не знам ни една читава оферта...
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

jeriko

• Гост
« Отговор #10 -: 17 Януари 2016 год. 21:10 часа »
да прочетох темата за нета,да питам какви електро уреди ползвате-инвертори,зарядни, на колко волта 12 или 24

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 886
« Отговор #11 -: 17 Януари 2016 год. 21:56 часа »
Зарядните е без значение на колко волта ще ги включиш - универсални са.
За инверторите - според мен е за предпочитане да е на 24в., защото по този начин ще използваш капацитета и на двата акумулатора, а инверорите също са консуматори.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #12 -: 17 Януари 2016 год. 23:24 часа »
Шорьоре, много екзактно си го написал, ма ме съмнява, че некой от тук списващите би те разбрал...
И по тази тема много е писано, та за пореден път ша ва замола да земете да отделите малко време за четене, че тиа де пишем овде, неаме мноо време за писанье.
Накратко - камионската ел. система е на 24в. всяко преобразуване дали на 12в или на 220в претърпява загуби / на 220 доста сериозни/. Затова е най-добре да прецените възможно по-малко преобразувания. Демек ако компютъра ви е на 24в например, да не ползвате 12в зарядно, което за да набави нужното 24в напрежение, първо треба да го получи от сваленото такова от 24 на 12, после да го дигне па на 24 дето има двойни загуби - еднаж от свалянето, после от качването. Ако компа е на 19-21 волта едно захранване от 24в би му прилягало перфектно! Дали е нужно да давам същия пример за 220в не знам, но ако се налага питайте! Ако пък сте решили, че най-удобно ви е да бачкате на 220в, то вземете преобразовател от 24, вместо от 12в. И за пореден път да ви кажа - тези преобразуватели таковат таковоту на батериите на вашите устройства защото произвеждат модифициран ток, а не такъв като от мрежата за който са проектирани, капиш?!  ;D 
Не знам колко ясно съм се изразил, ма толку си можем. Можете да прочетете некоя книжка ели учебник по физика за четвърти клас, та да ви се изясни картинката...
Успех!

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 116
« Отговор #13 -: 17 Януари 2016 год. 23:39 часа »
Аз направих едно 2-месечно сефте в Европата, основно в Германия. Сега пак ще тръгвам.
Та като новобранец нищо незнаех и тръгнах с малко пари, кокото мойах дрехи и белъо, навигация, таблет, малко храна, за около седмица, спален чувал, поради това че камиона ми е с джамия :), тоалетни принадлежности, одеяло, лаптоп, фотоапарат, вилици, лъжици и един рибарски нож, за който ме предупредиха в Германия, че трябва да е прибран в багажа, не в мен, по колани иджобове и в никакъв случай в кабината, в жабка, джоб или на таблото, моя го държах закачен под сенника. Официално ми направиха предупреждение, че втория път ще ми го конфискуват и ще ме глобят.
Сега ще си взема газов котлон малък с 0,5 бутилка и няколко резервни, тенжерка и тиган. замислям се за инвертор, ама ще карам така... Телевизията не ми липсва, няма да си влача Булсаткома, поне не още. Лаптопа си зареждам като правя паузи по паркингите в Германия... Имам карта за Германия, ще си я заредя и това е... в общи линии. Кашкавал една питка, шпек две тупалки... Мокри кърпи, салфетки и тоалетни хартии, принадлежности, в Германия си купувам според нуждите, като цени няма разлики...
Гедоре, АДР-ки, каски, и прочие си има в камиона...
Друго не се сещам...
Най-ми е мъка с прането... та затова колкото повече дрехи, толкос по-лесно за мен...
Хубава и щастлива нова година на всички!!!

Видях, че колегата много добре се е изказал по въпроса за преобразувателите... Съгласен съм с казано на 100% без да съм корифей в електротехниката, но и аз точно поради тези причини също съм без такъв и си ползвам лаптопа когато имам достъп до стандартно ел. захранване от 220.
Кучета не са ме хапали, само хора.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #14 -: 18 Януари 2016 год. 02:26 часа »
Kolega... izmychil si se.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Камиони с българска регистрация - какво тормози европепейците?

Започната от Форумният маневристФорум Колегите от офиса

Отговора: 4
Прегледи: 3668
Последна публикация 25 Октомври 2015 год. 16:38 часа
от Бриги Бичкията
Какво най-много ви дразни във фирмата в която работите?

Започната от V8Форум Работа

Отговора: 27
Прегледи: 7887
Последна публикация 07 Януари 2018 год. 03:43 часа
от Road Runner
Някакви затворени граници, какво става?

Започната от Форумният маневристФорум Професионални шофьори

Отговора: 1
Прегледи: 2802
Последна публикация 24 Септември 2015 год. 14:32 часа
от Roshko
Какво ядат тия животни, какви са тия мишки?

Започната от Форумният маневристФорум Общи теми

Отговора: 9
Прегледи: 4881
Последна публикация 17 Юни 2016 год. 20:56 часа
от Форумният маневрист
Mikko Korhonen - какво се знае и чува

Започната от Bro BoФорум Работа

Отговора: 10
Прегледи: 1359
Последна публикация 10 Април 2019 год. 14:04 часа
от Bro Bo
Какво представлява българина?