Автор Тема: избор на фирма за новобранец!  (Прочетена 22717 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 763
Re: избор на фирма за новобранец!
« Отговор #15 -: 01 Октомври 2016 год. 22:53 часа »
Вчера мернах в фейса някаква обява за работа към Чешка фирма.
По спомен условията бяха:
-нето заплата 1800-2000 евро
-3 мес. работиш един почиваш в БГ
-2 пъти в годината ти плащат пътя до БГ
-месеца в който се почива получаваш 400 евро или лева не се сещам!
-работи се D,NL,B,LUX.
-фирмата има бази в NL,D,B и добри условия за седмични почивки с бани ,перални и пр.
-карат се евро 6

Неактивен micyri

• Професионален шофьор

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 224
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #17 -: 02 Октомври 2016 год. 11:04 часа »
Мдааа... евала.

Сега очаквам някой да ги очерни тия момчета...

Ако всичко написано е вярно, браво на тях. Чел съм я тая история много  пъти и винаги я препрочитам с удоволствие

Неактивен anton_bg

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 9
« Отговор #18 -: 02 Октомври 2016 год. 13:47 часа »
Смятам и аз да тръгна с един куфар,дано да е на късмет  :D
Относно тая оферта във фб ако има няква информация би било добре да я погледна.
Да спомена за тая фирма 'хиоси' бях на разговор при тях,не ми направиха добро впечатление:
1.Заплатата от 1800 ерво падна на 1600 първите 2-3-4 месеца (при положение,че има до 1 месец обучение което не  се заплаща)
2.Транспорта трябва сам да си го намираш и заплащаш до и от Белгия.
Имаше и други неща които ми направиха лошо впечатление,но не са критерии за избора на работа особенно за новобранец като мен,но все пак предпочетох да изчакам други оферти.Без да искам да обидя някой  бих добавил,че господата са от 'братята' и като цяло не вдъхнаха доверия за точни и коректни работодатели(мое мнение ,без да обиждам никого).
Иначе да спомена,че казаха-нарушения не се правят ,и ако съм бил със стаж,ще почна на 1800евро,ако случайно някой колега реши да си пробва късмета там,договора е на минималното и когато си почивка в България не се заплаща заплата .

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 224
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #19 -: 02 Октомври 2016 год. 13:53 часа »
Братята??!?
Хехехе... само като го видим такъв и съм си тръгнал...
Еле пък циганин да ми е шеф...

На къде последно тръгваш с куфара? Може пък да е на късмет. Желаем ти го!!! :)
Така и не каза откъде си, не може ли да препоръчаме нещо от нашия опит, некоя фирма?
Ти си питаш за некои твои, дето повечето не ги знаят...

Айде колеги, всеки да каже по една фирма дето е работил и би пратил колегата. Трябва да взимат и новобранци разбира се.

Неактивен anton_bg

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #20 -: 02 Октомври 2016 год. 14:04 часа »
Точно такива бяха и ме отказаха.
В момента съм на изчакване ако мога да говоря с една друга шуменска фирма,за която чух само положителни неща като цяло,там проблема е ,че взимат със стаж ама не точно.Иначе ако не стане ще изчакам още малко и после каквото сабя покаже :)

Неактивен Мишо

• Транспортен офис
  • *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 24
« Отговор #21 -: 05 Октомври 2016 год. 17:56 часа »
Аз пък вече се разкъндардисах да предлагам работа за новобранци.Без да искам да обидя никого,но....карал камион само по време на кормуването покрай изпита,изобщо не е излизал от България,теорията му е пълна мъгла и...иска още на първия месец да взема по 3-4 хиляди лева....
Обяснявам му,че ще го пусна първо да покара малко в България,за да посвикне с камиона,след 2-3-4 месеца ще го кача на двойка със стар шофьор за да придобие и някакъв опит зад граница.Естествено не забравям да спомена,че докато кара със стария  първите 6-7-8 курса ще има разлика в заплащането(горе -долу около 60/40 в проценти) и...всичко хубаво вече свършва.Единия му било много далече от Пазарджик до София и затва отишъл в АиТ щото Пловдив му е по близо,другия не можел да кара нощно време,третия не знам кво си,четвърти пък на 22 години и с 50-60 хил.кредит и спешно му требвало голема заплата и не можел да чака да се научи....
How could I be condemned for the things that I've done....
IF MY INTENSIONS WERE GOOD....

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #22 -: 05 Октомври 2016 год. 19:04 часа »
Привет колега и добре дошъл,
би ли се представил с кратка визитка(колко и какви камиона имаш,къде работят камионите и пр.) ,за да може всеки кандидат да знае къде отива.
По принцип си прав,но има и кадърни момчета на който просто трябва да им се подаде ръка.
Естествено от многото фалшиви фирми и "коректни" работодатели всеки подхожда по различен начин.

Неактивен anton_bg

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #23 -: 05 Октомври 2016 год. 19:35 часа »
От шумен съм, затова и гледам първо в тоя регион.
Разбрахме се да направя един курс до Франция, та другата или по другата ще съм там.Като цяло ми е познат човека и е повече като услуга,затова повече подробности не мога да кажа.След това живот и здраве ще споделя ако има някакво развитие.шуменска малка фирма е.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 968
« Отговор #24 -: 05 Октомври 2016 год. 20:51 часа »
Мисисипи, Мишо нема никва, ама никва нужда от представяне! ;)
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Rammstein

• Гост
« Отговор #25 -: 05 Октомври 2016 год. 21:33 часа »
Много ми беше интересно за тези от Доспат, студентите отишли в САЩ и направили 250 милиона. Разпитах познати и приятели, такива хора никога не са живели в този град. Или сайта е измамен или случката е измамна. Ама всичко е измама.

Неактивен roshko

• Професионален шофьор
  • Публикации: 968
« Отговор #26 -: 05 Октомври 2016 год. 22:12 часа »
По спомен апликацията за зелена карта беше къде сто гущера. Басирам се, че след този репортаж заявленията са нараснали неимоверно!
Имам приятелче от детството, дето вече повече от десет години е тиражия там, преди това и с друг бизнес... е, не е милионер... Ма, може тези да са мнооооооооооого умни!!!
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 624
« Отговор #27 -: 06 Октомври 2016 год. 00:37 часа »
250 милиона в зелено от камиони :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))   Мога да ви кажа, че с 3 болници, 2 старчески дома и още няколко бизнеса за 30 години не можеш да направиш и половината на цитираната сума,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #28 -: 06 Октомври 2016 год. 00:47 часа »
От шумен съм, затова и гледам първо в тоя регион.
Разбрахме се да направя един курс до Франция, та другата или по другата ще съм там.Като цяло ми е познат човека и е повече като услуга,затова повече подробности не мога да кажа.След това живот и здраве ще споделя ако има някакво развитие.шуменска малка фирма е.
Аз имах в предвид колегата Мишо ;)

Неактивен Мишо

• Транспортен офис
  • *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 24
« Отговор #29 -: 06 Октомври 2016 год. 15:16 часа »
Micyri,явно имаш къса памет:)
Между другото,преди няколко месеца пуснах тук обява,че търся шофьори.В темата имаше един -единствен коментар и той беше твоят-цитирам:"Много добре написана обява".
Що се касае за това,че има и кадърни,заслужаващи да им се подаде ръка--сигурно е така.
Обаче все по-често забелязвам,че демонстрираното голямо желание да станат шофьори и да изпълнят детската си мечта,обикновено се превръща в желание за бързо забогатяване.И в това си желание потъпкват дори чисто човешките взаимоотношения.
Много добре осъзнавам,че никого не мога да накарам насила да работи при мен.Идва обаче човека на интервю,говорим си разни неща,получава търсената от него информация и съвсем естествено при него назрява момента в който трябва да направи някакъв избор.Казва,че ще си помисли ден-два-три.И ни вест,ни кост.При все,че съвсем човешки отправям молба,дори и предложените от нас условия да не го задоволяват и е взел решение да се откаже да започне работа при нас,независимо по каква причина,просто да се обади и да каже--ей,така и така--не ме устройва и толкоз.Съвсем нормално човешко поведение,нали?Явно обаче тези 10 стотинки,дето ще му струва телефонния разговор са му много,или той просто е свикнал така да се отнася--след него и потоп!Не че кой знае колко има значение,но такъв човек така ще се отнася и към изпълнението на служебните си задължения.Един от тези хора е и твоя приятел cigulkata.....Не мога да не кажа,че все пак има и изключения и лично аз адмирирам такива постъпки.
Ако погледнем малко по отгоре на нещата,ще се види една цикличност.И това е съвсем нормално.През 2005-2006 година(едни от хубавите времена за транспорта като цяло),доста фирми увеличиха драстично автопарка си и имаше доста голямо търсене на шофьори.Тогава обаче еднополюсния модел на СО МАТ беше вече разчупен,имаше доста кадри,но въпреки това условията за шофьорите се подобриха.3-4 години по-късно по време на кризата,доста фирми фалираха,обема от работа беше се посвил,появи се и огромна  междуфирмена задлъжнялост,некоректни плащания  или дори неплащания към фирми,а оттам и респективно към шофьорите.Автопарка се намали и съответно търсенето на работна ръка беше свито,а предлагането доста голямо.Тогава шофьори се съгласяваха да стоят по 3-4 месеца вътрешно  за по 1200-1300 евро месечно.1500 евро на месец,или нещо повече от 10-11 цента/км беше супер лукс.Сега обаче (отново 3-4 години по-късно),ако се оферира 1500 евро месечно--няма кой да те погледне.Освен това и западноевропейските фирми отвориха пазара си и започнаха да наемат източноевропейци на работа.А техните собствени шофьори едно че одъртяват прогресивно,второ-започнаха да бягат от тая професия като дявол от тамян.Нароиха се безброй спедиции,товарите се прехвърлят през няколко ръце,много шофьори си накупиха по 1-2 камиона и започнаха самостоятелно да работят...Ми..нормално--пазар голям.Но и пазара си има своите движещи сили и механизми за регулиране.Така че по един или друг начин това положение на нещата е временно явление.Пазара ще се урегулира,съвсем друг е въпроса как!Но винаги се постига равновесната цена  и винаги се достига равновесната пресечна точка между търсенето и предлагането.

How could I be condemned for the things that I've done....
IF MY INTENSIONS WERE GOOD....

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Софийска фирма търси международен шофьор за вътрешни превози Европа

Започната от TransФорум Работа

Отговора: 20
Прегледи: 7565
Последна публикация 01 Март 2017 год. 22:18 часа
от micyri
Йобстел България ООД – нова фирма на спедиторския пазар

Започната от Форумният маневристФорум Общи теми

Отговора: 1
Прегледи: 2838
Последна публикация 19 Юли 2016 год. 12:48 часа
от Георги Младенов
Внимание некоректна фирма OKAY Taxi GmbH Switzerland

Започната от КалоянФорум Внимание! Опасен работодател!

Отговора: 12
Прегледи: 6085
Последна публикация 03 Февруари 2018 год. 19:57 часа
от Форумният маневрист
фирма търси шофьор С+Е вътешно в Европа

Започната от eurotesФорум Работа

Отговора: 5
Прегледи: 3068
Последна публикация 19 Февруари 2017 год. 09:45 часа
от Форумният маневрист
НЕкоректна фирма Шавемакер България

Започната от Форумният маневристФорум Внимание! Опасен работодател!

Отговора: 1
Прегледи: 2826
Последна публикация 23 Декември 2016 год. 05:40 часа
от Асен
Работа в Чешка транспортна фирма

Започната от micyriФорум Работа

Отговора: 12
Прегледи: 4623
Последна публикация 22 Октомври 2016 год. 20:20 часа
от micyri
Фирма търси шофьори с опит C+E

Започната от bullet09Форум Работа