Автор Тема: GPS-и, лаптопи, windows-ски проблемчета и тнт.....  (Прочетена 65231 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 242
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Re: GPS-и, лаптопи, windows-ски проблемчета и тнт.....
« Отговор #30 -: 05 Август 2015 год. 19:22 часа »
Преместих част от мненията в темата за GPS устройства за да не се разсейват отговорите из различни теми. Питането беше в темата за Германия.
И така, за лека кола няма никакво значение каква ти е навигацията. Дори и на обикновен (или необикновен) андроиден телефон можеш да си ползваш картите с gps-сензора и си цар. Води идеално. Но за камион не става.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
  • Публикации: 116
« Отговор #31 -: 05 Август 2015 год. 21:47 часа »
Давайте затова  тука за камионите да говорим  :D аз в личния си автомобил си карам с оригиналната мерцедесова навигация и съм супер доволен... цепи метъра на две  ;)
Кучета не са ме хапали, само хора.

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
« Отговор #32 -: 08 Август 2015 год. 15:24 часа »
Такаааа, да си продължа монолога за джи пи есите...
След като изчетох бая по форумите за таблетите реших все пак да се пробвам и аз. И ето че вече мога да се похваля с успешната инсталация на две навигации на моя стар таблет, който е ето този: http://www.emag.bg/fonepad-asus-c-procesor-intelr-atomr-z2420-1-2ghz-7-1gb-ddr3-16gb-3g-wi-fi-bluetooth-android-jellybean-4-1-zlatist-me371mg-1i024a/pd/E1HFNBBBM/
Качих iGo My Way и Navigon. Ще ги тествам след няколко дни, когато ми се отваря път, за съжаление само в България засега.
На пръв поглед, и двете ми харесаха,  iGo-то някак ми изглежда претрупано, шарено... и поне за мен не е много интуитивно менюто му. Навигона... много ми допадна, изчистен, стилен, без шаренийки. Хареса ми на първо четене как е устроено менюто, за мен поне доста по-интуитивно и бързо. От друга страна  iGo-то пък има подробна настройка на вида камион според което трябва да ти прави маршрута съобразен със съответния камион. Това ми хареса, макар да не съм от тези дето сляпо ще се доверят на техниката.  :)
Сега искам да кажа няколко думи за таблета - Asus fonepad 7 - 7" екран с 17см. диагонал и с резолюция 1280ь800рх.
Колкото по-голям екран толкова по-добре! За мен поне това е нещото заради което скочих на този вариант. Имам служебна навигация - NAVI s iGo Primo 2,4 която е с 4" екранче - амо горката въобще не искам да я гледам - до таблета е като старо телевизорче София от бабино време.  :D
Да не забравя да кажа, че при мен инсталацията стана от раз и без ядове, но пък и таблета ми е модел от 2013-та, с андроид 4.1. Важно е да се знае версията на ОС и резолюцията. По принцип е хубаво и силно препоръчително таблета да има хардуерно 3G и GPS модул. Другото нещо което е важно за таблетите с навигация - качествени зарядно и стойка за колата и/или камиона. Батерията държи прилично - при мен издържа минимум 10 часа, като не играя игри. Малко гледане в ютуб, сърфиране в интернет и разбира се разговори по телефона. Лично аз мисля, че е важно да не държим таблета постоянно включен на зареждане в запалката. И в заключение мога да кажа, че перфектна навигация няма, и няма и да има. Всеки сам си анализира нуждите и според тях си търси навигацията. За мен е най-важно картата да е максимално точна и актуална, на първо място, после навигацията да ме известява навреме, не в последния момент!  и накрая лесно и интуитивно меню.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 624
« Отговор #33 -: 08 Август 2015 год. 17:06 часа »
Я кажи откъде си го качи този Навигон и сам ли си го инсталира или някой ти удари едно рамо, че аз искам да кача няколко програми за да тествам, коя е по-по-най,,,,,,,,,,,   Аре бре има ли хора тези дни в София да пием по бира ???????????  За Драйвъра знам, че е тук и Иво Пифеца и той е в София,,, Рошко каза, че няма да си идва ама ,,,, аре да се съберем някъде на бира бре ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 888
« Отговор #34 -: 08 Август 2015 год. 17:42 часа »
  Аре бре има ли хора тези дни в София да пием по бира ???????????  За Драйвъра знам, че е тук и Иво Пифеца и той е в София,,, Рошко каза, че няма да си идва ама ,,,, аре да се съберем някъде на бира бре ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Не съм "тук". Ваканцията беше от 09.07, до 01.08.,  свърши и вече си се прибрах в Испания. Сега ще си почина от това тичане по София... ;D

Неактивен martinis

• Професионален шофьор
  • **
« Отговор #35 -: 08 Август 2015 год. 18:18 часа »
Привет,
ми сам си го качих след като го свалих оттук: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4746428
Сам си го инсталирах, копирах цялата папка в таблета и после сам си се свърза и си досвали някакви неща, не съм гледал какво, общо беше 668МБ. свали си ги и си тръгна навигацията... За жалост не съм я тествал още, другата седмица ще пътувам малко та тогава ще я видя на пътя как се държи.  :)

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 624
« Отговор #36 -: 08 Август 2015 год. 20:24 часа »
Егати, човек няма с кой една бира да пие бре,,,,,,,,,,,,,,,,,,, утре ще взема да се опитам да си я сваля тази програма да видя дали е добра,,,,,, някой има ли идеи за други програми, които си заслужава човек да пробва ????

Оня с коня

• Гост
« Отговор #37 -: 25 Август 2015 год. 11:29 часа »
Народ, човециии...не се занимавайте с глупости!
Навигация си е навигацията...всеки други алабалии, са рога и копита
Навигация на лап-топ, навигация на таблет...бля-бляя-бляяяя
Таблета е един хибрид де с времето си умира. Нито е мобилен, нито удобен за работа.
Лап-топа за работа, смартфона за мобилност!
Гарга Оригинейшън ползва 7 Inch GARMIN DEZL 770LMT /Техномаркет го предлагат най-.../ и  5 Inch iGO PRIMO /може и iGO primo NextGen/. Задължително преждепосочените GPS-и - с най - новите карти!

На лап-топа - PTV Map&Guide desktop 2015 /не се ползва в движение/.

Другото е наливане от пусто в празно!

Оня с коня

• Гост
« Отговор #38 -: 25 Август 2015 год. 11:36 часа »
Garmin-а ти прави по аристократични маршрути, а Primo е практичен като LIDL за гастарбайтера.

Оня с коня

• Гост
Встрани от темата
« Отговор #39 -: 25 Август 2015 год. 12:15 часа »
Краси, де ги тия групи!?
Как да се групирам, че да ползвам редакция...много ми идват от после мислите

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
  • Публикации: 565
« Отговор #40 -: 25 Август 2015 год. 12:35 часа »
Те тук съм съгласен с теб ,и за мен Гармин е №1
Карам бавно! Изчаквам пенсията !

Оня с коня

• Гост
« Отговор #41 -: 25 Август 2015 год. 12:42 часа »
Със всичко ще си съгласен с мен!
Ако с нещо не си - чети го добре го разбереш!
Чат ли си ко ти чатя?

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
« Отговор #42 -: 25 Август 2015 год. 12:50 часа »
Е чак всичко,,, ти каде си тръгнал аз се връщам,,,така че по кротко ;)

Оня с коня

• Гост
« Отговор #43 -: 25 Август 2015 год. 12:56 часа »
Русофилче,

с малко прасенце не се надбягвай и с фингер - надприказвай!

Неактивен цецодебел

• Професионален шофьор
« Отговор #44 -: 25 Август 2015 год. 13:07 часа »
Е това го разбрах че ПРИКАЗВАШ ,,нещо друго можеш ли?

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Re: Разлика м/у за професионална компетентност и свидетелство за мпс от Bro Bo
[10 Декември 2019 год. 23:53 часа]

Разлика м/у за професионална компетентност и свидетелство за мпс от Георги
[08 Ноември 2019 год. 23:26 часа]

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Форумният маневрист
[19 Октомври 2019 год. 18:49 часа]

Napraoo.... ebasi... ;) от Форумният маневрист
[20 Септември 2019 год. 16:38 часа]

Re: Какво се случи? Синдикати? Не, благодаря! от Roshko