Автор Тема: Англия не е като в Европа  (Прочетена 32157 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Re: Англия не е като в Европа
« Отговор #135 -: 01 Ноември 2018 год. 12:17 часа »
А колко ти взима счетоводителя на тримесечие, за да ти оправи ДДС-то? Ако ти остават по 300 паунда месечно, след като си платил и счетоводството, то за тримесечието трябва да си внесъл адски много ДДС, което ме кара да се замисля колко ли ти е прихода? Сериозен ще да е :) Така на ум го прехвърлям, щото си спомням аз как плащах ДДС и тия 300 можеше да ми останат по старите правила, по новите си бях на загуба.

Дай Боже всекиму!

Мисля, че има цяла тема в тоя форум дето е обяснено доста подробно с ДДС-то как стоят нещата тука и по-специално в нашата професия.

Неактивен Timothychesy

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 4
Англия не е като в Европа
« Отговор #136 -: 04 Февруари 2019 год. 02:01 часа »
Интересно четиво. За сведение никога не съм живял някъде другаде освен България. Не мога да кажа, че не бих могъл и да емигрирам, да се приспособя и да живея доволно и в друга страна. Но явно има нещо много специално в това човек да се роди и да живее именно в България. И аз мога да оценя това нещо.
Информацията за другите страни събирам по всякакви начини и ми е нещо като неангажиращо хоби. Това за тях, което си написал е вярно. Но би било добре ако някой, който е по-запознат от първа ръка както се казва да напише и предимствата да живееш в западна развита страна пред това да живееш тук. Освен очевидните такива - висок жизнен стандарт, законност, сигурност и повече забавления. Това търсят и всичките млади, които заминават. Но голяма част бягат, защото се намират в безизходица. Нямат и не успяват да намерят продължително никаква работа, живеят в малки градчета и съответно не виждат перспектива за себе си занапред. Тоест нямат какво повече да губят. Ако останеш тук и особено ако трябва да живееш под наем, да отглеждаш семейство със средствата от едничката заплата то това няма да бъде най-безмежното съществуване. Отделно ако решиш да развиваш собствен бизнес рисковете са големи а възвращаемостта малка.
Ако трябва да кажа, кое най-много ме отвращава докато живея в собствената си страна това е българският манталитет, който с няколко думи не може да се опише, но е нещо като шуробаджанашки тарикатлък мрънкащ под сурдинка.

Неактивен Bro Bo

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 11
« Отговор #137 -: 05 Февруари 2019 год. 01:31 часа »
...Но голяма част бягат, защото се намират в безизходица. Нямат и не успяват да намерят продължително никаква работа, живеят в малки градчета и съответно не виждат перспектива за себе си занапред...

+1
К'во друго да направят хайваните?
Ма не всеки уктисква.Отиват без да са подготвени и доста от тях обратно и...-квото такова.
Да сме им показали,че има и друг начин - да си оправим сами градинката?
И оттук -  манталитета ни: Всеки се спасява САМ и к'во? Направил/откраднал Ганьо некви кинти,дигнал 3м. дувар,гардове, аларми, а зад оградата - кочина,гето...е пак живееш в гетото и ревеш - няма шофьори,няма специалисти. Абе "умници" - добрия чобанин се грижи за овцете са има кво да стриже. Ебати живота - нема близки,приятели,отчуждиние в семейството ма нали има лапаница.
По въпроса за по-добрия живот навън:
Зависи от къде го гледаш. Със семейството да емигрираш - става.Има си предимства - живееш по-спокойно.Работиш и за сметките не го мислиш.
Пара няма да направиш.Вярно - печелиш повече ама те знаят и как да си ги вземат обратно -  харчиш повече:)
На гурбет - пак става.Изкарваш, стискаш и се решаваш някакви задачки.Е има си цена - не си у дома.
И аз не съм бил,но кое ми изглежда привлекателно - уредено е има правила. Бачкаш и си знаеш -  10на час,повече работа - повече пари.

Неактивен Bro Bo

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 11
« Отговор #138 -: 05 Февруари 2019 год. 02:28 часа »
  и да добавя:
Навъня е по-лесно - нагатово е.Не е перфектно,но нещата са направени.
Тук ☺ - какво сме направили?
Силни в кръчмата преди и сега на клавиатурата и по паркингите...
Колко от занаята ще застанат зад идеята -  примерно :
Работя в BG - 10лв/ч,излизам в EU -10 eu/h в сметката + командировачни,нощувки,паркинг как си му е реда.
И да си на позиция не да вадиш от 9 дерета вода - имам кредити,децата гладни,друг ще се навие за по-малко...
Щото нископлатения му знаем философията - нафта 5лв аз пак ще карам/нафта .0.05лв йз рак ще крада.
Еми като си свали човек сам гащите на кой да се сърди ?
 Как ще стане това ли? Който иска -намира начин. Краси предложи възможен вариант - агент да се погрижи за интересите.
@Крас
Първо - поздравления за това, което правиш и си свършил.
Що се спря бе Човече? Заслужавй си си усилието.
О.К. законодателството обслужва тия дето го пишат. Човек като иска намира начин.
Действа се според сегашните обстоятелства :
Споразумяваш се с транспортите фирми - нека ги водят на минимал,но договореното м/у теб и тях в сметката на агента.
Като мине седмицата си плащаш на хората.Те си се осигуряватпо тяхна преценка.Поляци,Румънци могат що не и ние?
Като има какво да предложиш и на двете страни - шофьор/клиент нещата се случват - интереса е за всички

Да чакаме от зор,да променят правилата чиновници или босовете - пак ще е в тяхна полза, не пазарно.

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

До България и назад...Не е същото като "До Чикаго и назад"

Започната от driver1Форум Български политики

Отговора: 24
Прегледи: 9882
Последна публикация 13 Септември 2016 год. 12:48 часа
от Форумният маневрист
Защо нашите превозвачи мрънкат? Застраховки в Англия.

Започната от Форумният маневристФорум Колегите от офиса

Отговора: 18
Прегледи: 6934
Последна публикация 11 Август 2015 год. 22:33 часа
от rider777
Набираме шофьори HGV Клас 1, C+E в Престън, Англия.

Започната от Emo_GerasimovФорум Работа

Отговора: 80
Прегледи: 21180
Последна публикация 12 Май 2018 год. 19:31 часа
от roshko
Шофьори за Англия- изключително добро заплащане!!!

Започната от guest1134Форум Работа

Отговора: 3
Прегледи: 906
Последна публикация 14 Януари 2019 год. 00:53 часа
от Topdrivers
АНГЛИЯ и САЩ , обезглавиха ЕС без война

Започната от Форумният маневристФорум Англия

Отговора: 5
Прегледи: 2375
Последна публикация 07 Ноември 2016 год. 12:27 часа
от martinis
Шофьори България-Англия