Автор Тема: За колеги без опит! Старт в кариерата!  (Прочетена 311250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IVO

• Гост
Re: За колеги без опит! Старт в кариерата!
« Отговор #105 -: 16 Януари 2017 год. 14:33 часа »
Zdraveite na vsichki v saita.Interesuvame vzemat li shofiori bez opit na dvoika i dali nabirat shofiori v momenta.Blagodarj za otgovora predvaritelno.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 763
« Отговор #106 -: 16 Януари 2017 год. 19:47 часа »
Здравей Иво,
в доста други теми и форуми се е коментирало започването на работа без опит.Фирмите който се сещам са: Pimk и Kim Johansen. В момента даже Kim имат обява за работа в Jobs.bg и интервюта през седмицата.
Успех!

п.п.  ....желателно е да пишеш на кирилица за да имаш отговори ;)

Неактивен славее

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 28
« Отговор #107 -: 16 Януари 2017 год. 21:35 часа »
Вчера гледах по дискавъри епизод за живота в Киргизтан,хората живеят в степите без никакви екстри.Така хубаво ми стана като видях табелка на Юртата отпред написана на КИРИЛИЦА.   А дъщеря ми и жена ми пишат на маймуница.....ПОБЕСНЕВАМ.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 245
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
« Отговор #108 -: 16 Януари 2017 год. 22:49 часа »
Aide moje koi kak iska... vajnoto e da ima kachestveni vyprosi I otgovori :)  kat pisha ot telefona nemam kirilica

Inache bez opit samo na dvoika. Navsqkyde imat nujda ot ekipaji

Неактивен Hristo

• *
  • *
  • Default Avatar
  • Публикации: 4
« Отговор #109 -: 19 Януари 2017 год. 16:54 часа »
Здравейте и от мен.Имам и аз едно питане(ако може хората които карат в Англия да се включат ще съм благодарен)
Живея от около година и половина в Англия.Английският ми не  е много добър...мисля основен,но все пак е някакъв,като се има предвид,че като дойдох не знаех и една дума.Имам C+E обаче нямам стаж.Ходих тук на курсове с инструктор взех 8часа....И тръгнах да си пускам сивита,обаче все удрям на камък.От една страна Англ. ми куца от друга опита и не знам вече какво да правя.Само една агенция ме прати веднъж да карам,но карах малък камион 12т.И то само един ден,англичанина който беше с мен се поядоса,че не го разбирам и мисля после каза на менъджера да не ме викат повече.
И така регистрирах се сума ти агенции и нищо.Ако може някой да ми помогне.........ако някъде знае,че са склонни да вземат човек без опит и с основен англ. ще съм благодарен мога и да пътувам.Живея около Ливърпул.Вече обмислям сериозно да се върна до България и да си търся там фирма,която взема хора без опит....но не ми се иска много защото съм в Англ. със семейството си.Благодаря.

Неактивен Lio

• *
  • *
  • Публикации: 13
« Отговор #110 -: 19 Януари 2017 год. 17:58 часа »
За много години всички!
Тъй, колега и аз съм в тоя район, от по-кратък период съм, покарах но от скоро и аз съм без работа.
Обяви има в нета но не отговарят, както е през лятото да речем. Днес ходих в офиса на една от агенцийте, нищо не обещаха, но след час ми звъннаха с оферта. Сега очевидно е слаб сезон, но казват че след средата на февруари се нормализира работата! Та ако имаш нерви и финанси потърпи малко без да се отказваш, ами ходи лично в офисите на агенцийте да ги подсетиш!Относно това, че си без стаж един друг колега започна в Бъртън преди месец и половина без стаж директно на Клас 1! Разредили са му работата, но още го държат, което е добре според мен.
Аз съм в Престън между другото, а ти имаш много оферти в твоя район Уорингтън, Апълтън, Уиднес  и тн.
Ок надявам се да съм те ориентирал малко поне, иначе има и други ветерани тука те да си кажат тежките слова!:
"From all the things I've lost, the most I miss my brain!"

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #111 -: 19 Януари 2017 год. 20:09 часа »
Здравейте и от мен.Имам и аз едно питане(ако може хората които карат в Англия да се включат ще съм благодарен)
Живея от около година и половина в Англия.Английският ми не  е много добър...мисля основен,но все пак е някакъв,като се има предвид,че като дойдох не знаех и една дума.Имам C+E обаче нямам стаж.Ходих тук на курсове с инструктор взех 8часа....И тръгнах да си пускам сивита,обаче все удрям на камък.От една страна Англ. ми куца от друга опита и не знам вече какво да правя.Само една агенция ме прати веднъж да карам,но карах малък камион 12т.И то само един ден,англичанина който беше с мен се поядоса,че не го разбирам и мисля после каза на менъджера да не ме викат повече.
И така регистрирах се сума ти агенции и нищо.Ако може някой да ми помогне.........ако някъде знае,че са склонни да вземат човек без опит и с основен англ. ще съм благодарен мога и да пътувам.Живея около Ливърпул.Вече обмислям сериозно да се върна до България и да си търся там фирма,която взема хора без опит....но не ми се иска много защото съм в Англ. със семейството си.Благодаря.
Здравей колега,
в твоя случай не виждам с какво ще си помогнеш като се прибереш в БГ и започнеш там да трупаш опит.
Както казва Lio в момента може би е такъв период ,още повече след Брекзита и англичаните се чудят кво ще се случва за бъдеще.Използвай повечето си свободно време да учиш езика,а след това ще имаш 100% успех.
Надявам се и kras да даде съвет.
Успех!

Неактивен Hristo

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #112 -: 19 Януари 2017 год. 20:16 часа »
Благодаря за отговорите колеги.Ами аз си мислех,че като карам от БГ,но в Европа ще мога да понатрупам стаж. Там поне няма да имам проблем с езика.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #113 -: 19 Януари 2017 год. 20:37 часа »
Както по-горе се писа, в момента периода е тежък за намиране на работа. Средата на февруари и вече началото на май се рестартират агенциите и започва много работа. Колега аз ли не прочетох или не си написал в кой район си. Навсякъде е различно. Ако си допуснал грешката да се устроиш в Лондон и регион и можеш да се махнеш, района на Бирмингам е доста по-добре и като плащане и като цена на живот.
Наистина, не се отказвай за месец и половина няма смисъл да се връщаш. През това време УЧИ език! Вземи си помагала и натискай на думи и граматика.Регистрирай се в максимално много агенции. Сега може и да нямат работа, ама като почне ще си им под ръка. И звъни всеки ден, криво ляво ще им обясниш кой си и настоявай да ти дават работа.

И глей да се не дъниш :) Тука издънките не струват пари, но затварят вратички, а това все пак струва пари!

Като гледам горе-долу това са ти писали и по-нагоре

Все пак за всеки е различно, зависи колко пари си спестил, можеш ли да работиш друго освен шофьор, какви документи имаш, имаш ли ЛТД компания, съпругата работи ли... Не си длъжен да споделяш, но на базата на тая информация и сам ще можеш да начертаеш някаква крива на живот в следващите два месеца.

Неактивен Hristo

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #114 -: 19 Януари 2017 год. 21:18 часа »
В района на Ливърпул съм.
Регистрирах се много,много агенции да.Това ЛТД,ако амбрела мисля имам. Направиха ми от една агенция,която ме беше пратила да карам веднъж,както вече казах 12т. камион.Жена ми работи да.Уча езика,но става бавно. Не съм чак толкова зле,но и не го знам трудно ми е.Ами ще пробвам още малко да си търся от тук,но кръгът за подаване на сиви ми е ограничен.Кандидатствам само на обяви,където не пише задължителен много добър говорим и писмен англ. и на такива на които пише вземаме нови шофьори.

Неактивен Lio

• *
  • *
  • Публикации: 13
« Отговор #115 -: 19 Януари 2017 год. 22:31 часа »
В района на Ливърпул съм.
Регистрирах се много,много агенции да.Това ЛТД,ако амбрела мисля имам. Направиха ми от една агенция,която ме беше пратила да карам веднъж,както вече казах 12т. камион.

Човек недей так да говориш!
Лимитид значи да имаш фирма, съответно си  я регистрирал, дал си и име, ти си директор, имаш служители  счетоводство най-вече кореспондеция с данъчните  и тн, схващаш нали!. А ти очевидно нямаш!
Относно езика не си от вчера тука и знеаш, не всички са филолози тъй че спокойно  и напред!
"From all the things I've lost, the most I miss my brain!"

Неактивен Hristo

• *
  • *
  • Default Avatar
« Отговор #116 -: 19 Януари 2017 год. 23:47 часа »
Ами не са ми ясни разни работи относно ЛТД-та разни.....ама разбрах де фирма било,каквато между другото имам (понеже разнасях пратките на Амазон по едно време)ама не знам какво би ми помогнало това.......Но както и да е благодаря ви за отговорите.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #117 -: 20 Януари 2017 год. 07:32 часа »
Shte obqsnq po kysno koe kvo e

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #118 -: 23 Януари 2017 год. 19:42 часа »
Ето една обява за Германия.
https://m.jobs.bg/f3567047
Днес говорих с дамата за по ясни параметри,за да не звъни всеки до Германия.
Фирмата е немска,карат се хенгери(интермодални контейнери),само нощно каране с доставки с термини към DPD.
За колеги без опит има 2 седмично обучение.По време на обучението спиш в хотел платен от фирмата.Плащат ти на седмица 100 евро за храна.Обучението е в гаража,откачаш и закачаш контейнери,който се чувства уверен че може и сам да се оправя сключва договор и тръгва сам.
Работи се 6 седмици,1 седмица отпуска (в БГ).Плашат ти самолетни билети и трансфер до и от летището в Германия.Спи се в камиона!!!!!
Заплащането е 8,50 евро/ч. (за мене е странно,защото от 01.01.2017г. мин.ставка е 8,85 евро)+ нощен труд= около 73евро чисто по думите и!
30 дена x 73евро=2190евро чисти.
След като запитах ,как така говори за чисти пари след като не знае кандидата кой щоер клас е ,ми отговори ,че е посредник и това знае само!

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #119 -: 24 Януари 2017 год. 14:09 часа »
A zashto 30 dni smqtash?

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

Колеги, ползвайте си 45 минути пауза при каране на двойка

Започната от Форумният маневристФорум Законодателство

Отговора: 14
Прегледи: 15841
Последна публикация 21 Януари 2017 год. 17:31 часа
от Форумният маневрист
Само за колеги шофьори - представи своя бизнес!

Започната от Форумният маневристФорум Новини за камиони и коли

Отговора: 0
Прегледи: 11062
Последна публикация 14 Февруари 2017 год. 20:14 часа
от Форумният маневрист
Колеги предлагам инициатива. Жълто колело!

Започната от Форумният маневристФорум С.Б.Т.Р.

Отговора: 4
Прегледи: 4664
Последна публикация 18 Октомври 2016 год. 21:19 часа
от Форумният маневрист
Няма ли бели фирми, колеги?

Започната от Форумният маневристФорум Фирми в които си струва да започнеш

Отговора: 21
Прегледи: 12417
Последна публикация 13 Януари 2018 год. 21:17 часа
от micyri
Здравейте колеги от скоро съм с С категория

Започната от Iliq85Форум Общи теми