Автор Тема: 100 клипа свързани с професията, задължителни за гледане  (Прочетена 37156 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Ако с гледане се крадеше занаят, кучето щеше да е най-добрия месар! Но има клипове които просто дават представа, какво да не правим, за да не се случи нещо друго, обикновено неприятно. Защото едно видео струва 1000 думи!  Почвам с първите няколко:

Клип 1: Как не трябва да се отнасяш към камион. Този завой изглежда от мойта перспектива много по лесен за правене. Шофьора беше изнервен и направи грешки.

Клип 2: Лоша преценка и не достатъчно отворен завой. Но може би дори и да беше отворил, има разделително островче което пречи. Не е трябвало изобщо да опитва на това място. Моя съвет е, като се наложи да завъртиш в обратна посока, карай ако се налага няколко километра до най-доброто място, кръгово или широко объртало.

Клип 3: Ето едно внимателно паркиране в тясна улица.

Клип 4: Това и на новобранец не е простено. Има една много хубава мисъл в шофьорския бранш. Never assume! When in doubt, ask! Демек, никога не приемай за даденост, като се съмнявяш, питай! В случая помагача не знае как да му помогне. Просто трябваше да гледа далечната му ъгъл (това е маневра на близко огледало). Шофьора си определя дистанцията до стената. Добре почна и се омота!

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 624
Е така не трябва да се кара !!!!!! http://vbox7.com/play:126750fed5

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
  • Публикации: 886
   Що не го закачи да го извлечеш на заден? А най-добре да го смъкнеш от кабината и да му качиш камиона...Завиждам ти на търпението.

m@n

• Гост
   Що не го закачи да го извлечеш на заден? А най-добре да го смъкнеш от кабината и да му качиш камиона...Завиждам ти на търпението.

Клипа не съм го правил аз, а попаднах на него в Youtube. Не познавам колегата, но наистина има търпение... ако изключим псувните от които и таксиметров шофьор би се изчервил :)

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Тук ви пускам клипче за една прочута катастрофа на спускането Враца-Мездра, благодарение на което сега пътя е награпен за по-добро сцепление. Това е мястото на което като луда глава изключвах от скорост и карах до Мездра по инерция, камиона вдигаше зависимост от къде го охлабя между 120 и 130... лев мигач и стискане на волан и зъби. Тръпката е уникална!
Не правете това у дома, както се казва!!! :)
А конкретната случка, колегата е изтървал сканията и разпилял бирата... Пак добре, че не е станал по-голям сакатлък.

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
    Видя ли му гумите? "Корморан", като маркучи! Сигурно е трябвало да си купи сам гуми...
    Шефа му да се яви там и да обясни как е допуснал да излезе на път камион си с такива гуми?

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Това е фирмата за която съм ви разказвал, че има минимум километри с гуми 200 000, по малко плащаш, повече - потупване по рамото.
И това е резултата, като си тънък на гуми. Аз примерно в тая фирма не ебавах ритардера за нищо.. Що ще ми хаби диференциалните гуми, като за накладки и дискове никой нищо не ти казва. Ми ще хабиме спирачките тогава. То при спиране все нещо се хаби, ама гумите си ги плащам, накладките не.

V8

• Гост
Полезен видеоклип от Vbox-a. Не знам дали ще може да се гледа в чужбина.

http://vbox7.com/play:e8bdb37aab

Ето го и в Youtube:

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
Полезен видеоклип от Vbox-a. Не знам дали ще може да се гледа в чужбина.

http://vbox7.com/play:e8bdb37aab

Не може, защото ще зареди вдруги ден... ;)
   Но пък нали колегите са не само в чужбина.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Допълнително по клипа с бирата - естествено че показаната гума е срязана от мантинелата примерно, но в никакъв случай гръмнала. Гръмнала гума на диференциал може да направи пакост, но тук не показаха такава гума. Бирата при товарене (без да коментирам къде) не дават да се поставят колани. Това е изискване на бирената фабрика и предполагам на българските вериги, които са получатели на пратките, за да не се мачкали кутииките. А пък самите кутиики се превозват в стречирани палета, без пластмасови или картонени ъгли под стреча и наистина без възможност за укрепване. Аз пусках колани на последните няколко реда, но отвън, над дъските, колкото да прибира малко... Но съм против да не се позволява на шофьора да си укрепи товара. Все пак това е негова отговорност... Това шофьор да иска да пусне колан, а ти да не му даваш, струва ми се малко глупаво :)

Неактивен driver1

• Професионален шофьор
   Има решения за укрепването - например, палети отгоре върху които да мине колана, ламаринени дълги "ъгли" с каквито се возят и тухли, има и други начини...
   Но наистина трябва да се кара внимателно, особено по кръговите. Аз внимавах, но както се видя, като е имало да падат - паднаха си! И най-интересното е, че бракуваха (уж, кой знае!) много касетки, въпреки, че бутилчиците в тях не се бяха счупили, защото се били разгазирали от падането.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Това са едни "чорапи" точно като дамски чорапогащник, дори са от подобна материя, да не кажа същата. Продават се по тръкшоповете навсякъде по европа, у нас не съм ги виждал. Бях си направил подобни от найлоновата опаковка дето пакетират лук и картофи, виждали сте ги по пазарите.. но не издържат много и трябва да се сменяват. Иначе са стотинки на линеен метър. Разбира се купешкото е по-добро, ама не ми се даваха двайсетина евро за комплект

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
Клип 8:  Ненормална работа!! В коментарите говорят за нисък мост, и наистина, съмнявам се толкоз хора да правят глупости едновременно. Имало и полицейска кола... Все пак какво може да стане... не ми се мисли!

StobartDriver

• Гост
И аз съм превозвал такъв товар,Coca Cola от Гент,не ти дават дори да си помислиш за некакво укрепване,а самите палети дори не са стречковани,стекче върху стекче и тва е,акъл ми не верваше че тва ще го закарам до Марсилия в същия вид,но внимателно и разумно се случи,не беха мръднали,извода и поуката са ясни.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Важни принципи в професията "Шофьор"

Започната от Форумният маневристФорум Работа

Отговора: 19
Прегледи: 13571
Последна публикация 07 Февруари 2018 год. 14:10 часа
от Форумният маневрист
Съвети за старт в професията.......благодаря !

Започната от saecoФорум Общи теми

Отговора: 22
Прегледи: 8862
Последна публикация 07 Януари 2016 год. 23:09 часа
от Rammstein
За налягането в гумите и други неща свързани с тях.

Започната от driver1Форум В гаража

Отговора: 26
Прегледи: 11755
Последна публикация 24 Юни 2015 год. 00:14 часа
от loshdancho

* Последни мнения

Re: Регламент 561 от Roshko
[01 Юли 2019 год. 14:37 часа]

Re: Регламент 561 от Петър
[30 Юни 2019 год. 16:43 часа]

Re: Дигитална карта от Bro Bo
[24 Юни 2019 год. 01:44 часа]