Автор Тема: Какво да носим в кабината?  (Прочетена 29356 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен славее

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 28
Re: Какво да носим в кабината?
« Отговор #15 -: 18 Януари 2016 год. 20:40 часа »
Реално 220в не ти трябват.Има всичко на  12в .Само универсалното зарядно за лап топ не става за DEL иначе за всички други има букси около 35евро е в Германия тука сигорно е по ефтино.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1996
  • Росен Димитров
« Отговор #16 -: 18 Януари 2016 год. 21:07 часа »
Ако ползваш 24в за лаптопа и лятото палиш камиона на два дена, ползвайки 12в ще го палиш всеки ден, а с 220в може да не изкараш и ден. Мерил съм консумацията на "празен ход", без да е закачено нищо на инвертор 24=>220 и се ужасих. Не помня точно, но беше кошмар! Друго нещо - имаше едни зарядни е И-бея по 12-13 долара, купих и на колеги - още бачкат. На тях пишеше 11-16в, но бачкат прекрасно и на 28. След няколко години купих още едно за резерва, абсолютно същото на вид, но като го включих на 24в започна да пуши. Продължи да бачка на 12в, но ми го откраднаха от камиона. После пък си купих за 20 долара едно много готино. Побрано в малко по-голям размер от накрайника на предишното, има и USB изход 1А. Макар че имам резервно и не го ползвам често, сърце не ми дава още, да го тествам на 24в.
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
  • Публикации: 216
« Отговор #17 -: 25 Февруари 2016 год. 18:15 часа »
Аз си взех инвертор от 24в на 220в. Лаптопът бачка по цял ден, камионът сега зимата го палим на 24 часа за около час. И печката му не спира. Зор не е видял. Или аз не съм усетил. Модифицираната синусоида, за която говорите, не съм я забелязал да мачка батериите или да им разказва играта, вече 6 месеца съм основно на 220 в в камиона. Тази синусоида има значение, когато се включва нещо, което работи на принципа на магнитно поле. Като компресор на хладилник например или електродвигател. Така че смело си взимайте 220 в с модифицирана синусоида и да не ви пука. Обаче си вземете качествен инвертор, а не китайджос за 20 кинта, колкото и да ги хвалят, че са същите като тия от 80-100 кинта. Не са. Зарядно на 24в не зарежда толкова бързо и добре, колкото инвертор на 220. Не си купувайте мощни инвертори, повече от 300 вата не ви трябва, но 300 вата от качествен инвертор, а не от 20 кинтов, щото неговите 300 вата са около 70. В най-добрия случай. Не гледайте пиковата мощност, а нормалната. На 300 вата пиковата е около 600 вата, но за около няколко секунди.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 242
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #18 -: 25 Февруари 2016 год. 19:00 часа »
Ако си с голями нови акумулатори - нямаш ядове. Ако си с малките и дърти, кво щеш да правиш, загазил си :)

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #19 -: 25 Февруари 2016 год. 19:15 часа »
Е то като си на ченгела откъм поддръжка, всяко нещо ще му идва в повече на камиона.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #20 -: 25 Февруари 2016 год. 19:54 часа »
Кукувицо, имаш ли база за сравнение със зарядно от 24в или си лафиш наизуст?  ::)
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #21 -: 25 Февруари 2016 год. 19:57 часа »
Имам, имам. Дрънкане наизуст да трупам постове, не ми е приоритет.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #22 -: 25 Февруари 2016 год. 19:58 часа »
Ако трябва да заема страна във спора, а трябва, с цел да се стигне до някаква истина - аз предпочитам да си ползвам лаптопа на 24 V прав ток. Имах такова захранване за него и не го изключвах, като беше ни изрично забранено да палим на пауза. Именно и за това си избрах малко лаптопче със 24 волта от запалката. Леко се намаляше на 18-19 волта, което са пренебрежимо малки загуби.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #23 -: 25 Февруари 2016 год. 23:57 часа »
Язе туй блещя от години, ама винаги се намира некой да са изтакова на метеното. Уважавам всяко различно от моето мнение, но не и от доказаното, логичното и всеобщо известното... Все едно да твърдим, че Земята е плоска щото има улици без наклон...

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #24 -: 01 Март 2016 год. 19:50 часа »
Съжалявам, че ви таковах метеното. Хората сами ще си вземат решение. Леко встрани остана  факта, че всеки уред задължитено работи на 220 волта, за което инвертора ще ти върши работа, но не и обратното. Явно Земята наистина е плоска, щом някои метачи разсъждават толкова плоско, че инвертора се ползва само да си зареждаш телефона или лаптопа. Или за тях не е проблем за всеки уред, който вече имат да приспособяват отделно зарядно за 24 волта. Например ел самобръсначки, бързоварче за кафе, машинка за подстригване, тв, приемник и т.н.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #25 -: 01 Март 2016 год. 20:36 часа »
Приятелю, защо така реагираш?  Верно некои хора реагират твърде остро, но за себе си мога да кажа, че отворих скоба за лаптоп или телефон и за забрана за палене.
Разбира се, можеш винаги да намериш решение за кафеварка върху газово котлонче или машинка за подстригване на батерия, която с едно зареждане кара по един месец и три пъти можеш да се острижеш... За самобръсначка не мога да ти кажа нищо, не съм ползвал, но виждах, че има точно подобни модерни и на батерия. Изобщо днес всичко е на батерии... А има хубави зарядни които могат да ги зареждат.

А наистина инверторите имат загуби и можеш да го усетиш като го пишнеш. Много грее! Това са загуби! Незнам как по-друг начин да те убедя.
Ако имаш чалъм да си припалваш за да зареждаш акумулаторите - тогава да не ти пука, карай си на извертор, по-практично е. Глей само да не се запалиш в кабината!
Но ако имаш условие мотора да бръмчи само ако се въртят гумите - тогава ще дойдеш  на мойто мислене.

Разбира се, аз благодаря за мнението ти да дадеш за пример определени инвертори. Това със сигурност помага. Един колега си караше мини хладилниче с компресор на 220 волта - е това няма как да стане без инвертор. Но и тоя няма ядове с паленето.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #26 -: 01 Март 2016 год. 23:57 часа »
Можеш, Краси. Далеч по-удобно е да станеш сутринта, да слезеш, да си отвоериш долапа на камиона, да си качиш газовата бутилка, да я запалиш, да сложиш джезвето, докато колегата примерно спи, да си подгрееш водата, да внимаваш да не го бутнеш, да го оставиш някъде да изстине, преди да го прибереш в шкафа горе между колата и бирата и после да свалиш котлона и да го прибереш в долапа на камиона, вместо да си включиш каната в проклетия трижди инвертор. Също така е далеч по-лесно да си измайсториш зарядно за тв-то от 24 на 14 волта, второ зарядно за машинката за подстригване от 24 на 7.5 волта, трето зарядно за самобръсначката от 24 на 11.5 волта. А най-лесно е всичко това да си го купиш още веднъж, работещо на 24 в. Ако имаш пари. И ако намериш естествено Булсатком работещ на 24 и телевизор работещ пак на толкова. Ама остави ти окръглената Земя. Важното е да накукаме някого, че ни изцапал. Неслучайно писах за плоското мислене в 3D. Всяко нещо може да бачка на батерии, ама не за всяко имаш стандартен жак за зареждане и още по-неприятното е, че всеки зареждащ се уред работи на различно изходящо напрежение от неговия си адаптер. Стойностите горе не са единствени. Просро илюстрирах една по-кръгла гледна точка.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #27 -: 02 Март 2016 год. 06:21 часа »
Добре, приемам. Нямам опит с колеги чак толко много, щото съм карал много рядко на двойка. Моя котлон седеше винаги в кабината (плюя на сейфтито) ако е за едно кафенце си го палех вътре, хем позагрее сутрин въздуха.

Нямаш ли 12 волта в кабината, това ще ти реши много проблеми?

Също така навремето имаше един проект "DC House" - демек къща на прав ток. Много от техниката която ползваме работи именно на прав ток, променливия е измислен основно за да може да се транспортира на големи разстояния. Дори и сушоара за коса не е нужно да е на променлив. Изобщо аз съм си фен на правия ток в кабината, но всеки има право да ползва каквото му харесва. Може пък да имам лош опит с калпави инвертори.
Дай линкове със снимки марки и модели за повече подробности на това което позлваш моля.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
« Отговор #28 -: 02 Март 2016 год. 11:05 часа »
За правият ток е така, ама основното ми теза е подчинена на темата. Иверторът решава захранването на всеки уред, който со вземеш от вас. Това му е най-голямото удобство. Иначе аз ползвам HQ инвертор на 300 вата. Холандска марка, правена в Тайван. Сериозно направно нещо, но не струва 20 лв. Мисля, че го взех от български онлайн магазин някъде за 70 кинта. Не грее, има вентилаторче за охлаждане, което включва и изключва, а не работи постоянно, има защити и т.н.

Неактивен славее

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 28
« Отговор #29 -: 02 Май 2016 год. 20:33 часа »
В декатлон продават много хубави мехчета с вградена ръчна помпа и маркуч с душ.....събира около 9 литра
като се напомпа съдава хубаво налягане и за топлите месеци е много добро.като е празно не заема място.
Може и кабината да се мие отвънка с резерварите.Хубава екстра е в горещите нощи къпеш се и спиш.
По въпроса за инверторите има от доста добър клас който стои постоянно включен с изводи 12в24в220в
няма никаква консумация когато не е включено нищо.Аз съм стакъв но немога да вида каква марка е
монтиран е в железна кутия и не се вижда.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Камиони с българска регистрация - какво тормози европепейците?

Започната от Форумният маневристФорум Колегите от офиса

Отговора: 4
Прегледи: 3997
Последна публикация 25 Октомври 2015 год. 16:38 часа
от Бриги Бичкията
Какво най-много ви дразни във фирмата в която работите?

Започната от V8Форум Работа

Отговора: 27
Прегледи: 8753
Последна публикация 07 Януари 2018 год. 03:43 часа
от Road Runner
Някакви затворени граници, какво става?

Започната от Форумният маневристФорум Професионални шофьори

Отговора: 1
Прегледи: 3069
Последна публикация 24 Септември 2015 год. 14:32 часа
от Roshko
Какво ядат тия животни, какви са тия мишки?

Започната от Форумният маневристФорум Общи теми

Отговора: 9
Прегледи: 5290
Последна публикация 17 Юни 2016 год. 20:56 часа
от Форумният маневрист
Mikko Korhonen - какво се знае и чува

Започната от Bro BoФорум Работа

Отговора: 10
Прегледи: 2428
Последна публикация 10 Април 2019 год. 14:04 часа
от Bro Bo
Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря!

Започната от Форумният маневристФорум Инциденти

Отговора: 8
Прегледи: 2333
Последна публикация 19 Октомври 2019 год. 18:49 часа
от Форумният маневрист
Какво представлява българина?

Започната от Оня с коняФорум Общи теми

Отговора: 34
Прегледи: 9282
Последна публикация 26 Март 2017 год. 14:42 часа
от Форумният маневрист
Какво ремарке да си купя