Автор Тема: GPS-и, лаптопи, windows-ски проблемчета и тнт.....  (Прочетена 65232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diyodi

• Гост
Re: GPS-и, лаптопи, windows-ски проблемчета и тнт.....
« Отговор #15 -: 02 Юли 2015 год. 14:48 часа »
Може би не си зададох въпроса правилно.  Сегашната ми е китайка за 125 лв. Искам още една за резервна. Таблета мисля че няма да ми е удобен.  Същите функции ги имам в телефона. А това "качваш му" си го писал все едно да сложа нещо в микровълновата и да я пусна. Не ми се струва толкова лесно.

Неактивен Road Runner

• Професионален шофьор
  • Публикации: 216
« Отговор #16 -: 02 Юли 2015 год. 15:05 часа »
Може би не си зададох въпроса правилно.  Сегашната ми е китайка за 125 лв. Искам още една за резервна. Таблета мисля че няма да ми е удобен.  Същите функции ги имам в телефона. А това "качваш му" си го писал все едно да сложа нещо в микровълновата и да я пусна. Не ми се струва толкова лесно.

Относно "качваш му", ако е оригинална, т.е. купена навигация, си е все едно да си пуснеш микровелето, наистина. Ако е някаква кракната и т.н. и изисква специални някакви методи, не знам. Щом имаш такава и си доволен, пробвай ги пак ония от сайта, все ще отговорят и си вземи подобен модел. Или се разходи до някое техно- маркет или полис. Там поне цените са ок и информация ще има всякаква. Един приятел си взе камионджийски Гармин и го намери най-евтино в еМаг. Така че пробвай и там. Пише и името и контактите на търговеца, който го предлага.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 888
« Отговор #17 -: 02 Юли 2015 год. 16:30 часа »
... А това "качваш му" си го писал все едно да сложа нещо в микровълновата и да я пусна. Не ми се струва толкова лесно.

Като казвам "качваш му" имам предвид не ти лично да го направиш, а да си платиш на едни разбиращи момчета, които имат незнайно откъде програмите и ти свършват това тайнство срещу заплащане.
     Тъй като и аз съм инвалид във високите технологии, когато си купих по поръчка моето китайче, момчето ми "качи", каквото исках срещу пари над цената за уреда.
     Но очевидно този разговор е излишен, тъй като виждам, че смяташ, че таблета не е подходящ за теб.

JoroBoro

• Гост
« Отговор #18 -: 02 Юли 2015 год. 22:58 часа »
Къде се намираш в момента?

diyodi

• Гост
« Отговор #19 -: 03 Юли 2015 год. 17:01 часа »
 В кралството съм. И няма как аз да ходя да си я взимам и да си поръчвам какво искам. Иначе това което казва драйвъра е идеалния вариант. За това исках да си я поръчам от сайт, да им кажа какво искам и после жена ми само да ми я донесе.

JoroBoro

• Гост
« Отговор #20 -: 03 Юли 2015 год. 20:50 часа »
Разбрах. Моята идея беше, да ти поръчаме едно Китайче, да ти кача каквото искаш, и да ти го пратя в Стафорд :)

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 242
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #21 -: 03 Юли 2015 год. 22:00 часа »
Митко, Жоро ще ти свърши работа, а тук китайчетата са по-евтини от колко в БГ
Разберете се за услугата и готово

Roshko

• Гост
« Отговор #22 -: 03 Юли 2015 год. 23:36 часа »
Пусни официално обществена поръчка и ще ти пратим офертите на ЛС, па ти че избираш.
Бе, човек, ти умен телефон немаш ли? Че си купуваш устройство за бек-ъп... у кой век живееш?
Чек да пребрОим... Два телефона, таблет, лаптоп и... най-важното - добрият стар NAVOGON на стъклото.
Всички устройства притежават по няколко навигации в себе си, но бачкам предимно с любимия ми NAVIGON!!!
Картите му са доста старички, но да ти призная в 99.9% от случаите, ако адресът ми е пратен коректно, не съм имал проблем.
Ако пък адресът ми нещо куца, пускам приложението за Андроид - КАРТИ, та си намирам адреса по името на фирмата...

Roshko

• Гост
« Отговор #23 -: 07 Юли 2015 год. 13:42 часа »
Като съотношение цена-качество бих ти препоръчал този:
http://www.tinydeal.com/jiayu-s3-55-gorilla-glass-mtk6752-64-bit-4g-lte-3gb-ram-phone-p-146382.html

Ползвам го в Англия, към месец и половина вече, и съм много доволен от него.

Нещо за 4G-то /LTE/ да споделиш, има ли читаво покритие? Ти май ползваше Тройка-та. Закача ли се за LTE, усеща ли се разлика с 3G-то или...?
Навил съм се и аз да взема такъв, ама дали ще има келепир, щото ако - не, и ветераните още служат вярно...

JoroBoro

• Гост
« Отговор #24 -: 07 Юли 2015 год. 23:05 часа »
Доволен съм. Разликата е осезаема, особено за говорене по скайп, или вайбър по време на шофиране :D
В Англия ги сменя често 3G/4G, но тук по принцип обхвата им е в г**а! Във Франция не мърда от 4G.

Roshko

• Гост
« Отговор #25 -: 08 Юли 2015 год. 12:15 часа »
От няколко дена насам скоростта във Франция е същата като на Острова. Отново са разрешили и Бойтел-а или както там се произнася. Беше забранен известно време, явно са подписали нов договор.
Та се чудя дали и в другите страни от групата е същата картинка или нещо временно покрай отпускарския сезон.
Ако се задържи такава скоростта ще избият рибата.
Търсих информация относно присъединяването и на Германия, но нищо не открих...
Жоро, метни едно ЛС, кога имаш време с подробности около това, колко ти взеха за телефона, от коя страна дойде и как стои въпроса с ДДС-то на Острова при този търговец!

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1996
  • Росен Димитров
« Отговор #26 -: 18 Юли 2015 год. 19:03 часа »
Доволен съм. Разликата е осезаема, особено за говорене по скайп, или вайбър по време на шофиране :D
В Англия ги сменя често 3G/4G, но тук по принцип обхвата им е в г**а! Във Франция не мърда от 4G.

Прекосих цял Лондон надлъж и нашир еднаж не ми се показа 4G. Ни на Острова ни на Континента вече три дена го ползвам S3-ката.
Или има някакъв бъг в телефона, или "тройката" са го забранили...  >:(
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 116
IGO Primo
« Отговор #27 -: 05 Август 2015 год. 13:44 часа »
Краси, благодарско за перфектния отговор...   :)
Ако може само да те помоля за навигацията да уточниш какво устройство да търся, в смисъл модели или поне кои да отбягвам... Четох някъде лоши отзиви за Дива, Престижио и т.н.
Имам опасения за таблета у дома който имам, та си мисля направо всичко ново да е  :)
Кучета не са ме хапали, само хора.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 242
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Re: IGO Primo
« Отговор #28 -: 05 Август 2015 год. 15:55 часа »
Няма значение марката, важно е с кой софтуер е. Престиджио май не бяха с Примо. Другото не съм го чул. Моят дори няма марка. Само пише GPS на него. Китаец.
Току що му смених батерията, просто стана като нов. Бяха му отказали Bluetooth и FM функцията, сега работи всичко.
На 6 години е, първи ремонт по нея - батерия за 5 паунда. Почистване и излъскване - стана като ново.
Има една фирма - iskamgps, пробвай от тези

Таблет и навигация не мешай. Не мога да ти обясня защо, дори и не искам, приеми че е личен и чужд опит. Ако щеш послушай ме, ако не ти си знаеш.

Неактивен hunter_75

• **
  • **
  • Default Avatar
  • Публикации: 73
Re: IGO Primo
« Отговор #29 -: 05 Август 2015 год. 18:52 часа »
Краси,решил да си сложа навигация на един таблет,но се двоумя между Igo Primo i Navigon.Човека дето ще ми я инсталира твърди че Navigon-а е по-добра,с по-нови и подробни карти,но той не е шофьор,както и аз вече.Ще я ползвам много,много рядко  и то не на камион.Та мисълта ми е коя да предпочета,досега винаги съм ползвал Tom Tom,но като приключих с шофьорлъка я продадох и със такиива софтуери нямам никакъв опит.И ако е примото,както си мисля че ще препоръчаш,коя е последната версия дето има,от коя година,та нея да търся

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Re: Разлика м/у за професионална компетентност и свидетелство за мпс от Bro Bo
[10 Декември 2019 год. 23:53 часа]

Разлика м/у за професионална компетентност и свидетелство за мпс от Георги
[08 Ноември 2019 год. 23:26 часа]

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Форумният маневрист
[19 Октомври 2019 год. 18:49 часа]

Napraoo.... ebasi... ;) от Форумният маневрист
[20 Септември 2019 год. 16:38 часа]

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Roshko