Автор Тема: Приложението ZELLO  (Прочетена 11405 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
  • Публикации: 763
Приложението ZELLO
« -: 10 Февруари 2017 год. 20:47 часа »

От няколко дена си изтеглих приложението.  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.loudtalks&hl=bg
След като го изтеглите,търсите група "Лудите тираджии" правите си елементарна регистрация и сте вътре.
Забавно е на принципа на радиостанцията.
Говориш след задържане на бутона с микрофона в реално време с участници който са на линия във всяка точка на света.

Неактивен Форумният маневрист

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
  • Публикации: 225
  • С лекарска забрана за влизане във форуми ;-)
Re: Приложението ZELLO
« Отговор #1 -: 11 Февруари 2017 год. 10:38 часа »
Лудите тираджии :)

каква е тая група? Нещо съм изостанал. Това фейсбук ли е освен радио канал? Аз фейсбук немам, ама може да им сложиме един линк на главната страница.

Лудите тираджии.. сигурно немат психо и карат по ТИР карнети :) Тия са много изостанали :)

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #2 -: 11 Февруари 2017 год. 11:22 часа »
Лудите тираджии :)

каква е тая група? Нещо съм изостанал. Това фейсбук ли е освен радио канал? Аз фейсбук немам, ама може да им сложиме един линк на главната страница.

Лудите тираджии.. сигурно немат психо и карат по ТИР карнети :) Тия са много изостанали :)
Така се казва групата.Има най различни групи,трябва да влезеш в някоя ,да си направиш регистрация и тогава можеш да си приказваш с други от групата.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #3 -: 11 Февруари 2017 год. 12:14 часа »
Абе аз го изтеглих и инсталирах, регистрирах се, намерих канала на ЛУДИТЕ ТИРАДЖИЙ, има и един с малки букви същия текст, различни хора са ги създали... но дотам. Нито мога да чуя, нито ми излиза интерфейса, дето да кажа едно "здрасти". Нещо не правя както трябва или има забрана или знам ли...

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #4 -: 11 Февруари 2017 год. 12:15 часа »
А, стана. Но ми вика "изпратихте твърде много празни съобщения. успокойте топката!" Точно 2

Моля?!?!? Нещо почваме с рогите от минута едно! :)

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #5 -: 11 Февруари 2017 год. 12:24 часа »
Ами аз верен на мене си направих канал: forum.topdrivers.org

Не знам сега какво става, ако някой реши да се включи в момента това радио ми е включено и може пък евентуално да се чуем...
Канала е отворен за всички, няма никакви забрани и еба ли го кво става. Нищо не разбирам от радиоточки :)

=================
И така..
Райдера и още двама колеги се добавиха в канала. Обаче! Много бавно предава информацията. Идеята не е ли мигновено да чуеш повикване или да ти се отговори.
Понеже не мога да разбера аз ли не правя нещо както трябва или има нещо друго, засега предлагам да не я отписваме програмката. Иначе идеята е, че има общ канал, но има и отделни потребители, така че кеф ти говориш в общия канал, кеф ти на отделни колеги, които са в списъка ти. Хитро е, готино е, но работи бавно, това което до момента установих.
====================
Продължавам с разучаването. освен нашия канал, който е нов и няма никой на него (живот и здраве пък, може и да има :)   , намерих и един доста популярен "Клуб на българските шофьори" и дори поприказвах с колеги със страхотно качество! От "Лудите тираджий" се носи някаква тишина в момента и не успях да говоря с никой. Значи програмката работи много добре и я препоръчвам. Просто намерете тия три канала, нашия, на лудите тираджии и клубът на... добавете си ги и трите и мисля, че ще имате свързаност с кажи-речи всеки.

Неактивен Roshko

• Admin
  • Публикации: 1988
  • Росен Димитров
« Отговор #6 -: 12 Февруари 2017 год. 06:38 часа »
Само при мисълта за подобно нещо настръхвам. Царството на неграмотността - виртуалния "сандък". Такава асоциация ме наляга. Дано да греша!
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #7 -: 12 Февруари 2017 год. 08:26 часа »
Незнам за тебе, но аз като пътувах БГ-ЕС-БГ, радиостанцията ми беше по ценна от всичко. Толкова пари ми е спестила, дето нито анти-радара, карти, ГПС навигация и газово котлонче не са ми помогнали.
С радиостанция винаги си информиран кой къде е, къде и кой спира, къде какво се случва. Карали сме на групи и е било много весело, минаваме огромни разстояния без грам умора, само лафове и бъзици.
Дори мислех да си я докарам в Англия, ама естеството на работа просто не го налага.

За това смятам, че това е един полезен инструмент. Единствено ми се струва, че организацията на каналите в БГ "ефира" на Зелото е малко лоша и има какво да се желае още. Но като цяло е страхотен инструмент и мен лично много ме кефи ;)
Все едно съм си със радио станцията от едно време, но ми е в джоба. Ще видим, може и да ми омръзне, но за сега виждам забавление и някакъв потенциал да е полезно.

================
Ето и първия разговор между колеги от форума беше проведен днес. Чухме се с бай ви Райдъра. Айде включвайте се още хора! :)

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #8 -: 13 Февруари 2017 год. 05:53 часа »
Затова трябва да се направи канал СВ-25, да си се знае, че е главен канал за споделяне на съвсем кратка, важна, обща информация. Също така може да се направи канал за всяка държава с префикс 25. Примерно ако съм у Франция и търся помощ или хора около мен, да мога да ида на канал 25-Франция и да се опитам да се свържа с хора там.
Иначе за дърдорене и сандъчена идилия, кой къде ще да оди...
Туй мисля яз.
As for the moral status of majority rule, it must be pointed out that it allows for A and B to band together to rip off C, C and A in turn joining to rip off B, and then B and C conspiring against A, and so on.

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #9 -: 13 Февруари 2017 год. 07:36 часа »
Tochno taka. Daite predlojeniq za imena na kanali. Da sa lesni za izpisvane I namirane. Shte gi promotirame tuk. No trqbva da ima sistema. Az napravih КАНАЛ 25 no neshto ho omotah I sigurno shte trqbva da se napravi novo ime kakto go predloji
-------------
CB-25 e gotov, zapovqdaite. Forum.topdrivers kanala shte go iztriq.Naprimer CB-25DE  CB-25FR CB-25ES
========
Рошав, направи ако искаш англииска версия например CB-25UK... ако ти се занимава. Или някой друг, Мицури например германската а Валери испанската. Пак в случай че ви се занимава. Запазил съм имената на испанската и германската, ако някой ще се ангажира, веднага ги трия и освобождавам, запазил съм и полското, ама едва ли ще има интерес. Английската верския впрочем не е запазена, да знаете!

Иначе днес се чух с хора в двата канала, обаче някак си каналите се ползват по техен си начин, не по предназначение, а за общи и лични разговори. Мисля, че това обезмисля идеята и колегите си чатат по стар навик в общия канал, понеже със станциите нямаше опция да бягаш на лично с някой. Но сега това е възможно, тоест можеш да си говориш на лично с някой, но да слушаш и главния канал, където да се обменя информация по движението.

Въпреки това, ако съумеем да си изградим някакви правила и да ги спазваме то уверявам ви, това е един страхотен инструмент за нашата работа.

Даже днес търсих кой ще ми докара едно бидонче кисело зеле :) Къде на шега, къде на сериозно, но би било добре :)

Неактивен Roshko

• Admin
  • Росен Димитров
« Отговор #10 -: 13 Февруари 2017 год. 23:12 часа »
Значи, пропуснал съм точно това - освен за кратка и важна информация, главната цел на този канал е да се намери конкретен човек или такъв, който би помогнал за нещо и мигновено да минат на лично или при станциите на друг канал. На радиостанцията доста често съм попаднал на келеши дето ползват 25-ти канал като бащин дом. Хигиена нулева... Не можем да превъзмогнем манталитета си ако ще свише да ни го спуснат...

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 624
« Отговор #11 -: 14 Февруари 2017 год. 10:34 часа »
Добре де,,,,,, някой от вас опита ли се да засече колко МБ дърпа приложението за 24 часа ако не се изключва изобщо ???

Неактивен micyri

• Професионален шофьор
« Отговор #12 -: 14 Февруари 2017 год. 14:39 часа »
Добре де,,,,,, някой от вас опита ли се да засече колко МБ дърпа приложението за 24 часа ако не се изключва изобщо ???
Приложението ми е отворено 4-ти ден,аз влизам за по 30 мин. на ден.До сега 6.38KB

Неактивен rider777

• Професионален шофьор
  • Публикации: 624
« Отговор #13 -: 14 Февруари 2017 год. 15:01 часа »
Сина ми е купил някакъв умен теУефон Асус, че досега моя беше със шайба и нищо не им разбирам ама довечера жена ми пристига в Кьолн и ще ми го донесе за да си кача Зелето на него и вече сигурно няма да го гася ако не дърпа много нет, че тия от Мтел са ненаситни и само ме дялкат в сметките,,,,,,,,,,,,,,,,

• Временно отсъстващ
  • Професионален шофьор
« Отговор #14 -: 14 Февруари 2017 год. 17:51 часа »
За 3-4 дни, откакто съм го инсталирал точно 26.04 мб, което си е абсолютно нищо. Нещо като 300 Мб мобилни данни на месец

На Райдъра му се признава измислена нова дума - "Зелето, зелката". Пръв той го спомена! :)

Чрез Бърз отговор, можеш да използваш bulletin board код и усмивчици, както и при обикновен отговор.

Забележка: Тази публикация първо трябва да бъде одобрена от модератор.
Име: Ел. поща:
Потвърждение:

* Последни мнения

Re: Международен шофьор С+Е на испански трудов договор от Bro Bo
[Днес в 01:02 am]

Търся международен шофьор от ico_val
[13 Август 2019 год. 14:30 часа]

НЕКОРЕКТЕН ШОФЬОР от СПС ТРАНС
[28 Юли 2019 год. 21:01 часа]

Re: Регламент 561 от Roshko
[01 Юли 2019 год. 14:37 часа]

Re: Регламент 561 от Петър